Skocz do zawartości
IGNORED

Kimber KCAG vs Albedo, Argentum, Sonus O


Parsec

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos bezposrednio porownywal Kimber Kable KCAG (z wtykami WBT) i srebrene interkonekty firm Albedo, Argentum i Sonus Oliva? Przez bezposrednie porownanie mam na mysli, odlaczenie jednego przewodu i natychmiast podlaczenie drugiego, a nie o odsluch w roznych sysytemach, czy tez w tym samym systemie lecz w odleglych w czasie odsluchach. Chodzi mi o pozostanie w cenie nie wyzszej niz 1 metr KCAG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parsec => te warunki ,ktore stawiasz są nie do przejścia ;-)

Powiedzmy tak , słuchałem wszystkich tych kabli i powiem tak:

1. S.O. bezapelacyjnie

 

2. Kimber KCAG

3.Argentum(chyba najwyższy model )

4.Albedo ( ale słuchalem jakiegoś srebrnego za ok.700zł)

Ale to wszystko płynne bo jeden kabelek będzie do systemu pasował ,a do drugiego nie,

nie ma reguły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parsec => widzisz jak różne mogą być opinie ;-)

Jeśli mówimy w jakichś kategoriach bezwzględnych.

S.O. temu kabelkowi żaden wyżej wymienionych nie dorasta do pięt ,to jest przepaść jakościowa i wielu, wielu moich znajomych audiofili się pod tym podpisuje ;-)

Jedno "ale " mogą być systemy gdzie dany kabel po prostu nie będzie pasował.

Dziś widziałem u znajomego audiofila podłączony S.O , a obok leżał I.C za ok.1000 euro !!!

ktory przedtem przecież pasował ?!

Gdy spytałem o ten kabelek ,usłyszalem krótką odpowiedź "bo S.O. jest lepszy".

Chyba powiniennem mieć procent od sprzedazż u pana Witka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull -> Wlasnie dlatego zalezy mi na bezposrednich porownaniach. Biorac pod uwage to, ze polskie firmy kablowe oferuja srebne kable sygnalowe, naturalnym wydaje mi sie porownanie ich do Kimber KCAG, ktory jest niejako standardem jesli chodzi o srebrne przewody. Albo cos pod pewnymi wzgledzmi jest lepsze, albo gorsze od KCAG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda,że S.O to dobry kabel,lecz w bezpośrednim porównaniu z najwyższym Argentum wyraznie przegrywa.

Znakomicie się spisuje zarówno w systemach lampowych jak też tranzystorowych.

Czystość,szybkość dzwięku,scena,duży bas-tak najkrócej można scharakteryzować jego cechy.

Dodałbym jeszcze fantastyczne wypełnienie każdej odtwarzanej nuty.

Oczywiście wszystkie wymienione modele są na bardzo wysokim poziomie,często wyższym niż dużo droższa konkurencja(voodo)tu nie wymieniona.

Z kabli o przyzwoitych cenach dodałbym do tego towarzystwa skromny,cieniutki drucik firmy Stereovox(w Polsce ok.1000,w USA ok 600pn),jak się wstrzeli w system to jest bardzo konkurencyjny.

Nie mogę natomiast nic napisać o Albedo ponieważ nie miałem przyjemności testować wyrobów tej firmy,a ponoć są wyśmienite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście zasługujesz na bardzo wysoką prowizję, bo to co piszesz przypomina płatne reklamy z telewizji :)

Pozdrawiam

G.G.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór, to moim zdaniem kwestia sparowania z systemem, Uważam że S O daje fenomenalną barwę, i będzie

najlepiej z nich pasował do elektroniki która jest wstanie przekazać bogatą paletę barw, i która jest przejrzysta i nie muli, wtedy zostanie pokazana jego klasa. Ponadto jego atutem jest precyzja i bardzo zróżnicowany bas.

Jeśli priorytetem albo atutem elektorniki będzie dynamika i wykop być może lepiej będą sprawować się konkurenci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus ma doskonały bas ,w moich Natilusach 804 zrobiło się nagle sporo więcej basu.

Bardzo duża ilość szczegółów, świetna barwna śrdnica ,wyrównanie w calym paśmie, góra bardzo dźwięczna selektywna.

Dziś słuchałem go na Thielach i była wspaniała przestrzeń, scena.

Można powiedzieć,że Kimber KCAG vs Albedo, Argentum pokazują podobne cechy, a jednak.

 

S.O. ma coś czego brakuje wymienionej konkurencji, mianowicie; niesamowitą muzykalność, zwiewność, lekkość.

Nie słyszałem nigdy tak muzykalnego kabla, on aż się rwie do "grania"

A to są cech których się nie spotyka w cenie do 2000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALBEDO => kolega wasz kabelek ma szufladzie ,a słucha na S.O.

Niestety prawda czasami bywa smutna ( i proszę bez zbędnej złośliwości),a ja po prostu staram się być obiektywny.

Mogę przpomnieć odsłuch w Trójmieście gdzie był wasz przedstawiciel z pięknymi pudełkami Albedo,

wasz kabelek opuścil te piękne pudełka tylko na chwilę , po czym szybko do nich wrócił - niestety taka była prawda.

A S.O po prost facetowi coś wyszło i tyla !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możemy długo i namiętnie dyskutować, ale fakty mowią same za siebie,

w tej chwili chyba połowa kolegow na forum posiada I.C Sonus O ;-)

Ja znam conajmniej 10 ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->gutek

Tym przedstawicielem byłem ja i wiem jak ten "odsłuch" wyglądał. Pozostawię to bez komentarza.

Jeżeli chodzi o Twój obiektywizm to za słabo się starasz, wystarczy przeczytać Twoje wpisy.

Co do kabli S.O. - miałem okazję słuchać i odebrałem je pozytywnie. Mają odmienny charakter brzmienia od naszych produktów więc jestem spokojny jako producent:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - wystarczy spojrzeć na "o mnie" i będzie wszystko wiadome. Używam kabli ALBEDO oraz interkonektu Monolith do wzmaka słuchawkowego. Co do jakości - ujęła mnie całkowita neutralność i wręcz jedwabiste lekkie brzmienie. Ponadto jakość wykonania i to "pudełko" to pierwsza klasa. ALBEDO na pewno zasługuje żyby choć pożyczyć i posłuchać w systemie.

Polecam ALBEDO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie normalne, ze produkty Albedo i Sonus Oliva moga byc bardzo odmienne brzmieniow, chocby ze wzgledu na ksztalt samego przewodnika. Jak mowilem, nie znam ich produktow. Znam Kimber KCAG i w moim systemie sprawuje sie on wzorowo. Zastanawiam, sie jednak czy KCAG ma bezposrednia konkurencje wsrod polskich srebrnych interkonektow biorac pod uwage cene i jakosc dzwieku. Moze jest cos tanszego i lepszego, moze dajacego rownie dobry dzwiek za ta sama cene, a moze bijacego KCAG zarowno jesli chodzi o cene jak i jakosc dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter-> Ze wzgledu na miejsce zamieszkania. Nie mam mozliwosci wypozyczenia i posluchania. Jesli kupie to w ciemno polegajac na zdaniu Forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj najpierw drogą eliminacji wstępnej : spróbuj pozyczyć i olej od razu firmy które sie na to nie zgodzą.

A nuż ten który uda Ci się pożyczyć będzie pasował i problem z głowy, jeśli Ci nie spasuje to potem i tak

możesz sobie kupić w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->Parsec Najgorsze co można zrobić to kupno w ciemno, tyczy się to każdego elementu systemu.

Opinie forumowiczów nie zastąpią weryfikacji w swoim systemie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter=>

pp =>

przecież wyraźnie zaznaczylem dwa razy,ze kabelek będzie pasowal do innego systemu !?

Ale autor wątku chciał porównanie ?!

 

Albedo => z calym szacunkiem ,byly w trójmieście odsluchiwane kolumny Minima A. u kolegii Harviego i po przepięciu waszych przepięknie wyglądających kabelków w 2 minuty potem podniosla się wrzawa ,aby powrocić do poprzednich i zaznaczam nie byla to moja decyzja ?!!!

Obiektywizm - już go brakuje w pańskiej wypowiedzi.

 

as => a słuchałeś innych kabelków z tego wątku ? Przeczytaj temat !!

 

Kimber KCAG moim zdaniem będzie doskonale pasował do lampy i raczej ciemniej grających systemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->gutekbull

No właśnie jak w 2 minuty można odsłuchać kable?

Widzę że już zapomniałeś że wszystko działo się pod Twoje dyktando:)

I tak dyskusja z Tobą do niczego nie prowadzi.

Nie chcę być złośliwy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska, utrzymajta jako taki poziom....

jasne jest, ze dany kabel sprawdzi sie w jednym systemie, nie sprawdzi sie w innym. dotyczy to generalnie dobrych i udanych kabli, oraz tych "slabszych" (choc moze dla kogos genialnych w jego systemie)

do tego sa rozne wersje z tej samej stajni, takze duzo potencjalnych udanych lub mniej udanych kombinacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter -> Wezme to pod uwage moze, tak wlasnie zrobie.

 

ALBEDO-> Masz racje, ze kupno w ciemno to nie najlepsza sprawa. Jednak sadzac po opiniach wyrazanych na Forum, produkty, kazdej z wymienionych w tytule firm prezentuja na tyle dobry stosunek ceny do oferowanego dzwieku , ze byc moze sa warte ryzyka jakie niesie kupno bez odsluchu. W najgorzym wypadku DVD zostanie podlaczone do telewizora srebrnym kablem :) Czy mozesz powiedziec, oczywiscie jesli chcesz, ktory z Waszych kabli jest najblizszy walorom dziwiekowym KCAG?

 

gutekbull-> Moj system to tranzystory oprocz wzmacniacza phono. Pooki co KCAG, ktory pozyczylem sprawuje sie na tyle dobrze, ze zastanawiam sie czy nie pozegnac sie moimi MIT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośpiech w odsłuchiwaniu kabelków (jak i wszystkiego) nie jest wskazany, a tym bardziej jeżeli chodzi o srebro. Ja swojego Argentum SGC 6/4 po kilkunastu minutach chciałem wypiąć, ale uzbroiłem się w cierpliwość i dałem mu "dojść". Dostał ok 20 godzin ciągłej rozgrzewki i pięknie zagrał. Srebro jak wino. Im bardziej wygrzane tym lepsze. Opinię na temat SGC 6/4 napiszę po min. 100 godzinach wygrzwania, wtedy to ma sens. Co można powiedzieć w miarę sensownie o dźwięku po np. 10 minutach słuchania sprzętu w salonie ?:))) Pierwsze wrażenia mogą być zbyt pochopnie wyciągane. Na wszystko trzeba czasu. Pozostałych kabelków nie słuchałem.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SO tez dlugo sie wygrzewaja.

swoja droga jest pewien istotny czynnik, na ktory warto zwrocic uwage - stosunek jakosc/cena. tutaj tez sa pewne roznice...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALBEDO => po podłączeniu kabli Albedo, kolumny Minima Audio zaczely grać jakby ktoś koc na nie zarzucił i nic nie musiałem "wymuszać" ,wystarczy spytac o zdanie np. kolegi Harviego.

 

Nie napisałem ,że I.C Sonus O. jest najlepszym kablem , bo to byłaby bzdura, zawsze można lepiej i na pewno nie wszędzie będzie pasował.

Ale gdyby ktoś mi go położył i powiedział ,że kosztuje 3-4tys. dałbym się nabrać.

Czego nie powiem o innych kablach z tego wątku.

Mój znajomy audiofil ,goszczacy czasami na forum ,Transparenta schował do szuflady, a podłączył S.O

I ciekawe jest ,że głośnikowy S.O nie trzyma klasy I.C

 

A co do Albedo nie wątpię, że mają lepsze kable,

bo są bardzo chwalone i kupowane przez audiofili,

ale ja nie miałem przyjemności tych wyższych modeli słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.