Skocz do zawartości
IGNORED

Paradigm i bi-wiring


Snajper

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem parę PLN na zbyciu, więc postanowiłem spróbować tego cudu lub też diabła wcielonego (różnie ludzie mówią). :)

 

Dotychczas swoje Paradigmy miałem podpięte do posrebrzanym kablem OFC Oehlbach 2x2.5mm. Teraz kabel ten poszedł do wysokotonowca, a średnioniskotonowiec otrzymał inny model tej firmy 2x4mm (zwykły OFC, nie posrebrzany), za całe 15 PLN za metr.

 

Pierwsze wrażenia mam tylko z odsłuchów na cicho - przepięcie skończyłem o 2 w nocy i nie bardzo mogłem dać "w palnik". ;) Od razu zaznaczę, że do sprawy podszedłem sceptycznie. Mówiąc wprost - nie wierzyłem, że coś się może zmienić.

 

Ale jednak coś usłyszałem. Pierwsze, co mi się rzuciło w uszy przy takim cichym słuchaniu, to... Hmm... Nie bardzo wiem, jak to nazwać... Tak, jakby dźwiękowi łatwiej było wychodzić. Jakby całość grała z mniejszym wysiłkiem. Słuchane cicho spokojne kawałki nabrały delikatności, ogłady. Wysokie tony stały się bardziej aksamitne, więcej głaszczą, mniej drapią. Różnic w basie "na cicho" nie zarejestrowałem. Również scena pozostała chyba bez zmian.

 

W sumie jestem zaskoczony, bo po prostu nie wierzyłem, że cokolwiek może się zmienić. A tu jednak coś. :) Nie wiem jeszcze tylko, czy te zmiany mi odpowiadają. Ale na takie wnioski przyjdzie pora po większych odsłuchach.

 

Dziś powinno mi się udać posłuchać czegoś głośniej, więc jeszcze napiszę swoje wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też przymierzam się do tego typu eksperymentu i ciekaw jestem dalszych Twoich obserwacji i wrażeń. tym bardziej że mam podobne kolumny.

Jak rozumiem przewody podłączyłeś do wyjść A i B, tylko pytanie, czy ma jakieś znaczenie podłączenie A do basu lub sopranu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) patrz :)

osobiscie posiadam tylko kabelek monitor atmos 309 i naprawde jest niezly

jak bede mial konfiguracje na bi-wi (byc moze paradigm) to tez sie pobawie tak ze jeden kabelek to bedzie atmos a drugi to sie zobaczy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również "jadę" na bi-wiringu na paradigmach...;) mam podobne odczucie... mianowicie że nabrały większej swobody, bas od razu dał się poznac z lepszej strony...;) i to narazie na "bylejakich" kabelkach...;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Ja troszku jestem lepik w tematyce audio i moze glupkowate pytanko zadam - czy ja to dobrze kąsam co Wy tu napisaliscie.

 

Jezeli mam we wzmacniaczu stereo mozliwosc podlaczenia 2 par kolumn czyli A i B i podlacze do kolumny np. z wyjsia A 2 kabelki do 2 gornych gniazd, a 2 inne kabelki do dolnych gniazd w kolumnie z wyjscia B to uzyskam polaczenia bi-wirring. Czy tak?

 

pozdrawiam kaszanka7

 

zalaczam hehe rysunek - sorki za ew. bledy - ale czy o to chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Paradigm Monitor 9. Po zastosowaniu kabli bi-wire i wyjęciu zworek z gniazd kolumny zagrały całkiem lepiej. O ile pamiętam ( bo od 2 lat gram na ProAc'kach)szczególna różnica była w wysokich tonach i dynamice która i tak jest nie mała w tych głośnikach.

Co do podłączenia kolumn przez wyjście Ai B to nie jestem pewien ale tak się raczej nie da. Lepiej dać kable zakończone dwoma żyłami od strony wzmacniacza i czterema od strony kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jaka mamy pewnosc ze z wyjcia A i B plynie sygnal o tej samej wartosci - moze sie okazac ze np. ze potakim podlaczeniu bedzie duzo basu bo wyjscie B jec troszku niemnoszku glosniejsze - oj moze sie wymadrzam ale co jak tak bedzie - czy muza nie bedzie zdominowana przez czesc pasma ktore uzyskujemy z jednegoz wyjsc

 

pozdawiam kaszanka7

 

Ps. Czasami mnie ludziska pytaja dlaczego kaszanka7 - bo juz 6 bylo zajetych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> kaszanka7

Można połączyć kabelki przy wzmaku tylko na jednym wyjściu A lub B - oto gotowe kabelki bi wire:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wrażeń część dalsza:

 

No, Panie i Panowie. Dotarłem wczoraj o kulturalnej godzinie do domu, więc mogłem podkręcić "trochę" potencjometr i posłuchać zmian, jakie zaszły w brzmieniu zestawu. Szczerze mówiąc - efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.

 

Wrażenie miałem takie, jakby mi ktoś wyjął z uszu kłębki waty. Dźwięk stał się czystszy, bardziej energetyczny. Podobnie, jak w przypadku odsłuchów "na cicho" - wysokie tony nabrały ogłady. Poprawiło się również umiejscowienie dźwięku. To, co wcześniej dochodziło z okolic np. prawej kolumny, teraz potrafi wyjść sporo poza nią.

 

Druga zmiana, czego na cicho nie było słychać - bas. Wcześniej kruszył mury, teraz rozwala je już bez zająknięcia. ;) A tak na serio - energia niskich tonów powiększyła się znacznie. Uderzenia są obecnie znacznie bardziej odczuwalne, bas w najniższych rejestrach jest lepiej słyszalny i jeszcze lepiej kontrolowany (choć już wcześniej było w tej kwestii według mnie bardzo dobrze), aczkolwiek niżej niż poprzednio raczej nie schodzi (ale to już pewnie kwestia konstrukcji kolumn). Poprawa w tej kwestii jest na tyle istotna, że na bardziej "przybasowionych" kawałkach (np. produkcja Linkin Park z Jayem-Z) trochę jest go nawet za dużo. Natomiast na nagraniach, na których czasem wydawało mi się, że mógłby być większy "kopniak" (np. S&M Metalliki) teraz jest po prostu bajka. "The Ecstasy of Gold", "The call of the Ktulu" czy "No Leaf Clover" - słuchałem tego wczoraj po kilka razy i za każdym razem napawałem się niesamowitą energią, która jest w tych nagraniach.

 

Podsumowując - nie umiem wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje. Za duży cienias jestem w sprawach teoretycznych. ;) Być może to kwestia tylko zwiększenia średnicy kabli łączących. Być może gdybym zamiast 2x2.5mm i 2x4mm dał na przykład 2x6mm, efekt byłby taki sam. Nie wiem. Może kiedyś to sprawdzę. ;) Fakt jest jednak faktem, że różnica jest słyszalna "gołym uchem". Tak czy siak - polecam. Naprawdę jestem pod wrażeniem tego, jaki wpływ na dźwięk miało podwójne okablowanie.

 

I jeszcze małe odniesienie:

 

MarCichy:

>Co do podłączenia kolumn przez wyjście A i B to nie jestem pewien ale tak się raczej nie da. Lepiej

>dać kable zakończone dwoma żyłami od strony wzmacniacza i czterema od strony kolumny.

 

Dać to się da. Ale ja podpiąłem całość tylko do wyjść A. Po prostu wepchnąłem w bananki oba kable. Wolę takie rozwiązanie, niż ryzyko różnic na wyjściach A i B. Cały czas mam w pamięci to, że mój wzmak nie jest najwyższych lotów, więc nie chciałem ryzykować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym slowem banan na twarzy co ?:)

A tak nawiasem mowiac szukam jakichs uzywanych tych kolumn i niemoge znalesc :(

 

KTO MA NA SPRZEDAZ PARADIGM MONITOR ????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.