Skocz do zawartości
IGNORED

JAKOŚC DŹWIĘKU Z NAGRYWARKI DVD (a CD)


sittek

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM fachowców.

(jest to problem z nurtu audio>>>kd)

a że prosiłbym zdania fachowców z dziedziny audio stąd obecnośc tutaj

nurtuje mnie taki problem.

stoję przed zakupem napędu dvd,który ładnie i naturalnie odtwarzałby krążki cd.

Ostatnio dużo się rozpisuje o jakości nowych dvd i ich miażdżącej przewadze nad

odtwarzaczami cd w podobnej cenie,lub nawet dwukrotnie droższych.

Zeby było trudniej pojawiły sie nagrywarki dvd z HDD w cenie ok.2000.

pytanie:

-czy jakość odtwarzania w nagrywarkach ma szanse byc podobne jak w dvd???

-idąc wcześniejszą tezą> czy dżwięk z nagrywarki byłby równie dobry jak z cd?

prosze od razu mnie nie "skopać",że albo cd albo dvd.

gdybym miał tyle pieniędzy co trzeba,nie kombinowałbym jak alkaida w metro

a po prostu poszedłbym do sklepu i kupił osobno klocki.zycie to sztuka kompromisów.

może trudniej ale jest wtedy ciekawiej i jest oczym pisac:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemozesz oczekiwac, ze nagrywarka DVD za 2000zl (ktora musi potrafic zdigitalowac obraz, ma zabudowany HD, tv tuner, zegarek, napala itd...) bedzie grala tak jak CD odtwarzacz za 2000zl, ktory tylko i wylacznie koncentruje swoj potencjal na dzwiek. Oczywiscie moga byc wyjatky, lecz radszej to troche za duzo optymizmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.ale w przypadku połączenia cyfrowego korzysta się z przetwornika a/c np. z amplitunera więc jakośc dźwieku będzie niezależna od elektroniki w dvd.Więc czy jest to naciąganie ceny w przypadku samego dvd (poniewaz mógłby kosztowac taniej),ale z uwagi na arkana marketingu nie może (no chyba że sie nazywa ronin,bmx...).

A czy w przypadku nowych technologii nie jest tak,że jest cos lepszego od wypieranych modeli i układów??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek - tu muszę Cię zmartwić - przetworniki w amplitunerach są zazwyczaj równie słabej jakości jak w DVD. Amplitunery za 10kzł które widziałem dostarczają jakości dźwięku odpowiedającej CD za 1-2 kzł. Przy ograniczonym budżecie znacznie lepiej kupić tańsze kino domowe a oddzielnie zestaw stereo niż próbować zbudować uniwersalny system. Nie daj się nabrać na super nowoczesne technologie przetworników - 96kHz, 192kHz itp. Pomimo potencjalych możliwości takich przetworników są one zazwyczaj zaaplikowane przy użyciu tanich elementów towarzyszących, co najczęściej fatalnie wpływa na końcową jakość dźwięku. Przejdź się do salonu gdzie mają kina domowe i systemy stereo i porównaj brzmienie jednych i drugich - zrozumiesz o czym mówię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki >>>mlb

w takim razie co byś polecił do audio w cenie ok.1kzł

mam Amplituner Yamahę RX-V 795a z podłączoną końcówka Rotel RB-03

z Avance'ami Omega 503.

czy formaty SACD czy DVD Audio sa naprawdę takie dobre ??

a może dobre dvd??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

mlb ma duzo racji do muzyki tylko CD i nie daj sie nabrac na kolorowe swiatelka i recenzje w czasopismach przetworniki w amplitunerach to rzeczywiscie badziew

nie wziales jednego pod uwage: jesli rozpatrujesz opcje naped - przetwornik to nie jest tak ze jakosc napedu nie ma znaczenia wrecz odwrotnie: ma kolosalne znaczenie

kup na allegro cdeka: za nieduze pieniadze mozna kupic cos naprawde dobrego i osobne DVD plus ewentualnie nagrywarke - mnie starcza ta do kompa - z czasem przekonasz sie ze czas zastapic amplituner wzmakiem stereo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest z nagrywarkami ale odtwarzacze dvd oferuja juz dźwięk na całkiem przyzwoitym poziomie. Wiem co pisze bo jak szukałem cd-ka do wzmaka słuchawkowego i SH HD590 to każdy z testowanych używanych CD-ków (w tym Pioneer 8700, Sony QS i Rotel 930) wypadł w gorzej od... mojego dvd samsung HD745 (niemodyfikowanego). Jedynie Rotel nawiązuje tutaj walkę, brzmi czasem przyjemniej (bardziej ciepło, z miłym miesistym basem) ale w kategoriach obiektywnych (detaliczność, stereofonia, przejrzystość dźwięku) HD745 bije też Rotela. Żeby nie było wątpliwości co do pólki cenowej to za Samsunga dałem całe 600 zł.

Na Twoim miejscu sprawdziłbym nagrywarki Samsunga (najlepiej najlepsze modele bo te DVD to też wyższa pólka Samsunga) może w nich być np. ta sama sekcja audio co w HD745 i HD945.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki klemens

własnie duzo ostatnio czytam opinii o samsungu.wiem,że ta nazwa zabija,ale własnie poszukuje opinii prawdziwych z krwi i kości uzytkowników tychże modeli,a nie tylko opieram się na recenzjach w gazetach,bo jak wiadomo zawsze gdzies znajdzie sie niemiec co chce wypromowac sprzet.

czy masz jakies porównanie pomiędzy samsungiem a yamahą(np 510)??

pzdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - b.pochlebne opinie o Samsungu DVD-HD745 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Skoro rzekomo gra lepiej od PD 8700 to musi grac lepiej od CDX 510. Pioneer jest sporo lepszy od 510. A swoja droga gloryfikacja tego klocka na tym forum przechodzi wszelkie granice. Jak dla mnie nie jest niestety niczym uzasadniona. Ot troche lepszy Szajsung - takie zrobil na mnie wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

klemens nie piszesz nic jaki to wzmak sluchawkowy i jakie kable tylko oglednie ze nagle Szajsung zagral lepiej bo twoj... wiesz ja mialem rozne klocki w tym PD 8700 i odsluchiwalem tego Szajsunga i wierz mi on nie jest lepszy od PD 8700 ani w jednej dziesiatej procenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klemens,moze takie sa kryteria doboru i akceptacji słuchawek iwzmaka słuchawkowego,bo w przypadku kolumn i tradycyjnego wzmaka brzmi Twoja opinia conajmniej smiesznie:) no ale z drugiej strony masz hk wiec on ma dzwiek misiowaty wiec moze na sprzecie tego nie wyczułes i dvd sztucznie uprzestrzennia i dodaje rozdzielczosci systemowi,i nie zwracales uwagi wogóle na barwe??jak odwzorowuje ja CD a jak ten dvd??bo na w miare neutralnym sprzecie napewno było by inaczej,i dvd jak zwykle okazał by sie plastikowy....jak wiekszosc,i nie mam na mysli panelu frontowego;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan, discomaniac

MOIM zdaniem (a to nie musi być Wasze zdanie całe szczęście) PD8700 zagrał znacznie gorzej od Samsunga i nie wmówicie mi nic innego. Jakby zagrał lepiej to bym nie sprzedał pionka (a sprzedałem) teraz jego miejsce w systyemie słuchawkowym zajął Rotel 930AX i jest o klasę lepiej, a miałem dużo czasu na porównania (nie kupiłem Rotela w ciemno).

Podpięcie Rotela do Harmana dało znacznie gorszy dźwięk niż z HD745 (za dużo basu, słaba przejrzystość, gorsza przestrzeń), jednak także na słuchawkach (senki HD590 + wzmak słuchawkowy holdegron) HD745 się obronił choć tu grał momentami za ostro (na niektórych płytach dokuczały sybilanty) ale scena, przestrzeń i detaliczność była na Samsungu świetna (choć Rotel też jest detaliczny - ale trzeba się bardziej niż w samsungu wsluchać żeby te wszystkie skrzypnięcia i szelesty usłyszeć), średnica kryształowo czyściutka, jedynie bas na Rotelu jest bardziej "mięsisty" i sybilanty mniej dokuczliwe. Nie wepne na stałe samsunga do swojego systemu słuchawkowego bo na dłuższą metę byłoby to męczące ale jak zmieniłbym wzmaka na lampowy to kto wie.

Jest wiele CD-ków lepszych od Samsunga ale w jego cenie ciężko kupić coś lepszego nawet używanego.

Jeszcze jednak sprawa: samsung potrzebuje duzo czasu na wygrzanie. Nowy czy nawet po kilu godzinach gra bardzo sucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...śledziłem troszkę losy opisywanego Samsunga ( w internecie i ..pismach....) i raczej wszyscy byli zaskoczeni jakością dźwięku (na wielki plus i do tego Divx/Xvid....).

 

Wręcz pisane (w drukowanej prasie fechowej), że brzmi jak sprzęt z dużo wyższej półki.

 

Opieram się na danych innych...ale nie mam podstaw negować, tylko dlatego ,że to....Samsung .

 

Pozdrawiam. :)))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>discomaniac

Masz raczej słaby system w domu skoro takie rzeczy piszesz.

Bajki i tyle.

Wiem że to boli jak seryjniak i jeszcze dvd i to szajsunga wk***ic potrafi.... boli....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już nawet niepolemizujmy w w.w. temacie.... poco?

Dobranoć i miłego wnerwiania sie m.innymi na red.Kulpę z A/V..za testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Hahaha darkul wybacz ale nie zwracam uwagi na twoje posty odkad wyczytalem te pierdy o Mancie. Moj system to moja sprawa i wierz mi gra naprawde dobrze zreszta zapytaj Avatara bo zna go na wylot a sam ma porownanie w postaci Krella KAV 250 CD i KAV 300i. O wzmaku posluchaj co ma do powiedzenia McGyver ktorego wszyscy tu szanuja (Adam pozdrowionka:):):)) O cdeku posluchaj co mowi terminator ktory go dobrze zna. Szajsunga w;asnie na nim testowalem i porownywalem z Akai CD 79 ale takze z byla Yamaha CDX 1030 i wierz mi nie umywa sie. A moze to ty masz za slaby sprzet zeby uslyszec? Za 800zl zamiast plastikowej tandety mozna kupic porzadnego cdeka ktory rozlozy na lopatki to cudo. Oczywiscie z drugiej reki. Przyklady? Pioneer PD 9700 PD 9300 Soniaki z serii ES jakis Denon Yamaha CDX 930 itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli seryjny soniacz ES gra lepiej od szajsunga... to tylko jedno napiszę..

Bładzisz ..chłopie ..błądzisz...

===

Co do Krella ..to wez sobie posłuchaj jakiejś staroci z tej firmy z przed 20 lat..i pogadamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

darkul jakze sie ciesze ze moge wreszcie przyznac Ci racje... zgadza sie to co robil Krell lata temu to przepasc... odnioslem identyczne wrazenie

a co do mojego systemu - szkoda ze kolejny sznowany forumowicz mahler sluchal go w starym wcieleniu kiedy porownywal swoje Sansui bo moglbym sie tez na niego powolac - wierz mi naprawde nie gra zle

aha i jeszcze jedno stary - pamietaj ze nasze spory sa wylacznie ideologiczne - pozdrawiam Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma się o co kłócić. Samsung gra jak na swoją cenę bardzo dobrze to fakt i trzeba być głuchym żeby tego nie usłyszeć, ale do hi-endu mu daleko . Jest mnóstwo cd-ków które grają znacznie lepiej od niego a to że uzywany cd-k za 800 zał zagra lepiej od niego to nic dziwnego - samsung kosztuje ok. 600 zł a do tego jest nowy, mozna na nim oglądać filmy i słuchać "gęstych" formatów. Nie podważa to w zadnym wypadku atrakcyjnosci jego zakupu. Świadczy to dobitnie o tym że technika idzie szybko do przodu i pomimo gównianych zapewne elementów które zostały zapewne (z przyczyn ekonomicznych) użyte w torze analogowym i w zasilaniu przetwornik C/A jest na tyle dobry że wszystko w sumie gra dobrze. Teraz tylko wypada zastanowić się jakby szajsungowi poprawic zasilanie, kondensatory i parę innych drobiazgów jakby mógł zagrać. Oczywiście można wziąć też dobry stary CD-k z solidnym zasilaniem i torem analogowym i zaaplikwac mu lepszy przetwornik (jak robi np. A.Stelmach) i efekt będzie pewnie jeszcze lepszy ale jednak znacznie wyższym kosztem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde.ale zadyma.

a ja postawiłem zagwozdkę zgoła odmienną od Waszych rozważań.

czy nagrywarka dvd z hdd ma szanse do zwykłego dvd,m.in.do samsunga??

a co sadzicie Waszeci na temat Onkyo.

Nigdzie recenzji,wszedzie wyprzedaż za pół ceny.

jak to sięma do tuzów:denon,yamaha,sony,pioneer,o lepsze marki nie pytam.

a może jest znacznie lepszy?

dlaczego onkyo nie stawało w rankingach??może nie sponsorowało wiedząc

że dobry sprzet sam sie obroni????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klemens,wiesz powiem Ci ze w moim lipnym dvd sony tez srednica jest "czysta"i wszystko jest czyste,tylko co ta czystosc oznacza,bo wiesz,znam osoby co na głosniki do kompa za 200zł mówia ze grają czysto...:)ale jak porównuje to do mojego CD-eka za 200zł co kupiłem to jest ona marna!pisałem wczesniej czy zwracasz uwage na barwe,powiedziełs tylko cos na temat przestrzeni i stereofoni i detali,co z tego ze ma to ten dvd,jak i tak bedzie jak w wekszosci dvd plastik dzwiekowy... A o postepie technicznym to sobie darujmy....tak samo i kosztach zakupu.Mówisz ze CD bedzie drozszy od szajsunga itd słuchaj,ja dałem 200zł(tak 200zł!) za CD co ma 15 lat!,i moje dvd tuningowane jak i CD yamahy całkowicie przerobione zmiotło z szafki jak go tylko właczyłem,bez przeróbki zadnej.....wiec koszty i relacje cena/jakosc pozostawmy tez na boku..a ze tez dvd mozna odtworzyc,to jaki problem tanie dvd kupic i on sie tym zajmie a do muzyki na CD kupic stare,solidne CD.A to ze Twój pioneer nie spasował sie z ampem HK,wiesz... to zdarza sie w kazdym przedziale cenowym sprzetu,czyli nieodpowiednie dopasowanie...bo jesli CD jest matowy jak i ampli to jakim cudem to zagra przestrzennie i z oddechem...wiec moze a raczej napewno jak bys podpioł stary CD ale o innym charakterze brzmienia to sprawa wygladała by zupełnie inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Elfan

Skoro[zagladnałem do twojego o mnie]uzywasz tych VdH to mnie juz nic nie zdziwi...i co to kurna za wypas copland CSA 8 który jest niesczesliwym wypadkiem przy pracy firmy Copland!!!W jakim kurcze systemach oceniacie co z czy i dlaczego... najpierw miejcie poprawne klocki wtedy pogadamy!

Głusi ludzie jestescie czy jak!?

Jak to jest że znajomy ze sklepu w Gorz.Wlkp podłaczył w celach porównawczych Szajsunga 745[nierobionego] w dobry system w porównaniu z naim cd5 i najwyższa ERĄ..rózne dobre piece i Cabasse najwyższe!!! I co !?Ano TO że szajsung zagrał ogólnie słabiej ale nie tragicznie słabiej..poprostu był mniej wypełniony [ale stereofonie czy tez plany dzwiekowe miał całkiem niezłe] i troszkę jasniejszy.. a dysproporcja cenowa bardzo duza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.