Skocz do zawartości
IGNORED

Rocznica Powstania Warszawskiego


jacm

Rekomendowane odpowiedzi

61 lat temu Heroizm powstańców był nadludzki, z dokumentów wynika że nawet Niemcy salutowali oddając hołd kapitulującym powstańcom . Pozostaje smutek że tak wiele żyć pochloneła walka , a niektórzy się temu bezczynnie przyglądali widząc w tym interes w swoich rozgrywkach politycznych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje smutek że tak wiele żyć pochloneła walka , a niektórzy się temu bezczynnie przyglądali widząc w tym interes w swoich rozgrywkach politycznych .

 

niezaleznie od tego - mnie zawsze w tym dniu dlawi. bo nie sadze, zeby te mlode dziewczyny chodzily kanalami myslac o takich bzdurach. nie sadze, zeby ci mlodzi kolesie walczyli dla chwaly. nie sadze, zeby ich dowodcy kalkulowali. i na koniec, ktory moze jest zbyt szybko - nie sadze, zebys, przyjacielu, uwazal, ze ktokolwiek na tym stracil albo zyskal. nie mozesz tak sadzic, bo kazdy, kto ma sumienie, nie powie czegos tak niemadrego. znowu mnie dlawi... jesli chcesz poczuc ducha warszawy, idz dzisiaj na powazki. zobaczysz, ze bohaterami sa rowniez ci, ktorzy nie walczyli w powstaniu. ale zyli tak, jakby bronili ostatniej barykady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> majo

jakoś opacznie mnie zrozumiałeś miałem na myśli kalkującą na chłodno stronę rosyjską która opózniała jak mogła ofensywe i wyzwolenie Warszawy patrząc jak ta wykrwawia się w osamotnionej walce . Zatrważające jak wyrachowane może być działanie przywódców .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z powyższym ciekawie wyglądała rywalizacja Żukowa i Koniewa. W czasie zdobywania Berlina aby opóźniać działania "kolegi" rosyjska artyleria/lotnictwo jednego i drugiego frontu zabiło ponad 100000 sowieckich żołnierzy konkurencyjnej armii. AK wiedziało i przed bitwą warszawską jak rosjanie traktują własnych żołnierzy a co dopiero "wrogów klasowych". Można było zginąć w walce lub czekać na kacapskie sądy. Przecież po wojnie zamordowano kilkadziesiąt tysięcy ludzi podziemia. Nie można oceniać Powstania Warszawskiego wg obiektywnych kryteriów bo wybór tamtych ludzi zachaczał już o transcendencję i wolność wyboru ścieżki którą się chce podążać do końca. Bo koniec nadszedłby dla wielu z nich tak czy tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymordowali nam sk***ysyny z jednej jak i drugiej strony masę ludzi....

Do zachodnich aliantów pretensji niepowinnismy mieć.... technologicznie byli w stanie nam pomagac[kilka lotów wachadłowych USAAF P-51+B-17]oraz dywizjon specjalny i inne[RSAAF,RAF,PSP] Lancasterów+Halifaksów ale w praktyce alianci mieli wazniejsze zadania ...wymiekczanie ducha niemców, oprócz tego sovieci urtudniali życie w planowaniu operacji powietrznych aliantom zachodnim[zakaz miedzy lądowań na swoim terytorium...nawet Polskim. Azjatycka swołośszć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze, ze ten dzien - 1.sierpnia - bedzie zawsze dla tych, ktorzy wierza we wszystko, w co nie potrafia uwierzyc -dniem, w ktorym zechca sie kiedys zadumac. mam 16 lat, moj chlopak mowi, ze jego kumple maja bron i dostali rozkaz od faceta z klasy wyzej... z kompletu na zoliborzu. i co ja robie? szarpie jego spodnie, mowie - kocham cie, nie idz, oni cie zabija - to pierwsza moja milosc byla. poszedl. a ja mieszkam na woli. wola plonie. mysle sobie - on zginie. niech i ja... bylam sanitariuszka, mloda kobieto ( 61 lat pozniej). prosze mnie nie pytac, czy on przezyl. niech pani mnie zapyta, jak cierpieli ci mlodzi ludzie, ktorzy kochali. niech mnie pani zapyta, jak cierpialy dziewczeta, ktore kochaly i ginely. dla swoich chlopakow. dla warszawy. dla ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>majo

Dla nas wydaje mi się .Trudno to sobie wyobrazić ,przez co przeszli.Sam nie wiem jak nazwać ich poświęcenie.

Ciekawe jak oni widzą dziś kraj za który tak młodo gineli rówieśnicy.Czapki z głów panowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak oni widzą dziś kraj za który tak młodo gineli rówieśnicy

 

stanmy na rzesach, zeby byli dumni z tego kraju. zrobmy wszystko, zeby dziadkowie byli dumni ze swoich wnukow i wnuczek. tyle i az tyle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany, oby z tego watku nie zrobilo sie kolejne gowno...oby tu nie wpadl jakis gieniusz piszac, ze powstanie to niepotrzebny wyglup byl itd itp. potencjalnych glupio-madrych odsylam do swietnej ksiazki daviesa o powstaniu.

uszanujmy pamiec prawdziwych patriotow, ktorzy po wojnie byli przesladowani przez ideowych kolezkow cimoszenki, oleksego i calej reszty tej kliki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobmy wszystko, zeby pamiec o tych prostych, uczciwych, bohaterskich, mlodych, naiwnych, pieknych i szlachetnych ludziach nigdy i przez nikogo nie byla zagarnieta. zrobmy wszystko, zeby pamiec o nich i dla nich podziw staly sie swietoscia, przy ktorej my wszyscy - MY! - zapomnimy o naszych uprzedzeniach i bedziemy w stanie powiedziec: TO NASZE WSPOLNE DZIEDZICTWO. WSPOLNE!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie, który nie przeżył tych czasów, nawet los K.K. Baczyńskiego i jego żony nie daje wyobrażenia, jak wtedy trudno było żyć. Zaskakująco wiele o życiu w tych czasach powiedziała mi książka popularno-naukowa (nie pamiętam tytułu) o aprowizacji ludności Warszawy w czasie II wojny światowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z najgorszych potem, co sie przydarzyło to to, że ONI nie mogle tego później odreagować. Przez nastepne 50 lat temat był na indeksie. Te straszne przezycia należało stłumić w sobie. Nie wyszło to TYM ludziom na dobre. Zszargane nerwy, lęki, brak ufności....Znam to z autopsji...Moja mama dopiero od "powtórnego wyzwolenia" każdego sierpnia wypłakuje tony łez. I jest to największe chyba przeżycie jej życia.

Przerażające w tym jest to, że nawet pamięć starano im się odebrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ludziom zgotowali ten los ,chciało by sie napisać.Pamiętajmy o naszych hacerzach cywilach i o mieście tak strasznie doświadczonym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.