Skocz do zawartości
IGNORED

Preamp lampowy Sonus Oliwa


emesze2

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję go słyszeć, coś mi się w jego dźwięku nie podobało, lepiej było przez wyjście regulowane mego CD.

Podobno był problem z wytłumieniem drgań przedwzmacniacza i występowaniem efektu mikrofonowania lamp.

Być może po eliminacji tego defektu wszysko bedzie ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie żadnych przydźwięków nie stwierdeziłem , tylko moj pramp AVM4 był z moją końcówka mocy po prostu lepszy, inaczej bym kupił preamp lampowy Sonus Oliwa.

Moim zdaniem jest bardzo dobry tylko cena mocno przesadzona, ale z tego co wiem to mozna dyskutować...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutek

Nie miałem na myśli przydżwięku, to co mi się nie podobało, to bylo jakieś takie spowolnienie i rozchwianie

dziwięku, podobno problem był łatwy do usuniecia, być może w aktualnej wersji pre już nie występuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spowolnienie i lekkie zmulenie ,dlatego nie pasował mi do MACa.

Ja coraz bardziej się utwierdzam ,że pre tranzystorowe pasuje mi.

Oczywiście mówię o pre w rozsądnej cenie.

 

Preamp lampowy Sonus Oliwa chciałbym posłuchać z np. Usherem 1.5 ,powinno być ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull

No właśnie do mojego piecyka R-1.5 miałby być spasowany;-) O jakiej cenie mowa, że jest zbyt wygórowana?

Wasze opisy jednak tak sobie zachęcają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emesze2 => MAC gra lampowo ,ciepło ,mięko ,plastycznie i ja wolę pre tranzystorowy.

Daj na prv. tel. do domu to zadzwonię i pogadamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna odsluchac ten pre z koncowka , czemu nie. ale jakos wydaje mi sie, ze sie przyda lepszy pre, np. jakis Supratek (ponoc swietne), ARS, JRDG czy cus :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emesze

Nie zniechęcaj się, nic nie stracisz pożyczając, problem o którym pisałem podobno nie wynikał z projektu urządzenia, tylko był wynikiem niedokończonej cześci mechanicznej, porozmawiaj na spokojnie z A. Witkiem i wyjasnij wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam gutek :) nie bede sie w prowizorkie pakowal, jak cos podlaczac to w miare porzadnie. no i arc wpominalem, ale napisalem ars...

chociaz jakos nie wiem, troche sie boje lampow :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVM 4 ,pierwszy raz słuchalem właśnie z Usherem 1.5 i jak na razie to byl najlepszy pre do Ushera jaki słyszalem,

ale przyznam nie słuchałem tych za ponad 10 000zł

A pre jakiegoś Krella to Harvi ktoś tu próbował sprzedać i w końcu za darmo oddał ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Gutek

po ostatnich doswiadczeniach to ani amerykanki ani angielki;)

A powaznie to cena z KRC-3 byla wygorowana. Cena PRE zawsze szybciej leci w dol niz koncowki w tej samej cenie (zwlaszcza, ze zapotrzebowanie na dobre pre w polsce marne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvi ja dochodzę do wniosku,że musiałbym dużo wydać na preamp ok.10000-15000zł a zmiany by były zbyt subtelne i nie warte tej kasy.

A tak dyskutować co z czym ewentualnie zagra, nie znając ,ani jednego ,ani drugiego , to wolę się trzymać tego co znam ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvi => dlatego teraz ładuje kasę w płyty i nadrabiam zaległości .

Dziś przyszło 6 podwójnych M.Davisów ;-)

 

emesze2 => spróbuj coś takigo jak Dared, dostalem cynk ,że może być ok. no i przysyłają na odsłuch i wcale nie zaczynaj od tego drogiego ,1300-1500zł wystarczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull

Wysłałem do Ciebie na priv nr tel.

 

Temat pre zawsze gorący... ;-)

Myślałem, że chwilowo zajmę się słuchaniem a nie bieganiem z klockami...

Pre nie musi być tanie. Tylko ile wniesie do systemu za daną kwotę?!

Patrzę z uśmiechem na swoje pomysły co do kwoty którą chciałem przeznaczyć jesienią zeszłego roku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc ogólnie na Forum to większość poświęca czas na słuchanie sprzętu nie muzyki... Tylko to osobny temat na dyskusję.

Wracając do pre Sonus Oliwa to muszę posłuchać. Choć szczerze przyznam, że te testy chciałbym mieć już za sobą aby się skupić na testowaniu przycisku PLAY w odtwarzaczu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się nie zgadzam , preamp za 8-10tys. to używany teraz będzie kosztował ok. 4-5tys!!

Nie ma sensu nowego kupować, a i tak ta pułka cenowa to więcej niż sam Ushera kosztował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tam pulka cenowa. jakby usher mial napisane threshold, to by inna cena byla. to raz.

dwa - pisalem o uzywanych, tkore mozna kupic za wlasnie 8-12kzl. mozna wyrwac juz niezle preampy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zejdźcie na ziemię bo akademickie wywody i spieranie się co by z czym ewentualnie zagrało nie ma sensu, tym bardziej jak się nic z tego nie słuchało ;-)

Pitdog => bujasz w obłokach ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu bujam w oblokach, o co chodzi? co takiego napisalem?

ja nie pisze akademicko, to przy okazji. mialem podpiete to i owo w tzw. miedzyczasie.

a ze cos taniego sie moze znajdzie, coz - oby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"co tam pulka cenowa. jakby usher mial napisane threshold, to by inna cena byla. to raz."

wlasnie byl nawet na allegro podobny oryginal tresholda, a cena chyba porownywalna, poprostu strasznie ciezko

sie sprzedaje... Ja mam miernik ustawiony na 35%, a i tak musi byc tzw. igla :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ABs sa rozne modele, sa w roznym wieku. poza tym u nas nielatwo cokolwiek za pare kzl sprzedac, bidny rynek.

thresholdow sporo widzialem na ebay w niezlych cenach, chociaz i bywaly drozsze (ponad 6k na przyklad)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog => chodziło mi o to ,że po tym preampie Dareda jaki obecnie posiadasz to wydatek 4-5tys za pre używany to i tak będzie ,aż nad to , a i tak zwali z nóg.

A z drugiej strony wydając dwa razy tyle na pre co na końcówkę ....... co nie jest raczej praktykowane,

no nie wiem , chyba wolałbym w CD władować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.