Skocz do zawartości
IGNORED

słuchawki ultrasone 2500 czy ktoś to zna


R2rt

Rekomendowane odpowiedzi

W highfidelity są opisane słuchawki ultrasone 2500. Czy ktokolwiek tego cuda słuchał?

Recenzja jest bardzo pozytywna. A ja właśnie szukam super słuchawek....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No właśnie czy ktoś już słuchał tych słuchawek? Szczególnie interesowałaby mnie weryfikacja brzmienia tandemu Edgar SH-1 i Ultrasone Proline 2500. Brzmienie tego zestawu zostało entuzjastycznie opisane w www.highfidelity.pl. Pozdrawiam wszystkich słuchawkowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Może ktoś w ciągu tych trzech lat miał z nimi kontakt? A może ktoś wie gdzie można ich bezstresowo odsłuchać, bez stania sprzedawcy nad głową, bądź tez wypożyczyć do domu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam juz jakies czas te słuchawki , co prawda narazie na beresfordzie ale sa super :)

Recenzja mowi duzo prawdy

 

Zapraszam na odsłuch Pilzno (podkarpacie) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio zacząłem się interesować tymi słuchaweczkami. Do Pilzna daleko nie mam to może kiedyś na odsluch będę mógł wpaść ? (W nowym już roku?)

Napiszę PM :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam po przerwie :)

Jako bezpośrednio zainteresowany odświeżam wątek i zawarte w nim pytanie o duet canor-ultrason.

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w marcu mialem okazje posluchac niewygrzanych... ale jednoczesnie sluchalem nowych DT 880 i k701. Zdecydowanie najgorsze sluchawki z tego towarzystwa. Zaznaczam - nie wiem jak po wygrzaniu. Znaczy wiem jak DT 880 po wygrzaniu :) - to sa conajmniej ze 3 klasy roznicy w porownaniu do nowych ultrasonow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a posiadacze wzmacniaczy słuchawkowych canor sh-1 (edgar)? proszę o opinie, wrażenia z odsłuchów w oparciu o konkretne zestawienia.

od siebie dodam tylko, ze w duecie z hd 600, było (przynajmniej jak dla mnie) dostatecznie; zbyt ostro, za jasno, duże ograniczenia jeżeli chodzi o dynamikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tymczasem Canor Sh-1 gra z AKG K-701 i jest dużo lepiej, a słuchawki są na etapie wygrzewania.

Dźwięk wyrównany, szczegółowy, ładna dynamika /szybkość/ i przestrzeń, na brak basu też nie można narzekać, chyba ze mówimy o muzyce rockowej /tu czasmi zbyt lekko, brakuje cieżaru, wykopu/

W porównaniu z HD 600 są bardziej uniwersalne; nieco mnie góry, jest też może gorszej jakości, ale nie jest już tak jasno czy ostro. Od niedzieli jeśli wszystko dobrze pójdzie Proline 2500 -porównamy, zobaczymy :).

 

p.s szkoda tylko ze ta polityka sklepowa jest jak każda inna, i choć K-701 mam za free, to już za odsłuch Proline trzeba płacić, ehhhh!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro 2500 grały z Canorem tylko ok. 20 godzin, słuchawki były niestety nowe.

 

Po pierwsze wszechogarniający bas, który co tu dużo mówić trochę się narzucał; większość nagrań brzmiała zbyt ciężko, ograniczając szczegółowość, muzykalność; dźwięk nie był już tak urzekający, tak plastyczny jak w przypadku K701. W przypadku wyższych poziomów głośności także odczułem pewne ograniczania, dynamika była ok, ale nieco "dudniący" bas przesłaniał cała resztę. Takie brzmienie sprawdziło się w przypadku tych nagrań rockowych, jazzowych czy muzyki elektr. gdzie brakowało wspomnianej dynamiki czy basu, i tu Pro 2500 były bardziej uniwersalne od AKG, w wielu aspektach lepsze.

Wygoda pozostawia jak dla mnie wiele do życzenia, szczególnie w kwestii docisku czy wielkości samych muszli /mogłyby być ciut większe, albo przynajmniej podłużne/.

 

Nie wykluczam jeszcze powrotu do tego brzmienia, /te 20 godzin to trochę mało/ wiec jeśli jest ktoś z okolic Opola, kto byłby skłonny pożyczyć, wpaść ze słuchawkami serdecznie zapraszam.

 

Na obecna chwile lepsze wydały się K701, wszystko zależy od repertuaru, a coś pomiędzy nimi a Pro 2500- to byłoby to, przynajmniej dla mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać, ze w dalszej kolejności są HD 650, wiec jeśli są osoby które łączyły je SH-1, proszę o komentarz.

p.s czyżbym był jednym z nielicznych posiadaczy tego wzmacniacza???. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zamiast przerzucać słuchawki zmień wzmacniacz. Proline 2500 potrafią grać rasowo kiedy są dobrze napędzone i wcale nie trzeba cudów. Wystarczy np. Lake People G93.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co chce trochę grać na wzmacniaczu, zmieniając słuchawki. Trzeba dać mu się wykazać.

A tak poza tym dla mnie to początek, mija jakiś miesiąc od kiedy przerzuciłem się na słuchawki.

 

Wzmacniacz się wygrzewa, podobanie jak ja jako słuchacz, zdobywam pierwsze doświadczenia, czasami mi się podoba, innym razem nie koniecznie.

 

dzięki za propozycje, rozumiem ze słuchałeś sh-1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lake People G93 tak a model G99/2 nie, bo wypunktuje każde słabe miejsce w Ultrasone 2500

Oczywiście w G93 konieczne jest połączenie po XRL ostatecznie kabelek przejściowy na RCA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.Jeżeli chcesz dać się wykazać Edgarowi to po pierwsze popraw mu zasilanie, bo fabryczny zasilacz to nędza.Jak już zasilanie będzie gotowe,to wywal potencjometr i podaj mu Alpsa np.Niebieskiego, następnie pobaw się lampami,polecam Valvo,Jana Philipsa 5751,ewentualnie nowego Mullarda. Z tymi lampkami Edgar gra bardzo fajnie. Nie podoba mi się zasilanie samej lampy (z powielacza), powinno być osobne, no ale za te pieniądze nie można mieć wszystkiego. Jeżeli chodzi o słuchawki to najbswobodniej i najpełniej prowadzi Beyery DT 880, AKG K 701 to nie ta liga, zresztą wydaje mi się, że wzmak ten poradzi sobie najlepiej ze słuchawkami w przedziale 120-300 Ohm, z niskoomowymi niby gra elegancko ale gdzieś tam czuć , że się "napina"....Tak to widzę..Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.