Skocz do zawartości
IGNORED

Kolce pod kolumny i jakie przewody!!


czubekst-ce

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiem za siebie. Traumy nie mam. Sam przez blisko 20 lat gralem na Radmorze 5412 i na Dynamic Speaker HX 80. To takie eksportowe Altusy 110 z kopolka zamiast tuby. Dzisiaj musze powiedziec, ze ten zestaw powinien sie nazywac MASAHUKU. Tak tez prawdopodobnie bedzie w Twoim przypadku, no ale moze o to Co chodzilo.

Z 700 zl mozna chyba bylo wybrac lepiej. Wystarczylo zaplacic 2 zl za Busa i przejechac 30km i kupic nowe Maestro I 130 (oczywiscie przecenione). Dzwiek na pewno lepszy, a wyglad to juz sie nie mowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IvanM, 8 Sie 2005, 13:46

>Dodam tylko, ze jezeli bede chcial odprowadzac energie do podlogy (i bedzie ona w stanie jej

>przyjac), to przykrece kolumne do niej 8oro stalowymi srobami przekroju 30mm zamiast stawiania jej

>na szpilkach.

 

Prawidłowo, to zadziała lepiej niż szpilki, ale działanie pójdzie w tym samym kierunku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszecisze>>moze i mnie to spotka za dwdziescia lat:)narazie dla mnie ten sprzet wystarcza!:)mysle ze w tej cenie nie kupil bym 2letnich kolumn do pokoju 25m2(100m3)..(oczywiscei lepszych) bo mysle ze zadne monitorki by sie nie sprawdzily, wrecz by zginely w tym pokoju:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisalem o monitorach, tylko o kolumnach podlogowych, ktore jak mi sie wydaje wlasnie w takiej kubaturze swietnie by sie znalazly tak na poczatek. No ale juz wybrales, wiec jest po herbacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tej chwili slucham sobie muzyki na moim zestawie i jestem bardzo zadowolony. Wiem ze macie racje, moze byc lepiej, ale ja narazie nie chce, nie mam kasy i musze dorosnac do lepszego sprzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"IvanM, 8 Sie 2005, 13:46

>Dodam tylko, ze jezeli bede chcial odprowadzac energie do podlogy (i bedzie ona w stanie jej

>przyjac), to przykrece kolumne do niej 8oro stalowymi srobami przekroju 30mm zamiast stawiania jej

>na szpilkach.

 

Prawidłowo, to zadziała lepiej niż szpilki, ale działanie pójdzie w tym samym kierunku"

 

@Less - to sprobuj mnie (lub siebie) oswiecic, dla czego jezeli to lepiej zadziala z grubymi srobami - stosujemy szpilky z co najmniejsza powierzchnia stycznosci i minimalnym polaczeniem z podloga?

Wytlumacz mi, dla czego powierzchnia kolumny polozonej na podlodze cala wielkoscia podstawky przeniesie mniej energii jak powierzchnia 0.3 mm2 wszystkych szpilek? To moze i betonowa rura wodociagowa srednicy 6m2 przeplynie mniej energii tsunami jak ta mna opisana rurka?

Jak masz rozgrana szklanke z herbata - to dotykasz jej delikatnie tylko na krawedziach palcami na mozliwie najmniejszej powierzchni po to, by jak najwiecej energii cieplnej sparzylo twoje rece, czy na odwrot - by cie jak najmniej poparzylo? Czy bramkarz lapie pilke do dwoch otwartych lap, czy tylko do dwoch palcow - mozliwie jescze z iglami na koncach, by jej energia kynetycna na siebie lepiej przejac?

Ale dobra - nie bede cie przekonywal. Masz prawo na swoje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszecisze>>duzo osob mi proponowalo zebym kupil monitorki,ja jakos nie jestem do niech przekonany, tak samo jak wy do altusow:)a najwazniejsze ze mi ten dzwiek odpowiada i to sie liczy, prawda?to i tak duzo lepiej, bo wczesniej mialem wieze samsunga, ale naszczescie brat sprzedal do komisu, a radmora wzialem od brata:) za friko:)(a brat za pol litra od sasiada%)).a jeszcze dawniej mialem gramofon unitra fonica 1100, taki ze wskaznikami wychylowymi i do tego dwa tonsile zg(c?) 30..cos tam..cos tam.. z taki przelacznikiem do wysokich tonow..to bylo cos hmm...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

>IvanM, są takie sprawy w życiu mężczyzny, że powierzchnia też się liczy..;-) A i przyśrubowanie nie zaszkodzi..."

Jeli podloga jest niestabilna (parkiet, plyty podlogowe itp.) - to przykrecenie sie do niej zaszkodzi.

Co zaszkodzi i co nie jest inna sprawa. Ja sie wypowiadalem tylko dla czego uzywa sie kolcow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IvanM, 8 Sie 2005, 14:13

 

Twój błąd polega na założeniu, że cienkie szpilki są wąskim gardłem dla przepływu energii.

 

dla czego jezeli to lepiej zadziala z grubymi

>srobami --

Różne drogi wiodą do Rzymu. Przez przykręcenie kolumny będą lepiej sprzeżone z podłogą i w większym stopniu przekażą drgania indukowane przez głośniki do podłogi. Przekazanie drgań = przekazanie energii. Gdy w przeciwnym ekstremalnym przypadku kolumna nie będzie mieć żadnego kontaktu/sprzężenia z podłogą, nie przekaże jej drgań/energii. Gdy postawisz kolumny na poduszkach, przekazanie energii również bedzie bardzo małe mimo dużej powierzchni - kolumna będzie kołysać się na poduszce

 

 

dla czego powierzchnia kolumny polozonej na podlodze cala wielkoscia podstawky

>przeniesie mniej energii jak powierzchnia 0.3 mm2 wszystkych szpilek?

Bo będzie wolała zużyć tą energię na ruchy własne niż oddawać ją podłodze

Warunkiem efektywnego przekazywania energii nie jest powierzchnia lecz dobre sprzężenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam jak dawnie stawialem kolumny w rogach pokoju zeby uzupelnic niedostatki basu spowodowane niezfazowaniem glosnikow(wtedy jeszcze nie wiedzialem o takim czyms)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bo będzie wolała zużyć tą energię na ruchy własne niż oddawać ją podłodze"

 

Ciesze sie, ze masz kolumny z wlasna wola. Poduszka absorbuje drgania - wiec nieprzytaczaj czegos innego do tematu. Duza powierzchnia przeniesie sie energia dobrze do poduszky i w niej bezdie absorbowana - chybaze i w takym wypadku lepiej by bylo ustawic na poduszke jescze szpilki?

Te "ruchy wlasne" jest owa energia i z nich sie bierze.

 

"Warunkiem efektywnego przekazywania energii nie jest powierzchnia lecz dobre sprzężenie."

I tu jest blad twojego myszlenia zakopany. Efektywniejsze sprzezenie bedzie zdecydowanie przy wiekszej powierzchni styczniowej. Kolumna dotykajaca podlage powierchnią 0,3m2 bedzie efektywniej sprzezona z podloga jak na szpilkach.

Ale dobra - jak juz mowilem - pozostawmy decyzje na kazdego, kto argumenty przeczyta.

Ide sie zastanowic, czy niebede domu budowal na szpilkach - bo przecies powinien byc w ten sposob lepiej sprzezony z ziemia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszecisze, 8 Sie 2005, 14:43

 

>=> Less

>No to ja juz zglupialem. Z Twojego wpisu wynika, ze bedzie grala podloga zamiast kolumny.

 

Zamiast obudowy kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czubekst-ce, 8 Sie 2005, 14:46

 

>ale po ca ta kolumna ma oddawac energie podlodze?

 

Żeby jej obudowa drgała jak najmniej - to najczęściej szkodliwe dźwiękowo. W idealne sytuacji drgają tylko układy ruchome głośników. Obudowa powinna być martwa = cicha jak grób

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie tak, wiec po co sie stosuje kolce?chyba ze kolce powinno sie stosowac razem z usztywnieniem obudowy od wewnatrz, aby jak najmnie drgala??dobrze rozumiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Panowie, wiolonczela, kontrabas, one sa przykrecone do podlogi czy moze stoja na dlugich szpilach.

 

Trzeba je przykręcić razem z artystą do podłogi..:-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Less, 8 Sie 2005, 14:58

 

>słyszecisze, 8 Sie 2005, 14:43

>

>>=> Less

>>No to ja juz zglupialem. Z Twojego wpisu wynika, ze bedzie grala podloga zamiast kolumny.

>

>Zamiast obudowy kolumny

 

Less, to nie lepiej przykręcić głośniki bezposrednio do podłogi? I bez obudowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Efektywniejsze sprzezenie bedzie zdecydowanie przy wiekszej powierzchni styczniowej. Kolumna dotykajaca podlage powierchnią 0,3m2 bedzie efektywniej sprzezona z podloga jak na szpilkach.

 

Gdzie to napisali?

Sprzezenie w ktorym kierunku? Prostopadle do podlogi czy rownolegle do podlogi?

 

xajas

_____________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.