Skocz do zawartości
IGNORED

Kirkelig Kulturverksted co myślicie


arongol

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tej wytwórni poniewarz ja od kilku miesięcy niepotrafię słuchać niczego innego , wszystkie płyty z innych szacownych wytwórni wydają mi sie w poruwnaniu komercyjne i nieprawdziwe, jakość dzwięku to oczywiście szczyt szczytów jednak nie dokonca mi o to w tym wątku chodzi.Moze znajdzie się osoba o podobnych lub odmiennych odczuciach ,czekam na wasze opinie pozdrawiam Arek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poniewarz, poruwnaniu... ;-)

 

Też słyszałem, że jest dobra, ale płyty dość drogie np. na Gigancie wszystkie po 65zł.

Pewnie się na coś skuszę tylko jeszcze niewiem na co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O KKV, jakości realizacji płyt, naczelnym realizatorze dźwięku, który udziela się też w ECM, o Kari Bremnes, Elisabeth Karsten było już, więc odpal lukarową wyszukiwarkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak juz gdzies pisałem jestem dyslektykiem i darujcie sobie wytykanie błędów :) to samo z kkv nie chodzi mi o jakość dzwięku tylko o uczucia jakie się w was wyzwalaja po wysłuchaniu np 5, 10 płyt z tej wytwórni i o takie posty mi chodzi pozdrawiam Arek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

to też mój ulubiony wydawca. Polecam twórczość Arild Andersena. Przynajmniej słychać, że nie tylko wykonawcy się chce, ale i przy realizacji nie zatrudniają dyletantów i "znajomych królika".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Fr@ntz wreszcie jakaś wypowiedz która coś wnosi ,właśnie sobie słucham" Arv" Arilda moim zdaniem oprócz "córki Lavransa"najpiękniejsza jego płyta.Tak sobie słucham i cały czas mam wrazenie że ci ludzie grają tylko dla siebie i publiczności która zechce ich posłuchać a nie dla pieniędzy jak w większości przypadków,przykładem niech będzie płyta Rebekki "Neophyte"z kkv gdzie wyraznie słychać niekomercyjność projektu. pozdrawiam Arek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Jak lubisz takie klimaty to polecam jeszcze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i Värttinä szczególnie Vihma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z jakością nagrań wymienionych wyżej ,poruwnywalna z kkv? Jest jakiś polski dystrybutor tych wydawnictw ?czy trzeba zamawiać z zagranicy.moze macie jakieś pewniaki jakościowo - duchowe z kkv ,ja mam juz ok 10 płyt z tej wytwórni i co miesiac pojawiają sie nowe ale juz mi sie skończyły pomysły co wziąść ,dodam że jedzie do mnie juz KB"soloye", składanka w słuzbie pokoju i mam ohotę wielką na Dolores Keane (takiej barwy głosu nigdy wcześniej nie słyszałem-cudo)która śpiewała u Russella.Dodam że posiadam juz takie płyty jak:Tom Russell "The man..." Rebekka "Neophyte",Kari B "manestein""Losrivelse""You'd have to be here",Arilda "córkę Lavransa"i "Arv",Lynni Treekrem"Haugtussa", E Karsten"Flux"pozdrawiam Arek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie KKV ale w klimatach zalatujących muzyką ludową Skandynawii to: Mari Boine i Sondre Bratland.

 

Dużym uznaniem forumowiczów cieszy się >>Norwegian Mood>Svarta Bjoern

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna "ściągawka", będzie w czym wybierać, choć panują w tej wytwórni płyty dość podobne w klimacie, nieprawdaż?

 

>arongol

Nie przejmuj się, już się nie będę czepiał ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może trochę cięższy klimat - Sidsel Endersen "Undertown" - minimalistyczne w kompozycji gónie wokal-monolog artystki , sporo elektronicznych dźwięków, ale ten klimat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nagrywają też jakiś heavy metal :-)

Dawno nie byłem w "dobrym sklepie muzycznym" i nie wiem czy mają tam coś z tej wytwórni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutten,

 

co byśpolecał w pierwszej kolejności tej grupy?

na stronach allmusic - najwyej ocenili "Kaksi" - ale wiadomo jak to bywa z gwiazdkami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączam się do pytania arongola. Czy w Polsce jest gdzieś dostępny większy wybór płyt tej wytwórni? Zwykły sklep płytowy, sklep internetowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz ostatnio slucham plyt prawie wylacznie tej wytworni dodam od siebie kilka nie wymienionych tutaj pozycji, z ktorymi warto sie moim zdaniem zapoznac (spokojna nastrojowa muza):

 

Maria Solheim - Behind Closed Doors (FXCD253)

Oslo Gospel Choir - Det Skjedde I De Dager (FXCD259)

Susanne Lundeng - Vals Til Den Rrde Fela (FXCD226)

 

Co do sklepow to masz gigant.pl (ponad 100 pozycji), Multikulti.com i inne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

jutro powinienem mieć możliwość przesłuchania najnowszej (tegorocznej) płytki DArild Andersen Group - Electra (2005). Co prawda wydana jest przez ECM, ale nie powinno być tragicznie jeśli chodzi o realizację i jakość nagrania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.