Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 6 -6,5 tys pln- używane.


pawelm

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na zmiane. Nie musi ona byc już teraz, ale chcialbym wejsc w bardziej rasowy dzwiek ;-O

Wiele rzeczy nowych do 12 000 tysiecy sluchalem a i wiele przede mna...wiec czas sie pozbyc moich MA 5i i pomyslec o czyms zdecydowanie lepszym. Czego mi brakuje....wypelnienia sceny, oddechu, przestrzeni, wybrzmien....i tak można wyliczac, ale i tak moje MA graja calkiem niezle z Passem. Najprostrza metoda bylo by wejscie do sklepu i kupno ale ze wzgledu na ograniczony budget oraz wysokie wymagania pozostaje mi second hand ;-D. Najlepiej jak by to byly nie za duże podlogowki ( wys nie przekraczajaca 1 m) bo bedzie to grac w 30m2 ze skosami ( czyli normalne 20-22 m2).

POzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nowe, ale DIY? We wrześniu będę miał nowe konstrukcje, zapraszam na odsłuch. Za kwotę którą dysponujesz będziesz miał full wypas, a jeszcze na kable starczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelm

 

>Wiele rzeczy nowych do 12 000 tysiecy sluchalem ----

 

chyba do 12 tys. a nie do 12 000 tysięcy(12 000 000zł)

sorry że się czepiam ale to w ramach ścisłości.

 

Słuchałem u McGyvera kolumn za 5 000 zł i muszę powiedzieć że ten dzwięk rozpływał się po pokoju, jeszcze czegoś podobnego nie słyszałem!! Była to wielka przepaść pomiędzy tymi kolumnami za 5 000 zł a moimi kolumnami zakupionymi też u McGyvera (pisze w o mnie jakie mam). Nawet nie potrafię opisać tego dźwięku, każdy dzwięk był o niego lepszy. To było piękne!!

Powodzenia, Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Pawelm

 

Sprobuj Zoller Imagination, tam jest duuzo oddechu, wybrzmien, szczegolow i (z dobra elektronika) spora klasa. Z Passem powinno fajnie zagrac. Pamietaj jednak o dobrym zrodle i pelnym okablowaniu (ic, glosnikowe i sieciowki), bez tego nie zagra.

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo

W pomieszczeniu wielkości 30m2 "Zellerki" nie będą optymalnym wyborem.

Oczywiście to wyśmienite głośniki,ale mogą wystąpić zuważalne braki w niskim basie.

Rzecz jasna nie jest to ogromna wada,lecz przy symfonice może się okazać bardzo dokuczająca.

Rekompensatą za poniesione straty na basie jest natomiast zgoła niebywała przestrzenność,barwa i piorunująca szybkość dżwięku w tych kolumnach.

Coś za coś.

Niewątpliwie są to dużo ciekawsze głośniki od bardzo przereklamowanych AF Tempo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Bird

Mialem pewne obawy, patrzac na metraz przed zaproponowaniem koledze Zollerow, ale, jak Pawelm napisal pomieszczenie ma skosy i jego realna powierzchnia to ok.22mkw. Mysle, ze w polaczeniu z Passem, ktory nada wypelnienia Zollerom (takze w basie) powinno to zagrac fajnie :-)

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Pawelm

W przyszłym tygodniu odbieram od stolarza Enceladusy, dam ci znać jak już je złoże.

Z checia wezmę twoje Monitory :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy B&W po przecenie cena 7 tys. - pisze czyba z tego co widze KOLUMNA a nie kolumny.

 

pozdrawiam kaszanka7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->kaszank7

 

Za 7 tys. zł można było kupić niedawno parę 804 starej serii ex demo. Być może jeszcze są jakieś gdzieś w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy Ci radzą kolumny ,które schodzą po nizej 4 om.Z tego co pamiętam jak miałem klona Passa, występowały w nim problemy z wysterowaniem kolumnami z niskim oporze i dużym głośniku basowym .To świadczy o niskim współczynniku tłumienia wzmacniacza .Moja rada szukaj kolum o łatwym przebiegu impedacji w całym paśmie i wysokoskuteczne.Posłuchaj kolumn Audio Note AN-ESpe lub AN-ESpx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-6.5 tys. pozwala na uzyskanie dobrych efektów w DIY z pomocą forumowych specjalistów lub nawet bez - ale wtedy przydaje się cierpliwość i pokora ;)

wydaje mi się, że przy takim budżecie kupowanie kolumn używanych już nie ma sensu

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, porozmawiaj z Erykiem Smólskim. Jego monitorów NUVO słuchałeś u mnie więc wiesz, że potrafi robić kolumny. Teraz ma na warsztacie małe podłogówki. Ale ja bym się w Twoich warunkach zastanowił nad monitorami właśnie. Chyba, że radykalnie zmieniłeś układ pomieszczenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dzieki wielkie za rady. Okazało sie, że stworzenie tematu na forum jest bardzo przydatne. Zebranie info w jednym miejscu jest bardzo przydatne, a i kilka osob sie odezwalo do mnie bezpośrednio....co mnie bardzo cieszy ;-). W każdym razie trzeba zrobic liste i sie zastanowic ;-D

 

Inzynier

tak troche sie zmienilo, jest wiecej przestrzeni, wiec zdecydowanie podlogowki ale nie za wielkie ...no bo orkiestra gdzies sie musi zmiescic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Era 1 ale z sieciówką Bartka1 albo Veluma. Nie będzie chaotycznie:)

 

A tak poza tym to na nosa (jeszcze nie słuchałem ale wybieram się do Audio Forte) to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy CEC 51 XZ jest bardzo dobry. Ale on będzie "spokojnieszy" od Ery. Do rocka nie wiem czy będzie lepiej pasował? Nowe CEC-e są tanio u Jerzyka. Polecam. Tutaj wystarczy sieciówka Bartka1:)

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku, skoro słuchałeś nowego CEC-a to jak spisuje sie w symfonice. bo rozumiem, ze do mniejszych składów, jazzu i kameralistyki będzie świetny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można - to rozszerzę pytanie do Arka - jak ww CEC spisuje się także w nieco bardziej drapieżnej muzie rockowej (Therion, Lacrimosa) i po prostu w rocku (Camel, Dire Straits, Marillion)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.