Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD z dobrym napedem


RadeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuje odwarzacza CD z dobrym napedem. Wszystkie wspolczesne wynalazki moim zdaniem poszly w strone

oszczednosci. Napedy stosowane w popularnych odwarzaczach HK, Cambridge Audio, Arcam itp. wygladają jak

zywcem wyjete z komputera ( tak wyglada tacka oraz zachowanie sie napedu), niektorzy nawet bez krepacji wkladaja napedy CD-ROM komputerowe, ostatnio widzialem taki wynalazek za ok. 6tyś. z napedem CD-ROM Teack-a. Nie chodzi mi tu o sam wyglad ale rowniez o to jak sa czytane plyty. Czas wczytywania jest bardzo dlugi, napedy charakterystycznie hałasują podczas ładowania płyty, podczas odtwarzania sa bardzo głosne. Jedyny napęd który mi bardzo odpowiada to ten stosowany w odwarzaczach Pioneera, typu PD-S505, PD-S707 itd. z systemem stable plate. naped czyta perfekcyjnie każda płytę, czas ładowania płyty jest żaden, hałas wydawany przez napęd też praktycznie nie istnieje. Gdyby nie elektronika odbiegajaca trochę od dzisiejszych czasów Pioneer byłby rewelacją. Czy ktoś zna jakieś CD z dobrym napędem ? Systemy typu Top loader nie odpowiadają mi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku w dobrych napedach komp. (takich jak np. moja troche juz starsza dvd toshiba) tacka wysuwa sie kulturalnie a odczyt jest szybki i pewny- ze wspolczesnym hi-fi jest przewaznie duzo gorzej.

Nawet nagrywarka za kilkadziesiat zl jest pod tym wzgledem lepsza! Nie ma sie wrazenia, ze kieszen przy otwieraniu wyleci:)

A tak na powaznie to pozostaja Ci: yamaha cdx993; pioneer(ale lasery drogie); sony 930qs, 30es.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze szukam jakiegos nowego odwarzacza, w chwili obecnej mam HK 750 oraz

kupiłem sobie uzywanego Pioneera PD-S505. tego Pioneera to kupiłem wyłącznie w celu przekonania sie co

do jakości napędu. HK 750 jeśli chodzi o napęd w porównaniu do tego Pioneera to totalny badziew, który hałasuje, ma czasem problemy z załadowaniem płyty ( generalnie to czyta wszystko ale....). Niestety nawet ten HK gra lepiej od tego Pioneera. Myślałem o zakupie CA AZUR 640 ale napęd też nie zachwyca i wcale nie gra zdecydowanie lepiej. ARCAM model chyba 73 dopiero gra dość przyjemnie ale napęd to też porażka.

Zacząłem sie zastanawiać na Pioneerem PD-S707 + jakis tuning ale pewnie trzeba by było wymienić całą elektronikę, bo to juz staroć. Czy istnieją jakieś nowe odwarzacze które posiadają naprawdę dobry napęd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dac zewnętrzny rozwiązałby tu problem. W Pioneer'e dorobić coax. i pewnie zagra solidnie. Ja tak gram ( choć mam cd Sony 991 jako"transport") tanio i ... nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obecnie nikt nie produkuje odwarzaczy z dobrymi napędami ? Jedynym rozwiązaniem jest kupno starego odwarzacza z dobrym napędem i dołożenie zewnętrznego DAC ? Jeśli tak to gdzie szukać naprawdę dobrego DAC-a ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - dobry DAC, wersja wolnostojąca ok. 1500 zł, jeszcze nie gotowy, ale testowano już prototyp :) Można też zakupić jeden z tych odtwarzaczy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i zamontować DAC do środka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek jest jeden, żaden nowy odwarzacz nie jest wyposażony w dobry napęd.

Jedyne rozwiązanie to kupienie starszej konstrukcji np. Pioneer PD-S707 i założenie nowego DAC-a.

A może jednak istnieje cos ciekawego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadeX -> Raczej nieslusznie przekreslasz odtwarzacze, ktore stosuja napedy CD-ROM. Jesli nie chodzi Ci o czysto estetyczne doznania podczas ladowania plyty, lecz o dobry dzwiek, wez te odtwarzacze pod uwage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę nowe odwarzacze, najważniejszy jest dzwięk,jednak nie rozumiem dlaczego wszyscy zwracaja uwagę na wszelkie elementy związane z audio które maja wpływ na dzwiek i równiez estetyke jak np. stoliki audiofilskie, dywany audiofilskie ( ostatnio widziałem taka ofertę ) a nie zwraca sie uwagi na napęd. Ja naprawdę porównywałem wiele napędów i charakterystyczny dzwięk ładowania płyty ( zbyt długi na marginesie ) czy hałas przy odtwarzaniu płyty w napędach za parę tysięcy jest dla mnie nie do przyjęcia. W tym temacie producenci sie cofają. Jestem po prostu bardzo zaskoczony kulturą pracy napędu Pioneera ( stable plate ). Dlaczego nie rozwijano tego napędu i nie włożono dobrej elektroniki do niego, tak prawdę odpowiedz jest bardzo prosta, rynek :) takich ludzi którzy zwracaja na to uwagę jest bardzo mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, stosowania takich a nie innych transportow wymuszane jest, w duzej mierze kosztami produkcji. Taniej jest zrobic badziewny, plastikowy trasport czy tez po prostu zastosowac cd-rom niz opracowywac skomplikowane, zbudowane z wytrzymalych materialow napedy, ktore sa w produkcji bardzo drogie. Co do klasy dzialania poszczegolnych transportow to zgadzam sie, ze w odtwarzaczu za kilka tysiecy klekoczaca i telepiaca sie szuflada (vide Linn Genki, Jolida jd100) jest co najmniej nie na miejscu. Paradoksalnie cd-romy zastosowane w niektorych odtwarzaczach halasuja mniej i dzialaja z wieksza kultura (np. Primare d21). Reasumujac - prawdopodobnie czasy playerow z napedami w rodzaju CDM1 Philipsa, odeszly juz w niebyt i mozemy sie spodziewac coraz wiekszej liczby drogich urzadzen wyposazonych np. w napedy komputerowe. Pocieszajacy jest jednak fakt, ze graja one naprawde dobrze i samo zastosowanie takiego a nie innego transportu nie powoduje degradacji dzwieku.

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje kupic starego 15 letniego marantza badz philipsa z CDM4,to plastikowy CDM1,ale mimo zastosowania plastiku konstrukcja jest bardzo solidna.Elektronika tez nie jest jak na taki stary CD słaba,przewaznie TDA1541 na pokładzie i zastosowanie lekkiego tuningu robi z tych CD naprawde super grajace maszyny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Hehehe fajne rzeczy tu czytam... Pioneer PD-S 707 to stara konstrukcja... Cos sie komus w glowie pomieszalo... Wciaz model drugi od gory po PD-S 06. A porownywanie go z HK to zenada. Stare modele Pioneera - te z SP - byly rewelacyjne jako napedy - zdaniem wielu forumowiczow sporo lepsze jak CDM-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety model PD-S707 nie jest juz produkowany, wiec nie jest dostępny. Konstrukcyjnie jeśli chodzi o elektronikę to jest to staroć opracowany ładną parę lat temu. Technika od tamtego czasu poszła do przodu.

Porownujac go z Harmanem HD-750/755 rzuca duza roznica w cenie. Pioneer na koniec kosztowal ok. 1800zł.

Jednak brzmienie tego Pioneera pozbawione jest wielu detali które słychać na HD-750. To samo dotyczy streofoni i wielu innych aspektów. Jesli chodzi o transport to Pioneer jest dla mnie rewelacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadeX ciekawe jak by wypadła konfrontacja starego 15 letniego marantza/philipsa z h/k 750,cos czuje ze by go zmiazdzył,skoro maksymalnie tuningowana y496 zmiazdzył.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Elfan

 

Zalezy jakiego Marantza/Philipsa. Te plastikowe na cdm4 to nie jest rewelacja i po podstawowym tuningu graja na poziomie 2-3kzl. Lepsze maszyny na cdm2 i, przede wszystkim cdm1, po prostych modyfikacjach osiagaja pulap 6-7kzl.

Choc w jednym i drugim wypadku porownanie do Harmana to nieporozumienie ;-) Nie ta kultura i gladkosc...

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz CD72 - miałem go przez 10 lat. Napęd cichutki, nigdy nie sprawiał kłopotu. Na rynku wtórnym można kupic ten model za jakieś 300 - 400 zł. Naprawdę warto, bo to jedna z najlepszych "budżetowych" konstrukcji Marantza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.