Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 6 -6,5 tys pln- używane.


pawelm

Rekomendowane odpowiedzi

>pawelm

Z cd CA nie masz nawet co przystępować do oceny kolumn. Natomiast w tej cenie nowe z AK to BW lub VA Beethoven (dobre ceny w promocji) oraz z drugiej ręki AP Virgo II.

>parmenides

Niestety z symfoniką nie słuchałem. Ale nie sądzę aby był problem. Nowy CEC nie jest „senny”:)

>Althazan

Krell plus BW – nie jestem pewien czy CEC Tobie będzie się podobał chociaż generalnie rocka gra on bardzo dobrze.

 

PS.

Rozumiem, że Leszek też już kupił CEC-a?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama liga ale Era jest bardziej otwarta, dynamiczna i żywiołowa a CEC jest spokojniejszy, bardziej zrównoważony i ma "głębszy" (w sensie masy a nie schodzenia nizej) bas. Era bardziej do rocka i symfoniki a CEC do jazzu i kameralistyki. W CEC-u chyba jednak mniej detalu, wynikającego z charakteru prezentacji. Ale poprzednie CEC-e były dużo gorsze, mocno ospałe:)

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej nie dla mnie. Spróbuję Naima i ewtl. ten nowy Onkyo - frapuje mnie. Znacie cd AVI ? Jeśli podobny charakter do super-analitycznego pieca - odpada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym CECu na pewno nie brak detalu, ale prezentacja jest bardzo wyważona więc detale nie wychodzą na pierwszy plan. Jak to w bardzo dobrym sprzęcie, słucha się, przyzwyczajamy się bardzo szybko, i niby nic specjalnego się nie dzieje. Dopiero po odsłuchu, gdy w tor włączy się poprzedni odtwarzacz coś zaczyna być nie tak:-)

Jeśli chodzi o symfonikę, to moim skromnym zdaniem jest to jedna z najlepszych cech nowego CECa - plany fantastycznie rozłożone i nic się nie gubi ani nie rozmazuje.

Miałem okazję odsłuchiwać CECa oddzielnie oraz jako transport z DAC-iem Benchmark DAC-1. Wniosek był prosty - szkoda pieniędzy na Benchmarka.

Co do możliwości w rocku to nie będę się wypowiadał, gdyż to nie moja bajka.

Ogólnie jest parę odtwarzaczy o zdecydowanie bardziej efektownym (przynajmniej na pierwszy rzut "ucha") brzmieniu, ale dłuższy odsłuch pokazuje - moim zdaniem - który sposób prezentacji jest bliższy prawdy i jaki CD bardziej róznicuje nagrania. Bardzo długo byłem zwolennikiem dźwięku "brytyjskiego" w stylu Arcama/Naima, ale zmieniłem zdanie przy klasyce.

Myslę, że warto samemu posłuchać, aby wyrobić sobie zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, jest możliwość odsłuchu w Wwie u mojego kolegi w bardzo dobrej konfiguracji.

Proszę o kontakt na priva lub na [email protected].

Zdaje się, że w poprzednim wpisie trochę się zagalopowałem w stosunku do regulaminu forum - to nie bazar - bardzo przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ja nadal uważam, że najpierw trzeba doprowadzić pokój odsłuchowy przynajmniej do jako takiej równowagi, sprzęt odseparować od wibracji, a dopiero później zmieniać elementy. W przeciwnym przypadku w źle przygotowanym pomieszczeniu i bez odcięcia od wibracji powiela się błędy. Musi być jakiś pewny punkt odniesienia. Odsłuchy w innych niż domowe warunki jest szczególnie mylący. Myślę, że na początek następnych zmian byłyby to znacznie mniejsze pieniądze niż te, które chcesz przeznaczyć na zmianę kolumn.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Paweł, jak już chcesz zmienić koniecznie kolumny to obstawiałbym do odsłuchu: AN, na pewno AP Tempo (nowe), może jakieś inne - jeszcze się nie zastanawiałem. Warto pamiętać - choćby dla sprawdzenia - o dobrym DIY. Masz McGyvera i Mahlera...

AV Beethoveny są do Twojego pokoju zbyt duże. wydaje mi się, że będą zionęły zbyt obfitym basem (a nie sądzę, po tym, co u Ciebie słuchałem i jak dźwięk Ci się podoba, że tak lubisz ;). ale sprawdź sam. Wiadomo. VA -marka przednia (b. ja szanuję), a wykonanie skrzyń i zwrotnicy, jakoś materiału i stolarki lepsze niż u - pożal się Boże - ProAca. (Taka prawda niestety.)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-. pawelm: wiem, że ciężko Ci będzie sprostać nowym oczekiwaniom, więcej "...wypelnienia sceny, oddechu, przestrzeni, wybrzmien....i tak można wyliczac..."

 

Jestem ciekaw co wybierzesz (i ile Ci to zajmie czasu ;)

Daj znać na priva albo tel.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudivan ->

strona europejska CECa jest nieodswiezana od kilku lat.

Zajrzj tutaj:

www.clofis.nl/nl/cec/TL51XZ/CEC_TL51-xZdatasheetUK.pdf

 

lub chociazby na strone polskiego lub amerykanskiego dystrybutora CECa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Althazan wg mnie CEC 51 XZ w rocku sprawuje się bardzo dobrze ;O)Przeważnie tej muzyki słucham.W moim systemie przestrzeń,dokładność,efekt odrywania się dżwięku od kolumn też występuje.Jak jesteś z Wawy to zapraszam na odsłuchy;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Leszek

 

Dzięki serdeczne z góry, choć nie wiem, czy skorzystam, ale straaaasznie mnie ciągnie... ;)

Poczekam jeszcze z miesiąc/dwa (trzeba uzbierać talarków) i zabiorę się za słuchanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor CEC-owi 5100 Z. Słuchałem drugiego, innego egzemplarza. Ten nie był senny i nie zwalniał:) Ale chyba jednak do "ciemnych" kolumn on nie pasuje. Z Eposami zagrał bardzo dobrze. Nowy CEC jest nieco bardziej dynamiczny i przejrzysty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.