Skocz do zawartości
IGNORED

NADC 272 I C162 I CD MICROM ST4 I Q7


666666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam koncowke mocy nada c272 z preampem c 162, stuningowany cd micromega stage 4, ktory podobno gra ciut gorzej od micromegi stage 6, czincze vdh the first metal screen, oraz kable glosnikowe vdh the wind mk2 a wszystko gra na kolumnach kef q7. Nie jestem poczatkujacym audiofilem ale to co obecnie posiadam to najlepszy sprzet jaki dluzej odluchiwalem. Mialem dziesiatki sprzetow kilka technicsow npsuc1000 dzielony, pionkow np pd705, sonek np 5 es, kilka amplitunerow i duzo cd-kow. Ale dopiero od niedawna wchodze na wyzszy poziom tzn: nad micromega mialem tez rotela rb03 z preampem. Moj problem wynika z tego ze nie mam dostepu ani kolegow z ktorymi moglym wymieniac i porownywac sprzet tak na spokojnie na kilka dni. Jak juz cos sie ze sklepu bierze to wiadomo trzeba cos kupic itd(kasa:-). Pokoj odsluchowy ma wymiary 4 na 3 metry, a ja slucham wszytkiego od jazzu na metalu konczac, choc przyznam ze najmilej ostatnimi czasy slucha mi sie melodyjnego jazzu(slicznie brzmi). Slucham muzyki przy podkreconej galce basu na full a sopranu na 3/4, bo bardzo lubie czuc potege dzwieku i solidna podstawe basowa tam gdzie ona jest. Z dzwieku jaki mam jestem bardzo zadowolony i mam dwa pytania, ( ale zaznaczam ze pytania moje kieruje do osob ktore przezucily juz troche sprzteu w swoim zyciu i znaja hi end, a nie do osob posiadajacych jedyny (pierwszy) w swoim zyciu zestw kina domowego i sa bartdzo zadowolone, bo ja tez jestem bardzo zadowolony) Oto pierwsze pytanie:

1. Mam duzo basu ale chciialbym aby bas schodzil nizej( byl u mnie kolega z ampltunerem onkyo aktualny model 3 czy 4 model od dolu i ten amplituner oczywiscie gral gorzej ale podobal mi sie z niego bas. Byl tlusty zwarty i nizej schodzil ale to byl krotki odsluch. Stare pionki z duza moca tez maja taki sprezysty bas.1 Czyten bas z onkyo jest sztuczny?2czy nad pomimo niepodwzalnej potegi nie potrafi tak zchodzic tak efekciarsko? 3 Czy taki urok przyszlego hi endu?.

2. pytanie. Chcialbym sobie w grudniu polepszyc dzwiek i nie wiem czy kupic preamp lepszy koncowke lepsza czy cd lepszy czy kabelki np. red dawn nordost. Myslalem o koncowkce uzywanej pass alpha ale na to mnie chyba nie stac. Prosze o podawanie orientacyjnych cen w sugerownym sprzecie w waszych odpowiedziach.

Serdecznie pozdrawiam michal396

Michal396 pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale, zaczne od tego iż nigdy nie obcowałem z PRAWDZIWYM hi-endem, najlepszy sprzet jaki slyszalem wart był "zaledwie" tyle co lepszy nowy samochód ale do rzeczy...

Jeśli słuchasz "muzy" przy odkręconej gałce basu na "full" to znaczy ze Twój sprzęt nie gra najlepiej lub też jest zle zaaplikowany w pomieszczeniu odsłuchowym, albo masz dziwny gust nie wnikam. Sam mam micromegę st4 oraz piec tuningowany własnoręcznie i nie narzekam. Jeśli natomiast odezwie się osoba która jak sugerowałeś zna PRAWDZIWY hi-end to mozesz mieć kłopoty z policzeniem zer przy cenie danego klocka którą przykładowo zarzuci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze sprostuje ze nie chodzi mi o taki hi end za miliard starych zlotych, tylko o wiedze na temat sprzetu z przedzialu cenowego 5000-15000 za klocek. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.