Skocz do zawartości
IGNORED

Przesiadka z i-trigue na wzm. + kolumny?


FastRed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się doradzić tutejszych speców od stereo. Obecnie używam głośników:

CREATIVE I-Trigue 3300. Zastanawiam się czy jest sens przesiadać się na wzmacniacz + 2 kolumny. Nie zależy mi na ogromnej mocy, tylko na jakości dźwięku. Słucham głównie chilloutu, jazzu, elektronicznej, rocka.

Chciałbym na całość wydać 700-800, no max 1000 zł.

Czy za taką kwotę dostanę zestaw w którym będzie znacząca różnica w jakości dźwięku? Jakie głośniki/wzmacniacze polecacie?

A może lepiej kupić Logitech Z-2300 lub Megaworks 250D?

W archiwum był jeden podobny temat, ale cel zmiany był nieco inny.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre stereo to dobre stereo i żadne komputerowe głosniczki tego nie zastapią......niestety budżet, którym dysponujesz nie pozwoli na osiagnięcie powalających efektów. Jesli chodzi o wzmacniacz to polecam używanego NADa, Denony( głownie z serii x60 ) i stare Marantze. Z uzywanymi cd trzeba uważać, ale np pioneer PD-8700 na początek by wystarczył. Jesli chodzi o kolumny to tylko małe monitorki nd Tannoy M1. Mysle, że już w takiej konfiguracji usłyszałbyś róznice....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne głośniki. Zafascynowany recenzjami o tytanowych membranach w tym zestawie spodziewałem się za dużo. Co prawda moja styczność z dobrymi systemami stereo była znikoma, jednak w I-Trigue zagubiona jest cała średnica, a bas wydobywający się z suba nie schodzi tak nisko jak na oddzielną skrzynkę nastawioną na produkcje tego pasma przystało (przenoszenie podane przez creativa jest przekłamane, albo jak to wolą używać producenci --> niedopowiedziane z jakim spadkiem decybeli). Ogólnie zestawy komputerowe są męczące do słuchania muzyki, gubi się gdzieś całą przyjemność. 3300 sprzedałem po 2 miesiącach i w zamian kupiłem wzmacniacz technics'a su-vx500. Do tego wciąż poszukuje dobrych kolumn, prowizorycznie działa to na razie z zamkniętymi skrzynkami 50W -> dzwięk zadowalający, ale naprawdę bez porównania dla creativa -> teraz jest czyściej, melodyjniej, z lepszą stereofonią, dobrze kontrolowanym basem, który nie dudni. Więc polecam zmianę, ale jak już złapiesz "to" to na podanym budżecie nie skończysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.