Skocz do zawartości
IGNORED

Który gramofon dla początkującego???


pitou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie! To mój pierwszy temat w dziale "analog".

Zdecydowałem że czas kupić gramofon do mojego zestawu i poczuć magię winyli:)

W związku z tym proszę o pomc w wyborze spośród modeli które znalazłem na Allegro. Zastrzegam ze zależy mi żeby koszta były jak najnizsze, wobec tego liczy się dla mnie wskaźnik cena/jakość no i oczywiście wygoda serwisowania, dostęp do wkładek. myślę że nie mogę przeznaczyć więcej niz 300 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Duala 714, bo posiadam. Jezeli nie masz zmyslu do majsterkowania, to szczerze odradzam. Swietny gramofon, ale po tylu latach trzeba zrobic przeglad elektroniki i mechaniki. Zaleta tego konkretnego z linku jest to, ze nie musisz sie juz martwic o wkladki, gdyz posiada glowice uniwersalna dla wkladek 1/2". Jezeli jestes zapalonym grzebaczem, to ten gramofon przyniesie Ci duzo zadowolenia, oczywiscie odpowiednio przygotowany:) Posiada rowniez wady. Nie mozna instalowac w nim wkladek o ciezarze wiekszym niz 9,5g oraz nacisku na igle nie wiekszym niz 2g.

 

Co do reszty sie nie wypowiadam, gdyz nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Kup GS-42... "Adam" pod warunkiem, że ma w pełni sprawny napęd, a jego tależ nie był przechowywany w pobliżu głośników lub innych magnesów. Zero problemów z paskami napędowymi, pasują wszystkie "koszyki" do mocowania wkładki i wszystkie wkładki MM z mocowaniem 1/2".

Moim zdaniem, na początek to bardzo dobry wybór.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego, tak, jestem zainteresowany :) ale nie mam zamiaru walczyć na życie i śmierć (finansową;) ) zobaczymy jak to sie rozwinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku posiadania żony proponuję rozwiązanie, które zagwarantuje, że wilk będzie syty, a i owca w ciąży:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek ...może jednak Adam? Ta Yamaszka z Allegro też mi się podoba, solidny sprzęt, ale może być później ciężko z częściami. Nortemende sobie odpuść - nie pakuj się w takie wynalazki. Zletą Gerrarda jest niska cena. Najbardziej jednak podoba mi się Dual 714 - przepiękny. Sam chciałbym go bardzo mieć. Aukcja niestety się już skończyła. P.S. Jeżeli lubisz grzebać i boisz się o części, to pozostają Ci polskie GSy. Już w oryginale wyglądają super, a do tunningu są w sam raz. pozdro:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna sie domyslać że walka o tego Adama bedzie ciężka i wcale się nie zdziwię jeśli 300 zł osiągnie... Ciekawią mnie ta Yamaha i Gerard, czy wkładki bedą do nich dostępne tak samo łatwo jak do polskich adapterów? czy moze jest to ten sam typ wkładek? W gramofonie yamahy widze takie dwie charakterystyczne śrubki, czy to ten sam sposób mocowania jaki mamy w unitrach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie państwo na tę maszynkę??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest niewątpliwie ładny, cena w moim zasiegu, czy wobec tego warto walczyć o Adama? No i kwestia podstawowa- wkładka nie będzie problemu z dostępem?

Pytam tak namiętnie o te Duale bo widze że szybko się sprzedają więc raczej nie będą bardziej kłopotliwe od Unitry, ogólnie firmę się docenia na forum, więc warto licytować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Z tego co widzę na zdjęciu, to ten gramofon ma standardowe mocowanie wkładki do ramienia za pomocą dwóch śrub. Różni się tym od "Adama", że w tym ostatnim można zdjąć "koszyk" z ramienia i założyć drugi z inną wkładką. W Dual'u "koszyk" stanowi jedną całość z ramieniem. No i Dual ma napęd paskowy.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Duale to: nie dotykac serii 4xx - bardzo slaby naped. Seria 5xx mocno zalezne od modelu. Seria 6xx tez zalezy od modelu. Topowa seria to 7xx - cs701, 704, 714, 728, 731, 741 i 750. Wszystkie to direct drive'y, tylko ostatni to belt drive i byl pierwowzorem cs 7000(golden one) - uznawanego za najlepszy. Polecam serie 7xxq w gore od cs714q. Maja dobre napedy, porzadna elektronike i naprawde udane ramiona, ale nie do wszystkich wkladek. Jest jeszcze CS 5000( belt drive), ktory posiada ramie od cs 750, ale sekcja napedowa to zmodyfikowany naped od cs 504.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tamten Dual taki sobie. Zdecydowanie lepszy będzie ten następny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Ma bezpośredni napęd z elektroniczną kontrolą obrotów, pływające chasis tłumiące drgania, itp. Można póżniej wymienić wkładkę na coś lepszego. . Ten, który wkleiłem teraz jest w niezłym stanie, raczej pewniak. Asterix poleca 7setki i ma rację, szkoda, że nie wziąłeś tej 714stki była super. Silniki z tej serii są najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziesz fotki, dane i inne dot. gramofonów Dual

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za info;) ja za ten czas podszkoliłem sie teoretycznie w archiwum forum, znalazłem temat dnośnie wkładek do serii 7xx, tam pewna osoba miała problem z dualem bo musiała kupić jakąś trudnodostępną przejściówkę żeby móc montować wkładki 1/2" (różnice między TK i TKS) zmartwiło mnie to i poszukałem w opisie modelu Dual 604 że:Cartridge:

Accepts all DUAL "catch mount"

cartridges and other 1/2" mounts

with a weight of 2-10 grams.

Nie wiem jak wygląda system "catch mount" wiem za to że 1/2" jest najpopularniejszy ale pisze ze i taki jest akceptowany, co oznacza że w razie kupna tego gramofonu będę mógł wymienić wkładkę na łatwo dostępną na Allegro Audio technikę czy też Ortofona? Jeśli tak to jestem już niemal zdecydowany:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System "catch mount" Duala polega na tym, ze wkladke przkrecasz do specjalnej przejsciowki i ta przejsciowke dopiero zapinasz dzwignia do glowki ramienia. Oryginalne przejsciowki np. TK260, TK230 pozwalaje rowniez zapiac oryginalne systemy Duala seri DMS2xx. Ma to oczywiscie i wady i zalety. Wada jest to, ze trzeba dbac o styki, do ktorych dotykaja cztery piny przejsciowki, gdyz mocno sniedzieja. Ostatnio zastanawiam sie nad pewna modyfikacja. Poprostu wymienie okablowanie wewnatrz ramienia, a nowe kabelki zakoncze zloconymi szybkozlaczkami. W ten sposob zrezygnuje z niepewnych polaczen kontaktowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tutaj pojawia się moja obawa. Wszystko bedzie ok jeśli ten gramofon który jest wystawiony ma tę przejściówkę i w każdej chwili będę mógł podpiąć wkładkę 1/2", ale jeśli jej nie ma... tylko jest jakaś nietypowa wkładka Duala? Zapytam dla pewnosci sprzedawcę, ale Was też prosze o wyjaśnienie, bo być może się pogubiłem i te przejściówki po prostu muszą być???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Irek350

Seria 12xx sie nie bardzo interesowalem, gdyz lubie direct drive'y;)

 

>pitou

Nie kazdy Dual posiada taka przejsciowke. Dual produkowal systemy ze zintegrowanym uchwytem o symbolu TKS. Ten Dual 714q z Allegro posiadal takowa przejsciowke, chociaz zaadaptowana z serii 12xx. Do cs714 i cs731(praktycznie te dwa gramofony roznia sie tylko automatyka) dodawana w komplecie z nowym gramofonem byla przejciowka TK260, ktora umozliwiala podpiecie wkladek typu ULM oraz 1/2". Generalnie wszystkie Duale z ramionami ULM(ultra low mass), ktore ostatnio widzialem na allegro byly pozbawione tej przejsciowki, a posiadaly systemy tks, badz nie posiadaly wkladki, no bo do czego ja przykrecic? Mozna taka przejsciowke zamowic w ol-technik w Niemczech lub czasami nabyc na ebayu. Ostatnio nawet widzialem oryginalna TK260, ale w USA, wiec troche drobo by wyszlo:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuh:( wniosek wysuwa się jeden: jesli ten sprzedawany egzemplarz 604 (na marginesie chyba nie było modelu CS 604) nie ma w komplecie przejściówki tylko oryginalny "cały" element-wkładkę (tks?) to po czasie kiedy dotknie go techniczna śmierć bedzie trzeba tę przejściówkę nabyć lub kupić wkładkę właśnie w tym systemie bez przejściówki co pewnie łatwe nie bedzie... prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się pusto zrobiło:) Stwierdziłem, że jednak lepiej zdecydować sie na polską myśl techniczną czyli Adama, a jest ich sporo obecnie na Allegro. Ew. jeśli ich ceny bedą "szalone":) to kupię tą Yamahę. Ten Dual naprawde wydaje się być dobrym sprzętem, ale te wkładki... systemy i inne cuda.... póki co obserwuję...mam jeszcze ten tydzień

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o tego duala 604:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to posiada on przejsciowke, z tego co zauwazylem. Ten system dms jest montowany na 1/2".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitou, wygrałeś ?

Właśnie poszedł ADAM w niezłym stanie za 142 zł na Allegro. Ja rezygnuję bo mój okazał się sprawny :))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>hifi

 

Niestety, miałem bardzo ciężka noc;) po której musiałem iść do pracy, no i nie wytrzymałem, usnąłem, aukcja przepadła.

 

Próbowałem się skontaktowac z kolesiem od tego Duala 604, ale nie odbierał. Jeśli asterix ma rację i faktycznie nie będzie problemu z wkładkami 1/2" to go kupię. W przeciwnym razie tego czarnego Adama, lub ostatecznie Yamahę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem pocztę. Sprzedawca odpisał!

> do gramofonu pasuje kazda

> wkładka mocowana za pomocą dwóch śrubek a nie pasuje TKS

wszystko jasne, mogę więc licytować:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Deep snow

 

Taa, wygrałem, zdaje sie,że PhanTom go wziął. Bo ja oczywiście przeliczałem ,czytałem, porównywałem i liczyłem że moze coś lepszego się trafi... no i mam... nic

 

Ale koniec z głupotą! w czwartek kończy się aukcja tego Adama w kolorze czarnym:) i jesli nic podobnego do tej pory nie zostanie wystawione z Duali to będę o Adama walczył!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.