Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Innovations a lampy!


adazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Mam pytanie dość offowe, czas jakiś temu stałem się szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza i preampu Audio Innovations series200 mk2, z informacji o tym wzmacniaczy wynikało iż lampy w nim znajdujące się są dośc stare itd, w środku znajdowały się(częsciowo nadal tam są)lampy o nieznanej mi marce, na EL84 nie było nazwy firmy jedynie wzorek gwiazdy(prawie jak radziecka),na lampach ECC jest nazwa "precision"-jeśli ktoś wie lub domysla się co to za lampy proszę o kontakt(Bułgarskie?)-fotki mogę na maila wysłać.

Druga sprawa to wymiana tychże lamp, otóż postanowiłem wymienić EL84 na nowe firmy JJ Electronics, dźwięk poprawił się radykalnie, właściwie we wszystkich aspektach-bass,selektywność,dynamika,wysokie,wszystko na plus w porównaniu do tego co było!Mam jednakoż dylemat, jakie lampy ECC88 itd.a więc lampy sterujące czyli dość ważne. Zastanawiam się nad tym co jest powszechnie dostępne a więc pomiędzy JJ El.,Sovtek,Svetlana,Electro Harmonics, przyznaje że nie mam możliwości żadnej zwykłego przetestowania tych lamp, proszę o jakieś rady porady czym kierować się przy wyborze lamp???(cena też ma znaczenie,np na phillipsa za 250zł nie stać mnie)

 

pozdrawiam ............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na EL84 nie było nazwy firmy jedynie wzorek gwiazdy"

Może chińskie, hehe.

 

Tu masz stronkę z logami różnych producentów lamp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

"Zastanawiam się nad tym co jest powszechnie dostępne a więc pomiędzy JJ El.,Sovtek,Svetlana,Electro Harmonics"

 

Ja stawiałbym na Electro Harmonics - to są rosyjskie lampy, ale chyba na amerykańskiej licencji. Albo też inaczej szukaj - nie szukaj wg producenta, ale staraj się znaleźć jakieś NOSy w wersji militarnej. Te wersje militarne są dokładniejsze (trzymają parametry, mniejszy rozrzut parametrów). Chociaż wszystkie wymienione przez Ciebie marki są stosowane we wzmacniaczach wysokiej klasy (może poza JJ, ale nie jestem pewien). Ale słyszałem, że parametry lamp JJ lubią "pływać".

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link!!! te stare lampy EL84 to Shuguang z Chin...masakra...w każdym razie JJ El. które są za nie, to niebo w porównaniu do tego co było.

 

Wracając do ECC88, które wymienię w najbliższych dniach, to skłaniam się do JJ El. lub Sovteka. Co do JJ rzeczywiście spotkałem się z różnymi mało zbierznymi opiniami,jednakoż np Amplifon poleca je, co do Sovteków niewiem, proszę o rady porady...

 

ps. Czy ktoś zetknoł się z lampami o nadrukowanej nazwie "PRECISION"w tej chwili mam szystkie ECC tej firmy, wkażdym razie do wymiany ze względu na wiekowość itp. Poniżej fota jak to wyglądało po zakupie...pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na zadanie jeszcze jednego dodatkowego pytania, otóż; na zdjęciu powyżej widać układ lamp, chciałbym się dowiedzieć w jakiej kolejnośći są zamontowane lampy ECC88 oraz jedna ECC82????Czy ECC88 są rozmieszczone "po bokach"a w "środku"jest jedna ECC82??????Bardzo prosze o pomoc ponieważ są wytarte,zmazane napisy z symbolami i za bardzo niewiem co zrobić w razie zakupu nowych!Jeszcze raz baaardzo proszę o pomoc!!!!!!!

 

ps. oznaczenia pozycji gdzie dołączone są lampy ECC są następuące - od lewej - V2, V1,i V102.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie zdjęcia to chyba nikt tego nie powie, bo na tym zdjęciu te lampy, o które pytasz, wyglądają tak samo. Ja proponuję Ci metodę na "chłopski rozum" - jeśli wiesz, że jedna to ecc82 a pozostałe dwie to ecc88 to wyjmij te 3 lampy i dokładnie się przypatrz ich budowie wewnątrz. 2 lampki będą identycznie zbudowane, a jedna będzie nieco inna. Stąd prosty wniosek, że ta nieco inna to musi być ecc82. Tylko zapamiętaj przed wyjęciem, która lampka gdzie była wsadzona :)

To oczywiście przy założeniu, że ecc88 pochodzą od tego samego producenta. Bo jeśli okaże się, że każda z lampek jest inna, to znaczy, że jedna ecc88 pochodzi od innego producenta, a druga ecc88 od innego.

 

„Amplifon poleca je”

 

Ja interesuję się lampami od jakiegoś czasu i powiem Ci, że każdą markę ktoś poleca. (Może za wyjątkiem chińskich ). Spotykam się z naprawdę sprzecznymi opiniami. Myślę, że niezależnie od tego co kupisz - JJ czy Sovteka, to będziesz zadowolony.

„PRECISION” to nie jest chyba nazwa firmy, ale przypisana przez producenta kategoria jakości. To jest chyba odpowiednik lamp np. SQ Philipsa (SQ to seria super quality, czyli ichni „pierwszy sort”).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.