Skocz do zawartości
IGNORED

Kimber KCAG vs Albedo, Argentum, Sonus O


Parsec

Rekomendowane odpowiedzi

Gadacie głupoty. Jakie wygrzewanie? Jaki wpływ na dźwięk mają kable? Sprawdzałem tysiące razy. IC, sieciówki, głośnikowe to voo doo. Czysta marketingowa ściema. Jak sprzęt jest źle zbudowany to może coś kable dadzą. Ale w Hi-Endzie? A na Mac-a na pewno nic nie ma wpływu bo to sprzęt idealny. Tym bardziej wygrzane kable he,he,he. Złotousi. Nasycenie i barwa na kablach:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam odwrotne wrazenie, im lepszy sprzet tym większe znaczenie mają kable. A dla andrea29 S.O. są po prostu za dobre do jego systemu i pokazują jego niedoskonałości :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. A jak podłączymy SO do "słodkiego" wzmaka to zagra słodko, do tłustego zagra tłusto. Czyli Panie Hi-End. Istny kameleon. Ze słabym zagra słabiej a z lepszym lepiej:) Słabego zniszczy, lepszego wywyższy. I bądź tu mądry jak do niedawna Klotz czy tam inny Cordial był ok. i nie było różnicy. No i jeszcze zapomnieliśmy w wątku o rewelacyjnym Stereovox-ie, którego coraz więcej w ogłoszeniach. Uczymy się, uczymy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze, a ja myslalem, ze wrazliwosc na np. interkonekty zalezy glownie od konstrukcji i impedancji wyjsciowej zrodla sygnalu i tych samych cech na wejsciu np. koncowki mocy...ale widze, ze to ma cos wspolnego jedynie z cena :-) Jednym slowem zdemaskowalismy Lapunowa jako heretyka :-) Arek - masz racje, uczymy sie, uczymy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjasnienie - SO, ktorego sluchal Andrea gra juz od bodaj miesiaca wiec raczej jest wygrzany.

Prawde powiedziawszy nie rozumiem calej dyskusji - jedni drugim usiluja udowadnic, ze nie slyszeli tak naprawde, tego co slyszeli. Zrozumialbym gdyby taka dyskusje prowadzili poczatkujacy, ale kazdy kto choc troche sie osluchal zdaje sobie sprawe, ze nie ma kabli idealnych - z jednymi klockami kabel sie sprawdzi, a z innymi nie. Stad u Adrzeja SO moze osuszac dzwiek a u innych nie, stad u mnie odczuwam braki na srednicy, a inni moga ich nie odczuwac, etc etc etc. Wiecej luzu Panowie - nie broncie poszczegolnych kabli jak Czestochowy to jest jakby kapke bez sensu - nie uwazacie? :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda pliszka swój ogonek chwali, hehehehe. Zresztą pisałem w żartobliwym tonie. Jesssssssssuuuuuuuuuuu co za ponuraki. A tak gwoli wyjaśnienia to najwięcej zaciętości (ukrytej) w swoich wypowiedziach miał Albedo, ja rozumiem że broni swojego, pewnie też by chciał aby się o jego kablach tak wypowiadali jak o S. O. Może gutekbull zmienisz kable na albedo ;). Więcej luzu panowie.

Pozdrawiam

Zwolenników wszystkich kabli zarówno albedo jak i S. O. i innych wymienionych w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67

Ja bym sie nie pytał czy to HE, tylko podszedł do problemu od drugiej strony, przy brzmieniu/cenie S. O dopiero widać ile z tzw, H Endu to ściema i nabijanie w butelkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter

To widzę, że drogie kabelki to voo doo a tanie to nie voo doo. Drogie nie dają poprawy dźwięku (to tylko złudzenia słuchających) a tanie tak (gremialne olśnienie:)) Tani to Hi-End a drogie to badziewie i ściema:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, na tym forum ta grupa, szczególnie piszących, to jakieś 90% luda:) I ja się z nimi zgadzam. Tanie to Hi-End. Drogie to ściema, szczególnie w Ameryce (biedny americano:)). No i do tego jeszcze stare:) Kiedyś to były sprzęty, a głośniki, myyy miodzio. A więc Hi-End to stare dobre rzeczy, tanie kabelki no i koniecznie bez sieciówek, listew ( to są dopiero naciągacze). Do tego koniecznie stare płyty:) ale tylko czarne. Nowe to tylko złote. No i "bańki" to podstawa. Bez tego nie ma nasycenia:) I tutaj mamy Andrea29. Nie ma "baniek" to ma sucho:) Sam sobie winien. CBDU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że Andrea napisał co napisał.

Jako punkt odniesienia podał kilka innych kabelków. Mam podobne odczucia co do wspomnianego Cardasa 300B, z którego korzystam od ponad roku. Oznacza to dla mnie, że nasze systemy mają dość podobną charakterystykę, albo że słyszymy podobnie. Tak więc SO prawdopodobnie zabrzmi dla mnie podobnie jak dla Andrei. A skoro osusza to... "życie jast za krótkie na kiepskie hifi" :-)))

 

To nie był trollizm, tylko tak się jakoś najeżyliście sieroźnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytając cały wątek rozumiem oco chodzi firmie ALBEDO. Że Gutek po odsłuchu kilku minutowym ocenił jego produkty, a na S.O. poświęcił 100 godzin. Więc czy to nie jest stronnicze .

A tak apropos drogi Gutku skoro piszesz że inne kable w tym wątku niedorastają do pient S.O. to konkretnie jakie modele masz na myśli, czy były wygrzane,czy może w tym czasie twoja motoryka psychiczno-ruchowa była zachwiana.

Oto GURU który obnaża przed Nami swój brak doświadcyenia w materji odsłuchu!

Zamiast marnować czas na Forum siadaj do Swojego cudownie dopasowanego sprzętu i nabieraj wprawy w odsłuchach.

Pozostaje Tobie tylko się modlić by ALBEDO nie zaproponowało Ci ślepego testu.

PS

Sam pośadam kabel ALBEDO

Warto poczytać piersze wpisy Gutka w tym temacie i wszystko jasne.

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panie ten SO to już jest Hi-End czy nie? Bo Stereovox już jest:)

 

Dla gościa na kuroniu kabel za 300 zł to hiend, a first ze swą ceną to już świętokradztwo, zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Rozmawiałem z jednym jegomościem o SO, a on mi na to, że tanich gum od majtek nie słucha i już wyrósł z badziewia, to co wziął Sasza merca i już z nim leci zamienić sobie na interknekcik, absurd,- 90% naszego społeczeństwa żyje czasami przez rok za jeden nasz klocek, a my się zastanawiamy- MAM HIGHENDA CZY NIE, Jak mi na forum powiedzą, że nie to wstyd będzie- matka biiere kredyt leta po kabel, a remont domu znów musimy odłożyć, bo wiesz kochhaannnieee ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Dla porządku:Gutek pisał wyżej,że do testu otrzymał kable SO wygrzane. Więc już wiedział czym ...pachną. Potem zamówił egzemplarze dla siebie. I miał z nimi kłopot. Kontaktowalismy się. Gdy ja już zdecydowałem,że biorę 1-szą parę do cd>pre on jeszcze się wahał narzekając na bas. Poradziłem,aby poczekał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze do Andrea:

 

 

Przeczytałem raz jeszcze cały wątek. Nie sądzisz,że poważny wpływ na Twe odczucia miały Aboxy? Znam je.

Jakie były użyte kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->panerai_47

Wcale nie chciałem by moje wpisy były odebrane jako zaciętość z którą bronię wizerunku swojej firmy (poświeciłem jej 8 lat) ,to po prostu jak odruch bezwarunkowy:)

Jeżeli Ktoś został urażony moimi wpisami to z góry przepraszam.

A tak na marginesie za rok lub dwa gdy zajrzymy do tego wątku nie jeden z nas zdąży zmienić kable firmy"A" na kable firmy"B", z miedzianych na srebrne i odwrotnie.

Bo na tym polega "choroba audiofilska" że wszelkiego rodzaju zmiany dają tyle radości.

Pozdrawiam

Grzegorz G.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@albedo

luuz, ja też nie jestem bezstronny, posiadam okablowanie S. O. Ja ciebie rozumiem, patrzysz na to poprzez pryzmat swojej firmy i ciężkiej pracy, każdemu dobremu produktowi przydała by się taka darmowa reklama. Myślę jednak, że na razie żaden IC czy kabel głośnikowy nie jest w stanie dać takiej wysokiej noty: ceny/jakości dźwięku. I jak rozumiem gutekbull'a o tym on mówi. I znowu został wbity kij w mrowisko ;). Ale takie dyskusje przynajmniej coś wnoszą, każdy na forum uczy się, i nawet jak podchodzi się do pewnych rzeczy sceptycznie to tym bardziej później jest się zdziwionym, że S. O. są the best (cena/jakość). Tym bardziej, że Pan Andrzej jest w stanie wykonać każdą modyfikację dot. jego produktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Albedo

Nikt nie mowi ze Albedo jest gorsze tylko ze SO ma lepszy stosunek jakosc/cena.

A wtedy na odsluchu lepiej niz albedo model nie pomne (grubosc weza strazackiego) rozjechal niebieski Cardas z ktorym przyjechal MA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej to ciekawy jest fakt,że najmocniejsza broń A.Witka( S.O.) to kabelki głośnikowe ,a nie sygnałówki.

O ile sygnałówki zaliczam do dobrych drutów,to głośnikowe przerastają je o parę długości.

Były w stanie konkurować z A.T.Forrest ,Transparentem-a to jest wystarczająca rekomendacja.

No,i nie były gorsze,były inne,miały swój charakter.

Warto posłuchać,nie są tanie,ale są atrakcyjną alternatywą dla drogich firm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank

He,he tak to jest w tej zabawie, ile osób tyle opinii, , ja uważam właśnie że IC to bardzo mocna strona S. O. i są lepsze od głośnikowych :))

 

P. S.

Wątek zboczył zupełnie z tematu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.