Jump to content
IGNORED

Wzmacniacze z dobrym przedwzmacniaczem


jarecki

Recommended Posts

Witam.

Od dłuższego czasu poszukuje wzmacniacza z dobrym phono stage. Z tego co sie juz zorientowalem pożądnym wyborem są stare Luxmany z lat 80-tych, oraz Marantze. Nie za bardzo wiem tylko jakie modele? czy szukać takze u innych producentów? Z góry Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Witam !

Temat jak najbardziej OK :)

Przede wszystkim zainteresowałbym się "starymi" soniakami s seri ES - 707,808 ( 10 lat wstecz, około ) - ich phonostage to perełka ( osobny druk, osobne zasilanie - stabilizatory i bardzo łątwe dopasowanie do wkładek MM i MC )

Kolejna integra - revox B250 ( B150 nie miał sekcji MC ) - to, co wyżej z tym, że sekcja MC ma osobny pream dyskretny - miodzio....

A jak sie ma wiecej pieniążków to oczywiście Accuphase i ich rewelacyjny preamp c220 - TYLKO do gramofonów z regulacją wzmocnienia - użwany 1000 euro ( a pochodzi z czasów Gierka :)) - czyli moich szkolnych ). Mam zdjęcia, jakby co :))

Link to comment
Share on other sites

Z przedwzmacniaczy "zintegrowanych" trudno dostępne ale bardzo dobre Jadis i Bryston, ten ostatni tylko na wyjściach zbalansowanych

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam.

 

Temat bardzo dobry, ponieważ zamierzam sprawić sobie przyzwoity gramofon, aby poobcować z typowym dźwiękiem analogowym. W tej chwili jako wzmacniacz działa u mnie Radmor 5102-TE po gruntownym remoncie z przełącznikiem na funkcję "gramofon". Czy sądzicie, że dobrze się spisze jako wzmacniacz gramofonowy??

 

Pozdrawiam

Arcam & Heybrook

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 years later...

Temat aktualny ciągle, bo ostatni wpis z 2006 r.

Ja właśnie szukam nowego produkowanego wzmacniacza tranzystorowego o mocy 70-100W z jak najlepszym przedwzmacniaczem MM. Cena do 4 tys. zł, może trochę więcej, ale musi być dostępny z odtwarzaczem CD/SACD do niego dedykowanym firmowo.

Link to comment
Share on other sites

Może nie z lat 80`tych, ale z początku 90`tych, przedwzmacniacz Sony TA-E1000ESD, używam, sekcja phono naprawdę świetna, czasami może za bardzo ciepła, ale to mi się w nim właśnie podoba :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Zwabiony przez kolegę Savage, chciałbym dodać swoje 3 grosze i podzielić się skromniutkim doświadczeniem.

Jako, że korzystam głównie z drapaka phono stage jest pierwszą i jedną z ważniejszych rzeczy jakie "testuję".

Biorąc pod uwagę przedwzmacniacz gramofonowy:

Z czarnych Yamaha z lat 80-tych moim skromnym zdaniem warta uwagi jest jedynie A-1000. Kolejne jej odpowiedniki modelowe to już "droga do zatracenia" :(

Zdecydowanie bardziej godne uwagi (pod rozpatrywanym względem) modele tego producenta (moim zdaniem) znajdziemy w produktach z lat 70-tych w tym na szczególną uwagę zasługują Amplituner CR-1020 i mój faworyt wzmacniacz CA-1000. (Tu ukłon do SAVAGE - już on wie za co ;))

Oba przywołane powyrzej modele w ogóle są warte uwagi (niestety nie są również tanie :( )

"Odklejając" sięod trzech kamertonów - dla analogowców, godny polecenia jest wzmacniacz Sansui SA-555, pochodzący o ile pamięc nie zawodzi z końca lat 60-tych. Tu jednak uwaga dość istotna dla "wieloformatowców". Z CD-kiem ten wzmacniacz "nie chce" brzmieć w żaden sposób. Czyli do drapaka polecam (do decka i tunera również) do CD-ka, DAT-a, Kompa ZDECYDOWANIE - odradzam.

Jeszcze jedna uwaga - zdaje się, że do sansuja można podpiąć jedynie drapaka z wkładką MM (albo dotąd nie znalazłem przełącznika.

Kolejny model ze wspominanych już powyżej stajni czyli, pochodzący z końca lat 70-tych Accuphase e-303 (znów ukłon w stronę SAVEGE :) )no ale to już trzeba mieć więcej grosza do wydania :(. O ile, poprzednio wymienione można kupić od 0,5 do 1,5kplnów. O tyle celując w Accu trzba sięliczyć z około dwukrotnie większym wydatkiem.

 

Do tej beczki miodu dodajmy łyżkę dziegciu. Mianowicie Luxman L-400 pod względem pre gramofonowego w porównaniu do WSZYSTKICH wyżej wymienionych nic szczególnego, żeby nie powiedzieć, że jest słabo .......

 

PS. Te "mądrości" i "odkrycia" to oczywiście wynik moich subiektywnych odczuć i obserwacji i każdy, absolutnie każdy może mieć inne zdanie ;)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.