Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze z dobrym przedwzmacniaczem


jarecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dłuższego czasu poszukuje wzmacniacza z dobrym phono stage. Z tego co sie juz zorientowalem pożądnym wyborem są stare Luxmany z lat 80-tych, oraz Marantze. Nie za bardzo wiem tylko jakie modele? czy szukać takze u innych producentów? Z góry Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare wzmacniacze Naima - Nait 1 i 2 - uchodzą tu za dobre. W każdym razie ja - mam jedynkę - nie narzekam. A tak w ogóle to bardzo sensowny temat. I jeszcze jeden powód, by nie gardzić sprzętem używanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Temat jak najbardziej OK :)

Przede wszystkim zainteresowałbym się "starymi" soniakami s seri ES - 707,808 ( 10 lat wstecz, około ) - ich phonostage to perełka ( osobny druk, osobne zasilanie - stabilizatory i bardzo łątwe dopasowanie do wkładek MM i MC )

Kolejna integra - revox B250 ( B150 nie miał sekcji MC ) - to, co wyżej z tym, że sekcja MC ma osobny pream dyskretny - miodzio....

A jak sie ma wiecej pieniążków to oczywiście Accuphase i ich rewelacyjny preamp c220 - TYLKO do gramofonów z regulacją wzmocnienia - użwany 1000 euro ( a pochodzi z czasów Gierka :)) - czyli moich szkolnych ). Mam zdjęcia, jakby co :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przedwzmacniaczy "zintegrowanych" trudno dostępne ale bardzo dobre Jadis i Bryston, ten ostatni tylko na wyjściach zbalansowanych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Temat bardzo dobry, ponieważ zamierzam sprawić sobie przyzwoity gramofon, aby poobcować z typowym dźwiękiem analogowym. W tej chwili jako wzmacniacz działa u mnie Radmor 5102-TE po gruntownym remoncie z przełącznikiem na funkcję "gramofon". Czy sądzicie, że dobrze się spisze jako wzmacniacz gramofonowy??

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

odrzewam wątek, bo mam podobny problem. Bez zbytniego wprowadzania w okoliczności. Kompletuje drugi zestaw, głownie dla analogów i planuję zakup amplitunera z dobrej epoki vintage audio. Które modele charakteryzowały się dobrym wejsciem phono. Chodzi o zakres ok. 500 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stare Arcamy Alpha od 6plus w górę i Delty jeszcze te czarne bo w tych po liftingu (szarych to nie wiem czy preampy jeszcze były). Miałem u siebie 6plus i grał mniej więcej na poziomie Phonoboxa SE. Przy tym Arcam to dobry wzmak do rocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Temat aktualny ciągle, bo ostatni wpis z 2006 r.

Ja właśnie szukam nowego produkowanego wzmacniacza tranzystorowego o mocy 70-100W z jak najlepszym przedwzmacniaczem MM. Cena do 4 tys. zł, może trochę więcej, ale musi być dostępny z odtwarzaczem CD/SACD do niego dedykowanym firmowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, jeśli wzmacniacz ma być nowy i mieć dobre phono to do 4tysi nie znajdziesz nic ciekawego. Kiedyś szukałem nowego urządzenia do 7tyś i nic dobrego nie znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie z lat 80`tych, ale z początku 90`tych, przedwzmacniacz Sony TA-E1000ESD, używam, sekcja phono naprawdę świetna, czasami może za bardzo ciepła, ale to mi się w nim właśnie podoba :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zwabiony przez kolegę Savage, chciałbym dodać swoje 3 grosze i podzielić się skromniutkim doświadczeniem.

Jako, że korzystam głównie z drapaka phono stage jest pierwszą i jedną z ważniejszych rzeczy jakie "testuję".

Biorąc pod uwagę przedwzmacniacz gramofonowy:

Z czarnych Yamaha z lat 80-tych moim skromnym zdaniem warta uwagi jest jedynie A-1000. Kolejne jej odpowiedniki modelowe to już "droga do zatracenia" :(

Zdecydowanie bardziej godne uwagi (pod rozpatrywanym względem) modele tego producenta (moim zdaniem) znajdziemy w produktach z lat 70-tych w tym na szczególną uwagę zasługują Amplituner CR-1020 i mój faworyt wzmacniacz CA-1000. (Tu ukłon do SAVAGE - już on wie za co ;))

Oba przywołane powyrzej modele w ogóle są warte uwagi (niestety nie są również tanie :( )

"Odklejając" sięod trzech kamertonów - dla analogowców, godny polecenia jest wzmacniacz Sansui SA-555, pochodzący o ile pamięc nie zawodzi z końca lat 60-tych. Tu jednak uwaga dość istotna dla "wieloformatowców". Z CD-kiem ten wzmacniacz "nie chce" brzmieć w żaden sposób. Czyli do drapaka polecam (do decka i tunera również) do CD-ka, DAT-a, Kompa ZDECYDOWANIE - odradzam.

Jeszcze jedna uwaga - zdaje się, że do sansuja można podpiąć jedynie drapaka z wkładką MM (albo dotąd nie znalazłem przełącznika.

Kolejny model ze wspominanych już powyżej stajni czyli, pochodzący z końca lat 70-tych Accuphase e-303 (znów ukłon w stronę SAVEGE :) )no ale to już trzeba mieć więcej grosza do wydania :(. O ile, poprzednio wymienione można kupić od 0,5 do 1,5kplnów. O tyle celując w Accu trzba sięliczyć z około dwukrotnie większym wydatkiem.

 

Do tej beczki miodu dodajmy łyżkę dziegciu. Mianowicie Luxman L-400 pod względem pre gramofonowego w porównaniu do WSZYSTKICH wyżej wymienionych nic szczególnego, żeby nie powiedzieć, że jest słabo .......

 

PS. Te "mądrości" i "odkrycia" to oczywiście wynik moich subiektywnych odczuć i obserwacji i każdy, absolutnie każdy może mieć inne zdanie ;)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.