Skocz do zawartości
IGNORED

JAKOŚC DŹWIĘKU Z NAGRYWARKI DVD (a CD)


sittek

Rekomendowane odpowiedzi

>elfan

to mnie najbardziej wkurza ze się wymądrzasz a nawet tego samsunga nie słyszałeś. Twoje DVD gra do dupy to napewno wszystkie inne tez graja do dupy. Nawet nie napisałeś jaki to cudowny cd-k za 200 zł kupiłeś którym tak sie zachwycasz a i tak jestem pewien ze mój szajsung zjadłby go na śniadanie. "Czysto" wcale nie gra każdy cd-k dla mnie okreslenie "czysto"oznacza naturalnie i bez podkolorowań a to juz coś. A o tym że nie zwracam uwagi na barwe mi nie pisz bo właśnie to oddanie barw i dobrze wypełniona średnica (no i fajny basik na dokładkę) spowodowały że do KD wybrałem właśnie ampla HK mimo niedostatków w detalach i przytłumienia góry. Samsung jest dla niego dobrym uzupełnieniem bo ma te cechy których HK brakuje, a barwy i ich subtelne róznice oddaje bardzo dobrze pomimo przesuniętej nieco w górę równowagi tonalnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Samsung brzmi niezle - znacznie lepiej niz chwalony tu kiedys Technics SLPS 7. Ale uzywane cdeki za ok 500 - 600zl zagraja znacznie lepiej. I nie ma sie co podniecac - fajnie ze trafilo sie dobrze brzmiace dvd moze to zapowiada jakis zwrot bo jak dotad klocki brzmialy marnie. Jesli elfan kupil np Akai CD 57 albo cos podobnego to uwierzcie ze naprawde to zagra lepiej od Samsunga i to sporo lepiej. Moje dvd to Panasonic DVD A 360 - niezly wypasiony kiedys bardzo drogi - ale jako cdek moim zdaniem gra smetnie choc mial bdb opinie. W archiwum HiFi i Muzyka mozna znalezc jego test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul,tak byc moze jest Twoim zdaniem,ja tam nie narzekam,w końcu to ja tego słucham,a ze wypadek przy pracy podczas konstruowania mojego wzmaka.....,to w sumie i dobrze sie stało bo mi to widac na dobre wyszło:) w kazdym razie lepiej mi gra niz take NAD-y c370,350 i rotele RA10xx .I jak narazie nie mam w planach nawet wymiany tego pieca,wiec jak juz mówiłem nie narzekam,tak samo na kable vdh.A poza tym to Cie poniosło i tyle,wiec wyżyłes sie na moim systemie:)bo skrytykowałem samsunga,tylko moze nie do konca uczciwie bo nie słuchałem na dzien dzisiejszy,ale napewno z ciekawosci posłucham,tak samo jak zrobiłęm z Mantą001!:)(odsłuch w domu) i tak chwalona przez Ciebie na forum która okazała sie dobra,ale jak na dvd a hipermarketu za 150zł...nie wspominajac o solidnosci tego uzadzenia.....(myslałem ze tacka zaraz odleci!)i jesli miało to dvd potencjał i tuningowanie go za 500,czy tam 1000zł to jest to nieźle głupie wyrzucenie pieniedzy w błoto...A wiec w przypadku odsłuchu szajsunga juz wiadomo jak jestem nastawiony,ale posłucham,zobaczym:)moze zagra lepiej od manty 001.....

 

 

 

 

klemens

 

dla Twojej wiadomosci słuchałem nie tylko dvd co mam w domu ale dosc duzo modeli,jak pamietasz moze to miałem wczesniej amplituner KD,wiec byłem tym zafascynowany,i powiem Ci ze chwalony philips 963SA grał słabo,jesli miał bym go porównac do dobego starego CD...a moje dvd na dodatek jest juz nie do konca sonym,bo w torze analog zrobiłem mały remoncik ale to i tak nic nie dało,gra lepiej,duzo lepiej,no ale do CD mu daaaaleko..wiec samsunga odsłucham dla swietego spokoju,jak bedzie mozliwosc to moze u mnie w domu,i jak pobije CD-eka to co za problem bedzie go sobie kupic,w koncu nie kosztuje majatek...ale cienko to widze:].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawcie sie dalej w piaskownicy..... tylko oczka zamykajcie...

Żałujcie....[ błądzcie dalej]..akurat mam w domu [serwisuję] dzielony DAC firmy DPA.... TO GRA! I co ciekawe z róznych transportów równie dobrze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dośc wysokie.. modelu na nim ani w nim nienapisali!?

Zasilacz z tyłu jest opisany jako PSU ONE.

Całe w chromie.. a front panele czarne ze stakrylu.

Nawalone tego... w środku niema typowych DAC tylko mnogo komputrowych chipów..i tzw.zerówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fota przed działaniami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmłodszy nie jest....

Był uszkodzony...po powrocie do normy grał dziwiękiem dobrym,nawet bardzo dobrym.

Za zgodą właściciela przekopałem go na postac w pełni zbalansowaną..[nowy tor audio po dac] i według mnie wspaniale brzmi.Wyjśćia w tym DAC sugerowały by że podaja sygnał symetryczny..nic bardzie złudnego..po otwarciu okazało sie że ma zabudowane tylko fazy dodatnie [z elementów dyskretnych] !!? Więc zrobiłem na nowo wyjście ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na 512 wygląda. Cena 8000 funtów:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Arek67

Dokładnie to ten!

Oryginalnie grał bardzo zrównowarzonym dzwiekiem z ładnym wypełnieniem... ale troszke jakby bez witalności i ze zbyt małym zróznicowaniem spokój..tempo..spokój..

Gdy zrobiłem po swojemu okazało sie że dzwięk uległ rozseparowaniu... wyodrębniła sie lepsza głebia i szerokośc obrazu dzwiekowego.. pojawiły się dzwięki które wczesniej były zawoalowane.

Zaskoczony jestem tym że gra pełniejszym dzwiekiem..a przeciez wcześniej tez dobrze grał..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że znowu nie na temat.

niewiele macie do powiedzenia na zadany temat.

szkoda...

każdy tylko zachwala swój sprzęt i trzyma sie tego jak wózkowy roboty w biedronce.

i każdy sobie.

ide gdzies indziej.

beznadzieja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A wlasnie ze nie. "Pany" przypadkiem wyladowaly na targu, gdzie chlopstwo handluje konisiami do wozow drabiniastych i upatrzywszy sobie dwoch, ktorzy spierali sie o gniadosza zdatnego do kieratu, poczeli sie podsmiechiwac i zadzierajac nosa gadac "co ten kon taki brudny, wyprac go, to nie to co tapicerka w Bugatti, nes pas wicehrabio ?". Wlasciwa reakcja bylby dobrze wymierzony cios klonica w wicehrabiowski leb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul zeznal:

 

Nawalone tego... w środku niema typowych DAC tylko mnogo komputrowych chipów..i tzw.zerówek.

 

Zerowki ? Co to jest ? Takie atrapy chipow (kiedys tanie firmy tajwanskie wstawialy w komputery falszywe cache - sam czarny plastik z nozkami) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż miło poczytac, coraz wiecej ludzi patrzy z politowaniem na beznadziejne stare odtwarzacze CD. Tylko ciagle jeszcze denerwuja te uprzedzenia (a moze zlosliwosci ) ? Bo jak inaczej nazwac wypowiedzi w stylu "...szajsung..." ? W tej chwili Samsung wychodzi na pozycje lidera a kto kupi wieloformatowego DVD 745 lub nowsze modele bedzie mogl za niedlugo nabyc tez zupelnie hiendowy amplituner (rowniez Samsunga0 i mysle ze za rozsadna kase. Tak to juz na swiecie jest. Zreszta Samsung przez lata byl wlascicielem najdoskonalszego i najdrozszego wzmacniacza na swiecie, chyba ze ktos zza oceanu go przebil i prasa nie doniosla.Tak wqiec tradycje w hiendzie Samsung juz ma. Dodatkowo ludzie jesli taki DVD Samsunga bije Rotele w odtwarzaniu plyt CD to co dopiero kiedy wlozymy do niego prawdziwa plyte SACD - kosmos ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.