Skocz do zawartości
IGNORED

HDTV crt


Dziq

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sa dostepne jakies dobre telewizory HDTV crt??(bo sa tansze), interesuje sie glownie rozdzielczosciami 720p 1080i(i mnie prawdopodobne tego raczej nie wliczac 1080p), napisze odrazu dlaczego szukam tego tv. W przyszlm roku na rynku pokaze sie Playstation 3 konsola ma obslugilwac te rozdzielczosci i te z gamy 480. Ja szukam dobrego pod to tv mysle o CRT bo sa tansze a widze ze czesciej maja rozdzielczosci do 1080i (niektore nie maja 720p), ale tez bym chcial by ten tv w miare dobrze pokazywal kablowke(osiedlowka na sygnale Aster city czyli slabo), by nie bylo zadnego efektu smuzenia , szczerze to mysle albo o crt albo o jakims LCD ale wiem ze teraz wszystko tanieje i bardziej bede chcial kupic taki tv dopiero w przyszlym roku ale chce miec troche wiedzy na ten temat i byc przygotowany przy zakupie. Prosze o jakies cenne rady , postaranie sie stwierdzic ktory lepszy(LCD czy CRT plazm wogole nie biore pod uwage bo te z HDTVsa bardzo drogie) wielkosc tv wedlug mnie to od jakis 25' do max 32' ale mowie tu ceny bardzo ida w dol tym bardziej ze pod koniec roku wchodzi na rynek angielski Dixons(czy jakos tak)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam szukam telewizora, choc raczej lcd ale z crt o jakie ci chodzi widziałem tylko samsunga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli CRT to w Klasie 36 " Masz - JVC 36 P 38 - /Eisa/ - wysoka jakość - odbiera obraz HDTV przez Komponent- wysokie oceny użytkowników.

32" Panasonic Px 30 - 4500 zł

32" JVC p 40 3999 zł

32" Thomson 3699 zł

jeśli bedziesz siedział blisko konsoli to raczej wybierz 26 LCD

26-P 50 LCD Sharpa - nowy model ,z nową matrycą PAL - jako jedyny made in Japan- cena ok. 4599 /hdmi/

26 - s 60 LCD JVC - nowy model - 4799 zł

pozwolą Ci one w pełni korzystać z gier.

 

Oczywiście telewizory też - choć nie wszystkie z wymienionych chodzą w 720 .

 

Dixons - sprawdź www.dixons.com.

wurzucą śmieci do Polski - ba mają na swoich stronach rzeczy z wykopalisk.

Nie idą w UK. pójdą w Polsce . Niektore maja kilka lat.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no takie 26" to by bylo po wypasie do mojego pokoju:) ale czy przy takim TV nie bedzie problemow z odbiorem kablowki. Wiesz ja mam jeszcze czas z kupnem TV ale do mojego pokoju wiecej niz 26" cali to nie wiejdzie:) (myslalem o wiekszych ale to chyba by nie mialo sensu) bo planuje zakupic tv dopiero pewnie w okresie kiedy bym kupowal konsole, ale czy ten 26-P 50 LCD Sharpa ma 720p?? fajnie by bylo jak by mial jeszcze cos z 1080:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sharp 26 " będzie w rewelacyjnej cenie - ok. 3999 zł - za kilka dni dostępny / przed premierą europejską/

Pamiętaj ,że LCD Sharpa ma nową matrycę PAL, która extra będzie chodzi na kablówce. 26" LCD - w porównaniu z CRT - wielkośc o 2" większą w stosunku do CRT. LCD czas pracy określony jest na 60.000 godzin a CRT /kineskopowe/ na 30.000 godzin.

Oczywiście Sharp chodzi we wszystkich potrzebnych Ci częstotliwościach . Zaś 2 m od ekranu daje Ci bardzo dobry obraz już z kalbla.

W przeprowadzonych porównaniach - dołożył wszystkim rywalom w swojej klasie cenowej. Czesto znacznie.

Zapraszam na pokazy.

Pokazy mozliwe są też u Ciebie w domu.

Jakie miasto reprezentujesz?

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Warszawy:) widze ze naprawde mocno reklamujesz i zachwalasz ten TV:) jak teraz juz takie dobre sa to co dopiero bedze za jakis rok!!! dlaczego zywotnosc tych TV jest tak krotka(tak mi sie wydaje) w stosunku do zwyklych TV, co sie stanie jak minie ten czas?? Jezeli mozesz powiedz mi szczerze czy sa znaczne roznice w 720p i 1080i (wyuzej jest taki temat ale tam nie ma dogodniej odpowiedzi). Czy teoretycznie za rok moze 1,5 Sharp moze juz zwiekszyc rozdzielczosc swoich TV LCD np do 1080(p lub i) ?? ALE ten TV naprawde o mi go przedstawiasz wrozy dobra przyszlosc:) moglbys podac jakiegos linka z info o tym TV ze zdjeciami itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest reklama- to ocena w stosunku do konkurencji.

Czas podałem - i jak widac to LCD chodzą dwa razy dłużej niż normalne telewizory.

przy 8-miu godz. dziennie = 21 ,5 roku ogladania.

Czy będzie i kiedy większ rozdzielczośc - nie wiem.

Jeśli będzie to zapewne cena będzie zupełnie inna.

Dane na temat rozdzielczości są jasne. W praktyce ja jednak nie widzę żadnej rożnicy przy testowanych LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladny telewizor:) szkoda ze opis ubogi:( ale pewnie ma progresywne skanowanie? tez chcialbym wiedziec jakie inne rozdzielczosci wyswietli oprocz 720p?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

>locoloco

Czy telewizor JVC 36 P 38 akceptuje podobnie jak Panasonic TX-36PD50 sygnał z progresywnym skanowaniem ? Obydwa wyposażone są w wejścia component. Czy poza tymi dwoma telewizorami CRT są inne o wymiarach przekątnej 36 cali warte zainteresowania ? Chodzi o odbiorniki przystosowane do odbioru sygnału o większej rozdzielczości (JVC ma tą możliwość, o Panasonicu nic w tej kwestii nie wiem).

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty powiem ci ze ten tv nprawde jest wypas teraz rozumiem dlaczego go tak zachwalasz!! malo ktory LCD w tym przedziale cenowym i tylko(jak na LCD) 26" wypas:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oczywiście ,że 36 P 38 - ma progresiw .

Chodzi rewelacyjnie . Odbiera HDTV .

Jeśli sygnał z kabla jest dobry/ np. TVN - programy studyjne , rewelacja.

Nie wiele telewizorów jest w stanie dziś zadziwić - ten zadziwa /Eisa/

Warunek jeden - duży ekran potrzebuje dobry sygnał . Ten telewizor znacząco wybija się nad inne ale pod warynkiem dobrego sygnału . Chodzi wspaniale.

Panasonic - też bardzo dobry wybór , mnie jednak zdecydowanie przekonuje obraz naturalny w JVC.

Konkurencja ma trochę sztuczny , cyfrowy obraz.

Ale to moja opinia - choć sporo osób podziela mój pogląd.

JVC - jest dostępny . Panasonic - nie wiem

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

JVC 36 p 38 wygląda bardzo obiecująco, jednak na jego temat trudno znaleźć dokładniejsze informacje. Na stronie polskiej JVC były chyba jakieś notatki jeszcze z okresu kiedy TV dostał nagrodę E.I.S.A., ale teraz nie ma o nim żadnej informacji, nawet że jest produkowany. Fakt ten zadziwia mnie, dotyczy to zresztą witryn wielu producentów - sprzęt jest w sklepach - a na witrynie ani śladu - taka to nowość. Powinno chyba być odwrotnie. W końcu jedną z głównych zalet internetu jest możliwość błyskawicznego operowania informacją. Ze względu na znajomość języka, informacji szukałem potem na witrynie USA i brytyjskiej - ani słowa. W końcu znalazłem co nieco na niemieckiej, była nawet możliwość pobrania danych technicznych w pliku pdf. Ale ani słowa o akceptowanych rozdzielczościach. W końcu znalazłem pare słów z okresu przyznania nagrody E.I.S.A. Jest tam zdanie o tym, że telewizor jest gotowy do odbioru sygnału HDTV w rozdzielczości 1920 na 1080, i że dopiero przy transmisjach HDTV pokaże co potrafi, chociaż dla "zwykłego" sygnału przeznaczono technologię D.I.S.T. To jakaś hybryda progresywnego skanowania i podwojenia częstotliwości (prawie podwojenia - 75 Hz), z obejściem pułapki jaką stanowi w telewizorach z progresywnym skanowaniem poprawne odwzorowanie ruchu na ekranie. Nie ma jednak bliższych informacji jak poradzono sobie ze zwiększeniem ilości pixeli na ekranie (tak jak to zrobiono w TV Panasonica i Sony).

Natomist na stronie USA firmy JVC znalazłem telewizor CRT cyfrowy (a właściwie dwa modele 30 i 32 calowy) - z wejściami HDMI:

 

- 30" i 32" Widescreen Digital Direct View

- D.I.S.T. 1080i (Digital Image Scaling Technology)

- HDMI/HDCP Digital Input

- 2 HD Capable Component Video Inputs

- 75MHz Digital Super Detail

 

i myślę, że dopiero to daje pełnię szczęścia - jeżeli oczywiście ktoś, tak jak ja, upiera się przy telewizorach CRT. Osobiście uważam, że szansę płaskim ekranom może dać technologia OLED - zapowiada się, że będzie tańsza przy zakupie, tańsza w eksploatacji (chociaż jeżeli kogoś stać na plazmę to może i na rachunki za energię elektryczną) i może da lepszą jakość obrazu. Słyszy się też o technologii podobnej do tradycyjnych kineskopów nazywaną jeżeli się nie mylę - "kineskopem dywanowym" - jest to jakby połączenie wielu małych kineskopów. Ale trudno znaleźć na ten temat bliższe dane.

Sam nie dorosłem jeszcze do dużych paneli plazmowych lub LCD i chętnie postawiłbym na stoliku TV CRT, mimo jego gabarytów. Uważam że przy niezbyt imponującej jakości sygnału telewizyjnego do codziennego odbioru audycji sprawdzi się lepiej. Natomiast do odbioru kina domowego lepszy będzie projektor - o ile oczywiście ktoś ma warunki do jego instalacji.

Jeżeli któryś z forumowiczów mógłby napisać coś bardziej konkretnego o wymienionym przeze mnie modelu JVC 36 p 38 to gorąco zapraszam - proszę o informacje techniczne i subiektywną ocenę obrazu.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie zapominajcie, że "progressive" i to w CRT ma dużo bliżej do NTSC, niz do PAL (dlatego w CRT tyle innych rodzajów skanowania). ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziq

Sharp LC-26P50E akceptuje wszystkie sygnały HD. Ale w jaki sposób je wyświetla na panelu o rozdzielczości 960x540 to już inna sprawa

przy najmniejszym 26" jeszcze się zgodzę że ktoś nie widzi różnicy ale przy najwyzszym 37" sygnał HDTV wygląda gorzej niż na LCD z panelem o wyższej rozdzielczości (nie na każdym!!)

ja tylko 37" wersję tego TV widziałem

zapewne myslisz o zakupie xbox360

jeżeli wystarczy Ci 26" to ten sharp to dobry wybór ale jak coś większego to myślę że warto kupić do niej panel o wyższej rozdzielczości i cieszyć się w pełni jej możliwościami

wiem że cena wyższa ale akceptowanie sygnału 720p czy 1080i/p to połowa sukcesu

TV musi mieć panel żeby ten sygnał wyświetlić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się . Sharp - powinien byc dobrą ofertą. czy 37 P 50 - będzie chodzi gorzej niż inne - przy swojej matrycy - nie wiem . Już 32 P 50 teoretycznie powinna chodzic gorzej - a chodzi lepiej lub tak jak inne znacznie droższe ,modele.

37 " Sharp jest na razie tylko GA 5 - za 9499.

Ciekawe jakim złączem bedzie chodził xbox - są rożne wersje informacji.

 

Co do TV JVC 36 p 38

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.