Jump to content
IGNORED

Przesiadka z i-trigue na wzm. + kolumny?


FastRed

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym się doradzić tutejszych speców od stereo. Obecnie używam głośników:

CREATIVE I-Trigue 3300. Zastanawiam się czy jest sens przesiadać się na wzmacniacz + 2 kolumny. Nie zależy mi na ogromnej mocy, tylko na jakości dźwięku. Słucham głównie chilloutu, jazzu, elektronicznej, rocka.

Chciałbym na całość wydać 700-800, no max 1000 zł.

Czy za taką kwotę dostanę zestaw w którym będzie znacząca różnica w jakości dźwięku? Jakie głośniki/wzmacniacze polecacie?

A może lepiej kupić Logitech Z-2300 lub Megaworks 250D?

W archiwum był jeden podobny temat, ale cel zmiany był nieco inny.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :).

Link to comment
Share on other sites

Dobre stereo to dobre stereo i żadne komputerowe głosniczki tego nie zastapią......niestety budżet, którym dysponujesz nie pozwoli na osiagnięcie powalających efektów. Jesli chodzi o wzmacniacz to polecam używanego NADa, Denony( głownie z serii x60 ) i stare Marantze. Z uzywanymi cd trzeba uważać, ale np pioneer PD-8700 na początek by wystarczył. Jesli chodzi o kolumny to tylko małe monitorki nd Tannoy M1. Mysle, że już w takiej konfiguracji usłyszałbyś róznice....

Link to comment
Share on other sites

Miałem identyczne głośniki. Zafascynowany recenzjami o tytanowych membranach w tym zestawie spodziewałem się za dużo. Co prawda moja styczność z dobrymi systemami stereo była znikoma, jednak w I-Trigue zagubiona jest cała średnica, a bas wydobywający się z suba nie schodzi tak nisko jak na oddzielną skrzynkę nastawioną na produkcje tego pasma przystało (przenoszenie podane przez creativa jest przekłamane, albo jak to wolą używać producenci --> niedopowiedziane z jakim spadkiem decybeli). Ogólnie zestawy komputerowe są męczące do słuchania muzyki, gubi się gdzieś całą przyjemność. 3300 sprzedałem po 2 miesiącach i w zamian kupiłem wzmacniacz technics'a su-vx500. Do tego wciąż poszukuje dobrych kolumn, prowizorycznie działa to na razie z zamkniętymi skrzynkami 50W -> dzwięk zadowalający, ale naprawdę bez porównania dla creativa -> teraz jest czyściej, melodyjniej, z lepszą stereofonią, dobrze kontrolowanym basem, który nie dudni. Więc polecam zmianę, ale jak już złapiesz "to" to na podanym budżecie nie skończysz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.