Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz CD-14 nietypowa usterka


DCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z odtwarzaczem CD firmy Marantz , model CD-14.

 

Opis usterki:

- nie zawsze wczytuje płytę , po załadowaniu płyty czytnik próbuje ogniskować promień lasera a po chwili napis NO DISC.

Jest to losowe gdyż potrafi kilka razy wczytać OK a następnie kilka już nie.

- jeśli uda się wczytać płytę to odtwarza dobrze do momentu gdy przerzucimy z np utworu pierwszego na ostatni (jeśli skok jest mały np z 3 na 5 utwór to działa OK)

 

Został wymieniony cały moduł czytnika VAM1201 (CDM12.1) i to samo.

Przelutowanie układu sterowania nic nie dało.

Podejrzenie jest na układ serwo SAA7372GP lub jakiś element wokół niego.

Może ktoś spotkał się z takim problemem.

Czy jest jakiś tryb serwisowy do regulacji sterowania po wymianie czytnika i jak w niego wejść.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jak wielu innych Kolegów zadałeś pytanie, na które może odpowiedzieć ktoś pracujący w serwisie

Marantza (Philipsa), ale on właśnie z tej wiedzy żyje, więc nie odpowie , bo boi się stracić pracę.

Więc nici z własnoręcznej naprawy.

Dla pocieszenia i odprężenia: spróbuj powiedzieć szybko

(najlepiej przy znajomych): koszt poczt w Tczewie...

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apasio>

Masz zamiar do wszystkich postów dodawać takie mądre wpisy ?

 

DCD>

Ja bym nie wykluczał że i ten nowy czytnik jest wadliwy. To się często zdarza.

Gdzie go kupowałeś, to oryginał czy tańsza podróbka ?.

Kupiłeś sam czytnik czy cały mechanizm z silniczkami ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym rodzju usterki, tylko serwis. Cwiczyłem podobną usterkę dawno temu i pomógł firmowy serwis. Przyczyna może byc też zabrudzenie mechanizmu przez kurz i brak smaru. Posłożyć się można serwisowym zestawem smaru. Nie jestem serwisantem. Miałem tylko podobny problem z odtwarzaczem Sharp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni dyskutanci, może zajrzyjcie do wątku 7947. Ja moge potwierdzić, że po wymianie VAM1201 na oryginalny nowy jest z tymi problemami znacznie, znacznie lepiej, ale wymiana nie jest panaceum. Dalej zdarzają się problemy z rozpoczęciem czytania gorzej wypalonych/na gorszych nosnikach CDRów. Kiedy produkowano mój CDplayer CDRów jeszcze nie było więc logicznie biorąc VAM1201 nie ma obowiązku czytać CDR. Z drugiej strony w odtwarzaczach, które z racji wieku muszą czytać CDRy chyba też stosowane są VAM1201. Wynika, że rzecz leży w regulacji. Jest tylko jedna PR-ka, w obwodzie zasilania lasera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za długą zwłokę, ale byłem poza miastem i nie miałem dostępu do internetu.

 

Sprawa z tym CDekiem wygląda tak, że trafił on do nas, do SERWISU właśnie z taką usterką jak opisałem powyżej. Na 1 rzut oka objaw wskazywał na czytnik , który to został wymieniony na nowy z NORTH.PL. Był to czytnik nietani zakupiony wraz z całym mechanizmem. Usterka powtarzała sie ponownie po zaaplikowaniu nieużywanej części. Następnie włożyliśy w Marantza kolejny czytnik, sprawny, ale używany wyjęty z wieży Philipsa; objawy wystąpiły także.

Opisana przeze mnie usterka jest nietypowa i nigdy z podobną się niespotkaliśmy, dlatego postanowiłem zamieścić pytanie tutaj, oraz na forum elektroda. Liczyłem, że może któryś z szanownych kolegów spotkał się z podobnym objawem, lub ma dostęp do SM i wie jak wejść w tryb serwisowy. Na płycie głównej tego odtwarzacza nie ma żadnego PR'ka do regulacji czytnika jak to jest np. w Pioneerach, więc jakakolwiek kalibracja musi się odbywać tylko za pomocą procesora (jeśli, jak nadmieniłem takowa w ogóle istnieje o co miedzyinnymi pytam).

CD czyta płyty nagrywane z którymi ma takie same problemy jak z oryginalnymi, a w dodatku nie ma jakiejkolwiek analogii w występowaniu wymienionego zjawiska.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>DCD

Widzę, że nie czytałeś wątku, który sugerowałem. Tam było o trybie serwisowym i numerach błędów. One powinny byc takie same w Marantzach i Philipsach i innych playerach wykorzystujących "philipsowskie" scalaki cyfrowe.

Co do pr-ki w obwodzie zasilania lasera to w VAM1201 jest ona na samej głowiczce laserowej (miniaturka do montażu powierzchniowego), ale nie namawiam, żeby nia kręcić. Zreszta było o tym dużo, mozna poszukać w archiwum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w pracy sprawdzimy opisane w tamtym wątku "sztuczki" z kombinacją klawiszy. Dziękuję Profee za pomoc, zobaczymy co dalej da się z nim wykombinować.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale opisany sposób wejścia w tryb serwisowy nie funkcjonuje w przypadku naszego marantza.

 

Nie pozostaje nic innego jak zakup SM do tego modelu

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego mam Serwisówe do tego cedeka moge ci za 10 skserowac i priorytetem wysłac ale fakt to fajny cedek ale z ta mechanika to dziwana tam jest podobna stosował technics w modelach 770d, 670d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do DCD

Czy udało ci się zwalczyć problem nieczytania płyt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kombinacje PLAY + STOP i włącz zasilanie.Nie sprawdzałem co było w dedykowanym wątku więc jeśli coś się powtarza to przepraszam.

 

Ja teraz walcze z Yamachą CDX-993, która ma podobne objawy.Różnica jest taka,że wychwytuje każdą płytę i zaczyna czytać bez problemu.Jednak po jednym utworze (niezależnie od położenia lasera) zaczyna gubić ścieżkę.Po chwili przerwy jest już ok. Obwiniam za to sterowanie silnika czyli układ LB1641, którego poszukuje.

 

Bardziej zbliżoną usterkę miałem w CD TEAC CD-P3500. Mimo kilku PR-ków na tamte czasy nie udało mi się go naprawić (wyregulować) ale byłem też dużo młodszy więc nie ingerowałem tak w samą elektronike.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, problem zwalczony; dosłownie przed chwilą. obeszło się bez trybu serwisowego i bez manuala. usterka skomplikowana a rozwiązanie takie na które baardzo ciężko wpaść. wszystkiemu winna była złączka między płytą główną,a płytką pod czytnikiem. dzięki za zainteresowanie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Odświeżam temat...

 

MARANTZ CD14 - ma problem z wczytaniem przy przerzucaniu utworów, gubi ścieżkę, głównie na CDR używam CDR-audio maxel-a, na innych CDR jest podobnie lub gorzej, bardzo sporadycznie na oryginalnym CD też potrafi się pogubić. Napęd wymieniłem na nowy PHILIPS VAM 1202/12 i to samo...

Znalazłem info. że to problem z gniazdem od taśmy , ale kolega nie sprecyzował co to za problem. Może ktoś spotkał się z podobnym zjawiskiem w tym modelu.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.