Jump to content
IGNORED

CV-4.2

LeStat

Recommended Posts

W kablu tym oprócz tajemniczych dodatkowych drutów ;-) są dwie pary normalnych przewodów:

1 - dwa czerwone - bass (grubszy) oraz treble (cieńszy)

2 - dwa czarne - bass (grubszy) oraz treble (cieńszy)

Podobno w CV-4.1 była jedna para z miedzi PSC, a druga z PSC+ , a jak jest w wersji CV-4.2 ?

Na przewodzie napisane, że to PSC+ (cokolwiek to znaczy). Czy wzystkie druty są takiej samej klasy?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dear Piotr,

"..."

Regards,

Alasdair Patrick

AudioQuest

8710 Research Drive

Irvine CA 92618

Tel: 949 585 0111

Fax: 949 585 0333

www.audioquest.com - z tym osobnikiem można sobie pokorespondować

Jeżeli masz taki jak niżej na obrazku, to basowy i wysokotonowy drut jest PSC +. Pozostałe służą do przyłączenia stałego napięcia z baterii (teraz chyba 48 V) co ma wszystko poprawić..

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

AQ twierdzi że tak.

Tak, to ów mistyczny DBS, przy którym dyskusje o listwach Pal-a wymiękają. Pewnie i działa, ale przy kablach poziomu Kilimanjaro o sprzęcie do nich dedykowanym...

Hidden Content

Właśnie znalazłem na audioquest.com

"PERFECT-SURFACE COPPER+: CV-4 uses extremely high purity Perfect-Surface Copper+ (PSC+) conductors. All conductors are solid, which prevents strand interaction, a major source of distortion. Surface quality is critical because a conductor can be considered as a rail-guide for both the electric fields within a conductor, and for the magnetic fields outside the conductor. The astonishingly smooth and pure Perfect-Surface eliminates harshness and greatly increases clarity compared to OFHC, OCC, 8N and other coppers. The superior purity of PSC+ further minimizes distortion caused by grain boundaries, which exist within any metal conductor."

"By maintaining a 36 volt dielectric-bias, far above the voltage of delicate audio signals, the DBS system provides considerably better transparency and dynamics than is possible even from a cable in continuous use. It takes a couple of weeks for the DBS system to reach maximum performance. Since DBS battery packs are attached when CV-4 cables are first terminated, CV-4 will be approaching or at peak performance by the time it is installed in your system. Since there is no “load” on the two standard hardware-store batteries, they will last for years. A test button and LED allow for occasional verification of battery performance."

Czego to ludzie nie wymyślą?

Kable na baterie :-)

Hidden Content

• 3 months later...

Lestat, jak podłączysz to napięcie w DBS to przewody sygnałow znajdą się w stałym polu elektryczym, które to ma chyba za zadanie spolaryzować dielektryki czyli izolację na drutach (wtedy chyba prąd sygnału nie wpływa tak bardzo na te dielektryki i płynie niczym nie skrępowany???? hehe poprawcie mnie jeśli pisze głupoty ).... chciałem to zrobić w jakimś ze swoich IC jakoś ale ... dużo roboty.. PODOBNO jak się podłącza to napięcie to zmiana w dźwięku drastyczna (tak czytałem) i mówiąc szczerze korci mnie żeby spróbować ... pewnie zakupię AQ któreś na BiWire do klonów ProAc'a i będę sprawdzał tę opcję... co mi szkodzi, co najwyżej wydatek 40zł na baterie wysokonapięciowe ...

Hidden Content

>Matthew

Nie będę Cię poprawiał, być może mniej więcej o to chodzi producentowi.

Zastosowanie DBS w kablu głośnikowym ma sens, bo pojemność tego przewodu jest dość duża, o ile pamiętam ponad 70pF/0.5m mierząc jedną parę kabli do drugiej, podczas gdy mój Profigold 2x4mm ma około 20pF/0.5m !!!. Żyły szeroko są tu rozstawione, natomiast w CV wszystkie przewody ściśle przylegają do siebie stąd ta pojemność w sumie dość cienkiego przewodu. Może puszczenie dodatkowego prądu stałego spowoduje, że parametry się poprawią.

A może się mylę...?

Zastosowanie DBS w IC... to chyba szkoda fatygi, taki przerost formy nad treścią... Może lepiej wtedy po prostu rozebrać przewód i rozdzielić kabelki, oraz dodać jakąś otulinę z teflonu.

Hidden Content

• 4 months later...

CV-4

Witam,

nie wiem jak działają te baterie, natomiast odnośnie klasycznej wersji kabla CV 4 chciałbym polecić następującą kombinację podłączenia w bi wire na terminalach głośnikowych z "mostkiem na masie", wczoraj robiłem odsłuchy w różnych kombinacjach ze srebrnymi zworami (lity drut, ok. 0,8mm). Zwykle słuchałem na kablach podpiętych wspólnie do górnych zacisków, a srebrne zwory prowadziły resztę do dolnych gniazd, wypróbowałem kilka kombinacji i ustawienie z rysunku okazało się najkorzystniejsze.

Hidden Content

Czy to połączenie w takim razie, to jest jeszcze bi-wiring?

Jedną z cech tego typu połączeń jest rozdzielenie mas, które spotykają się dopiero we wzmacniaczu...

Może to też oznaczać, że bi-wiring nie sprawdza się na każdym sprzęcie.

Hidden Content

U mnie zawsze bi wiring powoduje ,że dźwięk traci spójność , wysokie tony sa wyeksponowane i oderwane od średnicy , słychac ,że graja dwa głośniki a nie jeden układ . Mam obecnie cztery zestawy i każdy tak reaguje .

Hidden Content

...there is no spoon...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.