Jump to content
mlody2

Spiewajace kobiety - Wasze typy?!

Recommended Posts

Pewno było. Nie śledziłem tematu. To jedna z płyt Björk, która weszła mi po czasie i wyjść nie chce. Przesłuchałem bez entuzjazmu po premierze i nagle bum! Długo uważałem, że stała się wtórna, zbytnio na siłę eksperymentalna. Teraz znów słucham co jakiś czas, głównie Utopii właśnie.

• Like 1

Film z koncertu - naszej Kasi kochanej...
Dla fanów - mus. Dla zainteresowanych - warto.
Nie raz już przeglądałem zasoby YT dotyczące Kasi, widok tego nagrania, nawet pt. "Full koncert" nie bardzo mnie wzruszał, bowiem od dawna (1994) miałem i znałem ten koncert w wersji VHS i nawet płytę CD dołączoną... wiec "full' traktowałem jako całość tamtego wydawnictwa.
Okazało się teraz, że pod linkiem, którym się właśnie dzielę, jest CAŁOŚĆ a tamto wcześniej i oficjalnie wydane to były tylko fragmenty zaledwie.
W owym czasie, ledwie 21 letnia "smarkula" a już profesjonalistka i perfekcjonistka wybrała i zgodziła się na publikację tylko tamtych fragmentów.
Oto całość, w tym +45 minut więcej.

https://www.youtube.com/watch?v=ya665vLYRHk

Edited by iro III
  • Like 2

Bogate instrumentarium połączone z elektroniką i ciekawym wokalem - EMILIE SIMON                 ( il chante en français )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Layla Zoe i jej płyta Gemini to moje dzisiejsze odkrycie.Po raz pierwszy usłyszałem i natychmiast nabyłem.Właśnie słucham.Niesamowity czarny, bluesowy głos ( jest biała) i muzyka rockowo bluesowa.Bez słodzenia i mizdrzenia się.Mocne,czadowe granie.

U mnie Héloïse Letissier czyli Christine and the Queens i jej kolejny dwujęzyczny album.

Oczywiście, jak powszechnie wiadomo, po francusku znacznie lepiej :)

Layla Zoe i jej płyta Gemini to moje dzisiejsze odkrycie.Po raz pierwszy usłyszałem i natychmiast nabyłem.Właśnie słucham.Niesamowity czarny, bluesowy głos ( jest biała) i muzyka rockowo bluesowa.Bez słodzenia i mizdrzenia się.Mocne,czadowe granie.
Witam (przy okazji).

Niestety brak tego albumu na Tidalu, ale właśnie odsłuchuję inną płytę ("Breaking free") i jest obiecująco.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

W dniu 24.01.2019 o 13:33, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Stara się śpiewać jak czarna, ale głosu nie ma czarnego. Lepiej jej wychodzi jak nie schodzi tak nisko i nie forsuje się na czarną - bardziej kojarzę ją z Janis Joplin. Poza tym mam wrażenie, że nie wykorzystuje z jakiegoś powodu całego potencjału i tak jakby miała coś ze zgryzem, ale to tylko moje odczucia i moje słyszenie. Poza tym fajnie śpiewa i jest to fajna muzyka, choć wtórna.

Guest HQ150

Sarah McCoy z nowej płyty Blood Siren:

Jeśli ktoś chciałby odpocząć po całym dniu polecam to zrobić przy albumie Rumer "Seasons of My Soul".

Relaks gwarantowany :)

seasons of my soul.jpg

• Thanks 1

𝘚𝘰𝘦𝘬𝘳𝘪𝘴, 𝘓𝘢𝘷𝘢𝘳𝘥𝘪𝘯 𝘐𝘚 𝘙𝘦𝘧𝘦𝘳𝘦𝘯𝘤𝘦, 𝘟𝘢𝘷𝘪𝘢𝘯 𝘎𝘪𝘶𝘭𝘪𝘦𝘵𝘵𝘢

Kobiety ze Skandynawii górą :)

Edited by klimek1965
  • Like 1

Dwie wokalistki z lat 1970:

Zrozumiałe oburzenie wywołały "słowa senatora Biereckiego o "oczyszczeniu Polski" z niegodnych ludzi." Na Bocznicy są one motywem przewodnim wielu wypowiedzi.

A ja patriotycznie

AMJ

Wczoraj byłem na jej koncercie

Sala z fatalną akustyką

Ale jej głos niesamowity.

Mam z nią problem co do części kompozycji

Ale ostatni bis - "Możliwe"

Schowałem w serduszku.

Pozdrawiam

W dniu 17.02.2019 o 23:13, mgrkleszcz napisał:

A słuchaliście Natalii Merchant?

Po Twoim zapytaniu wysłuchałem jej jeden album i artystka zdecydowanie warta bliższego poznania.

Bardzo przyjemnie się słucha. Dzięki :)

Natalie Merchant.jpg

𝘚𝘰𝘦𝘬𝘳𝘪𝘴, 𝘓𝘢𝘷𝘢𝘳𝘥𝘪𝘯 𝘐𝘚 𝘙𝘦𝘧𝘦𝘳𝘦𝘯𝘤𝘦, 𝘟𝘢𝘷𝘪𝘢𝘯 𝘎𝘪𝘶𝘭𝘪𝘦𝘵𝘵𝘢

W dniu 17.02.2019 o 23:13, mgrkleszcz napisał:

A słuchaliście Natalii Merchant?

10 000 Maniacs to już klasyka, chociaż u nas chyba nigdy nie byli popularni.