Skocz do zawartości
IGNORED

maly wzmacniacz sluchawkowy DIY cmoy


qkizz

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moj pierwszy DIY. Wlozylemn w niego duzo poswiecenia (lutowanie) i stacilem wiele nerwow (obudowa). Wzmacniacz jest maly - to widac. Bardzo prosty do zlutowania i tani. Stosuajc roze opampy mozna nieco zmienic charakter dziweku.Gra.....no w sumie gra - robi swoje. Do sprzetu przenosnego jest idealny jako ze zrodla takowe i tak pozostawiaja wiele do zyczenia. Moje Grado SR-125 wysterowuje bez problemow (32 ohm) , z AKG 501 juz jest znacznie gorzej (120 ohm) ale da sie wytrzymac, AKG K240M 600ohm nie ma sensu podlaczac.

 

Polecam ten uklad kazdemu kto sie chce pobawic albo dodac troche zycia do swojego sprzetu przenosnego.

 

 

Najlepsze z tego jest to ze sie zarazilem i naprodukowalem ju cala serie wzmacniaczy sluchawkowych DIY :-) - od malych do duzych (na MOSFETACH).

 

P.S. informacje i natchnienie wzialem z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a caly opis krok po kroku z www.tangentsoft.net/audio/

post-3568-100004584 1170272859_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem zwolennikiem dużych i ciężkich konstrukcji ale jak to się mówi małe jest piękne:)

 

Pomysł ciekawy i interesujący jednak moja mała rada jest taka,żebyś na przyszłość postarał się chociaż minimalnie oddzielić (przy takim zasilaniu to już chyba dla zasady) przewody sygnałowe od zasilania oraz (co ważniejsze) zastosował przewody sygnałowe ekranowane mimo tego,że obudowa jest metalowa.Zawsze będzie się dostawało mniej śmieci do sygnału,a w przypadku wzmacniacza stereo poprawi się separacja kanałów.

 

Chyba sam będę musiał coś wymyśleć bo zaniedbałem ten temat u siebie,a widze sporo ciekawych konstrukcji do złożenia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duza i ciezka konstrukcje tez zrobilem :-)

Ekranowane kable sygnalowe........no wlasnie....wszyscy o tym krzycza a ja to olalem (we wszystkich moich konstrukcjach). Tutaj akurat nie jest prosto oddzielic cokolwiek. Skrecenie kabli razem ponoc pomaga.

 

Dzieki Dreamaer_1 nadales mi sens istnienia na kilka kolejnych dni jak bede przekablowywal wszystko co narobilem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuj:)

 

Jako dzieciak (kurde,stary się robie;D) też wymieniałem całe okablowanie na...zwykłe bez ekranu i poznałem co to MONO:D

 

Może nie dosłowie ale separacje kanałów miało to na poziomie 20 letniego jamnika ze stadionu.

 

Warto czasem coś pozmieniać czy posłuchać rady kogoś z forum.Jeśli nie pomoże to napewno nie zaszkodzi (o ile radzi osoba znająca się na rzeczy).

 

Warto jak najbardziej zastosować ekranowane przewody i oddzielać kable zasilające od sygnałowych w konstrukcjach z własnym zasilaniem transformatorowym. Naprawde dźwięk się wtedy poprawia i oczyszcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym na zasilanie 2 baterie tak żeby było +/- 9V i bez rezystorów w dzielniku - do sztucznej masy. Powinno być lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul ... moglbys zdradzic rabka tajemnicy tej teorii ??? bo ta teoria mnie naprawde zaintrygowala ... dlaczego srebrzanka nie sciaga smieci z eteru a miedz tak ??????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nigdy nie napisałem ani nie powiedziałem!

Tzw.srebrzanka czy kurde zwykły drut miedziany ma znacznie wiekrzy przekrój niz np.ściezka na druku.

Odległości pomiędzy liniami srebrznki sa znacznie wiekrze niz to ma miejsce na druku..więc mamy zysk w postaci wiekrzej przepływności prądów,mniejsze straty w postaci termiki[ściezki zbyt wąskie mają bardziej stratne rezystancje] i mniejszy wpływ wzajemny pojemnośći ujemnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja tak serio pytam ... bo ja tez jestem z tej szkoly co w czary mary w audio nie wierzy :) darkul, mogl bys nam powiedziec jak to jest z ta srebrzanka ??? ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrzanka tez mi sie lepiej lutuje.

Ale trzeba uważać, aby jej nie trzymac w poblizu jaj, bo pokrywa sie brudnym nalotem. Prawda Nowy2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekranowane kable..... tylko co ja mam zrobic z tym ekranem zeby robil on swoja robote? Mam go polaczyc z "umasieniem"?A co jesli obudowa jest plastikowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może TDA8551T, scalony wzmacniacz mocy na 5V o mocy 1W. MAło elementów xewnętrznych i sterowanie głośnością przyciskami / i / lub impulsatorem. Jest w AVT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.