Skocz do zawartości
IGNORED

Paradigm Monitor 7 v.4 czy B&W 603 ?


raudio81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

(obecnie:NAD320bee+NAD542....tuner jest ns sprzedaż;)ga to z Yamaha NS 300 (narazie na AQ6v.2 i dudni wiec cos trzeba zmienic pewnie z kablem bo zbyt efetowy chyba..)

muzyka - rock,haevy metal ale i jazz czasami..

Czy ktoś słuchał tego wzmaka z kolumnami z tytułu? (B&W sorki nie wiem czy nazwy nie pomyliłem - chodzi mi o te z bassreflex+jeden sredniotonowy+wysokotonowy)

Jak to widzicie ? Jakieś sugestie na co się namierzyć przy odsłuchach(których bedzie wiele ;)

 

Aha...słyszałem na AQ 6v.2 Rotela02 z tymi B&W ..i było naprawde ok.(szczególnie angry chair Alice czy brave new world itp...jak wpiąłem nada320bee było jak z rotelem tylko wszystko bez życia i spłaszczone..a przecież to tylko półeczka wyżej...

także myśle troche o wejściu w rotela (narazie tylko wzmak..moze potem cd - dlatego kolejne pyanie r02+c542 - słyszał ktoś?)

Jak te głośniki mogą z Rotelem też się później dograć?

 

Nie mówcie,że mam słuchać bo bede słuchał ale (już sie przekonałem pare razy) opinie tego forum są często bardzo trafne i pomocne..wiec pomocy oczekuję..dzieki pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny z tytulu sa kiepsko porownywalne, bo graja inaczej, wyboru musisz dokonac bezposrednim odsluchem. B&W - z porzadnym, wydajnym wzmacniaczem, daleko od scian jestes w stanie uzyskac ladny, nielejacy bas (nie spelniajac tych wymogow bas bedziesz zbieral szmata z podlogi, szczegolnie jak wstawisz je w rogi pokoju), srednice maja bardzo dobra, gora bardzo szczegolowa. Paradigm - bardzo efektowny bas, trudniej psujliwy nietrafionym ustawieniem badz wzmacniaczem, srednica i gora slabsza niz w B&W, za to mniejsza szczegolowosc mozesz odebrac jako wieksza gladkosc w dzwieku (dopoki nie zabrzmia talerze :-) Nie mialbym jakis szczegolnych preferencji z tych dwoch modeli, w kazdym razie do nich bym sie nie ograniczal.

 

Proponowalbym sprzedac ten kabel, a pieniadze z tego tytulu dolozyc do budzetu kolumn.

 

Na ilu grasz metrach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>angry chair Alice

>czy brave new world

 

Jezeli to ciezszy rock, z tych dwoch wybralbym Paradigm. Kompatybilnosc B&W 6xx z muzyka rockowa to dla mnie mit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to kawalerka w nowum budownictwie czyli ok.30 paru metrów z wnęką (bo nie ma drzwi) do kuchni,z której wylewają się do pokoju kafle...do korytarzyka nie ma tez drzwi,w pokoju są panele ale przed sprzętem i sofą (sofa-kolumny=trójkąt równoboczny;)jest dywan - średnio umeblowany pokój ale też nie pusty..

czyli na pokój bedzie jakieś 20 pare metrów..

 

Kabel może sprzedam jak znajde taki ,który nie dudni(jeśli wymiana głośników nie pomoże(wiem,że to wina kabla(juz zarzucałem ten temat) bo jak miałem poprzednio wersję type6 (2 zyly mniej)to ie było dudnienia.

Jakbyś znał kogoś kto szuka AQ6 to możliwe,że bede sprzedawał ...

 

Dużo piszesz o wzmaku..czy masz jakieś zdanie o 320bee..mało kto mówi o niej źle..ale dla mnie przy r02(rotel) jest bez życia...

 

dzieki i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam,że problemem mojego pokoju może być wysokość - to antresola wiec jest wyżej o jakies 2 metry w porównaniu ze standardem..

 

co do porównania głośników...nie miałem dotychczas możliwości porownania tych dwóch zestawów w tych samych warunkach odsłuchowych..ale znalazłem w rodzimym mieście (czestochowa a mieszkam w wawie)sklep gdzie bede miał raczej możliwosc wypożyczenia 4 kolumn(2 razy paradigm i dwa razy b&w) tylko nie wiem czy zbiore taką gotówke;) i moze wtedy porównanie bedzie mialo sens..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czyli na pokój bedzie jakieś 20 pare metrów..

 

Jezeli chcesz kolumny takie jak z tytulu to na 20m2 powinny Ci stac prawie na srodku pokoju :) U mnie 602 w 6x3.5m staly 1.5m od tylnej sciany i po ok. 80 cm od bocznych. Jezeli sie z tym pogodzisz moze byc fajnie.

 

>Dużo piszesz o wzmaku..czy masz jakieś zdanie o 320bee..mało kto mówi o niej źle..ale dla mnie przy

>r02(rotel) jest bez życia...

 

Nad320, hmm... przyjmijmy ze niezbyt mi sie podobal. Rotel02 - postepu procz wizualnego wzgledem poprzedniej serii, tez nie kosmicznej nie widze, wiec kupilbym za 1/4 ceny 840BX :-))) To jest dopiero "zycie". Wiesz, jak to emeryty mowia: kiedys wszystko bylo lepsze... a kupowanie nowego, taniego (i nie tylko) wzmacniacza ze sklepu to wyrzucanie pieniedzy. Lepiej juz zostaw tego szaraka i dobierz do niego jakies latwiejsze niz B&W kolumny.

 

>wiem,że to wina kabla

 

W zyciu nie slyszalem, zeby komus od kabla dudnilo. Chyba ze go na przetworniku polozyl ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z duzym prawdopodobienstwem przyczyna Twoich klopotow jest pomieszczenie. W takiej sytuacji MOCNO zalecam jedynie odsluchy w domu oraz nietypowe eksperymenty, nawet z wykletymi tu technologiami (2.1).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kabla - dlaczego tak napisałem:

1.miałem pół roku AQ Type6 od kolegi

2.zwlekałem z kupnem,kolega kupił nowe mieszkanie i zabrał kable do nowego systemu

3.jako,że dźwięk po przejściu na kupione kiedyś druty w media był straszny(głośniki jakby z tektury się zrobiły)a AQ kolegi grały tak jak chciałem pojechałem i kupiłem 2 razy po 2.5 metra z konfekcją AQ a top hifi AQ tylko,że v.2 bo nie miałem czasu(teraz tez za duzo nie mam) i chciałem wolne chwile z przyjemością sędzać z rockiem

4.najpierw wrażenie ok..ale jak pojawiły się średnio nagrane płytki lub płytki z dużym basem(wczesniej było z nimi ok) zaczęło się dudnienie..

 

poprostu nowy AQ dobrze przekazuje,wyostrza i jest efekciarski za bardzo w porównaniu do starszego brata...

tak myślę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ,że Bowersów odsłuchiwałem na rotelu i nadzie (moim) w top hifi za mariotem w wawie a paradigmy w Planusie na radzyminskiej(właściciel fajny,lubie gościa ale pomieszczenie odsłuchowe małe i zapchane wiec jak tu porównywać... efekt był taki,że na moim nowym AQ te paradigmy grały potężnym (jak dla mnie) i bardzo szybkim ,zbitym basem..takk jakby ukróciły to rozmemłanie basu jakie ma miejsce u mnie (pytanie czy to wina głośników czy pokoju...)

 

heh..ktoś mi doradził by zapchać bass reflex skarpetkami ...jak wróce do wawy do siebie sprobuje moze cos to da;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,że wine mogą w dużym stopniu ponosic kolumny,które posiadam....

dlaczego czepiam sie kabli? - jak napisałem - wcześniejsze AQ były podłączone na tych samych kolumnach(ns300) i nie było dudnienia..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek,

 

Jak rock i heavy metal to jak najbardziej z rotelem :) Jak słuchałeś Ra-02 i już było ok, ja bym zachęcał do posłuchania 1062, to wzmak co prawda droższy, ale za to klasą podobny do 961 mk II czy 972, czego o rotlu 02 powiedzieć nie sposób. Jako zdeklarowany rotelowiec zachęcałbym też do zajrzenia na rynek 2nd hand, można wyczaić fajne rodzynki :)

 

a) Rotel Ra- 931 - solidne rotlowe 2 x 35 z poborem 180 w. Mała elektrownia! To może być maluch do podłogówek, aczkolwiek ja w 17 m2 z Dali 104 nie narzekam, słuchajac na nim głównie muzyki z kęgu stary rock/progresja/trash. Dźwięk przejrzysty, cieplejszy niż w nowszych modelach, doskonała (pamiętając o cenie!) stereofonia, bardzo fajny nieco może zaokrąglony dół. Rotle 931 mam dwa, ostatni kupiłem już za 420 zł więc drogo nie jest! Fanem tego modelu jest także znany forumowicz Gutten, który używał go z Dynaudio Audience 42 i było jak pisze - bardzo dobrze :-)

 

b) Rotel Ra-961 MK II - niespodzianka, wg mnie bardziej udany model niz 1000 zł droższy Ra-972 :) (oba miałem, 972 odprzedałem szybko). Bardziej nasycona cieplejsza średnica, a nic nie traci na dynamice i stereofonii. Cena salonowa to ok 1990 zł zaś 972 aż 2990 zł. Problem może być z dostepnością, mało kto jest na tyle szalony by odsprzedawać sprawnego Rotela 961 mk2 :-)

 

c) Rotel 972 - nie wiem na czym polegały zachwyty nad tym modelem :/ Po parogodzinnym odsłuchu zachwyca stereofonią i dynamiką, wiec naiwnie kupujemy, a na dłuższą metę w domu męczy rozjaśnioną, za lekką średnicą i brakiem nasycenia barwy. Odsprzedałem z wielką ulgą, co ciekawe w nowym rotlu ra-02 jest przeniesiona na żywca końcówka mocy z genialnego RA-931 zaś brzmienie końcowe ra-02 kojarzy mi się właśnie z Ra-972.

 

d) zamiast kupować nowego 02 mozna pojechać bezkompromisowo i wejść w dzielonego Rotla :) 100 W końcówka + przedwzmacniacz widuje się już ok 1000-1500 zł, jeśli aukcja blisko i można sprawdzić sprzet to już w ogole rewelacja.

 

pozdrawiam

 

Adam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, Akira. Dzielony Rotel zagra nawet jak z tych Yamah wyciagniesz woofery.

 

Jestem dzis rano troche zrzedliwy, ale jak czytam na tym forum o tym co zmienia dzwiek i w jakim stopniu mam wrazenie ze jestem k...a z innej planety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za test A/B? (bede musiał chyba poszukać w wuszukiwarce;)

dzieki Adam - przemysle i poszukam jak znajde czas;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze co słysze - jak po zmianie kabla słysze ,że dźwięk zmienia sie to znaczy ,że wpłynął na to kabel...mnie np. irytują sprzedawcy,którzy zawzięcie twierdzą,że kabel to najmniej wazna rzecz - najpierw trzeba dobrac sprzet (tylko z kablem to zabawa za kilkaset zł najwyzej a ze wzmakami za pare tysiecy zł ...a - jak sie przekonałem - kablami można dużo zmienić - nie mowie,że wszystko..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kabel do A, drugi do B wzmacniacza, oba z drugiej strony w kolumnie . Przerzucasz switch A/B we wzmacniaczu (czestotliwosc ustal sam) i kontempluj.

 

Twoja druga wypowiedz zaprasza nieirytujacego Brode, ja zmykam. Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszJ

 

Zrzędliwość w tak piękną słoneczną sobotę to niewesoły objaw, najczęściej niestety nieudanego wieczornego piątku lub słabego życia seksualnego :-))) Warto z tym coś zrobić a i odbiór postów się poprawi, jednym słowiem, już poważniej - więcej luzu i sympatii do ludzi :) Ok, już nie ględzę, lecę z moją panna coś zjeść na mieście :D

 

pozdro

 

Akira.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, w 320 przyoszczedzili na A/B, masz to dopiero w 372. Trzeba przepinac. Niestety, po nachyleniu sie i wstaniu dzwiek moze nie byc ten sam.

 

Akira, u mnie pada. Luz? Nie jest z tym zle, zapewniam. Jak idziesz na miasto, wpadnij do TopHifi na podlaczenie Rotela za 10k do Yamahy NS. Zdaj relacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.