Jump to content
IGNORED

czy diora ws704 zagra w systemie bi-wire

sony

Recommended Posts

od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem wzmacniacza diora ws 704 model bardzo dobrze zachowany

orginalne końcówki i kondziory ale niewiem czy diora jest przystosowana do połaczenia kolumn w systemie bi-wire tyle czytałem ze nie pociagnie kolumn 4 ohm altusy maja 8 ohms ale czy da sie je tak połączyć prosze o pomoc znawców tego sprzętu pozd :)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zdecydowanie NIE! diora łączy zestawy A i B szeregowo!!!

Nie jeżeli chcesz podłączyć pod zaciski A i B. Jeżeli chcesz użyć podwójnego okablowania musisz spiąć je razem od strony wzmacniacza, a bi-wire od strony kolumn. Problemem może być tylko fakt, że ciężko będzie podłączyć po dwa komplety przewodów w jednym gnieździe sprężynkowym (jeżeli możesz to je wymień).

Hidden Content

to znakiem tego ze nie da sie pociagnąc 2 pary kabli głosikowych dokłanie mi chodzi o to zeby kanał a grał jako sredie i wysokie a kanał b jako basyyyyyy czy pomoze jak podłacze kabelki do wzmacniacza razem a do kolum osobno to przeciez nic nie da

Hidden Content

Możesz śmiało podłączyć do tego wzmacniacza każde zestawy o impedancji 8 ohm lub wyższej , w sposób , jaki Cię interesuje.Dla końcówki mocy nie ma to żadnego znaczenia , gdyż nadal będzie ona "widziała" kolumny jako jeden zestaw 8-ohmowy.Problem byłby wtedy , gdybyś chciał podłączyć dwa zestawy 8 lub 4 ohmowe i odsłuchiwać równocześnie , gdyż wtedy końcówki mogłyby potraktować takie podłączenie jako zwarcie , choć w praktyce wiele osób tak robiło i nie załączał się nawet układ zabezpieczający ale nie polecam.Gdybyś miał jeszcze wątpliwości , to dodam , że miałem podłączone bi-wire do mojej WS 504B zestaw maestro 130 przez 4 lata i nic złego się nie stało.Pozdr.

Hidden Content

ale jest jeszcze jeden problem czy moge połaczyc zestaw głosików w systemie kanał a 2 kolumny srednie gwizdek a kanał b tylko bas??????? prosze o pomoc czy od wzmacniacza od jednego wyjscia 2 połaczone kable a na kolumach osobno wi wiring?????????

Hidden Content

sony: "... jak podłacze kabelki do wzmacniacza razem a do kolum osobno to przeciez nic nie da"

A myślisz, że jak jest w prawie wszystkich wzmacniaczach? Wyjścia A i B wewnątrz wzmacniacza i tak są połączone równolegle. Ewentualnie poprzez jakiś wyłącznik, ale i tak z wyjścia tej samej końcówki wzm. mocy.

A czy kable są połączone razem w zacisku wzmacniacza, czy w jego wnętrzu, to dla zachowania bi-wiringu, to jest to samo.

Napisałem ... PRAWIE wszystkich..., bo jeżeli jest tak, jak napisał javo, to w Twoim wzmaku wyjścia te są podłączone szeregowo. Ale i tak z tej samej końcówki wzmacniacza.

Hidden Content

Janusz z Torunia

sony, 4 Sie 2005, 02:12

>czy diora ws704 zagra w systemie bi-wire<

Oczywiście że zagra w systemie bi-wire... Jezeli te Twoje Altusy są przystosowane do grania w systemie bi-wire.

Poza tym bi-wire to nie syetem tylko sposób podłaczenia kolumn ze wzmacniaczem. Impedancja nie ma znaczenia bo róznica między połaczeniem jednokablowym a dwukablowym jest tylko taką że w tym drugim wejścia gałęzi zwrotnicy połączone sa kablem przy zaciskach wzmacniacza a nie zworą przy zasickach kolumny.

Hidden Content

--> javo

Od kiedy WS704 łączy wyjścia szeregowo?!

Oczywiście można podłączyć do wyjśc A i B, połączenie jest równoległe i gniazdka będą połączone tak jak zworami przy kolumnach. Tyle, że we wzmacniaczu, a kabla będzie więcej, co jest ponoć korzystne. Choć w tej cenie chyba nie bardezo to słychać, ja osobiście wole single wire, ale na lepszym kablu, niż bi wire na dwóch tanich. No chyba, że chodzi o wygładzenie góry w altusach jakimś łagodnym kablem, to tylko może pomóc (swoją drogą altusy nie są takie złe, jak o nich tu niektórzy piszą, przy odrobinie starań można osiągnąć całkiem fajne rezultaty - miałem kiedyś właśnie 704 z altusami 75 i wcale mnie nie wkurzały. Teraz mam do niej podłączone Maestro 70 i mnie wkurzają - grają marnie i notorycznie trzeba coś w gwizdku poprawiać, bo brzęczy - kwestia tragicznej konstrukcji tego "tytana". Altus rulez :))

Hidden Content

• 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.