Skocz do zawartości
IGNORED

cd Sony do Pana Stelmacha ?


Pokles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do tej pory zbyt bardzo zabrałem sie za KD, ale nadszedł już najwyższy czas na stereo - zatęskiłem po prostu za dobrym dźwiękiem :)

Mam pytanie czy przeróbka 12-letnie odtw. CD Sony (wówczas z górnej półki ) u Pana Stelmacha ma w ogóle sens ?

Problem polega na tym, że po włożeniu płyty cd i włączeniu odtwarzania płyta stoi w miejscu przeskakując od czasu do czasu ( może napęd walnięty a może brudny laser - nie wiem ).

Nie wiem również czy sprawdzić to w serwise sony i ewentualnie naprawić czy od razu wysłać w takim stanie do Pana Stelmacha ? Oczywiście mogę zadać mu to pytanie osobiście ale jestem ciekaw również Waszej opinii. Słyszałem opinie ze z takich starych ale zacnych klocków mogą w serwisie cosik wykręcić.

Proszę Was o odpowiedź i z góry dziękuję !

Pozdrawienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie - jezeli masz namiary na p. Stelmacha to prosze o ew. tel. - mam tez starego 16 lat SONIAKA z gornej polki - te same obiawy i teraz to on jest faktycznie z ,,gornej polki'' bo stoi na pawlaczu ;)

 

pozdrawiam kaszanka7

 

[email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

mój sprzęt jeszcze w pawlaczu sie nie znalazł ale gdyby nie Pan Stelmach to kto wie :)

Nie mam telefonu natomiast podaję Ci stronkę :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a na niej w zakładce "kontakt ze mną" możesz zadac pytania poprzez emaila.

No zobaczymy może ktoś na forum nam pomoże :)

Pozdro !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam cdp-x333es, niezla mechanika, niezly laser, ale elektronika już nie i w sam raz nadaje się do zastąpienia przetwornikiem Pana Andrzeja. Moim zdaniem z wszystkich cd sony wymieniontch na stronie Pana Andrzeja ten jest zrobiony z najlepszych komponentów.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że lasery w Waszych odtwarzaczach kończą swój żywot. Miałem też przypadki na warsztacie że podobne objawy były wynikiem uszkodzenia serwa (Sony CDP-X 333 ES, Sony CDP-X 559 ES).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY X 333 ES to rzeczywiscie niezly klocek pod katem napedu, ale ma tez jedna wade - napedy te chodza okolo 15 lat, a potem trzeba sie liczyć z wymianą lasera. Niestety jest on drogi - około 400 zł, więc kupowanie CDka, którego naprawa ma kosztować prawie 100% ceny odtwarzacza to nonsens! A za calkowita cene CDka + naprawa ( co najmniej 800 zl) mozna juz kupic lepszy klocek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZięki Panowie za odpowiedzi.

Ja własciwie nie noszę sie z zamiarem kupna nowego-używanego klocka ponieważ takowy posiadam. Jest to Sony CDP-591 czyli model już dosyć dobry mam jedynie problem z przskakującą ścieżka jak pisałem wyżej.

Pozatym jeżeli już muzyka poleci to wystarczy, że nawet leciutko go przsunę lub potrące a ścieżka przskakuje w inne miejsce. Myślicie ze to rzeczywiście laser padł ?

W tej sytuacji ciekawe ile kosztowałby naprawa tego klocka - nowy napęd ?

McGayver zrozumiałem , że ty masz możliwość naprawy sprzętu. Może do Ciebie go prześlę ?

Ile to u Ciebie by kosztowało i czy w ogóle jest taka możliwość ? Ewentualnie mogę poszukać jakiegoś serwisu u siebie w Gdańsku.

Może znacie jakieś dobre i SPRAWDZONE serwisy w trójmieście ????

Napisałem emaila do Pana Stelmacha i zobaczymy czy w ogóle ten klocek jest modyfikowalny jeśli tak to może sam Pan stelmach podejmie sie jakiejś dodatkowej naprawy. Zobaczymy.

Pozdrawiam !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto jesze fotka mojego klocka

CDP-591

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Rafko

 

Widze, ze kupiles 740qs, czy sluchales go przed wstawieniem daca? Jezeli tak to czy moglbys napisac jakie sa roznice w brzmieniu po zamonontowaniu ww.?

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokles, mogę to zrobić, laser tam jest prawdopodobnie KSS240, cena jego jest jeszcze akceptowalna. A ponieważ mieszkam niedaleko Andrzeja Stelmacha to mógłbym nawet dostarczyć mu Twoje CD żebyś mógł zaoszczędzić na czasie i kosztach przesyłki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt wchodzi orientacyjne w grę z tranportem i naprawą ? Nie chcę aż tak dużo inwestować w dosyć stary sprzęt - I tak modyfikacja przetwornika u Pana Stelmacha wyniesie mnie ponad 600 stówek

Myśle jednak, że bym się zdecydował jeżeli Pan Stelmach uzna mój sprzęt za modyfikowalny.

Wrazię gdy będę do Ciebie pisał na maila to w tytule napiszę Pokles. OK?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>enzo

 

Przed wyslaniem do Stelmacha sluchalem tego CDka przez jakis tydzien, a teraz po odebraniu pare dni wiec na obszerne opinie jeszcze za wczesnie. Wiadomo - DAC musi sie wygrzac! Przed przerobka Sony gral baaaardzo slabiutko - duzo gorzej od mojego HD 740. Dzwiek byl plaski i zmatowiony, bez wydzwiekow i aury wokol muzykow. Po powrocie pierwsze wrazenie po wlaczeniu to ogromna scena, swietna lokalizacja instrumentow i to powietrze, ktorego szukalem. Srednica jest rewelacyjna - fortepian, gitary i wokale po prostu miodzio!!!!! Troche skraje sa zaokraglone-szczególnie dół który mógłby zejść niżej, ale to wina niewygrzania kondziolkow! No cóż ma dopiero pare dni, choć w porównaniu z pierwszym dniem jest już znaczna poprawa! Poczekam, i po jakimś tygodniu skrobnę coś więcej, ale teraz Harman przy nim to zabawka :-)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem CD modyfikowanego przez pana Andrzeja. Sony XE700 (niby QS) gra ze słuchawkami SH HD590 i wzmacniaczem sluchawkowym Holdegrona. Słuchałem na razie w sumie kilka godzin i co mogę powiedzieć to że porównywanie z brzmieniem Soniacza przed przeróbka właściwie nie ma sensu bo to jest przepaść po każdym względem. Zreszta Soniacz przed przerobka grał bardzo cienko nawet w porówaniu z moim (teraz juz nie moim) Rotelem 930AX. Dltego porownam co poprawio się w porównaniu do Rotela.

Pierwsz rzecz to glębia... wreszcie tak naprawdę pojawił się trzeci wymiar i to w sposób którego po moich senkach nawet nie oczekiwałem. Szerokość sceny nie zmieniła się istotnie ale i na Rotelu było bardzo dobrze. Duża jest za to poprawa słyszalności dalszych planów dźwiękowych i lokalizacja źródeł dźwięku w dalszych planach.

Druga rzecz to średnica - rozdzielczość i czystość. Zniknęło basowe przybrudzenie srednicy które powodowało że żeńskie wokale były trochę "nosowe" nie ma problemu z rozróżnieniem barwy głosu w chórkach o ile nagranie nie jest ewidentnie spaprane.

Detaliczność jest porażająca słychać czasem jak wokalista przełyka ślinę (o nabraniu powietrza nawet nie wspominam), w fortepianie słychac każde skrzypnięcie pedału i inne odgłosy mechaniczne instrumentu, w nagraniu orkiestry symfonicznej usłyszałem przewracanie kartek partytury. Na płytach pojawiło się mnóstwo zamaskowanych do tej pory informacji o pogłosie pomieszczenia. Jednak pomimo tej detaliczności całośc przekazu zachowała spójność, muzyka nie została rozbita.

Wysokie tony i ich detaliczność czasem potrafi nawet być aż męcząca ale to dlatego że zniknął koc który chronił przed nieprzyjemnie świdrującymi dźwiękami, niestety nie wszystko w rzeczywistości brzmi miło. Tu nie ma miękkiej gry - trąbka świdruje w mózgu podobnie jak wysokie C w żeńskich wokalach. Jak płyta jest nagrana jazgotliwie i z przesadną ilością wysokich tonów to jest to słyszalne i to bardzo - niektóre płyty pójdą w odstawkę niestety. Z kolei inne które uznawałem za dość słabo zrealizowane zyskały blasku, pojawiły się na nich rzeczy o których nie miałem pojecia. W porówaniu z Rotelem ilość wysokich tonów zwiększyła się ale nie mozna mówić o zaburzeniu równowagi tonalnej - po prostu przybyło wszystkiego w tym także wysokich tonów. Co dziwne pomimo dużej ilości "góry" sybilanty nie są dokuczkliwe (jak byo to np. w pioneerze pd8700). Poprawiła się róznorodność wysokich tonów - talerz nie brzmi przy każdym uderzeniu tak samo, są długie wybrzmienia - uderzony talerz słychac jeszcze w chwile po tym jak na Rotelu już całkiem się wyciszał.

Bas - tu uważałem że Rotel nie ma się czego wstydzić i nie oczekiwałem poprawy - mylilem się. Bas w słuchawkach potrafi zejść w rejony które do tej pory myślałem że są dla nich niedostępne. Na niektórych płytach mozna odnieść wrażenie że odtwarzacz trochę przesadza z basem, którego momentami jest bardzo dużo. Nie wiem czy to charakter odtwrzacza, czy płyty zostały tak zrealizowane myslę że winę ponosza tu też słuchawki (HD590 mają opinię nieco zbasowionych). Mozliwie że senki jak dostały "prawdziwy" bas to straciły nad sobą kontrolę :) i wyszedł ich prawdziwy charakter. W sumie to jednak przyjemny efekt mięsistego i potężnego dźwięku, tym bardziej że bas choć obfity to jednak jest kontrolowany i nie ma mowy o dudnieniu czy zlewaniu się basu.

Dynamika - jest wprost nieprawdopodobna zmiany natężenia głośności są oddawane bez trudu, uderzenie stopy perkusyjnej dobre w Rotelu tu jest 2 razy mocniejsze. Niesamowite wrażenie robi w momentach nagłych ataków dźwięku (uderzenie stopy, mocny akord fortepianu)- łup - cisza, znowu łup i cisza. Niby na Rotelu też to było ale "łup" było cichsze a "cisza" glośniejsza :)

To tyle co nasunęło mi się po kilkugodzinnych odsłuchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

No wlasnie.Przed chwila rozkrecilem swoj i nie widze mozliwosci,no chyba zeby wywalic stare bebechy ale nie wiem czy tak sie robi.

Pozostaje chyba czekac na wersje box.

Zamieszczam fotke:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka raz jeszcze,teraz powinno zadzialac:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiscie cieniutko z miejscem :-( Plytka P.Stelmacha sie jeszcze zmiesci ale toroid do zasilania DAC'a, to chyba na zewnatrz trzeba bedzie umiescic ;-)))

 

PZDR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.