Skocz do zawartości
IGNORED

Spiewajace kobiety - Wasze typy?!


mlody2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ella! Janis!

 

Dianka moze byc, z Melua tak znowu nie szaleje, a za to nienawidze tego potwora z nory Jones.

 

A ja chyba zaraz zaloze watek o spiewajacych panach, ale czy ktos bedzie chcial cos tam wpisac oprocz mnie? W takim zmaskulinizowanym towarzychu? ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowmar audioholik, 2 Gru 2005, 19:49

 

>To i ja dodam coś od siebie,bo śpiewające panie to moja pasja.

>

>1.AMJ-za delikatność i kojącą zmysłową barwę głosu

>2.Sharleen Spiteri-wokalistka grupy Texas-za wspaniały mocny głos i umiejętności wokalne

>3.Lisa Stansfield-mocny i niezwykły głos(bardzo zmysłowy i pełen tego co nazywają kobiecością)

>4.Skye Edwards-wokalistka Morcheeby

>5.Roisin Murphy-wokalistka Moloko

>6.Gloria Estefan

>7.Sade Adu-ta pani jest dla mnie szczególna bo od niej wszystko się zaczęło(typ głosu -kawa ze

>śmietanką)

 

Takze od siebie:

1. - tylko z takim uzasadnieniem jak Twoje

2. - gdzie ten wspaniały mocny głos i gdzie te umiejętności wokalne?

3. - zgoda

4. - zgoda

5. - ? naprawde?

6. - no moze

7. - zgoda

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinka>zmaskulalinizowanym?!?!?!?.Czy jakoś tak?Co to do cholery znaczy?

Sporo śpiewających panów tfu...facetów mogę wymienić sam,bo są dla mnie pewnymi wzorcami.

Uwaga!zaczynam wymieniać;Roger Waters i David Gilmour,Glenn Frey,Mark Knopfler,Peter Gabriel,Phil Collins,

Eric Clapton,Dave Gahan i morze innych.To Twój temat.Serdecznie zachęcam do założenia wątku.Sam jestem

ciekaw,co forumowicze napiszą.A tak na maginesie jesteś audiofilką?Kobiety raczej się z tego śmieją...

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soso>

"Każdy przecież myśli inaczej-są różne odcienie szarości od czerni do białości."-To z Kazika i Kultu

Nie musisz całkiem się ze mną zgadzać.Posłuchaj-sugeruję całych płyt Texas-u,a najdą Cię skojarzenia z

głosem Prince'a.tfuuu...artysty znanego kiedyś jako Prince-jak to uciążliwie trują w mediach.Spróbuj bez

uprzedzeń posłuchać ich płyt,a ujrzysz bogactwo aranżacji i szlachetność choć to przecie pop.Głos Sharleen

idealnie pasuje do tej muzyki.Zgoda może pomyliłem moc ze zdecydowaniem,ale słaby to on nie jest...

Co do Roisin Murphy to urzekła mnie delikatność i kruchość głosu.A jeśli chodzi o Estefan to za temperament

i intonację,może głos nie jest rewelacyjny ale pasuje do stylu i nikt mi nie wmówi że lepsza jest marketingowo-

protegowana"Renifer-Jopez",od której już nie tylko uszy bolą. Serdeczne Pozdro!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soso>

Nie sądziłem,że nasze upodobania muzyczne tak się pokrywają...

Suede,Chaka Khan.....dużo by pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katie Melua..wiem że to moja subiektywna oocena ale jak słucham tej Pani to dreszcze mnie przechodzą..kawałek 6 z płyty Piece BY Piece ...szczególnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GNAKED>Dopiero kiedy usłyszałem na żywo AMJ zacząłem poszukiwania jej płyt(gładko poszło-normalka).

A Bartosiewicz swego czasu doprowadzała mnie do frustracji,ale i to się zmieniło.Na żywo nie miałem

przyjemności,a może nieprzyjemności jak sugerujesz.Niewiem. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowmar audioholik, 3 Gru 2005, 15:56

 

>skojarzenia z

>głosem Prince'a.tfuuu...artysty znanego kiedyś jako Prince-jak to uciążliwie trują w mediach.

 

Masz na mysli artyste znanego niegdys jako artysta znany niegdys jako Prince;)?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowmar, nie smieje sie z audiofilow, tak samo jak nie smieje sie z motomaniakow i pilkarskich fanatykow;-) sama lekko zachaczam o zboczenie audioF. poszukujac dobrego dzwieku. ale w pewnych granicach na szczescie.

 

czyz to forum nie jest zmaskulinizowane? no sam powiedz, ile tu macie kobitek?

 

pozdrawiam

P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinka>

No właśnie strasznie szkoda.Wiesz nawet byłem skłonny sądzić ,że pod Twoim nickiem ukrywa się facet.Mój błąd.Na szczęście można przeczytać "o mnie",(o ile jest wpis).Zostałem pozytywnie zaskoczony.Szkoda,że

nie ma tu Was(kobiet) więcej,byłoby ciekawiej i przyjemniej.Dzięki,że nie naśmiewasz się z audiofili i innych

męskich zainteresowań.Wierz mi to rzadkość. Serdecznie pozdrawiam.

nowmar(audioholik) chory na amen

I_nemes>

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi?Czy może też masz dość gmatwania w mediach?Czy może się ze mnie naśmiewasz?Jeśli tak to niedobrze bo chcę przez to forum poznać inteligentnych i życzliwych ludzi . Mam powyżej uszu chamstwa itp. Jeśli zle Cię osądzam przepraszam ,wybacz ale jestem strasznie podejrzliwy bo

przejechałem się na ludziach już wielokrotnie. Serdecznie pozdrawiam.

 

Paulinka>małe P.S

Jestem pod wrażeniem.Która kobieta tak starannie dobiera sprzęt ?Znowu napiszę,że to rzadkość.Wiesz ja też cenię sobie umiarkowanie i zdrowe podejście do audio i nie tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowmar audioholik, 3 Gru 2005, 21:21

 

>I_nemes>

>Nie bardzo wiem o co Ci chodzi?

[cut]

>Czy może się ze mnie naśmiewasz?

 

Alez skad. Prince w 2000 roku (bodajze) powrocil do swojego oryginalnego imienia, stad w mediach zartowano na jego temat okreslajac go wlasnie jako "The Artist Formerly Known As The Artist Formerly Known As Prince";). Zaraz pozniej został swiadkiem jehowy. Kobieta jeszcze nie zostal, wiec mozemy najwyzej przerzucic sie do jakiegos innego watku, by dalej celebrowac nomenklaturowe (i nie tylko) zamieszanie wokol jego osoby;).

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS. Ze spiewajacych kobiet, o ktorych tu jeszcze nie pisalem: Ani Di Franco, folkująco-rokendrolowa Amerykanka otaczana swoistym kultem w USA (Prince tez ja lubi;)), jedna z bardziej szanowanych 'singer-songwriters'.

 

Joan Osborne - mocny bluesowo-rockowy glos, znana z super hitu 'One of Us', tak naprawde to najslabsza piosenka z jej doskonalej plyty 'Relish'. Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I_nemes>

I wszystko jasne!!! Cholera pogubiłem się z tym Prince'm.Teraz sobie przypominam,faktycznie tak było.

Dodam jeszcze od siebie ,że podzielam Twoje zdanie o Joan Osborne.Ta płyta jest niesamowita,doskonała...

a "One of Us" to najsłabszy utwór.Ja też polecam!Lubię jak wszystko się dobrze i sprawnie wyjaśnia.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I_nemes

Pod Twoim wpływem sięgnąłem na półkę ze swoim materiałem muzycznym ,i po zapuszczeniu "Relish"ten

wieczór znacznie się wzbogacił o koloryt.A myślałem,że znowu pójdę spać smutny.Dzięki za przypomnienie.

Po latach ta płyta jeszcze bardziej mi się podoba.A "One of Us" jeszcze bardziej odstaje od poziomu pozo-

stałych nagrań.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Paulinka

Naprawdę nie wiedziałem co znaczy to słowo(mój angielski jest raczej cienki),tzn raczej wyleciało mi z pamięci.

Zaraz sobie wspomniałem jak włączyłem telewizor(reklama STR8)......aha.....!,ale obciach ,żeby w dzisiejszych

czasach ,będąc facetem,nie pamiętać angielskiego odpowiednika....Wstyyyyd mi....

A kontynuując wątek chcę dodać:Sheryl Crow,Des'ree,Katinkę Wilson,Meredith Brooks,Sass Jordan,Shanię Twain.

Na teraz chyba wystarczy............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, baaardzo daleko mi do bycia facetem;-))))) a to ze typowa "kobiałką" nie jestem, to juz inne sprawa. sprzet dobieram starannie, ale niestety apetyt rosnie w miare jedzienia....

 

to jak z tymi panami, ktos jeszcze lubi jakies niskie chropowate glosy? a moze falseciki?

 

pozdr:-) p.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Paulinka

Czy ja wymieniłem tylko niskie i ochrypłe głosy?Może tak wyszło z szybkiego myślotoku.Słucham też innych

wokalistów,dorzucę jednak jeszcze ochrypłych.Brian Johnson,Liam Gallagher,Bryan Adams(łazi za mną,oj łazi)

kawałek"Open Road" i dobrze he,he!A z niiiiiiiiiiskich powiedzmy ogólnie lubiany Leonard Cohen.I tu wpomniał

mi się jeszcze jeden kobiecy głos,pełen uroku -):Sharon Robinson.

Sorry bo pewnie czekasz na opinie innych a tu znowu ten nowmar....

A i jeszcze jedno z falsecików wolę damskie, temu upieram się przy Sharleen Spiteri.Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinko>

Nie odezwiesz się już?Już stęskniłem się za Twoim polotem,a minęło tylko kilkanaście godzin.Co z tym Twoim wątkiem?

Podsunąłem Ci jakiś pomysł?Nie?To spróbuję jeszcze raz.Chris Rea,Anthony Kiedis,George Michael,Gary Moore

(wszelkie uprzedzenia rozwiał kawałek"Empty Rooms")do Michaela też jestem uprzedzony ale płyta"Faith",nie

pozwala go"olać".Dalej:Cocker Joe,Sumner Gordon;jak pisałem morze...Możesz też założyć inny wątek-sugeruję

instrumentalistów.Na początek;Chris Botti,Leszek Możdżer,,,,dalej aż dojdziesz do Carlosa Santany.Przedtem

proponuję przesłuchać"Corazon espinado".Mi zawsze dodaje siły.Chcesz to Ci pomogę...Trochę by się uzbierało.

A całkiem poważnie pytanie.Jak to możliwe,że kobieta choruje na audiofilię?..Apetyt rośnie w miarę jedzenia...

Ooooooooooo!Chyba każdy z nas marzy o takiej pani.Nie dowierzam. Pozdrawiam Serdecznie.

Aby zachować ciągłość wątku wpiszę kilka pań

1.Edyta Geppert-kto powtórzy jej ekspresję?

2.Maria Montell-and so the story goes-gwiazdka sezonu ale nigdy jej nie zapomnę

3.Shola Ama-tak samo

4.Lutricia McNeal za "Stranded" to co powyżej, niestety...

5.Anastacia-mocne espresso(typ głosu)

Za dużo popu-Tak mi przyszlo teraz do głowy.

Następnym razem będę ambitniejszy....Pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowmar, bardzo przepraszam za takie kilkunastogodzinne zaniedbanie. Watek zaloze, moze tez sie pochwale ulubionymi spiewajacymi panami. Typy zalezec beda od metod klasyfikacji, a przede wszystkim od tego czy piekno glosu ma byc jedynym kryterium wyboru. No wlasnie, jak jest w tym watku? Czy aby na pewno tu o glos anielski tylko chodzi? ;-)

 

Czy choruje, nie wiem, mam nadzieje ze to jeszcze nie stan chorobowy:-) Ale kreci i neci, to na pewno.

 

Pozdrawiam, bardz

Paulinka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Paulinko

Uważaj!To wciąga i to bardzo.Póżniej trzeba naprawdę wiele racjonalizmu,żeby sobie wytłumaczyć,że to czego

słuchasz w domu,to naprawdę wystarczy.Na szczęście,a może i nie,rzeczywistość(finansowa) często temperuje

zapędy.Tak ,niestety, było w moim przypadku.Mam zatem skromny zestaw,ale gra naprawdę dobrze .Z obawy

przed jazgotem kiepsko zrealizowane płyty stoją na osobnej półce i rzadko po nie sięgam.Nauczyłem się,że nie

cena i wiek urządzenia ale jego jakość się liczy,wielu współczesnych klocków bym nie kupił(cholerny marketing i

cięcie kosztów wytwarzania eeeh....!),szczególnie tych"ładnych"z niskich półek cenowych.

Co do wątku to cieszę się,że Cię przekonałem.Wreszcie się dowiem jakich wokalistów słuchają inni faceci.A i od

siebie też kogoś dorzucę.Nie, nie tylko o anielskie glosy chodzi.Tak myślę...Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś - wiocha stylowa, wokal taki sobie. Ubiór sceniczny - tragedia ("wieś tańczy i śpiewa")

Za to teraz wyrobiła się po prostu wokalnie i teksty też ma lepsze. Lubię jej głos, czasem trafia jej się wpadajacy w ucho przebój i cenie,ze jest taka w śpiewaniu normlna, nie udziwnia. Maniery (miałem jej to kiedyś do zarzucenia) unika. No to nie jest źle. Widzisz jej polską konkurentkę ?

Chciałem by były jakieś polskie akcenty w tej wyliczance (taaka posucha od lat) to i napisałem, coby było miło ;)

 

Pozdr.

 

PS. Posłuchaj B.K. i nie wstydź się ;) Może docenisz/dostrzeżesz co i ja...

Masz jakieś swoje - ale polskie - typy ?(Niełatwo wskazać, prawda ?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rae0113, 3 Gru 2005, 10:24

 

Hmm. Zapowiadała się, uważam, nieźle. (Już jest gorzej niestety (teksty, aranżacja, muzyka) - polska szkoła aranżacji na jedno kopyto - patent na uśmiercanie talentów od lat. Trzeba mieć siłę, plecy, szczęście albo pieniądze (tylko po co wtedy spiewać ?), by móc sobie pozwolić się jej oprzeć i iść własną drogą. Tak myślę.

Nie dziwię się, że jakoś nie zdobywamy laurów na międzynarodowych festiwalach i to od lat. Jak coś ma szansę... tzn. jest dobre dla krytyków - plama na festiwalu murowana ;)) (Polski standard ;)

 

Naturalny sposób śpiewania i seksowny głos M.B. działa na facetów, myślę.

A co wolałbyś, bym N. K. wymienił ? ;))

-Porywający przykład kiczu, słabej dykcji i bezguścia (od stylu do stylu - jeden gorszy od drugiego). A mówią, że niedaleko pada jabłko... No nie wiem. Na jej tle B.K. wokalnie i repertuarowo (konsekwentna) to wzór.

 

Jaką masz swoją propozycję w miejsce m.B. (ale polską) ?

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisalam, co jest kardynalnym i niewybaczalnym bledem:

 

B J O R K !!!

 

naturalnie jako moj typ a nie anty-typ, w zdecydowanej opozycji wobec Soso;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29 --> wiem, że lubisz ciekawe damskie wokale...

sprawdź Jorane z albumu "the You and the Now" ... zasłyszałem u Larsona3 i mnie wzięło ... wilonczelistka o niesamowitym głosie.... a ta płyta to jakbyś połączył kobiecy śpiew z akustycznym graniem (coś jak Apocaliptica) z etnicznymi naleciałościami....

 

zdezintegrowany_3PO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paulinko, a mozesz mi tak w kilku slowach wytlumaczyc na czym polega fenomen Bjork. Dla ulatwienia podam, ze mam jej plyty i... nic. Nie bierze mnie. A jej mozliwosc wokalne sa moim zdaniem naprawde 'w normie rynkowej', nic specjalnego.

 

Tupet?

 

Naprawde nie wiem ;-)

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.