Jump to content
IGNORED

Obrazy płyt CD Audio-gdzie?


noxnox

Recommended Posts

WItam

 

czy znacie miejsca w sieci gdzie można znaleźć obrazy płyt CD-Audio?

Jest pełno miejsc, gdzie można znaleźć obrazy płyt DVD z filmami, koncertami podobnie z MP3- np strony Torrentowe i inne P2P.

Ale na CD-Audio nie natrafiłem....

Link to comment
Share on other sites

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Ha, dobre.

Ale dzięki, liczą się dobre chęci

 

Ktoś na innym forum odpowiedział mi że są w sieci zrzucone obrazy płyt CD do "formatu bezstratnego ( ape,flac itp )"

słyszeliście coś o tym może ?

Link to comment
Share on other sites

@noxnox na stronie

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) masz duzo muzy w formacie flac. Musisz tylko się tam zarejestrować a po sciągnięciu przez pewien czas seedowac torenta.Musisz pilnować aby twoje share ratio wynosilo więcej jak 1, żeby sciągać bez żadnych ograniczen i żeby nie dostać bana na koncie.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

kleszek

dzięki, znalazłem to forum. Ale jest problem z rejestracją, trzeba być przez kogoś zaproszonym. Masz tam konto? Mógłbyś mnie wkręcić? Zarejestrowałem się jako nox

 

Ponoć Admin to Polak...

Link to comment
Share on other sites

@noxnox, sorry ale chyba nie mogę Ci pomoc. Przeczytaj tekst ze strony "Why can't my friend become a member?

 

There is a 10000 users limit. When that number is reached we stop accepting new members. Accounts inactive for more than 42 days (except parked accounts - more than 175 days) are automatically deleted, so keep trying. (There is no reservation or queuing system, don't ask for that.)"

Z tego co zrozumialem, mają komplet memberow i chyba nie ma aktualnie mozliwosci rejestracji. W jednym masz rację. Pedro to Polak.

Link to comment
Share on other sites

flac jest formatem kompresji bezsstratnej eng."Free Lossless Audio Codec".Po sciągnięciu na dysk zamienia się je na wavy np. programem "Flac frontend" i w zwykly sposob wypala się je na CD-R. Jakosc dzwięku jest porownywalna ze zwyklym CD, a na pewno lepsza niż mp3.

Link to comment
Share on other sites

Porównywalna? APE podobnie jak FLAC to formaty bezstratne, jak sama nazwa wskazuje zawierają dokładnie ten materiał co oryginał tylko że skompresowany. Po dekompresji FLAC/APE otrzymujemy WAVa w dokładnie takiej postaci w jakiej został on zrippowany z płyty. Po nagraniu na płytę mamy "oryginał".

Link to comment
Share on other sites

@noxnox sprawdz stronę

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Mają tam mnostwo koncertow,bootlegow i wiele innych dziwnych wynalazkow.Być może strona Ci się spodoba i nie będzie problemow z rejestracją

@shu nie chcę wywolywać nowej dyskusji ale wydaje mi się,że każda ingerencja w material wyjsciowy (kompresja,dekompresja itd) powoduje stratę jakosci w stosunku do oryginalu. Pytanie tylko jest takie, czy ta strata jest slyszalna na systemach,ktore posiadamy.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Hej

 

Także nie chcę wywoływać nwoej dyskusji, ale rację ma niestety forumowicz Kleszek - wypalony na CD-Audio FLAc lub APE nie brzmi niestety tak samo jak tłoczony CD.

 

Tródność w stwierdzeniu tego bierze się wg. mnie stąd że osoby słuchające płyt audio i osoby słuchające ściągnietych plików to najczęściej dwie różne grupy. Jedni wypowiadaja się o CD-A a słuchają tylko kopii, drudzy przyjmują za pewnik ze wszystkie formaty suxx, a słuchaja tylko oryginalnych płyt. Akurat ja mam to 'szczęście' a może włąśnie nieszczęście, ze Zbieram płyty od -nastu lat, mam ok 1000 oryginalnych kompaktów, ale mocno siedzę też w kompach/necie/emułku itp... Parę lat temu, gry tylko dorwałem w swoje łapska szybki net pościągałem mnóstwo płyt w formatach zarówno stratnych (mp3 lame enc, mpc) jak i bezstratnych (flacm, ape).

 

Jako że wtedy akurat miałem dośc nieciekawą sytuację materialną (szukałem nowej pracy, by nie owijać w bawełnę) zastanawiałem się BARDZO MOCNO nad przejściem na wypalane CD-R z flac'ów i ape właśnie. Nie chciałem tego zrobić w ciemno, więc pościągałem płyty które już miałem w kolekcji, a potem je ostrożnie wypaliłem, zrobiłem kawkę i siadłem słuchać. Odsłuchałem te albumy zarówno na wersjach tłoczonych jak i wypalanych. Dla mnie był to nokaut na całej linii, a zwracam uwagę że sprzet wcale nie za dziesiątki tyś zł - sonka ES + rotele + dali.

 

Osoba ze średnio wyrobionym uchem bez najmniejszego problemu w ślepym teście wyłowi płytki zgrywane z 'bezstratnych' kodeków, zarówno na materiale jazzowym a jeszcze łatwiej (niespodzianka! niespodzianka!) na dużo trudniejszym dla systemu -> materiale rockowym. W porównywanych przeze mnie płytach m. in. Dream Theater (live scenes from new york), Blind Guardian (tokyo tales), Kreator (endless pain)) czy Amorhpis (karelian isthmus) - dało się zauwazyć że czym 'gęstsza' muzyka tym wyraźniejsze róźnice. W japońskim koncercie Blind Guardiana słuchanym z tłocoznego CD można spokojnie śledzić popisy gitarzystów, po wypaleniu z APE w trudniejszych momentach dostajemy zbitą nieanalityczną sieczkę. Jeszcze większe są różnice na 'Karelian Isthmus' Amorphisów, tam w krążącym po sieci emule FLAC'u dostało się najbardziej tonom wysokim - talerze na wypalonej z tego CDR'ce brzmią w stylu japońskiego jamnika - TSY, TSY, TSY, wystarczy włożyć ich płytę wydaną przez Nuclear Blast i okazuje się że to zupełnie dobrze nagrany album. Podobnie z Dream Theater - Live Scenes.... Ten trzypłytowy koncert krąży po necie w 3 archiwach APE, po wypaleniu odsłuchałem najpierw 3 CDR, a następnie posiadanego przezeme digipackowego wydania - Elektra 7559 62661-2. I znów w gęstrzych momentach mozna śledzić linię każdego instrumentu, perkusja Pornoya nie brzmi tak muliście, odsłuchująć te płyty z oryginału i kopii warto też przyjrzeć się na karzdej z nich jak wypada atmosfera i pogłos i tzw. powietrze/przestrzeń w każdym nagraniu.

 

Skończyło się więc tym, że choć kasą nie śmierdzę, kupuje nadal płyty :) Korzystając ze szczęśliwej dla audiofila sytaucjji (praca, własna chata, brak żony i całego tego rodzinnego bagienka) regularnie dokładam następne tytuły do kolekcji. A wypalanie cdr'ek z obrazów potraktowanych czymkolwiek, zostawiłem szczęśliwcom, którzy róznic żadnych nie słyszą. Jednym słowem - co komu do własnego słuchu pasuje.

 

pozdrawiam

 

Akira.

Link to comment
Share on other sites

Ururam - bardzo śmieszne....

 

Akira - Dziękie za wypowiedź. Niestety nie śmierdzę zbytnio kasą...

 

Flac'i są stratne w ten czy inny sposób. Kojarzy mi się to z plikami MPEG lub Avi, gdy jest szybka akcja - na ekranie robi się pixeloza.

 

To jeszcze zahaczę jeden drażliwy temat. a co z robieniem kopi CD nagrywarkach komputerowych.

Czy wg. was słychać różnicę ?

Link to comment
Share on other sites

Format FLAC jest zalecany przez kazdego powaznego tradera jako jeden z dwoch formatow (obok shn i ape) zapewniejacy optymalna jakosc. Znacznie bezpieczniej i pewniej jest tworzyc kolejne kopie z plikow bezstratnych niz z nagranych plyt CDDA. Jako ze formaty te sa BEZSTRATNE, ewentualne roznice w brzmieniu kopii moga wynikac tylko z bledow podczac ekstrakcji (to najczesciej), obrobki,nagrywania, jakosci nosnika (czyli z tego samego co przy tworzeniu kopii CD-R) a NIE z wykorzystania kompresji. Poza tym - wyszukiwarka.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

>Akira - Dziękie za wypowiedź. Niestety nie śmierdzę zbytnio kasą...

>

>Flac'i są stratne w ten czy inny sposób. Kojarzy mi się to z plikami MPEG lub Avi, gdy jest szybka

>akcja - na ekranie robi się pixeloza.

>

>To jeszcze zahaczę jeden drażliwy temat. a co z robieniem kopi CD nagrywarkach komputerowych.

>Czy wg. was słychać różnicę ?

 

A więc experymentów ciąg dalszy - ta sama płyta skopiowana z oryginały na CD-r, potem spakowana FLAC'em a potem słuchana z płytki. Na warsztat wziałem jakiś czas temu moją ulubioną płytkę do łazenia po sklepach - Mike Oldfield 'Songts from Distant Earth'. Image zrobiony EAC, Secure Mode. Spakowany FLAC'em, a następnie wypalony na niebieskim verbie. Ten sam image wypalony od razu, bez traktowania go niczym. Słuchałem najpierw tego z FLAC'a, potem wypalonego od razu z wav'a a na samym końcu z oryginalnego CD.

 

Najważniejszy wniosek - w teście ślepym nie odróznił bym prawdopodobnie oryginalnego CD 'Songs of Distant Earth' i skopiowanego EAC/Secure, ale nie traktowanego kodekami, obrazu płyty. Nie widziałem wielkich róznic w scenie, rozłożeniu instrumentów, wybrzmieniach, basie. A i te które słyszałem można równie dobrze przypisac cechom psychologicznym typu autosugestia że tłocozny oldfield 'musi' brzmieć lepiej. Różnice są naprawdę śładowe. Natomiast znów, niepoprawnie zupełnie i niezgodnie z teorią - bezstratny kodek (bo to nie jest paker, panowie, odrózniajcie ape'a od rara czy zipa :) spowodował wyraźne różnice w dzwięku. A wniosek wg. mnie dość pocieszając :D Co prawda idąc w stronę wierności przekazu warto na razie olać pliki z netu, ale dobrze wykonana kopia z oryginalnego CD daje znakomite efekty, więc może w tym kierunku? :D

 

ps. wiem że to żaden eksperyment, za grupę badaną, kontrolną i osobę oceniającą robiłem ja sam :-) Na pocieszenie i obronędodam, że byłem świadom wszystkim psych. mechanizmów działającuch przy procesie oceniania, np. wpływu autosugestii czy mechanizmów poznawczych typu redukcja dysonansu :)

Link to comment
Share on other sites

I_nemes

 

Do tradowania FLAc faktycznie rewelacyjny, na komputerze nie ma w tej ciwli faktycznie lepszego formatu do przesylania muzy i jej odsłuchiwania via słuchaweczki i karta muzyczna :D Tylko że o ile dobrze zrozumiałem, my tu rozmawiamy o Hi-FI?

 

>ako ze formaty te sa BEZSTRATNE, ewentualne roznice

>w brzmieniu kopii moga wynikac tylko z bledow podczac ekstrakcji (to najczesciej),

>obrobki,nagrywania, jakosci nosnika

 

Dokładnie o tym mówie :D Sam FLAC może być rewelacyjny, to samo APE. Nawet MPC jest słuchalny, i wielu płyt w tym formacie sobie słucham pracując na kompie. Ale sam wymieniłeś powody (błedy na poziome odczytu, nagrywania, mierna jakość wieli dzisiejszych CDR) dla których ściągnieta i wypalona płyta nie będzie brzmiała tak jak ta tłoczona :D

No i zawsze mnie korciło by zadać to pytanie, dyskutantowi który jest tak pewien tej bezstratności - na jakim materiale i jak porównywałeś? Bo chyba nie cytujesz i nie akcpetujesz 'w ciemno' zapewnień gości z szacownego opensourcowego projektu FLAC?

 

pozdrawiam ciepło :)

Link to comment
Share on other sites

>No i zawsze mnie korciło by zadać to pytanie, dyskutantowi który jest tak pewien tej bezstratności -

 

hehe , przeciez specialnie dla Ciebie zrobilem ostatnio test ape :) i wyszlo ze plik przed i po kompresji oraz dekompresji sa identyczne co do bajta.

Jest dokladnie tak jak pisze i_nemes - wszelkie straty jakociowe napewno nie wynikaja z kompresji bezstratnej i Ty akira dobrze o tym wiesz a znowu siejesz scieme . . . nie rozumiem dlaczego . .. chyba nie mozesz przebolec, ze masz 1000 oryginalow i wydales na to sporo kasy a inni moga seobie skopiowac.

 

pozdro i jesli jeszce raz napiszesz ze kompresja bezstratna powoduje straty to jestes blazen.

Link to comment
Share on other sites

Liamk,

 

A oprócz sumy kontrolnej słyszałes to jeszcze? :) To jest jak juz wspomniałem dyskusja osób które maja z czym porównac z osobami słuchajacymi na pececiku i słuchawkach cretiva :D Jesli juz wspomniałeś o kasę - ja przez delikatnośc o tym nie wspomniałem, żeby nikogo nie urazić. Bo widzisz, ja mam zupełnie odwrotną hipotezę :)

 

Otóz to nie mnie boli mój zbiór, ja tego wydatku nie zauważyłem, zbierajac płyty przez kilkanascie lat. A nie pomyślałeś ze moze byc dokładnie odwrotnie? Dzieciaki, studenci czy sfrustrowani bezrobotni, którym się nie chciało uczyć, żałując że nie mają szans zbierać płyt udowadniają wszystkim naokoło że maja to samo i to za darmo bo można ukraść :D Tak to wygląda, ja też mam tu znajomych i widzę wyraz twarzy na widok solidnej kolekcji rocka :D Przez delikatnośc nie chciałem tego poruszac, ale jak już zaczałeś o pieniadzach...

 

A już kończąc z mojej strony watek - nikt nikomu nie broni odkopiowywać sobie płyt, jestem jak najdalej pogardzania takimi melomanami, czy nabijania się z nich. Wiadomo że są rózne sytuacje. Stąd kompromisowo ja sobie będe dalej zbierał kompakty, a Ci co maja jako system do muzyki peceta, niech zbieraja pliki flac :) Peace, panowie i nie bójdzie się własnych uszu :D Namawiam takze nieśmiało do kupna choć jednej płyty i porównania z tym co otrzymaliście po wypaleniu FLACA :D

 

pozdro,

Link to comment
Share on other sites

>A oprócz sumy kontrolnej słyszałes to jeszcze? :)

 

zgodnosc 100% co do bajta .. . rozumiesz co to znaczy ? jesli nie to nie mamy o czym mowic.

 

>pececiku i słuchawkach cretiva

 

robienie testow sluchowych w przypadku 2 identycznych wavow jest bez sesu - ale spoko roznic nie uslyszalem na wysokiej jakosci sprzecie studyjnym (emu1820m) oraz sennheiserach 580. Sluchalem plikow wav a nie wypalonej plyty audio CDr. Jesli stacjonany ma problem z CDr i kopia gra gzorej to nie znaczy ze zawinila kompresja bezstratna.

 

>ja tego wydatku nie zauważyłem zbierajac płyty przez kilkanascie lat

 

ja zauwazylem, bo za plyty ktore kupilem moglbym kupic juz mieszkanie :)

 

>otrzymaliście po wypaleniu FLACA

 

po WYPALENIU flaca roznice (zwlaszcza na arachaicznych odtwarzaczach CD) beda ale nie beda one wynikac z flaca . . .

Link to comment
Share on other sites

Akira - to zdecydyjmy o czym mowimy - o formatach czy o problemach z odczytem, zapisem i odtwarzaniem?

 

Ja NIE MOWIE tutaj o problemach z odczytaniem muzyki z plyty, problemach z wypalaniem i problemach z odczytywaniem wypalonej plyty (bo nie chce mieszac tematow i bylo juz o tym setki razy). Zwrocilem jedynie uwage na ewidentny brak wiedzy prezentowany tutaj przez noxnoxa

 

I o ile problemem przy korzystaniu z CD-R jest naturalnie sama ekstrakcja z plyty - nie trzeba przeciez jednak jej przeprowadzac przy weryfikowaniu bezstratnosci formatow bezstratnych. Wystarczy zdobyc skads plik flac (nawet zakladajac, ze jest on pelen bledow - so what?), rozkodowac go, stworzyc sume kontrolna uzyskanego pliku wav, spakowac plik wav ponownie do flac, rozpakowac, porownac sumy kontrolne - mozesz robic to 1000 razy dla prorownania wynikow. Sumy powinny sie zgadzac - jesli sie zgadzaja - format jest bezstratny.

 

Daj znac, jesli nie beda sie zgadzac - jest to mozliwe i oznaczac bedzie, ze masz problemy z komputerem.

 

A odsluchy to juz zupelnie inna sprawa i na ich temat nie bede sie tu wypowadal, bo nie chce siac wojny, bo w sumie wisi mi to - mowie tylko o samych formatach bezstratnych. ktore z definicji zapewniec maja tylko i wylacznie tyle: Input file = Output file. Jelsi ten warunek jest spelniony format jest bezstratny, kropka.

 

Bottomline: jesli ktos szuka 'obrazow plyt' w sieci w formacie wav, czy tez jako nrg (takie tez sie widuje, co juz jest zupelnie smieszne) ludzac sie, ze zapewnia one lepsza jakosc niz te zapisane w formatach bezstratnych to jest to oznaka naiwnosci - te obrazy moga miec dokladnie te same problemy co te zapisane w formatach bezstratnych, a te z Nero prwadopodobnie znacznie wieksze.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

>stworzyc sume kontrolna uzyskanego pliku wav, spakowac plik wav ponownie do flac, rozpakowac,

>porownac sumy kontrolne - mozesz robic to 1000 razy dla prorownania wynikow. Sumy powinny sie

>zgadzac - jesli sie zgadzaja - format jest bezstratny.

 

2-3 dni temu specialnie dla akiry zrobilem walsnie taki experyment z ape i wkleilem screenshoty z konsoli gdzie polecenie comp zwracalo "pliki sa identyczne".

Link to comment
Share on other sites

i-_nemes,

 

ok, przyjmuje to chętnie do wiadomości, toż ja nie zamierzam nikogo nawracac. ja zadałem sobie na własny użytek zadanie porównania już po wypaleniu ściągnietych FLAC'ów i APE'ów z CD i osobiście je sobie darowałem, nie wnikajac która to czynność (rippowanie, kodek, zgrywanie czy wypalanie) tak bardzo degraduje brzmienie. Wybrałem opierajac się na własnym niedoskonałym słuchu a nie porównywaniu sum. Parę postów wyżej opisałem dokładnie, które cechy kopii mi przeszkadzały. Ot i tylko tyle, niech każdy słucha i cieszy się muzą :)

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No ładna dyskusja, byłem 2 dni offline, stąd nic nie pisałem.

 

Dzięki wszystkim za wypowiedzi

 

Osobiście wierzę porównanie plików. JAk dobrze rozumiem to kroki są następujące.

CD-Audio->plik WAV->Flac->Plik WAV->CD-AUDIO

jeżeli oba pliki WAV są takie same to znaczy że materiał wyjściowy do nagrania jest OK.

Problem jest w sofcie/sprzęcie zapisującym.

 

Czy możecie mi polecić jakieć dobre narzędzia do tworzenia i zapisu flaców (a właściwie do de/kompresji FLACA do WAVa i wypalania WAVów) ---> liamik?

 

z powyższych postów wynika że Nero się do nagrywania nie nadaje

 

Gdzieś czytałem że są strony które podają na jakich modelach nagrywarek powinno się nagrywać z jaką prędkością. Ponoć najniższa nie zawsze znaczy najlepsza dla danego urządzenia. Czy ktoś zna może taką stronę?

Mam notebooka i nie łudzę się abym tam znalazł moją nagrywarkę, ale spróbować warto.

 

Słyszałem też opinie że nie ma różnicy w lytach CDR zwykłych i "Audio". W przypadku tych drugich cena jest wyższa o haracz dla ZAIKSu. Cz może ktoś to potwierdzić?

Link to comment
Share on other sites

>Czy możecie mi polecić jakieć dobre narzędzia do tworzenia i zapisu flaców

 

dla flac

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dla ape

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

>>Gdzieś czytałem że są strony które podają na jakich modelach nagrywarek powinno się nagrywać z jaką

>prędkością. Ponoć najniższa nie zawsze znaczy najlepsza dla danego urządzenia.

 

tak, ale chyba jeszce wieksze znaczenie ma sama plyta CD-R, polecam testy na wlasnym sprzecie. Zazwyczaj przy obecnych nagrywarkach komputerowych i plytach CDr optymalne predkosci sa z zakresy x8 do x16

 

>Słyszałem też opinie że nie ma różnicy w lytach CDR zwykłych i "Audio". W przypadku tych drugich

>cena jest wyższa o haracz dla ZAIKSu. Cz może ktoś to potwierdzić?

 

najlepiej zrob test i potwierdz sobie sam ;) ale na starych odtwarzaczach stacionarnych, kiepskich plytach CDr, zlym wypalaniu lub ripowaniu orginalu roznice sa.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.