Skocz do zawartości
IGNORED

Podłaczenie quasiquadro


Kondi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem. Ostanio pożyczyłem dodatkowy komplet kolumn i zachciało mi sie podłaczyć je do wzmaka quasiquadro. Z tym ,ze mam taki problem. Z CD wyjście jest jedno podwójne (chinch). Natomiast we wzmacniaczu wejścia są dwa (2x chinch). NIejako na prezód i tył. I teraz aby podpiąć CD do wzmacniacza trzeba zrobić "rozgałęźnik" na przwodze? I czy warto sie w to bawić - jaki efekt jest odsłuchu (zasadę znam).

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam myśłlę że nie warto tym się bawić co innego przy prawdziwych realizacjach 4 lub 5 knałowych mam trochę muzyki dts niektóre sa dobrze zrobione ale nistety nie wszystkie

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to powiedziałem :D Nie trzeba pożyczać drugiego wzmacniacza, dodatkowe głośniki łaczymy szeregowo , ew. przez kilkuopmowy rezystor do + L i P kanału i w ten sposób uzyskujemy sygnał różnicowy. Mozna tak zrobic ponieważ dodatkowe obciążenie wznacniacza będzie niewielkie. Głośniki dodatkowe łączymy (-) do siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondi -> coś Ci się pomieszało. Wzmacniacz z Quasi Quadro będzie miał tylko jedno wejście stereofoniczne. Jeśli są dwa to już normalne Quadro :) I podłączanie go do rozgałęzionego wyjścia normalnego CD da mniej więcej taki efekt jak podłączenie pod zwykły stereofoniczny wzmacniacz czterech kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeregowe połączenie dodatkowych głośników "-" do siebie" spowoduje:

1. wpływ impedancji głośników na siebie - jeśli nie są identyczne to ich pasmo przenoszenia może się mocno "rozjechać" (zrobi się dzielnik napięcia)

2. głośniki będą pracowały w przeciwfazach (co dodatkowo "ubarwi" :D zakres basowy)

 

Połączenie równoległe z dodatkowymi rezystorami - zwiększa dobroć głośnika - znowu kłopoty z basem

 

Możnaby spróbować równolegle, bez rezystorów ale baaaardzo ostrożnie z głośnością (raczej nie ploecam dla głośników 4 ohm)

 

 

Jednym słowem - bez 2 wzmacniacza chyba gra nie warta świeczki. Czy mając 2 wzmacniacz już warta ? pewnie też nie :D

 

L.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Lenny

ja takie rzeczy kiedyś robiłem....

1. dzielnik anapięcia oczywiścei będzie, wpływ impedancji tu jest nieistotny, to tylko eksperymenty, niby jak pasmo ma się rozjechać, to jest dla mnie niejasne

2. bas się znosi w takim połaczeniu i na dodatkowych głośnikach praktycznie nie występuje

3. tak sie łączy właśnie te głosniki

4 Równolegle - osobiście mocno odradzam!!!!

 

Zdecydopwanie można sobie poradzić bez drugiego wzmacniacza!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto schemacik, który pozwala użyć dodatkowych głośników w układzie pseudokwadrofonii- sprawdzony przeze mnie w zamierzchłych czasach- projekt znaleziony w jakimś mądrym piśmie dla majsterkowiczów. Cewkę nawijałem ,,na ucho". Układ potwornie eksponował szumy z nagrań, ale przy sygnale dobrej jakości dawał zadziwiająco ciekawe efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Molibden

 

Jeśli połączysz szeregowo różne głośniki = różne impedancje = różne "stopnie podziału" dla różnych częstotliwośi = rozjechanie się

 

Nawet jeśli połączysz dodatkowe w przeciwfazie do siebie - to jeden z nich będzie w przeciwfazie do "głównych"

Oczywiście rezonanse naszych pokojów są tak duże, że i tak może "nieźle brzmieć". Myśle jednak, że nawet jeśli "nieźle brzmi" a jest skopane pod względem teorii to nie należy się tym zajmować poważnie (zbocznenie typu "szkiełko i oko")

 

Można spobie pokombinować, czemu nie, w ramach "audio rozrywki" i "rozszerzania horyzontów" :D. Ale słuchanie w ten sposób nagrań stereo na dłuższą mete...

 

z pozdrowieniem

L.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pojąłem, chodzi o to że przebieg impedancji nie jest idealnie prostoliniowy i stąd pewne podzakresy będą za mocno tłumione / eksponowane w takim połączeniu dodatkowych głośników. Z tego powodu stosowano osobne wzmacniacze, które były sterowane regulowanym poziomem sygnału różnicowego z wejśćia L i P.

 

Ja też tak nie słucham muzyki i nie traktuję tego podłączenia poważnie. Kto tak nie eksperymentował kiedyś teraz wie dokładnie jak to zrobić.

Również pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, zmaiesczam poprawny układ podłaczenia Quasi-Quadro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakto z samych + brany tył ????? jak to ma grać? chyba lewa tylna powinna być podłączona jak lewa przednia, róónolegle... nic nie rozumiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jakto z samych + brany tył ?????

tak

 

 

> jak to ma grać?

normalnie. tzn sygnalem roznicowym z tym ze ja z glosnikami tylnymi dalbym w szereg rezystor (wartosc trzeba dobrac) bo jak tyl bedzie za glosny to efekt jest przykry. Kiedys dawno dawno temu sie w to bawilem, faktycznie na niektorych nagraniach efekt byl ciekawy. Ale czy dzis by mi sie spodobalo - nie wiem.

 

 

> chyba lewa tylna powinna być podłączona jak lewa

>przednia, róónolegle...

a wlasnie ze tak jak jest narysowane

 

 

> nic nie rozumiem

pomysl, poczytaj ... ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.