Skocz do zawartości
IGNORED

Obrazy płyt CD Audio-gdzie?


noxnox

Rekomendowane odpowiedzi

>dla flac

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co warto z tamtąd ściągnąć. Dużo tego. Zanim wyprubuję wszystkie programy to miną tygodnie. Jak byś mógł coś polecić do ripowania i wypalania byłbym wdzięczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>noxnox

 

jesl masz odrobine cierpliwosci i chec do nauki sciagnij sobie taka paczke (wszystko freeware lub shareware):

 

kodeki:

 

flac codec:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(a konkretnie to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) - to sam kodek obslugiwany z linii polecen

flac frontend (graficzna nakladka na kodek, zeby jej uzywac najpierw musisz miec kodek) stad:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

monkey audio stad:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

rippowanie:

Exact Audio Copy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wypalanie:

Feurio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(zarowno EAC jak i Feurio wymagaja troche pracy przy konfiguracji i troche pracy nad nauka obslugi, ale to prawdopodobnie najlepsze programy obecnie dostepne. O obydwu bylo juz sporo na forum, z linkami do podrecznikow konfiguracji itp. )

 

bedziesz tez potrzebowal pare wtyczek (pluginow) do odtwarzania plikow flac i ape w swoim programie (czy to w winampie czy w foobar2000, czy w czym tam innym) - sciagnij sobie odpowiednie pluginy w zaleznosci od tego jakiego programu uzywasz.

 

i najwazniejsze: WYSZUKIWARKA na tym forum plus czytaj z netu, np tutaj: www.cdrinfo.pl

 

po kilku godzinach bedziesz juz wszystko umial

 

Jesli Ci sie nie chce babrac z nowosciami - sciagnij sobie pluginy do nero (jesli masz nero) - mozna za ich pomoca wypalac pliki flac bezposrednio w nero, wielu uwaza, ze to zbyt duzy kompromis...

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już padają linki, w tym do forum półgłuchych osób słuchających przez karte dźwiękową (czyli np. www.cdrinfo.pl) to ja zachęcam do zajrzenia także na Hydrogen Audio. To podstawowe forum w tej chwili jeśli chodzi o tradowanie, wypalanie, słuchanie czy porównywanie... Dyskusje częstokroć na znakomitym poziomie, wypowiadają się autorzy narzędzi jak i kodeków. Obowiązuje język angielski oczywiście, co może tłumaczyć zupełny prawie brak dyskutantów z byłego obozu wschodniego :D Adres:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialbym nawet ze Hydrogenaudio to jedyne forum o tej tematyce, na ktore warto zagladac, ale cdrinfo zawiera przynajmniej proste instrukcje dotyczace EACa i Feurio po polsku i o to mi chodzilo.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi spróbuję coś zripowć i wypalić, sprawdzę czy szłyszę inaczej !

czy jednak normalnie, co w przypadku sprzętu HiFi (którego niestety nie mam) oznacza kłopoty finansowe :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

noxnox>

Wracając do tematu: być może nie są to (najczęściej) obrazy płyt, ale całe płyty w istocie zdarzają się często na binarnych forach. Niekoniecznie też muszą być płatne. Przeglądnij grupy na dostępnych Ci serwerach grup. Najczęściej będą to te, które w nazwie mają binaries np. alt.binaries.sounds.mp3.complete_cd albo (różne bezstratne formaty) alt.binaries.sounds.lossless.

Do słuchania bezstratnych formatów bodaj najlepiej nadaje się foobar2000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Akira

>bezstratny kodek (bo to nie jest paker, panowie, odrózniajcie ape'a od rara czy zipa :)

 

I tu się Akira totalnie mylisz, Flac i Ape to są właśnie typowe PAKERY !!! Od Winrara różnią się tylko tym, że są przewidziane jedynie do Audio ale w zamian oferują lepszy stopień upchania danych. Winrar też jakiś czasu temu został zoptymalizowany do audio i tak naprawdę niewiele już APE i Flac ustępuje.

 

Jeśli twoja płyta zakodowana w FLAC i ponownie zdekodowana brzmi gorzej od normalnie wykonanej kopii to znaczy, że zabierasz głos w temacie, któremu po prostu w praktyce nie podołałeś. Tym bardziej jest to dziwne, że samo kodowanie i dekodowanie to czynności tak prościutkie, że trzeba byłoby się nieźle napocić aby je schrzanić ....sorry.

 

 

W EAC jest funkcja "porównaj pliki wav", jest też opcja "porównaj dokładniej pliki wav", którą wcześniej należy zaznaczyć. Radzę zakodować i zdekodować jakiegoś wave i porównać zawartość plików wykorzystując wymienioną funkcję. EAC nie wskaże różnic, jeśli będą tzn,że coś robisz źle. Dla wyjaśnienia dodam,że nie jest to porównanie sumy kontrolnej obu plików tylko dokładne porównanie binarnej zawartości.

 

Proponuję ponadto płyt zassanych z internetu w formacie bezstratnym nie porównywać z odpowiednikami z własnej kolekcji gdyż niekoniecznie są to te same wydania, mogą być fizycznie z innych tłoczni lub któraś wersja może być np. po remasterze, często szczególnie na wynalazkach typu Emule,Kaaza są to tylko rozepchane Mp3.l

 

Miałem już nic nie pisać na tym forum o kopiowaniu muzyki ale nie wytrzymałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Edson,

 

Ja też do tego tematu nie chciałem wracać więc odemnie krótko: ja miałem z czym porównywać realnie a nie sumami kontrolnymi. Bo tak się składa, że ja te płyty, które ściagnałem i porównywałem po wypaleniu mam na normalnych kompaktach :) I na szczęście, dziekować że się w życiu udało, sytuacja pozwala mi płyty normalnie kupowac i zbierać a nie kraść jak wielbiciele wyżej wspomnianych formatów.

 

Cała dyskusja ma dla mnie taki absurdalny sens, że osoby kradnące muzykę zamiast się zwinać ze wstydu gdzieś za rogiem, na audiofilskim forum opierdalają ludzi płyty kupujących że są debilami bo to samo można ukraść :) I to bezstratnie na dodatek :D ROTFL. Samochód też ukradniesz, jak będzie okazja bezstratna? Co kto lubi, jedni mają kobiety, inni oglądają pisemka, i też zapewniają że przyjemnośc podobna. dla mnie eot.

 

Przytjemnego zbierania plików z sieci i odsłuchiwania pięnie wydanych wypalonych CD-R'ek z MM :D Jak podejrzewam, to musi być wielka audiofilska przyjemność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akira, odniosłeś się do mnie jak do złodzieja. Ja ci tłumaczę,że pakowanie do flac i dekodowanie to procesy bezstratne i nie chodzi bynajmiej o sumę kontrolną ale o binarną zawartość plików a ty wyzywasz mnie od złodzieji. Zdecyduj się chłopie o czym dyskutujesz, o technicznej stronie zmiejszania wielkości plików Audio czy o prawnomoralnych aspektach korzystania z internetu.

Piszesz bzdury,że flac to nie paker tylko stratny kodek (i ty to słyszysz) więc napisałem ci parę słów abyś przejrzał na oczy i nie wprowadzał ludzi w błąd, argumentów zabrakło to wyjeżdżasz ze złodziejstwem, pomyśl troche.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akira, widze ze Twoje antycedeerowe frustracje daja wyraz nawet na zakladce "Muzyka". Zdefiniowales sie ("w zyciu mi sie udalo"), wiec doprawdy nie rozumiem, dlaczego wreszcie nie kupisz sobie nowego KSS240, w koncu nie majatek to jest i wreszcie plyta i jej kopia beda graly Ci tak samo. Jezeli udalo Ci sie w zyciu jeszcze bardziej, nabadz do rotelowego kompletu CDP 991AE, tamejsza 213-tka poradzi sobie z kazdym CDR-em a i w wymiana bedzie groszowa.

 

Uwazaj, bo klopoty z CDR-ami w KSS240 (jako i np. w KSS151, moze i nawet mozna to uogolnic na wszystkie napedy Sony) zwiastuja za chwile klopoty z odczytem plyt tloczonych. Wtedy nie bedzie przebacz - nawet przegranie swojej ulubionej plytki na CDR nie pomoze. Mialem tak z Headhunters Hancocka - metal na spodzie nie byl polozony rownomiernie, co widac bylo w postaci niemilych zaciekow. Stary KSS151 w moim poprzednim Espricie zaczynal skakac, cykac - jak to zwykle ujawniaja sie klopoty z CDR-ami. Moglem sluchac jedynie z kopii oryginalu.

 

Zycze Ci mniej fascynacji lektura gazetek audiofilskich, czasem warto przeczytac ze zrozumieniem cos innego. Ale przede wszystkim - dajmy czytac naszemu CD :-)))

 

Wasz pseudo-debil-audiofil, MariuszJ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Akira

 

Jestem przeciwko piractwu, ale dyskusja tutaj jest na temat technologii, nikt nikogo nie zachęca do piractwa. Porównanie co do bitu dwóch ciągów danych( 1. pakowany rozpakowany - 2. nietykany ), gwarantuje w przypadku identyczności idealną kopię - to podstawa techniki cyfrowej. Nie myślałem że dożyję czasów w których płyta CD tłoczona będzie miała "magiczną moc". Podczas porównania którego dokonałeś musiałeś popełnić jakiś błąd. Weź teraz płyty które porównywałeś wrzuć eac na dysk twardy i porównaj czy są naprawdę idealnie takie same. Nawet jeśli są to i tak możliwe że odtwarzacz cd (ten stacjonarny który masz) po prostu nie czyta identycznie płyt tłoczonych - wypalanych ( przekłamania pojedynczych bitów podczas odczytu np. płyt wypalonych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż mylisz się - nawet nowe płyty prosto z tłoczni mają już błędy - których normalnie nie słychać, gdyż odtwarzacze posiadają mechanizmy do ich korekcji. Zachęcam do głębszego zainteresowania tematem - jest to bardzo ciekawe - człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy ile % każdego nośnika CD jest uszkodzone. I na pewno jeśli kopiujesz płytkę na komputer to kopiujesz ją już z błędami (i to samo przy nagraniu) - nawarstwienie się tych błędów daje w rezultacie jakąś stratę...

 

Dla poparcia tej wypowiedzi polecam wpisać w googlach "Korekcja błędów CD" i poszperać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu była sobie konsolka Atari Jagur. Można było do niej dokupić napęd CD gdzie płyty wykonane fizycznie w tej samej technologii co normalne posiadały 800 MB. Różnica polegała na prostszych metodach korekcji błędów (prawdopodobnie mniej skutecznych). Standard CD 650/700 posiada w sobie od razu metody zapisu dodatkowych danych korekcyjnych, sum kontrolnych itd więc prócz tego co "widzimy" w okienku explorera na płycie znajduje się sporo więcej tyle że jest to widziane tylko przez napęd/sterowniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym korekcja danych w Red Book jest zupełnie inna niż w danych komputerowych. W audio bit nie musi się wcale dokładnie zgadzać bo to tylko próbki pobierane z odpowiednią częstotliwością. Brakujące można więc wyliczyć metodą pośrednią nawet bez ich prawidłowego odczytania a różnica nie musi być wcale słyszalne. Im gorszy sprzęt tym mniej słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akira

 

I nie wyzywaj od półgłuchych osób używających kart dźwiękowych bo znów dajesz tylko dowód ignorancji. Najwyraźniej nie zetknąłeś się z niczym lepszym niż Soundblaster. I znjadź mi płytę wydaną w ciągu ostatnich co najmniej kilku lat , która na którymś etapie nie przeszła przez komputer, którym tak gardzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a tu chyba też można coś wygrzebac i wydaje sie ze nie mało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na emule leży dużo flaców jakby ktoś szukał. Właśnie ściągnąłem:

 

2004 nu jazz (nu jazz-a chilled cocktail of jazz) (2cd cue eac flac) by sastre [found via www.FileDonkey.com]

VA - Jazz Lounge - Vol .1.-2cd-eac-FLAC-cov-2003-by Shankar [found via www.FileDonkey.com]

Eric.Clapton-Me.and.Mr.Johnson(2004)EAC.FLAC.Covers.by.alf1706

 

Claptona zgrłąem i jak dla mnie jakość jest OK,

ale z dwoma pozoastałymi mam kłopot pisany w poście

 

długi flac na utwory CDA - jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.