Skocz do zawartości
IGNORED

Klasyka - jakie wytwornie dobre? zle?


soso

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany dyskusjami przy okazji roznych plyt.

 

Ktora wytwornie gwarantuja dobra jakosc nagrania?

 

Deutche Grammophon

EMI

Philips

Decca

RCA

NAXOS

Brilliant

Bis

...

...

 

Macie jakies zelazne typy? Jak tak patrze po mojej klasyce to sporo jest EMI, chyba przewaga.

 

 

Czy w ogole wytwornia lub seria daje jakies gwarancje? Czy sa wytwornie wypuszczajace tylko bzdety?

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ucho mowi zwykle tak na Harmonia Mundi, bez wzgledu na lokalizacje. Ale specem od klasyki nie jestem i nastawiony jestem do niej mocno konsumpcyjnie (cokolwiek to mialo by znaczyc).

 

Moje ucho mowi nie na dwie posiadane pozycje klasyki by Chesky. Ale trudno na tej podstawie uogolniac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma reguly. W kazdej wytworni moga zdarzyc sie knoty. Taki np. DG jest przewaznie ok, ale np. ostatni Zimerman jest mocno sredni. Bardzo dobra jest seria RCA Living Stereo (znakomite realizacje z lat '50 i '60). Dobra jest Harmonia Mundi, BIS, Alia Vox, Philips. W sumie wiekszosc klasyki jest nagranej bardzo dobrze.

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość techniczna nie zawsze idzie równo z jakością interpretacji, dlatego wymieniłem Philips - tutaj wpadek jest najmniej. Zarówno brzmienie jak i interpretacje są na wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso

Majorsi: EMI, Decca, RCA Living Stereo

Audiofilskie: HM, BIS, Reference Recordings

Unikać: serie budżetowe EMI (zwłaszcza Red Line i Classics for Pleasure), Sony , Universal (Eloquence itd.) oraz Telarc.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiadomo, ze nie da katalogow liczacych tysiace wykonan i nagran sprowadzic do 'nadaje sie/nie nadaje sie' - zapewne rowniez w krytykowanym czesto Brilliant Classics znalezc mozna przejete przez nich z innych katalogow perelki. Gdyby unikac Sony, to trzeba by unikac calego Goulda, serii Stravinsky conducts Stravinsky, Ligeti Edition, serii Bouleza, itd, itd, itd, nie mowiac juz o wytworniach zaleznych od Sony, np. Naive. Lepiej podawac przyklady konkretnych serii - i tu sie zgodze z Broyem, ze Red Line to seria wybitnie budzetowa i edycyjnie nieudana (choc na pewno sa i w niej wyjatki). Najbardziej mnie jednak denerwuje w niej to, ze jest po prostu graficznie brzydka;).

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, wypadałoby zacząć od naszego podwórka, choć są to "maluchy": CD Accord - wysoka jakość techinczna jak i dobry poziom artystyczny. DUX - równiez na ogół dobrze nagrane, choc z poziomem artystycznym to juz bywa rozmaicie. Podobnież rzecz się ma z wydawnictwami Acte Preable.

 

A z wytwórni światowych - warto wsponieć takie firmy jak Harmonia Mundi, Alpha, Alia Vox, Astrée, Naive, Opus 111, Hyperion, Arcana - prawda iż często stają się łupem gigantów, łączą się i transformują, ale na ogół zachowują własną tożasamość...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.