Skocz do zawartości
IGNORED

Spark 5


Salcefix

Rekomendowane odpowiedzi

Mam te kolumny od ok 2 miesięcy, grają jako fronty z Yamaha RX-V1500 + DVD 1500 + końc mocy Rotel + CD Usher. Zanim je kupiłem słuchalem chyba ze 20 innych zestawów w przedziale cenowym 5kzł - 10kzł. Wybór Spark5 był zatem całkowicie świadomy i przemyślany. Sporo prawdy jest w teście tych kolumn w ostatnim HFiM. Moim zdaniem to na prawdę znakomite kolumny do niewielkich pomieszczeń (u mnie 18m2). Przestrzeń doskonała, bas wystarczający (choć mogłoby go być trochę więcej - w najbliższych planach dobry sub), tony wysokie bez większych zastrzeżeń. Znakomicie uzupelniają się z AP Yara monitor. Najbardziej "lubią" kilmaty typu unplugged, Enya, JMJ lub Pink Floyd. Nie słucham cięższego rocka ale np U2 to nie jest muzyka dla Spark5. Wygląd, jeżeli ma to dla Ciebie znaczenie, także przemawia za Spark5 - świetnie wykonane, nieduże skrzynki na bardzo stabilnych podstawach. Zmiana kabli głośnikowych z tanich Bandrige na QED XT-350 przyniosła lekkie rozjaśnienie brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparki wydawały mi się zawsze jakieś takie rachityczne. Może do naprawdę małych pokoi do 12m2 są ok, ale skoro ktoś myśli o dokupieniu do nich suba, bo basu za mało przy 18m to coś tu nie tak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sub to dla mnie VA Subson, Elac Sub 211 lub B&W od 650 w górę. To nie dudni, tylko gra. Szczególnie przy małym wzmocnieniu (mikrodynamika). o takie uzupełnienie basu chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>UT

To chyba dobra wiadomość dla Ciebie. Quad ma dystrybutora w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.