Skocz do zawartości
IGNORED

Kimber KCAG vs Albedo, Argentum, Sonus O


Parsec

Rekomendowane odpowiedzi

-->Parsec

KCAG to kabel który znam doskonale używałem go w swoim systemie zanim założyłem firmę.

Jeżeli szukasz podobnego charakteru to mogę polecić RCA-FLAT-GOLD .

Z wypożyczeniem kabli nie ma żadnego problemu wystarczy zadzwonić.

Dane w "O MNIE"

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parsec => Kimber KCAG ma jedną złą cechę - na dłuższą metę może być w niektorych systemach trochę męczący,

także posłuchaj dłużej , abyś później np.po tygodniu nie miał klopotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale bez tej metalicznej naleciałości"

 

a nawet z pewnym przygŁaskaniem. Co na pewno pasuje wŁaścicielom systemów nieco zbyt ostrych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w odróżnieniu od kolegi gutka, który jak sam przyznał posłuchał kabla Albedo przez chwilę po czym z powrotem odesłał go do pudełka ja miałem okazję trochę dłużej zapoznać się z produktami tej firmy, miałem okazję przetestować bardzo dokładnie prawie całą ofertę tej firmy i to na własnych systemach, porównując je z wieloma konkurencyjnymi produktami (co zadaje kłam twierdzeniu jakoby porównanie bezpośrednie kilku kabli było nierealne - jak sie chce to mozna przeprowadzić dowolny test). Efektem jest nasza wspólpraca, okablowanie i terminale Albedo montujemy w naszych kolumnach, mimo że bardziej "polityczne" i ekonomiczne byłoby montowanie produktów zachodnich firm. Nie załuje tej decyzji, i nie zamierzam jej zmieniać, z naszymi głośnikami te kable zgrywają się znakomicie, i też mogę przywołać opinie wielu osób z tego forum, nie tylko jednego Harviego. Całkiem możliwe, że są zestawienia do których nie pasują, każdy produkt moźe źle zagrać jeśli nie ma synergii w systemie, dlatego też jeśli nie wypróbowało się czegoś w kilku zestawach które się dobrze zna (źródło->wzmacniacz->kolumny->pomieszczenie) to wypowiadanie się o tym produkcie w sposób jednoznacznie negatywny jest nierzadko dowodem braku audiofilskiego doświadczenia i szacunku dla czyjejś pracy.

 

gutekbull: zastanów się czy tak agresywnymi wpisami nie szkodzisz tak na prawdę S.O. , zapewniam cię że prędzej czy później znajdzie się kilka osób które uznają wyższość dowolnego w wymienionych w tej dyskusji kabli nad S.O. bezpośrednio je porównując, a wtedy firma nie uniknie podejrzeń o nieuczciwe zagrania, i nie twierdzę wcale że macie jakieś układy, z praktyki wiem że zadowolony klient potrafi mocno wspomagać producenta i wcale nie jest to złe, nawet się chwali że ktoś w dobie zachłyśnięcia się wszystkim co pochodzi z zachodu potrafi docenić i pochwalić polski produkt, byle tylko robił to z umiarem. 300 wpisów w temacie o kablach S.O wklepane przez kilka osób na krzyż wcale nie wzbudza zaufania do firmy, wręcz odwrotnie, rodzi podejrzenia, nawet jeśli nie są one uzasadnione to na dłuższą mete są szkodliwe. Każdy kij ma dwa końce. Rozumiem że bardzo podobają ci się kable S.O., i masz do tego święte prawo, jednak nikt nie ma recepty na nieomylność i żadna firma nie ma patentu na stuprocentową uniwersalność swoich wyrobów, prędzej czy później każdemu się noga powinie, a wtedy wszystko to co teraz służy budowaniu przewagi moze się w łatwy sposób obrócić przeciwko S.O. Takie przypadki miały już miejsce, nawet na tym forum.

 

Pozdrawiam!

Bartek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGOS => ale żeś mnie pan rozbawił.

Powiem tak, ja mam głęboko w tyłku fakt czy jakakolwiek Polska firma zaitnieje na rynku, bo to źle pojęty patriotyzm, dla mnie liczy się efekt końcowy pracy.

Niestety świat się zmienił, ale niektórzy tego nie zauważają.

Nie ma miejsca i czasu dla wyrobów przeciętnych ,wystarczy się rozejrzeć półki sklepowe ,aż się od nich uginają,

a przecież nie o to chodzi w całej tej zabawie.

A propos popierania kogokolwiek, wystarczy prześledzić wpisy ,zarzucano mi już pracę dla Ushera, że foruję G.C itp. i pewnie McIntosha też ;-)

A prawda jest prozaiczna po prostu jeśli mi się coś spodoba to chwalę to i namawiam kolegów z forum do przynajmniej odsłuchu.

Wasze kolumny zapamiętałem, jedne droższe ok.9000zł były średnie, ale drugie tańsze - bardzo dobre (choć troszkę za drogie) i pamiętam ,że takie odczucia miała większość obecnych.

Nie ma co się obrażać tylko trzeba się brać do roboty , aby robić coraz lepsze kolumny, kable czego wam życzę.

A wy zachowujecie się obrażone panny na wydaniu.

Ja gdybym źle pracował - popełniał błędy to po prostu wylatuje z pracy.

I na kogo będę się wtedy obrażał ,jak pan myśli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KCAG - kiedyś miałem i w systemie Naim Nait 3/MF A2/Triangle Zephyr/Kimber Tc4/8 - sprawował się znakomicie. Po tuningu cedeka w LCAudio i wyostrzeniu brzmienia musiałem pręciutko zamienić na miedż "zwęgloną" czyli VdH.

 

Prównywałem łączówki Argentum 6/4 i SO przy czym Argentum był bardziej wygrzany. Wypiąłem oba. I w oczekiwaniu na 3-go kandydata posłuchałem SO trochę dłużej. Pozostał. Dołożyłem jeszcze jeden do pre>power. Już nie szukam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGOS - masz rację twierdząc,że nawet najbardziej pochlebne wpisy potrafią zaszkodzić.

 

Argentum to dobry wyrób,ale moim zdaniem bardzo przypomina szkołę Siltecha. A tego niestety nie bardzo lubię. Cieszy natomiast fakt,że mamy coraz więcej rodzimej produkcji,z której dla każdego coś miłego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam co prawda kabli Albedo, Argentum, Sonus O, ale znam KCAG i pragne cie poinformowac ze warto moze sprawdzic duzo lepszego Kimbera KS 1020. Na www,maxaudio.pl kosztuje niecałe 2000, a KCAG 1400 zł (za 0,5m). Roznica nie jest duza, a gra tak jak Kimber czyli szybko, trójwymiarowo, czysto a jest pozbawiony pewnego chlodu KCAG (chlodu oczywiscie w porownaniu do Selecta). Nie wiem czy jest lepszy od polskich kabli ale z pewnoscia jest ciekawszy niz KCAG.

1020 ma jedna zyłe srebrna (jest to inne srebro niz KCAG) i jedna miedziana. Ma fabrycznie najwyzszy model wtykow WBT oraz fikusna walizke...taka co to mozesz po niej czolgiem przejechac :)

Zachęcam do posłuchania i zycze dobrego wyboru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull -> Masz racje, ze musze posluchac dluzej zamim postanowie, czy zmienic kable, czy mnie KCAG nie zmeczy.

 

Mars-> Kimbera KS 1020 porownywalem w mouim systemie z z moimi kablami i KCAG. KCAG wypadl lepiej niz KS 1020. Wczoraj jednak dluzej posluchalem na KCAG i moze sa momenty gdzie brzmial zbyt ostro. Nie maialem jesdnak zastrzerzan co do dolu, ktory czasami ze srebrnymi kablami moze byc zbyt cienki. Moze wiec poslucham jeszcze raz KS-1020,

 

ARGOS -> Wiadomo, ze opinie na tym Forum wyrazane sa skrajne. Zawsze powtarzamy, ze wszystko zalezy od sytemu i od indywidualnego gustu sluchacza. Nie podejrzewam, ze ryzykowalbys powodzenie rynkowe kolum, ktore robisz uzywajac kiepskie okablowanie.

Moze gdy sie kiedys spotkacie z gutekbull przywieziesz wersje kolum z okablowaniem Sonus Oliva :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do podłączenia moich kolumn używam Albedo. Mam u siebie Blue za 260zł, Flata I za 560zł i głosnikowy Air I, 3m za 1670zł.

Blue pasuje właściwie do wszystkiego i na dzień dobry mówie o nim, jak ktoś chce tani kabel.

Flat robi taką jazdę, że pogłębia i dzieli jeszcze bardziej, to co zrobił Blue. Nie mówiąc o powietrzu i idealnej i dźwięcznej górze, przy tym bardzo delikatnej i detalicznej. Mimo, że jest to srebro, potrafi zagrać łagodniej niż nie jeden miedziak.

Jezeli chodzi o Air I, to tak jak bym podłączył przedwzmacniacz. Zauważa to każdy klient, któremu demonstruje kable. Air I ,poprostu dodaje pałeru, nie mówiąc już o innych jego zaletach.

 

Ogólnie, duża klasa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym i ja dorzucić swoje trzy grosze (kilka truizmów) . Na początek przypomnę truizm o nie kupowaniu w ciemno (przed odsłuchem i wygrzaniem). Kilka razy powstrzymałem się przed tą pokusą i jak oceniam, mam o kilka kłopotów mniej. We wszystkich przypadkach decydowałem się w końcu kupić inny produkt, niż pierwotnie zamierzałem.

Przestrzegam przed wrzucaniem do jednego worka IC jednego producenta - przykład ALBEDO: każdy kabel (Blue, Flat One, Flat One Gold, Monolith) "grają" całkowicie różnie i sugerowanie się tylko rodzajem metalu przewodzącego jest błędne.

Nawet najbardziej zacny IC w różnych systemach może zagrać różnie, toteż bezkrytyczne przyjmowanie polecanych IC przez innych (inne systemy) jest ryzykowne - można trafić w dziesiątkę, albo w płot.

Każdy z naszej braci ma inne preferencje odsłuchowe. Gdyby wszyscy słyszeli tak samo świat byłby mniej ciekawy.

Co do szczegółów popieram Marsa w sugestii dotyczącej KS 1020 - według mnie IC zdecydowanie wyższej klasy dźwiękowej niż KCAG.

S.O. to bardzo zacne kable, a spór o ich wyższość nad ALBEDO przypomina spór o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy.

Ja w każdym razie wybrałem do mojego systemy Monolity. Wybierałem 6 miesięcy i całe szczęście mam to za sobą. Czego i autorowi wątku życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja napiszę swoje 3 grosze o IC Sonus Oliva w swoim systemie. Dostałem go do testów niedawno.

 

Szybki, dynamiczny dźwięk (wreszcie IC, który nie ogranicza dynamiki). Nawet fajny, gdyby nie to, że skubaniec osusza dźwięk. W moim systemie słyszę to wyraźnie. Nie ważne jaka płyta, jakie nagranie, repertuar - słychać tą cechę WYRAŹNIE cały czas i to razi moje uszy i mózg. Co do planów: pokazuje 1.- wiadomo i drugi. III nie zauwazyłem. Tak jakby preferował pierwszy i tylko drugi. (Inni potrafią więcej i lepiej.)

Wokale - ok. Sybilanty - b. db. Jednak za to osuszanie dźwięku mówię mu stanowcze NIE. Mam większe oczekiwania. Ogólnie wolę juz swego garmina, który broni się dzielnie do 800zł patrząc po cenach sklepowych na "dzień dobry".

 

Nieźle S.O. wypadł w ostatnią sobotę w olsztyńskim "Bohema Jazz Club" z mocną lampą (2x30W). Mam kupę fotek ze spotkania ale nie mam czasu zamieścić. Było 5 złotouchych i 3 wzmaki do porównania. Może później.

 

* * *

Poza tym IC XLO ULTRA - przeciętność, jakich mało. Zgłupiałem. Za tę kasę ?! I żeby takie coś (ładne optycznie nie powiem) kosztowało 730zł to naciąganie klientów. Może w USA ma on sens istnienia za te pieniądze, ale u nas ? ;)) Maks. 100zł i to wszytko. Prawdę powiedziawszy nawet za te pieniądze bym go nie kupił. (AQ Copperhead przynajmniej kosztował uczciwe 45-50zł z metra i był dobrym wyborem w swej cenie, nie licząc Klotzów, Cordiali, itp.)

* * *

CARDAS 300B MICRO- mam żal do AV, że nie dopisali, iż ten IC co kiedyś nawet dostałł rekomendację (nr 4/'04AV), teraz zabrali(?) delikatnie rozmazuje kontury dźwieków w całym paśmie ! Słychać to jak cholera na basie, który jest prezentowany efektownie, jednak preferuje on tylko pewną część pasma. Tu rozmazanie konturów jest - moim zdaniem i dla mnie - NIE DO PRZYJĘCIA.

S.O. robi to lepiej, bo różnicuje cały ten podzakres b. efektownie.

Poza tym Cardas 300B MICRO to ciepły, o ładnych barwach IC, solidnie wykonany i świetnie ekranowany - co poważnie przyczynia się do ograniczenia brumienie głośników. Rewelka :))) Nie jest mistrzem mikrodetali. Gdyby nie to rozmazanie konturów - wart zainteresowania ale i tak warto go posłuchać. Za 300zł - można brać ( po uprzednim sprawdzeniu w swoim systemie.).

 

W system pawiowego 300B micro (kevlarowe membrany przetworników) wpisał się doskonale. Tam z kolei S.O. dał popis nie sprawdzenia się i tyle. Wokale buczały i brzmiały nienaturalnie - szkoda słów. Nie mogłem uwierzyć, że to ten sam kabel, co grał u mnie (S.O.) i o którym już wyrobiłem sobie zdanie...

Brakuje mi w nim (S.O.) naturalności i wypełnienia - nasycenia dźwięków. Jest sucho beznamiętnie i przez to dla mnie mało interesująco. Ale jak ktoś tak lubi albo ma "zmulony" system, będzie w sam raz. Coplandowate brzmienie wszak nie każdy musi lubić. Słuchanie na nim muzy jest monotonnie nudne i mało przekonujące w sensie nawiązania do naturalnego brzmienia instrumentów akustycznych i w świetle owego osuszania dźwięków.

W moim systemie i moim zdaniem. Proszę o tym pamiętać. W innych systemach może się S.O. podobać/sprawdzić, czemu nie.

 

Pozostał mi jeszcze do przetestowania w zachwalany IC Stereovoxa...

* * *

Z obcych IC, po garminach, podobał mi się jedynie AN Lexus. Poniżej jego poziomu nic mnie już nie interesuje.

Amen.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29 => masz prawo do własnej oceny jak każdy na tym forum, ale kompletnie się z tobą nie zgadzam.

Mam zupełnie inne odczucia z tego co napisałeś wynikałoby ,że B&W są mulące, a Macowi brak wypełnienia, nasycenia i naturalności ;-)

Może i masz rację ,do tej pory bardzo mi się podobała średnica McIntosha ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, andrea to ci dopiero :). Ja także mam kompletnie odmienne odczucia, zmulenie i osuszenie to ostatnie

cechy ktore bym zarzucil S.O, wg mnie lekko osładza dźwięk :). A co powiesz na teorię że pokazał

jak rzeczywiście grała ta elektornika ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->zildjian: weź S.O. w ręke, przyjedź to się dowiesz, co ci będę tłumaczył :) Porównamy z dowolnie innymi IC iTy napiszesz, jak S.O. u mni egrał. ok. ?

* * *

Z całym szacunkiem, wiem, co piszę. Jakoś inne kable nie osuszały. ŻADNE INNE.

 

Swoją drogą mój system łatwo reaguje na zmiany kabli i jest to zastanawiające.

Myślcie, co chcecie, u mnie było grały jak napisałem.

Możliwe, że niektórym z Was takie granie się podoba i to bardzo. Mnie nie.

 

Przykład/porównaie z Makiem uważam za niestosowny. Prosze nie robić ze mnie głupa, bo trochę w życiu słyszałem ;))

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> piter: nie napisałem, że S. O. Muli. Skądże. Źle zrozumiałeś. Przeczytaj jeszcze raz. Uwaga dot. elektroniki, (nie IC).

Na lampie po pół godziny słuchania, efektu osuszania prawie nie było. Towarzyszył troszeczkę na początku, potem jakoś go nie zauważałem. Zniknął. Ciekawe gdzie ;)

 

Pozdr.

 

PS. Nie bójcie sie mówić całęj prawdy. Ona i tak wyjdzie na jaw.

Kabel się musi znaleźć w systemie - wszyscy to wiemy. Ten sam w innym, może pokazać zupełnie inną twarz. (Temat rzeka.)

Stąd odmienne opinie/wrażenia na ich temat nie dziwią mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy poruszyłem S.O, Argentum itp na forum. Teraz uważnie czytam to co koledzy piszecie i w spokoju analizuję.Wnioski wyciągnę sobie potem.

Zildjian- Stereovox przecięty w pół by Zydelek w stosunku do Całego "dziewiczego" to jak dwa inne kable:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, andrea chyba wydaje mi sie ze wiem o jaki efekt moze Ci chodzic jak mówisz o wysuszeniu, ale ja bym to zupełnie inaczej określił, te kable mają taką cechę która mi sie kojarzy z pewnym brakiem płynności czy gładkości, gdzieś na przełomnie średnicy / wysokich. Osuszenie to dla mnie znaczy brak przekazywania barw, a moim

zdaniem w SO o tym mowy nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe już wiem, że nie jestem jedyny, który zauważył,że S.O. EWIDENTNIE osusza dźwięk ;)

Inna sprawa, że Ci co też tak ocenili milczą. Nie moja sprawa WHY.

Amen.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>andrea29 brawo!

"Nie bójcie sie mówić całęj prawdy. Ona i tak wyjdzie na jaw.

Kabel się musi znaleźć w systemie - wszyscy to wiemy. Ten sam w innym, może pokazać zupełnie inną twarz."

Dokladnie tak, kiedys napisalem nawet apropo air2, ze w konfiguracji ktora mialem zagral bardzo dziwacznie i musialem

go natychmiast wymienic, wpasowal sie w inny system wybornie, bo jest poprostu dobry :-) A i powtorze, tak dla

przypomnienia, ze taki dnm reson jest kablem wybitnym, zaslugujacym na plakietke hiend!!!, a niektorzy tak biadola na jego

temat, natomiast plecionki cordiala sa do dupy, inaczej gitary :-O

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> piter: nie umiem tego nazwać inaczej. Rzecz niewątpliwie dotyczy barwy - masz rację. Brzmienie S.O. jest efektowne przez dwa, trzy utwory, albo jak się miało poprzednio taki sobie punkt (IC) odniesienia. Na moim poziomie ja się na taki przekaz nabrać nie dam. I tyle. Przyznaję, że S.O. wypał po kolorowym w barwy Cardasie rześko i świeżo, niejako jak zaprzeczenie tegoż. Po pól dnia zastanawiania się co mi w nim nie lezy nazwałem tę cechę osuszeniem i wydało mi się to najbardziej adekwatnym określeniem charakteru S.O. Jeśli pan Witek jest w stanie zostawić mi cechy tego IC, a zlikwidować ten niekorzystny efekt osuszanie dźwięku, jestem S.O. zainteresowany poważnie, a jego twórcę uznam za kablowego guru. Inaczej nic z tego.

 

Pozdr. serd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.