Skocz do zawartości
IGNORED

czy warto zamienić Pioneer na HARMAN'a


noxnox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam obecnie Amplituner Pioneer VSX915. Nie długo - powiem wręcz, bardzo niedługo. No i jak się okazało głównie słucham stereo.....

 

Mam wrażenie że Pioneerowi brakuje mocy

 

Zastanawiam się czy warto zmienić go na H/K 135 lub 235. czy uzyskam lepszy dźwięk w stereo?

Czy warto wziąść 235 zamiast 135 ? Co będę miał więcej?

 

No i jeszcze jedno są do dostania jeszcze stare modele 130/230 może warto wziąść te za mniejsze pieniądze. Co mają mniej od xx5 ?

 

czy można na tych amplitunerach zrobić Bi-Amping Frontów ? - tak mam zrobione na Pioneerze

 

Kolumny Wharfedale 9.4

 

locoloco - chyba jesteś w tym expertem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego pionka ale harmanowi raczej nie brakuje mocy... 235 od 230 rózni sie dodatkową końcówką mocy (pełne 7.1) podczas gdy 230 jest 6.1. (tylny 1 central zamiast dwóch głośników).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak słuchasz wiekszosc stereo to odpusc sobie amplituner,to bez sensu jest......... ale nie chce nikogo namawiac,sam poprostu posłuchaj ampli za 2000zł i wzmaka stereo za 2000zł:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S klemens,widziłes hk 2xx w srodku??:) bo ja tak..... i moze jak na ampli to jest dosc wydajny ale to trafko EI jest nie najwyzszych lotów....,ampli JAMO czy KODA pod tym wzgledem je masakruje... nie mówiąc o wzmaki za te pieniadze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. posiadam Amplituner Yamaha RXV800. Dokupilem sobie wzmaka stereo Harman/Kardon HK620. Poczatkowo dzwiek wielki amerykanski potrafi na chwilke omamic. Jak sie okazalo (wg mnie) wcale nie taki wielki. Bas troche lepszy i troche lepiej kontrolowany niz w RXV800 (ale tylko troche). No i reszta pasma w HK: jest tego wiecej i ostrzej, ale brakuje jakos finezji i polotu. Moja konkluzja. Stereo spowrotem slucham na RXV800 bo ma moim zdaniem bardziej wyrafinowany wokal i gore pasma a basem lekko odstaje od HK. Przy Harmanie relaksowanie jest niemozliwe, troche przypomnial mi sie dzwiek Sony od ktorego ucieklem 3 lata temu (STR-DB940). Jednak doszedlem do wniosku ze Yamaha to niezly dzwiek i tak szybko go nie zmienie. Po prostu przy tej elektronice mozna sie relaksowac godzinami a nie przy bardziej drapieznych partiach sciaszac poziom glosnosci bo krew z uszu sie leje. Tak wiec HK gra z tunerem w innym pokoju i w sumie nie zaluje zakupu ale tez ciesze sie ze Yamaha jako KD wcale nie przegrala walki ze wzmakiem stereo.

Ciekawy jestem czy taki H/K AVR230 zagralby lepiej od tego wzmaka HK620 jesli nie to za stereo z KD w wykonaniu harman ja podziekuje i chyba wole stereo Yamahy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.