Skocz do zawartości
IGNORED

Muzyka w czasie ciazy (wasze typy)


marcinb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupowiczow, moze temat brzmi malo powaznie, ale chcialbym wysluchac opinii. Wiadomo, ze zaleca sie sluchanie muzyki powaznej w czasie ciazy, dobrze to wplywa na matke i rozwijajacy sie plod dziecka. W jednej z ksiazek znalazlem zalecenia co, do rodzaju muzyki: przede wszystkim rytm, srednia rozpietosc tonalna oraz nie za duza dynamika. Moja zbior CD jest jeszcze niewielki, na razie wybralem nastepujace plyty: Kantaty Bacha, Handel Orchestral Works, Corelli 12 Conerti grossi, Jacqueline Du Pre The Concerto Collection.

 

Jake sa Panstwa typy?

 

pozdrawiam

Marcin Burzynski

ps. test wyszedl pozytywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój test z serwowaniem muzyki poważnej wyszedł niestety negatywnie :(

Próbowałem Bacha, Szymanowskiego, Griega, Beethovena, Vivaldiego (ten ostatni uszedł w ostateczności).

Przyczyną jednak jest prawdopodobnie brak umiłowania do tego rodzaju muzyki mojej drugiej połówki... ;)

Ostatecznie w ósmym miesiącu ulubioną płytą malutka jest Piano Możdżera, zwłaszcza utwór Sanctus. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Ja też próbowałem podchodzić ambitnie do edukacji muzycznej Klona już od fazy ciąży. Niestety gwałtowne protesty nienarodzonego na klasykę (oprócz sonat wiolonczelowych Bacha i Per Gynt Griega) zmusiły mnie do kapitulacji i ustalenia nowego repertuaru (który sprawdza się do dzisiaj (a Klon ma ponad 2,5 roku):

- Metallica - czarny Album

- KISS - praktycznie wszystko

- AC/DC - The razors edge

- Garry Moore - wszystko

- Bruce Dickinson - wsio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinb

Czy twój test jest pozytywny ;-))

 

Sprawa jest bardzo poważna. Proszę zacząć od wymiany wszystkich kabli sieciowych i gniazd. Sugerowane doprowadzenie nowego zasilania do domu. Wykorzystywać tylko wydania na złocie, XRCD, tudzież ujdzie Reference Recordings. Broń Boże nie puszczać żadnych tanich serii. Budgety won! Muzyka - tylko klasyczna, oczywiście najlepsze wykonania! Horowitz, Gould, Rubinstein; z krajowych tylko Zimerman i Andreszewski!

 

Puszczać w godzinach 10-14 oraz 16-18, brzuchem skierowanym w stronę lewej kolumny, a następnie prawej. Pod żadnym pozorem nie zmieniać kolejności!!! Uwaga: puszczać co najmniej przez Audio Physic Virgo!!!

 

Szczęśliwy ojciec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nie-klasyki warto serwować celycką, byle nie za ciężką. Clannad, Enya... Wpływa korzystnie i na "połówkę" i na dziecko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ururam Tururam

 

Do Enyi to mnie (i moją połówkę) zniechęciły skutecznie radiostacje, nadające ją w najmniej stosownych porach (zwłaszcza rano, kiedy jadę do pracy i NIE CHCĘ SPAĆ ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutten

Dlaczego? Moje 3,5 letnie słucha czasem Iron Maiden i jeszcze nie wbiło noża w gardło babci, tudzież nie powiesiło czarnego kota za ogon!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambient i muzyka relaksacyjna, aby już po porodzie dało złaknionym rodzicom możliwość nacieszenia się sobą i nie przerywało rykiem z byle powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Gutten - przeca Slayera i Sepultury Mu nie puszczam, ale Megadeath "Rust In Peace" Remastered bardzo się Klonowi spodobało. Zewnętrznych oznak wpływu muzyki cięższej nie zauważyłem. Zresztą oceńcie sami ;-)

A muzyke celtycką (Loreenę, Enyę) i skandynawską (Gjallarhorn, Varttina) też lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinb > gratulacje

Fr@ntz > sam sobie kopiesz dołek, hehehe... za rok będziesz musiał nabyć Slayera. Potem będzie tylko ostrzej KAT, Lux Oculta itd. Wiecej nie znam. Generalnie będziesz miał wesoło.

 

Od siebie mogę dodać: PETER GABRIEL i PORCUPINE TREE. Mój syn zanim jeszce zobaczył swoich rodziców to był

(będąc w brzuchu swojej mamy czyli mojej żony oczywiście) na koncertach: Porcupine Tree w bydgoskiej filharmonii, potem słuchał Petera Gabriela w Poznaniu a na koniec ciąży pojechał z nami do Warszawy na koncert King Crimson. Wszystkie mu się podobały. Skąd wiemy? Bo teraz kiedy już ma 18 miesięcy to bardzo lubi wspomnianych wyżej (może za wyjątkiem King Crimson do którego jeszcze się nie przekonał). Oczywiście poza tym to słuchał Chopina (koncerty, mazurki, preludia troszkę nocturnów a nawet scherza). Do tego symfonie Czajkowskiego (Karajan/DG), Mozart - kwintety, Shuman i Grieg koncerty fortepianowe.

 

To wszystko jest jednak nic w porównaniu z tym co ten mały cwaniak wyprawia teraz słuchając 'la'stravaganza' Rachel Podger/Arte Dei Suonatori oraz 'Four Season' Carmignola/Divox. Te dwie płyty wywołują w nim duuuużo radochy a Szymon zamienia się w szalonego dyrygenta. Carmignola pod dyrygenturą mojego syna gra jeszzce lepiej... załączam zdjęcie.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Z przykrością muszę stwirdzić, że nasz Klon jako odtrutkę ciężkich rockowych riffów stosuje plastikową sieczkę serwowana przez Vivy i MTV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porady i gratulacje.

 

Chopin nie przejdzie bo to wszystko, co mnie w nim pociaga jakos zniecheca moja polowe. Muzyka irlandzka/celtycka sie nada.

Mysle, ze po negocjach bedzie mniej wiecej tak (w obszarze muzyki nie klasycznej):

- Archive

- The Mars Volta (fragmenty)

- Anna Maria Jopek

- Sara K.

- Cassandra Wilson

- Diana Krall

- Tori Imos

- Miles Davis

- Astor Piazzolla

- J.J. Cale

-Nick Cave

 

NIESTETY wypadna:

- Lacrimosa

-Iron Maiden

-Tiamat

i wiele innych (m.in. lata 70's)

 

Ostatnio, ukochana zasluchuje sie w plycie BARAKA, czy mozna znalezc cos podobnego? Koyaanisquatsi przypadla jej mniej do gustu. A co myslycie o Telefon Tel Aviv nada sie? gdzie to kupic, bo ponoc naprawde warto?

 

pozdrawiam

MarcinB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Take no prisoners, take no shit!:)

 

Poza tym gratulacje.

 

Ostatnio moja prawie dwuletnia córka uparła się aby słuchać sing, sing w kółko. Na całe szczęście przy ostatnim odsłuchu Sepultury klepała po kolanakach udając Igora Cavalerę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinb >

Mam info dla ciebie w kwestii Telefon Tel Aviv . Mój znajomek obcykany w tych klimatach poleca ci płytę: "Map of what is effortless" /Hefty Records 2004/. Wiele ciekawych rzeczy możesz znaleźć na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Jak już się zdecydujesz to zadzwoń do ISOUND pod numer /061/8354169 i poproś Pana Mikołaja. On ci zorganizuje Telefon Tel Aviv - oczywiście ku ogromnej uciesze Twojej pociechy.

 

Tak poza tematem to mój kolega obcykany w kwestiach podobnych do Telefon Tel Aviv stwierdził, że to nawet fajowe forum. Zdziwił się natomiast, że na audiofilskim forum znają taką muzę! Jeszcze nie wiem do końca jakie były jego intencje w tym temacie, ale wnoszę, że pozytywne.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat radosny i sympatyczny - przed niemal ćwierć wiekiem też miałem pierwszy raz takie same zastanowienia i w literaturze fachowej doczytałem, że płody dobrze słyszą, ale najbardziej stymulujące są dla nich dźwięki niskie. Moja pierworodna córa znakomicie reagowała na koncert fagotowy Andre Joliveta - uspokajał ją - przestawała się wiercić, kopać i szturchać. Myślę więc, że fagot jest znakomitym instrumentem, pewnie tuba też byłaby dobra...

A z jazzu to pewnikiem kontrabasiści byliby wskazani - a o nich to mamy cały obfity wątek.

Pozdrowienia dla Matki Polki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat -:)

Mam doświadczenia w 100% takie jak Fr@ntz.

Moja już prawie 2,5 letnia córka gustuje głównie w ostrym rocku , pierwsze jej poruszenie w brzuchu nastąpiło przy S.Vai - Sex and religion. (płyta zresztą w temacie)

Oprócz muzyki z gatunku hard/heavy córa uwielbia Masalę sound system i Jethro Thull (mówi - pan gra na fujarce).

Z uwagi na to że już w miarę nieźle mówi ostatnio zainteresowała się polskim rockiem, ulubione : Closterkeller, Kult i (o zgrozo) - TSA.

Ulubiony kawałek - The Hooters - Johny B.

Nie znosi: muzyki poważnej, progresywnego rocka, jazzu, toleruje bluesa.

Oczywiście też zaczynałem ambitnie ...

> Marcin B -gratulacje i pamiętaj - nic na siłę, mały człowiek też posiada swój gust ( i to nie zakłócony modą, snobizmem itp -:)

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co prawda sam w ciąży nigdy nie byłem ale mogę zdradzić jaki repertuar preferowała moja żona i co na chwilę obecną przyciąga słuch naszej 1,5 rocznej córki.

 

Małżonka słuchała głównie łagodnego jazzu, nie do pobicia była tutaj płyta Dave'a Brubeck'a "Love Songs". Poza tym to co w naszym domu słychać najczęściej czyli Chet Atkins, Mark Knopfler i Dire Straits. Do tego czasami Secret Garden i quasi-celtycka muzyka filmowa w wydaniu... Marka Knopflera. Z tego co pamiętam na dziecko wpływało to raczej kojąco.

Następstwa? Teraz gdy córka wchodzi do pokoju "odsłuchowego" mówi krótko "muzika" i kieruje się w stronę sprzętu. Na szczęście wpajany od maleńkości "zakaz dotykania" jest póki co honorowany. Jak zapytamy "co Ci włączyć?" to najczęściej słyszymy... "bi dżisa" :). Generalnie preferuje muzykę rytmiczną przy której może się "pogibać".

Cieszy nas, że woli słuchać muzyki niż oglądać TV. Co prawda TV w ogóle jest bardzo rzadko uruchamiany ale jeśli już, to zdarza się, że córka domaga się jego wyłączenia i "zapuszczenia" jakiejś płyty. Wierzę, że to właśnie dzięki temu, iż żona w okresie ciąży słuchała muzyki bardzo często.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze utwory młodego geniusza Mozarta ...nie jego pózniejsze a włąsnie te które pisał jako dziecko.....nie powiem które to były ..ale pańskie szukanie wynagrodzi panu "odnaleziona Muzyka"..:)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.