Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki model półautomatycznego DUALA?


PhanTom

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić używanego DUALA, słyszałem że "pełne automaty" po pewnym czasie zawodzą więc wolałbym półautomat. Zależy mi na stabilnych obrotach (niekoniecznie direct drive), możliwości montażu standardowych wkładek 1/2 cala, dobrym talerzu i względnej niezawodności. Dodam, że gramofon będzie używany wyłącznie do odsłuchu.

 

Modeli jest bez liku ( np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ale zależy mi przede wszystkim na opinii użytkowników tego sprzętu bo nie chcę źle trafić.

 

Proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek już w całości ze 3 razy przeczytałem ale konkretne dane są tu na temat linii 700 (cała jest podobno dobra) a w linii 500 i 600 cytuję: "zależy od modelu", jest tam trochę opinii na temat 604 ale ja wolałbym nie musieć stosować przejściówek na 1/2 cala.

 

Poza tym - mierząc wysoko - nie wiem czy będzie mnie stać na gramofon linii 700...

 

A co sądzicie o modelu 505-4? Ostatnio poszedł na allegro za 300zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym linia CS 7..Q to pełne automaty.

Czy ta mechanika nie jest zawodna? Znalazłem kilka postów na forum w których autorzy wyrażali się niepochlebnie o "automatach" Duala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PhanTom >

 

W starym, nawet dobrze utrzymanym, gramofonie zawsze może coś paść. Możesz trafić też na egzemplarz, w którym ktoś coś pokręcił bez pojęcia i niby wszystko jest a nie pracuje jak trzeba.

Oczywiście możesz trafić na egzemplarz , który będzie chodził bez problemowo, ale przez Allegro to trochę ciężko sprawdzić. Ruletka.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz stronke z gramofonami Duala, do której dopiero co ktoś na forum podrzucił linka. Opisy nie sa może bardzo wyczrpujące, nie wszystkie modele są zreszta w ogóle opisane ale jeżeli są, to i podana jest informacja o sposobie mocowania wkładki. Ten opisany jako 1/2 cala to właśnie standardowy. Więc co nieco możesz sprawdzić sam. Zawsze też mozna zapytać sprzedającego.

 

Automaty istotnie uchodzą za zawodne i chyba lepiej ich unikać. No - chyba, że ktos lubi przy swoim sprzęcie trochę pogrzebać, to dla majsterkowicza może być frajda ;-) Po prostu ma się co zepsuć. Ja mam taki z w pełni ręczna obsługą więc jeśli idzie o swoje doświadczenia nie mam się z Toba czym podzielić ;-) Sprzedawca z Allegro, od którego nabyłem swojego i który pozbywał się całej ich kolekcji zostawił dla siebie wlaśnie Duala. Ładnie ten Dual wyglądał tylko jak mi powiedział, padła w nim mechanika. I to jest właśnie problem z Dualami. A przy okazji przy zakupie na aukcji polecam taki wybór, by móc odebrać osobiście i sprawdzić przy odbiorze. A jeśli możesz, to przejdź się wcześniej po komisach. Taniej raczej nie będzie ale ryzyko będzie nieco mniejsze. Lub w ostateczności nabyć na aukcji od kogoś, kto trochę gramofonów już sprzedał. Nie tylko będzie mniej skłonny do ryzykowania negatywa ale i dobrze zapakuje. Niejeden gramofon zakonczył podróż pocztą albo i kurierem w nienajlepszej kondycji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-|

 

No i adresu strony z gramofonami Duala nie wkleiłem. Oto on:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii 5xx to wlasnie 505-4 jest podobno najlepszy. Co do automatyki w serii 7xx to mozna ja w bardzo prosty sposob wylaczyc. Wystarczy odkrecic jedna srobke i po krzyku. Nie dziala wtedy automat powrotu ramienie i jego podnoszenie oraz ogranicznik wielkosci plyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to który?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czekam na sugestie i porady ewentualnych użytkowników takiego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy dołączona wkładka 240E(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) da odpowiednie napięcie do mojedo preampa w amplitunerze bo wg specyfikacji w moim ampli czułość i impedancja wejściowa dla wejścia PHONO to 3 mV/47kOhm a ta wkładka daje >0,7mV? Nie jest to wkładka MC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... elektronik ze mnie marny...

 

jeśli jesteś pewny, że to mocowanie 1/2 cala i że w razie czego założę tam dowolną wkładkę MM 1/2 cala to go chyba kupię... myślisz że za te pieniądze warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jak z ukladem napendowym. To jest system DD, wiec najistotniejsza sprawa jest silnik. Jezeli chodzi cicho i obroty sa stabilne to ok. Duale maja bardzo przejzyscie zrobiony uklad stabilizacji obrotow, wiec jest latwy do naprawy. Sam naprawilem swoj, a elektronikiem nie jestem;) Na pierwszy rzut oka: ten Dual wyglada na zadbany, a gostek ktory to sprzedaje raczej dba o opinie na allegro. To nie pierwszy gramofon jaki wystawia, a komentarze pozytywne ma. Jeszcze poprosilbym go o zrobienie mocnych zblizen samego ramienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 604 już jest moja, odbiorę ją osobiście i jeszcze wszystko sobie dokładnie sprawdzę i posłucham jak gra.

 

Dziękuję wszystkim za fachową pomoc. Dzięki forum przez ostatnie 2 tygodnie dowiedziałem się więcej o gramofonach, wkładkach itp. niż mógłbym przypuszczać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grtulacje! Pewnie będziesz zadowolony. Ciekawe, czy Pitou z poprzedniego tematu też licytował. Koniecznie opisz jakie wrażenia po obejrzeniu ( odsłuchu sprzętu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

 

Sprzęt przywiozłem, podłączyłem i zgodnie z obietnicą dzielę się wrażeniami.

 

Wizualnie super - wygląda tak jakby przez te ponad 20 lat ktoś mu tylko w czasie sprzątania odkurzał pokrywę, prawie żadnych zadrapań, rys, obić.

Podłączenie: kabel sygnałowy marniutki (seryjnie montowany) i jak dla mnie okazał się za krótki, muszę wlutować mu wyjścia RCA w obudowę i podłączyć porządny interkonekt.

Mechanicznie: obroty trzyma jak żyleta, talerz równiutko idzie, łożyska talerza trzymają, ramię bez uszkodzeń, przeciwwaga i zawieszenie ramienia OK

Wkładka: zgodnie z przewidywaniami asterix'a jest to mocowanie 1/2 czla na płytce którą następnie montuje się na ramieniu, mam takie jeszcze 2 płytki od sprzedawcy co pozwoli mi w przyszłości używać 2-3 wkładek bez potrzeby przepinania kabelków; igła z którą kupiłem sprzęt wymaga wymiany

 

I wreszcie brzmienie:

Muszę popracować nad ustawieniami: dociążenie, kąty, anti-skating. Gra porządnie, ale na razie nie tak jak CD (mam tę samą płytę na CD i vinylu i z CD dżwięk głębszy, krystaliczniejszy), gubi mi się średnica. Poza tym w prawym kanale słyszę czasem więcej "pyknięć" niż w lewym i to niezależnie od krążka. Na pewno mam do wymiany igłę (pewnie kupię całą wkładkę - myślę o AT-3600), muszę też coś zrobić w wyjściem sygnału - mam nadzieję że wtedy wycisnę więcej z brzmienia vinylu.

 

Póki co i tak magia czarnego krążka mnie pochłania, odkopałem stare płyty z jazzem i klasyką - na nowo je odkrywam....

 

Pozdrawiam,

 

Tomasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Walczę zacięcie z ustawieniami tego DUALa od kilku dni. Zmieniam nacisk, reguluję antiskating, prysnąłem nawet wtyki do wkładki Kontaktem i styki pomiędzy płytką montażu a headshellem i nadal nie udaje mi się uzyskać pożądanego efektu.

Obecnie (jeszcze jestem przed zakupem nowej) mam wkładkę DUALA DMS 240E (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) z igłą DUAL DN 241.

 

Pomimo kombinowania z ww. ustawieniami cału czas jego brzmienie mnie nie zadowala - jest jakby płaskie. Bas płytki - matowy, średnica mało słyszalna a góra przy szczególnie głośnych dźwiękach (żeński wokal, głośne smyczki, blachy big bandu) po prostu uporczywie bzyczy. Na tym samym ampli i głośnikach przy dźwięku z CD nie mam takich sensacji.

 

Pomóżcie proszę. Co może być tego przyczyną? Czy mam coś jeszcze zrobić z ustawieniami? Może to po prostu objaw zużycia igły i muszę niezwłocznie kupić nową wkładkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PhanTom >

 

Nie jestem specem od analogu, ale ja zaczął bym od próby z "pewną" wkładką. Pewną , znaczy taką , co do której wiem że jest sprawna i niezużyta. Nowa AT 3600 kosztuje około 50-60 zł, więc można zaszaleć.

 

Możesz ewentualnie (o ile masz taką możliwość) sprawdzić posiadaną wkładkę na innym gramofonie.

 

W ten sposób będziesz miał jakiś obraz sytuacji. Przynajmniej wyeliminujesz lub potwierdzisz wadę wkładki (igły?)

 

Od tego bym zaczął.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak mi jeszcze przyszło do głowy, że jak płyta zbrudzona jest (bo o zniszczonych to nawet nie wspominam) , to słuchanie jej może być przykre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej płyty mam zadbane, są dobrze odczyszczone i odelektryzowane. Zauważyłem natomiast, że dużo zależy od jakości samego krążka. Nie wiem jak u Was ale u nie najgorzej grają polskie winyle wydane przez Muzę czy Polton w latach 80, podobnie jak inne wydania z dawnych "demoludów" - węgierskie, bułgarskie, radzieckie. Potrafią znacznie szumieć już na ścieżkach nabiegowych a w trakcie odtwarzania słychać dużo więcej tzrasków niż na LP wydanych w niemczech czy USA. Poza tym dynamika tych pierwszych pozostawia dużo do życzenia, przy tych samych ustawieniach dociążenia igły i antiskatingu grają one znacznie gorzej (czyt. mniej dynamicznie i "skrzecząco") niż winyle wydane w tym samym czasie na zachodzie.

 

U Was też tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.