Skocz do zawartości
IGNORED

Sub Tannoy M10


norwidos

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie poszukiwań subwoofera jak w temacie i mam już nawet 1 propozycję za używany w kwocie 750zł, więc pytam czy jest to dobra cena? Ile wg Was taki sub jest wart jako używany. Mam już jeden taki ale kupiłem nowy za 850zł więc wg mnie 100zł mniej za używany to chyba za dużo, do tego ja wolę kolor jasny a tu mam czarny:(

A może ktoś z Was ma do sprzedania takiego suba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja luię pisać a że są wakacje :DDD

Właściciwie to ten elaborat może zastąpić jednocześnie kilka recenzji w dziale opinie więc tak patrząc to jest ekonomicznie:)

Jeśli na forum zrobi się za ciasno to zawsze mogę trochę ściąć:D

I tak się uspokoiłem że nie napisałem całej historii posiadanego kiedyś sprzętu:DDD

Pozdrawiam drogi Elfanie!

A ile wg Ciebie jest wart ten sub?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie fajne i sesowne "o mnie"

Co do ceny . .. ja bez zastanowienia bym dolozyl 100 pln i kupil nowy. . . chociazby ze wzgledu na pasujacy kolor i gwarancje. Moim zdaniem 750 to zdecydowanie za drogo jesli nowy kosztuje 850.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>3 suby w pokoju? to musi byc przezycie sluchac tam muzyki;)

 

jesli wszytko jest sesownie spasowane/ustawione i zadbano o akustyke pomiesczenia, a zakladam ze tak walsnie jest, to faktycznie moze byc to ciekawe przezycie - zwlaszcza dla tych co uzywaja samych podstawkowcow z 6 calowa membrana "srednio-basowa".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że nie ma już gdzie kupić nowego bo na maxaudio już nie mają. Jak nabywałem pierwszego to był jednym z ostatnich ponieważ ponad rok już nie produkują serii mercury i były to resztki z magazynu:(

Wiem że 3 suby w pokoju to lekkie przegięcie ale dbam o to żeby ( jak na razie w dwóch) nie przesadzać ze wzmocnieniem a moje kolumny to niby podłgowce, jednak odcięte przez amplituner na 80hz a do tego mają tylko dwa 13cm głośniki nisko-średniotonowe, więc gdybym używał tylko subwoofer Mirage to powstałaby dziura bo ten kolos gra maxymalnie do 45hz a potem milczy, do tego najlepiej jest jak jest ścięty najniżej czyli kończy pracę na 30hz. Żeby wypełnić lukę 30-80hz trzeba było dołożyć drugi subwoofer, tutaj powstał kolejny problem, bo stoi on z boku i minimalnie daje się zlokalizować, więc ratunkiem będzie umieszczenie jego klona na drugim boku, środek jest zajęty przez TV i Mirage który akurat na środku ma przestrzeń żeby zejść najniżej. Jak widać dźwięki w okolicach 80hz dają się jednak zlokalizować:( Co by nie było muszę umieścić zdjęcia żebyście ewentualnie coś podpowiedzieli.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może da radę ustawić tak żeby nie było trzeba kupować trzeciego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2567-100004574 1170272900_thumb.JPG

post-2567-100004575 1170272898_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powieszenie za kolumna, nawet koca, daje spora zmiane brzmienia - glownie porpzez redukcje pierwszych odbic i jest zjawiskiem bardzo pozadanym. Lewa kolumna OK, prawa niebardzo . .. prawodpodobnie w tym ukladzie nie masz symetrycznosci w stereo. Wiem, ze zaslanianie kaloryfera i okna to sredni pomysl ale zrob test - moim zdaniem bedzie sporo lepiej jak i za prawa kolumna powiesisz to samo co za lewa. Ew. zrob jakies zawieszenie, ktore pozwoli zdjac mate z okna/kaloryfera i zakladaj ja tylko gdy sluchasz. Symetria w stero to podstawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ty norwidos poprostu zyjesz basem i tyle:) reszta zakresu dla Ciebie widocznie mniej wazna,to błąd,ale jak tak lubisz to czemu nie;),bas to podstawa,no ale bez przesady,z 3 subami!,to juz dla mnie przegiecie,nawet jak akustyka pokoju była by fenomenalna.Ja tez słucham rocka i jakos nie samym basem zyje,chociaz suby miałem w w swoim skromnym 12m2 salonie:).Ale zdecydowałem ze to nie to, i teraz podstawkowce z 6 calowym głosnikiem mnie w PEŁNI zadowalaja,a słucham jak powiedziałem wczesniej dosc wymagajacej muzyki co do basu.Bo dla mnie wazniejsza jest naturalnosc tego zakresu a nie efekty z koncertu,bo mieszkanie to nie sala koncertowa do jasnej ciasnej norwidos,i tak tego nie osiagniesz nawet 10 subami:),wiec przystopuj...:] skoncertuj sie na wyzszych rejestrach,zapewniam Cie,jak srednica jest naturalna i wysokie tony,to niezłe jest przezycie słuchajac talezy i werbelka,a zwłaszcza mieszania po garach,nie wspominajac o stereofoni itd,posłuchaj gdzies,to z tym basem napewno przystopujesz,jak ja kiedys to zrobiłem:) to moje odczucia co do Twojego pomysłu,a w temacie,to tego suba wolał bym nowego,bo co to 100zł taniej,pogadaj ze sprzedajacym, za 550zł to moze jeszcze bym go kupił.A moze poczekasz ,doskładasz kasy i kupisz 2 sztuki na zapas....?? :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma muzyki bez wysokich, nie ma bez srednich i nie ma bez basu :)

Mnie monitory z 6 calowym nie wystarczaja bo napewno nie graja w zakresie 30-40 Hz a dobre pasmo 20-30 osiagaja tylko dobre suby - czeto w cenach powyzej 5 tys. (wyjatki to DIY) a kolumny aby w pelni graly pasmem od 25 Hz musza byc naprwde wybitne (topowe konstrukcje najlepszy producentow za nascie albo dziesiat tysiacy dolarow - ofc DIY mozna zrobic duzo taniej) ... nie zmienia to jendak faktu ze 3 suby to przesada, dobrze ciety (czyli jak najnizej, np 40 Hz) i dobrze ustawiony jeden sub wystarcza. W trudnych sytuacjach akustycznych albo przy cieciu powyzej 50 Hz dwa suby zagraja lepiej ale po co ten trzeci ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Liamk,

piszesz "mnie monitory z 6 calowym nie wystarczaja bo napewno nie graja w zakresie 30-40 Hz" - skąd ta aprioryczna pewność? Wyjaśnij proszę?

piszesz "a dobre pasmo 20-30 osiagaja tylko dobre suby" - ile jest muzyki w tym paśmie? Wyjaśnij proszę (poza Bosendorferem i najniższymi rejestrami organowymi)?

Co innego home cinema, ale po co sub do muzyki? Dla większości audiofilów techno ani death metal nie są raczej typową strawą.

pozdrawiam,

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>piszesz "mnie monitory z 6 calowym nie wystarczaja bo napewno nie graja w zakresie 30-40 Hz" - skąd

>ta aprioryczna pewność? Wyjaśnij proszę?

 

doswiadczenie i praktyka. Zreszta czy widziles kiedys podstawkowy monitor z liniowym pasem od 30 Hz ? :) Wkieszosc zaczyna od 40 a liniowo od 60.

 

>piszesz "a dobre pasmo 20-30 osiagaja tylko dobre suby" - ile jest muzyki w tym paśmie?

 

muzyka to nie tylko klasyka i instrumenty naturalne, przypominam, ze dla wielu liczy sie np. tylko elektronika a dla innych tylko klasyka abco co gorsza tylko jakis tam okres historyczny z klasyki . .. ja sie nie ograniczam, slucham kazdej dobrej muzyki niezaleznie od gatunku. W klasyce (jesli nie ma organow) to oczywiscie nie potrzeba 20-30 Hz. . . zrszta bez tego da sie zyc prawie w dowolnej muzyce ... ale pasmo powzyej 30 Hz juz sie bardzo przydaje a malo ktore kolumna potrafi dobrze grac od tego zagresu.

 

>Dla większości audiofilów techno ani death metal nie

>są raczej typową strawą.

 

ale dla niejednego melomana sa. Pozatym techno jest znacznie bardziej wymagajace co do niskiego zakresu niz metal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słucham metalu i elektroniki,i mam podstawkowce !,wiec chyba audiofilem to nie jestem:] jak to wszystko pomieszane,nie liamk;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Liamk,

piszesz: "czy widziles kiedys podstawkowy monitor z liniowym pasem od 30 Hz"

- chyba nie musi być podstawkowy? Chodziło przecież o wielkość woofera a nie obudowy?

Cała zagadka tkwi w tym co to znaczy "liniowe pasmo" od np. 30 Hz, bo patrząc na bas trzeba uwzględnić doładowanie basu przez pokój odsłuchowy ("room gain"), które np. Stereophile szacuje w okolicach 35 Hz na ok. 8 dB.

Dlatego liniowe pasmo tak naprawdę ma nie kolumna, która ma liniowe pasmo bezechowo, ale taka, która ma liniowe pasmo "in room". "Liniowe pasmo" będzie miała kolumna, której spadek efektywności na niskich częstotliwościach jest dopasowany do doładowania basu przez pokój odsłuchowy, które rośnie odwrotnie do częstotliwości.

Weźmy np. wysokiej klasy 6-calowy woofer Skaaninga - Sd 174 cm2, x-max (linear) 6.5 mm, taki woofer ma "linear excursion limited SPL" ok. 84 dB@30 Hz i spadek -12 dB @30 Hz w odpowiedniej wielkości obudowie zamkniętej. A zatem "in room" może mieć f3, czyli dolną granicę liniowego pasma (tak to się chyba przyjmuje) w okolicach właśnie 30 Hz a maksymalny liniowy SPL ok. 93 dB @30 Hz. A 93 dB dla mnie i dla wielu innych słuchaczy to jest bardzo głośno, choć zapewne nie dla wszystkich.

piszesz:

"muzyka to nie tylko klasyka i instrumenty naturalne" - oczywiście :)

"co gorsza tylko jakis tam okres historyczny z klasyki" - ojej, ;) nie jesteś chyba uprzedzony?

Ja też się nie ograniczam, ale jak słusznie zauważyłeś "bez tego da sie zyc prawie w dowolnej muzyce".

Ja jestem raczej melomanem, słucham czasem techno i bardzo lubię death metal (sic!). Na płycie Suffocation "Pierced from within" zmierzyłem momenty, gdzie faktyczne bas się dwudziestu kilku herców :) mniam

Z tym, że nie słucham techno ani dm po "audiofilsku", tu nie ma kwestii HiFi, zniekształcenia to element tej muzy, nie ma tu żadnego oryginału, który mógłby być zniekształcony.

Tak więc co do rozciągnięcia basu problemem jest mniej liniowe pasmo a bardziej poziomy głośności basu jakie chcemy uzyskać. Z 6-calowego woofera można osiągnąć takie, które wiele osób uzna za realistyczne - a inne nie ;)

pozdrawiam,

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>- chyba nie musi być podstawkowy? Chodziło przecież o wielkość woofera a nie obudowy?

 

mialem na mysli typowe monitorki podstawkowece jak np. b&w 601. W dobrze zaprojektowanej, spcialnie dla niskoch tonow obudowie (np. jak w subie) z 8 calowego glosnika mozna wyciangac bardzo ladne 30 Hz czego dowodem moze byc np. moj sub :)

 

>Dlatego liniowe pasmo tak naprawdę ma nie kolumna, która ma liniowe pasmo bezechowo, ale taka, która

>ma liniowe pasmo "in room".

 

oczywiscie, zwsze kolumne nazlezy rozpatrywac razem z pomieszcniem w ktorym gra oraz warunkami akustycznymi tego pomieszczenia - jest to podstawa. Liniowosc glosnika na otwartej przestrzeni nie oznacza, ze gdy go zamkniemy w obudowie a ta skoleji w pokoju, liniowosc glosnika pozostanie niezachwiana - zmieni sie i to bardzo mocno. Jednak z typowego monitorka (b&w 601, tannoy m1 itp) 30-40 HZ prawie nie istnieje niezaleznie od pomieszczenia bo poprostu nie ma co wzmacniac nawet o te 8 dB :)

 

>Dlatego liniowe pasmo tak naprawdę ma nie kolumna, która ma liniowe pasmo bezechowo, ale taka, która

>ma liniowe pasmo "in room". "Liniowe pasmo" będzie miała kolumna, której spadek efektywności na

>niskich częstotliwościach jest dopasowany do doładowania basu przez pokój odsłuchowy, które rośnie

>odwrotnie do częstotliwości.

 

graff, tym samym dolaczasz do grona ludzi, dzieki ktorym czytanie tego forum nie uwazam za strate czasu.

 

>"co gorsza tylko jakis tam okres historyczny z klasyki" - ojej, ;) nie jesteś chyba uprzedzony?

 

nie, jak juz mowilem slucham wszytkiego co dobre czyli klasyki jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,o techno nie było mowy,przynajmniej ja o tym nie wspominałem..... zwróciłem uwage na muzyke rockową z tego powodu ze norwidos tego słucha i w tym kierynku prowadziłem moje wywody... autor watku nie słucha techno! przynajmniej w "o mnie " o tym nie wspomina,chociaz mogłęm przeoczyc bo dosc sporo tego jest;).Tak wiec ja miałem cały czas na mysli muzyczke rockowa ja powiedziłem wczesniej...wiec nie mieszajmy rocka z techno,ok?? bo potem nie wiadomo na jaki temat bedzie dyskusja;).Akurat do techno bas wcale nie musi byc niski,a raczej dosc szybki...wiec nie potrzeba liamk 30hz..;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Akurat do techno bas wcale nie musi byc niski,a raczej dosc szybki...wiec nie potrzeba liamk 30hz..;)

 

widzisz . . . 1.5 m odemnie stoja 2 monitory studyjne (przy ich projekcie i konstrukcji nacisk polozono na maxymalna liniowosc w calym zakresie slysalnym), slucham sobie teraz na nich muzyki (zeby nie bylo ze tylko techno) rockowej. Miedzy nimi stoi stydyjny subwoofer i moge go sobie wlaczyc albo nie . . . i jendak wole jak jest wlaczony :) Jak bys w swoim sytemie uzyl dobry subwoofer (czyli nie tannoy m10 ale conjamniej B&W 650 a najlepiej cos studyjnego) i dobrze go ustawil to podejzewam, ze juz bys sie z nim nie rozstal :)

Pasmo liniowe od 20 Hz faktycznie nie jest koniecznoscia, ale od 30 to juz musi byc jesli chcemy mowic o dobrym systemie grajacym (kazda muzyke).

 

pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów ponownie!

Mam ochotę wyprostować parę wątków, więc:

Drogi Elfanie! Nie staraj się narzucać mi na siłę nawet najmądrzejszych twierdzeń, bo tak się składa że ja już troszeczkę sprzętu przerzuciłem przez mój skromny garażo-pokoik. Każdą z uzyskanych konfiguracji męczyłem wiele, wiele godzin i wnioski do których doszedłem nie wynikały z żadnych tam teorii tylko ze zwykłej praktyki. W związku z tym ilość subwooferów określiłbym jako wtórną, skupmy się na efekcie jaki uzyskałem i jaki chcę uzyskać. Tak więc stwierdzam że moje pomieszczenie baardzo, ale to baardzo pochłania masę basową i abstrachując od tego że lubię basik to uwierz mi że ja wcale nie łaknę magmowo-tłustego buczenia, mnie chodzi o silny i bardzo dynamiczny fundament ( właśnie fundament, czyli najsolidniejszy element:) który ma brylować nie tyle dzięki nadmiarowej ilości lecz dobrej definicji oraz swobodnym graniu( tak bez najmniejszego wysiłku), chcę żeby bas był wyrównany w całej rozciągłości a do tego ze względu iż lubię głośno słuchać chciałbym nie doświadczać jego kompresji. Właśnie, wracając do mojego pomieszczenia to z nim jest tak że jak w innym pokoju o podobnym metrażu mam nawet ten mały sub Tannoya to aż drzwi mi wysadza, natomiast u mnie w garażu gra po prostu ładnie, dynamicznie, szybko lecz ciśnienia dużego nie wytwarza a do tego nie ma zejść w dół skali:( Tu muszę wyjaśnić że przy oglądaniu filmów rozciągnięcie w dół skali jest dla mnie baardzo istotne i o ile w muzyce ma marginalne znaczenie to przy filmach jest zupełnie inaczej. Szkoda że nie macie okazji posłuchać i samemu się przekonać że gdy słucham koncertu bądź zwykłej płyty CD z muzyką to ilość basu jest bynajmniej niedominująca zwłaszcza dlatego że poziom wzmocnienia w subach mam ustawiony na mniej niż 2/5. Nie myślcie że ja jestem basofilem w stylu umcy-umcy. Mnie po prostu denerwuje bas w kolumnach które mógłbym nabyć w kwocie odpowiadającej całemu mojemu zestawowi nie uwzględniając że takie kolumny napędzić musiałby i tak inny piec niż mój amplitunerek:( Jak dotąd bas z kolumn które słuchałem był delikatnie mówiąc buczący a do tego w KD nawet najlepsze zestawy nie zastąpią suba. Błagam! nie nawracajcie mnie z subwooferowej ścieżki bo ja jestem po prostu głuchy w tej materii i szkoda czasu:( Do tego gdy jakiekolwiek kolumny które miałem w domu ustawiałem jako pełnopasmowe, to przy głośnym graniu pojawiało się buczenie, rezonans czy tam inne cudo dając mi do zrozumienia że w tym zakresie cenowym to tak musi być i koniec:( Podczas przygód subwooferowych miałem też pewne wpadki jak np. Paradigm PS 1200 który rzeczywiście dudnił a do tego nie nadawał się do słuchania muzyki bo grał wybitnie za wolno i puszyście, jednak teraz jestem już pewien że w klasie cenowej mojego Mirage żadna skrzynia nie zagra tak nisko z taką kulturą. Nie mam powodów nie wierzyć "Audio" że schodzi on do 18hz bo gdy postawiłem go zamiast Paradigma to dopiero poczułem co to jest niski bas a przecież ten Paradigm dla niejednego jest uosobieniem głębin. Nie ma jednak róży bez kolców:( Paradigm ze swoimi wadami ale jednak spokojnie pracował w wyższych częstotliwościach, nawet kiedy górna granica odcięcia ustawiona była na najniższej pozycji, czuć było że wypełnia pasmo które było zastrzeżone amplitunerem dla kolumn czyli do 80hz( w Denonie nie można niżej), Mirage natomiast to specjalista od bardzo wąskiego zakresu, nie mnie oceniać jak się to ma w hz-ach ale na ucho można wyłapać że nawet ustawiając mu odcięcie na najwyższą pozycję nie wypełnia on basu do tych 80hz...( opierając się na Audio można przyjąć że realne jest to co im wyszło, że gra on -6db tylko do 45hz) w takim razie co z resztą? W tej sytuacji subwoofer Tannoy M10 który przy najniższym odcięciu pracuje 35-90hz wydaje się być dobrym uzupełnieniem, zważywszy że dzięki obudowie zamkniętej jest on całkiem skoczny. Problem w tym że przy pracy w wyższym paśmie basu lokalizacja daje się lekko( podkreślam-LEKKO!!!) we znaki, stąd pomysł trzeciego suba. Gdybym nie oglądał filmów to starczyłyby tylko 2 Tannoye, jednak w KD te subwooferki mają ISTOTNE ograniczenia ( tu nawet gdyby było ich 4 nie powędrują tak nisko jak Mirage). Jeszcze raz podkreślam: Dziurę w basie słychać a nie jest tak że sugeruje się tym co napisano w Audio, to co przeczytałem jest sprawą wtórną i niejako potwierdza moje wątpliwości. Wobec powyższego nie czuje się w pełni świrem podpinając dodatkowe 2 symetryczne suby. Jak na razie mogę powiedzieć że teraz nie potrafiłbym słuchać bez Tannoya bo Mirage potrzebuje naprawdę sporych kolumn, które same prawie że pokrywają pasmo...Jeśli spojrzymy na cenę jaką zapłaciłem za kolumny( 400zł) do tego dodamy cenę jaką zapł. za Mirage ( 1250zł) oraz wartość 2 nawet nowych Tannoyów ( 1700zł ) to za około 3400zł mam zestaw który daje mi 100% satysfakcji w STEREO jak i KD, wszędzie zapierając dech swobodą z jaką przychodzi mu granie nawet na najwyższych poziomach głośności.

Gdyby jednak dało radę jakoś obejść kupno 3 suba to już wogóle byłoby cudownie. Niestety moja próba z ustawieniem Tannoya na środku spełzła na niczym bo gra on wtedy znacznie ciszej i jakby nie wyrabia aby dotrzymać kroku Mirage i reszcie...:(

Jak zwykle się rozpisałem:DD

Nie zaśnijcie, tylko...:D

 

Pozdrawiam

 

P.S. Dzięki za zaangażowanie w dyskusję, ostatnio mało jest chętnych do rzeczowych rozmów...ciągle jakieś tam słowne przepychanki a tu aż miło:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norwidos

 

 

Na twoim miejscu zamiast wydawac kase na kolejnego suba poprawilbym pomieszczenie odsluchowe. Masz takie mozliwosci to je wykorzystaj!! Sciany widze goly beton?! sufit tez? na podloge cos grubszego bo to co lezy to chyba raczej jest " akustycznie przezroczyste " hehe:P

 

Na twoim miejscu majac takie mozliwosci i troche kasy zrobilbym z tego niezly pokoik odsluchowy:) Pozatym wywal TV! i zastosuj najlepiej projektor z tunerem tv. Inwestuj w pomieszczenie!!! Kurde jakbym mial taka mozliwosc jak ty to nawet chwili bym sie nie zastanwial:) Dobrze wiesz ze wazne jest zeby akustyka byla dobra i jest chyba najwazniejsza z tego wszystkiego. Moja rada jest taka, sprzedaj te suby co masz, pomecz sie jeszcze jakis czas z tym dzwiekiem co zostanie, a za kase z subow zrob sciany, sufit i porzadne panele akustyczne,pulapki basowe, wymien ten dywan i wywal te wytloczki;) porob odpownie oswietlnie i kup porzadna kanape najlepiej stara skorzana. Sprzedaj tez tv i kup za to bialy rozwijany ekran pod projektor, ktory kupisz na raty:P + tuner tv.

 

I co dobry pomysl??

 

Ja bym tak zrobil:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, ale raz że nie do końca masz rację co do akustyki w tym pokoju, wcale nie trzeba aż tak dużo poprawiać, bo raz, że sufit nie jest goły ( na całości jest gruba watolina), do tego nie prawda że są gołe ściany bo na tych zdjęciach mało co widać ale takich niebieskich paneli jak ten z przodu to mam 6, do tego wytłoczek po jajkach w innych częściach pokoju jest bardzo dużo, na chwilę obecną efekt akustyczny jest bardziej niż zadowalający, jeśli nie byłeś i nie poznałeś jak to ma się w rzeczywistości to o czym tu mowa? Podłoga mogłaby być lepsza ale za całą wykładzinę na 26m2 dałem około 400zł natomiast za grubą dałbym około 1000- swoją drogą pod wykładziną leży pianka akustyczna, więc raczej znowu nie trafiłeś:(((. Co do dalszych "rad" to: z rodzicami mieszkam raczej przejściowo i kto wie czy za rok nie będę się przeprowadzał, TV dostałem w spadku bo staruszkowie kupili sobie nowy , projektor niby fajna sprawa ale po co pakować się w aż takie koszty, kiedy za rok, za dwa kupię za mniejsze pieniądze fajnego LCD, który posłuży mi już na nowym mieszkaniu, do tego po co niby mam przepłacać za niewiadomo jakie wygłuszenia jeśli to co mam mi WYSTARCZA a na dodatek jak niby KD ma grać bez subwoofera? Jesteś niedorzeczny, sorry ale Twoje myślenie jest mi obce:( Przecież prosiłem żeby mnie nie nawracać z drogi subwooferowej! A z resztą pisałem że słuchałem kolumn całkiem drogich w pomieszczeniach takich, jakie właśnie mnie usilnie próbujesz wcisnąć, i co? Wielkie nic! Zawsze wracałem rozczarowany, ot tyle...Ciągle to samo, kompresja albo/lub buczenie, daj mi spokój z tymi teoriami...

Bez urazy ale mimo żem młody, to mało już podatny na czyjeś widzimisię...

Nawet jeśli teoretycznie wydają się słuszne:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?!

 

A gdzie ja napisalem cos ze akustyka tego pokoju jest zla??? Pozatym jak zauwazyles stawialem znaki zapytania co sugeruje ze jest to pytanie, a nie orzeczenie co do stanu twojego pokoju. Chyba za wczesnie wstales. Sam stwierdzasz ze na zdjeciach malo widac a aktakujesz mnie, no wez ty sie zastanow!!!

 

O czym tu mowa....mowa tu o tym ze ja nawet w jednym zdaniu nie wyrazilem sie na temat twojej tak bronionej akustyki w tym pokoju. Nie wiem po kiego grzyba mnie atakujesz i masz do mnie jakies pretensje.

Pozatym ja nie strzelam zeby trafiac jeszcze raz zwracam tobie uwage na to ze znaki zapytania to nie tylko takie fikuśne znaczki, ktore nic nie znacza.

 

I niby ze zdjec tez mialem odczytac ze mieszkasz z rodzicami? i z rodzicami nie zawsze sie mieszka przejsciowo i nikt nie wie tym bardziej ja ( na postawie zdjec pokoju ) kiedy ty sie chcesz wyprowadzic. Wez chlopie ochlon bo co zdanie to gorzej.

 

Nic ci nie wsciskam. Napisalem co zrobilbymna twoim miejscu. To byla moja rada ktorej nawet nie musiales komentowac tym bardziej atakowac mnie.

 

Z jakimi teoriami mam ci dac spokoj ??

 

Nie mam tez zamiaru nawracac ciebie z jakiejs drogi subwoferowej ani nic z tych rzeczy. Mozesz jeszcze 4 kupic woofery i jak uwazasz ze to dobrze bedzie gralo to jest twoj gust i nic mi do tego.

 

Jestem niewiele starszy od ciebie ale troche inaczej patrze na swiat, tak mi sie wydaje, przynajmniej nie uwazam zeby kazdy chcial dla mnie zle i chetnie wysluchuje co ludzie maja do powiedzenia. Uwazasz ze wszystko juz slyszales i ze wiesz czego chcesz ?? bo ja np patrzeac na siebie mam wiecej pokory i wiem ze wiele jeszcze sie naucze i zobacze.

 

Pozatym mamy chyba inny gust co do wystroju pomieszczen. Ja uwazam ze poza tym ze cos ma grac to ma tez wygladac. Ja bym nie wydal 400 zl na niebieska wykladzine ale o gustach sie nie dyskujtuje waze ze tobie sie podoba.

 

grrr nie lubie jak mi ktos wciska cos czego nie powiedzialem

 

Zycze milego sluchania i wiekszego opanowania nerowow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))))

:DDDD

:PPPP

Też niezły z Ciebie świr.

Podobał mi się Twój post powyżej, chociaż był zbyt surowy:(

Jestem delikatnie rzecz ujmując dosyć nerwowym człowiekiem.

Co do gustów i estetyki to ja dawno w tym pomieszczeniu położyłem lachę na estetykę i nie traktuję problemu całkiem poważnie więc prosiłbym o zakończenie akurat tego tematu.

"Mozesz

>jeszcze 4 kupic woofery i jak uwazasz ze to dobrze bedzie gralo to jest twoj gust i nic mi do tego."

 

Ten fragment naprawdę mi się podobał {w moich słowach( ani za nimi) nie kryje się żadna ironia:)}

Jeśli czujesz się napadnięty to mam wrażenie że troche się nie zrozumieliśmy bo ja nie do końca byłem zaczepny ale fakt że pośpiesznie przeczytałem Twój wpis i umknęły mi te znaczki. Zaraz czytnę jeszcze raz i zobaczę czy znowu się podniesie temperaturka. Co do faktów: często już pisałem na forum o tym pomieszczeniu i myślałem że z Tobą już kiedyś rozmawiałem, no i że wyjaśniłem jakim cudem trafiło mi się taki świetne studio:)

Myślę że za sprawą nie grzeszącej estetyką aranżącji wnętrza ten pokoik jest rozpoznawalny na forum, a ja niczym megaloman uwierzyłem że moje dzieje są swojego rodzaju notoriami:)

POZDRAWIAM i radzę lekko wyluzować, tak jak ja to właśnie czynię:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody 2

Przeczytałem sobie Twój post jeszcze raz i już wiem dlaczego mi z rana tak się naraziłeś:)

Chodziło głównie ton i charakter Twoich "porad". Jestem sceptycznie nastawiony do ludzi którzy jako remedium dla innych widzą jedynie we własnych receptach....

Dałeś mi za mało autonomii w swoich "sugestiach".

Bardziej mi się podobała Twoja odpowiedź niż te recepty, radzę na przyszłość schładzać kategoryczność swoich wypowiedzi ( pamiętam jednak że znaczków interpunkcyjnych nie zauważyłem:))

Niech moc będzie z Tobą.!!

 

P.S. Jak będę na "swoim" nie omieszkam zrobić fotkę i wtedy ocenisz mój gust, teraz oceniasz mój portfel:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post powyżej miał mieć taką treść:

 

Przeczytałem sobie Twój post jeszcze raz i już wiem dlaczego mi z rana tak się naraziłeś:)

>Chodziło głównie o ton i charakter Twoich "porad". Jestem sceptycznie nastawiony do ludzi którzy remedium dla innych widzą jedynie we własnych receptach....

>Dałeś mi za mało autonomii w swoich "sugestiach".

>Bardziej mi się podobała Twoja odpowiedź niż te recepty, radzę na przyszłość schładzać

>kategoryczność swoich wypowiedzi ( pamiętam jednak że znaczków interpunkcyjnych nie zauważyłem:))

>Niech moc będzie z Tobą.!!

>

>P.S. Jak będę na "swoim" nie omieszkam zrobić fotkę i wtedy ocenisz mój gust, teraz oceniasz mój

>portfel:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie wyloozowalem spoko;)

 

No po takiej wymianie pogladow napewno nie zapomne ze ten niebieski to wlasnie twoj pokoj:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta nasza dyskusja sprowokowała mnie do małego testu ( właśnie teraz z niego wróciłem) i szykuje się rewolucja:)

Tzn. spróbowałem ustawić moje Cz@ty w amplitunerze jako kolumny large i podłączyłem do amplitunera jedynie tego małego Tannoyka, ustawiając go w miejscu czarnego potwora z Kanady....i co?

W STEREO ( a tego słucham ostatnio najwięcej) gra wyjątkowo poprawnie i jest wiele bardziej spójnie niż z Mirage. Wiadomo że nie schodzi tak nisko, ale w tym pomieszczeniu to właśnie ten mniejszy brzmi jaby swobodniej i lepiej się komponuje z kolumnami, nie ma dysproporcji i dziury między basem niskim a wysokim. Kurcze! Spodobało mi się:) Jutro postaram się razem z ojcem przenieść Mirage do jego salonu ( 48m2) i mam wrażenie że wszystko będzie na miejscu. Tam przynajmniej kanadyjczyk rozwinie skrzydła:)

Co by nie było to dziękuję za schłodzenie moich zapałów subwooferowych, chociaż drugiego Tannoya mam nadal chęci kupić, ale to już inna historia...

Może teraz nie wylatuję z fotela przy oglądaniu filmów ale za to słuchanie muzyki jest znacznie przyjemniejsze...

Od dziś będę nakłaniał innych aby nie przesadzali z ilością wooferów bo efekt końcowy czasem jest gorszy gdy mamy za dużo niż zachowując umiar. Całe to moje pomieszczenie jest mocno dziwne bo mniejsze kolumny i suby grają w nim lepiej niż kobyły? Może chodzi zwyczajnie o kubaturę, która przez wys. 2m jest bardzo ograniczona?:(

Mniejsza z tym-jestem szczęśliwy!!! No i całkiem fajnie że mi już tak brzucha nie masuje bo jakiejś choroby bym się nabawił:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sorry za odgrzewanie starych kotletów ale jakiś tydzień temu zrobiłem małe zmiany w pomieszczeniu i okazało się że wszystko gra lepiej jak pozdejmowałem te cholerne wytłoczki po jajkach, zdjąłem z przedniej ściany ekran akustyczny-ten widoczny na zdjęciach oraz miejsce odsłuchu-kanapę- odsunąłem maksymalnie do tyłu, czyli aż pod samą tylnią ścianę. Zanim dostałem zapalenia uszu, wysłuchałem że:

1. Jest poprawna stereofonia a dźwięk jest bardziej przestrzenny-nawet na 2 kolumnach

2. Nie ma nadal efektu studni czyli wytłumienie nie pogorszyło się znacznie

3. Bas jest MONSTRUALNY-serio- teraz bas mam ustawiony na Tone Defeat a do tego mały subwoofer Tannoy gra na 1/4 wzmocnienia i w pełni oraz szczelnie wypełnia pomieszczenie:) oczywiścnie nadal nie sięga najniższych częstotliwości ale jest bardzo sprężysty- jeśli chodzi o bas to myślę że największe znaczenie ma zmiana miejsca odsłuchu.

 

Cały ten wywód dlatego żeby ukazać iż pomieszczenie, jego akustyka i miejsce odsłuch to kluczowa sprawa a elementy te są niestety często przez audiofili mocno pomijane:(

Nie uważam że sam sprzęt nie ma znaczenia tylko apeluję aby zwracać uwagę jak wiele można zmienić samym ustawieniem oraz drobiazgami wieszanymi np. na ścianach bądź suficie.

Kończę już i dla ułatwienia "zaistnienia" tego wątku w wyszukiwarce napiszę :AKUSTYKA-WAŻNY ELEMENT:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo łatwe do zrozumienia jest ze bas masz wiekszy,poniewaz teraz siedzisz pod scianą od której to odbija sie fala dzwiekowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie łatwe do zrozumienia, jednak dopiero jak człowiek sprawdzi i posłucha to wszystko wydaje się oczywiste, nie zawsze jednak teoria jest zbieżna z praktyką. Radzę eksperymentować i tyle! Doradzałeś mi cofnąć miejsce odsłuchu drogi Elfanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.