Skocz do zawartości
mlody2

Spiewajace kobiety - Wasze typy?!

Rekomendowane odpowiedzi

Pewno było. Nie śledziłem tematu. To jedna z płyt Björk, która weszła mi po czasie i wyjść nie chce. Przesłuchałem bez entuzjazmu po premierze i nagle bum! Długo uważałem, że stała się wtórna, zbytnio na siłę eksperymentalna. Teraz znów słucham co jakiś czas, głównie Utopii właśnie.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Film z koncertu - naszej Kasi kochanej...
Dla fanów - mus. Dla zainteresowanych - warto.
Nie raz już przeglądałem zasoby YT dotyczące Kasi, widok tego nagrania, nawet pt. "Full koncert" nie bardzo mnie wzruszał, bowiem od dawna (1994) miałem i znałem ten koncert w wersji VHS i nawet płytę CD dołączoną... wiec "full' traktowałem jako całość tamtego wydawnictwa.
Okazało się teraz, że pod linkiem, którym się właśnie dzielę, jest CAŁOŚĆ a tamto wcześniej i oficjalnie wydane to były tylko fragmenty zaledwie.
W owym czasie, ledwie 21 letnia "smarkula" a już profesjonalistka i perfekcjonistka wybrała i zgodziła się na publikację tylko tamtych fragmentów.
Oto całość, w tym +45 minut więcej.

https://www.youtube.com/watch?v=ya665vLYRHk

Edytowane przez iro III
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bogate instrumentarium połączone z elektroniką i ciekawym wokalem - EMILIE SIMON                 ( il chante en français )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Layla Zoe i jej płyta Gemini to moje dzisiejsze odkrycie.Po raz pierwszy usłyszałem i natychmiast nabyłem.Właśnie słucham.Niesamowity czarny, bluesowy głos ( jest biała) i muzyka rockowo bluesowa.Bez słodzenia i mizdrzenia się.Mocne,czadowe granie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie Héloïse Letissier czyli Christine and the Queens i jej kolejny dwujęzyczny album.

Oczywiście, jak powszechnie wiadomo, po francusku znacznie lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Layla Zoe i jej płyta Gemini to moje dzisiejsze odkrycie.Po raz pierwszy usłyszałem i natychmiast nabyłem.Właśnie słucham.Niesamowity czarny, bluesowy głos ( jest biała) i muzyka rockowo bluesowa.Bez słodzenia i mizdrzenia się.Mocne,czadowe granie.
Witam (przy okazji).

Niestety brak tego albumu na Tidalu, ale właśnie odsłuchuję inną płytę ("Breaking free") i jest obiecująco.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.01.2019 o 13:33, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Stara się śpiewać jak czarna, ale głosu nie ma czarnego. Lepiej jej wychodzi jak nie schodzi tak nisko i nie forsuje się na czarną - bardziej kojarzę ją z Janis Joplin. Poza tym mam wrażenie, że nie wykorzystuje z jakiegoś powodu całego potencjału i tak jakby miała coś ze zgryzem, ale to tylko moje odczucia i moje słyszenie. Poza tym fajnie śpiewa i jest to fajna muzyka, choć wtórna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś chciałby odpocząć po całym dniu polecam to zrobić przy albumie Rumer "Seasons of My Soul".

Relaks gwarantowany :)

seasons of my soul.jpg

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kobiety ze Skandynawii górą :)

Edytowane przez klimek1965
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwie wokalistki z lat 1970:

Udostępnij tę odpowiedź