Skocz do zawartości
IGNORED

FullRange Coral Flat 8A - jaka obudowa ?


Audiofil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Jestem w posiadaniu pary w/w głosników. Zamierzam zbudować do nich obudowy, lecz nie mam pojęcia jakie to mają być konstrukcje. Wiem że to temat rzeka, ale będę ogromnie wdzięczny za sugestię odnośnie typu i wymiarów w jakich te głosnki będą optymalnie pracowały. Znalazłem w Internecie kilka propozycji, jednak różnią się od siebie i to mnie zastanawia. Parametry Coral Flat 8A: Fo-54 Hz, Qms - 7,312, Qes - 0,52738, Qts - 0,4919, Vas - 60, 319 l.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z góry dziękuję,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Audiofil. Niestety nie pomoge przy konstrukcji obudowy, w sieci nic nowego nie znalazlem. Napisz proszę, skąd wyczarowales ten glośnik i ile cie kosztowal? Czym planujesz go napędzic?

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu coś znajdziesz:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za wpisy. Gołsniki kupiłem na giełdzie. Narazie nie posiadam żadnej ciekawej elektroniki. Nie wiem nawet z czym powinny współpracować.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są świetne głośniki (Coral 8 i 10 Flat oraz 8 i 10 Beta). Lepsze od Fostexa a niektórzy twierdzą ze lepsze od Lowthera, no i łatwe w aplikacji (wyższe Qts).

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Te głośniki to czysty przypadek. Narazie grają w obudowach zamkniętych od innych kolumn. Jednak docelowo zamerzam stworzyć dla nich inne, odpowiednie skrzynki. Stąd moje pytanie do Was o ich wymiary. Miałem wiele konstrukcji, w tym ESS AMT1A, Janszen'y, ale przyznam, że jestem mile zaskoczony tym, co zaoferowały Coral'e, mimo że nie pracują w optymalnych obudowach. Pragnę chwilowo pozostać przy tych fullrange i osobiście doświadczyć mitu o ich wadach i zaletach.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz Bartku. Przyznam, że do tej pory z nostalgią przeglądałem strony poświęcone Lowtherom i Fostexom. Sądziłem, że Corale mogą być w tym rankingu najwyżej III-cie. Ciekawa sugestia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Audiofil

Wysłane. Miałem problemy z pocztą i usiłowałem wysłać kilka razy, mogłemwięc niechcący zasmiecić Ci skrzynkę.

Powodzenia przy budowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś zbudujesz, koniecznie daj znać.

Głośniki widać bardzo ciekawe, szkoda że tak ciężko je zdobyć.

Pozostają Fostexy :) Lowthery piekielnie drogie o PHY nie wspomnę :(

Pozdrawiam i powodzenia życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za okazaną mi pomoc i zainteresowanie. W poniedziałek zlecę wykonanie solidnej obudowy. Jak już wszystko zostanie ukończone, a głośniki dotarte, napewno poinformuję wszystkich zainteresowanych o uzyskanym rezultacie.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szanowny Audiofil'u, mija już drugi rok od czasu kiedy napisałes:

"Jak już wszystko zostanie ukończone, a głośniki dotarte, napewno poinformuję wszystkich zainteresowanych o uzyskanym rezultacie"

Napisz proszę co wyszło z twoimi Coral'ami, bo może bedę kupowal (Flat 8), ale bez mozliwości wczesniejszego posłuchania ... OBIEEECAŁEŚ :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.