Skocz do zawartości
IGNORED

Kimber KCAG vs Albedo, Argentum, Sonus O


Parsec

Rekomendowane odpowiedzi

-> Profil: a jaką Ty widzisz konkurencję dla niego (oczywiście w podobnej cenie) ?

Wydaje mi się, że często się zgadzamy, więc jestem ciekaw. Percepcjonizm ? /-Nie znam, nie miałem okazji posłuchać, żałuję bardzo :( Szanuję "Audiograde'a"./

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29 => co ty wypisujesz ???

To ,że ze Stereovoxem HDSE u ciebie jest ok. , a u kogoś nie to ma świadczyć , że ten ktoś ma źle zestawioną elektronikę ???!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->gutekbull: dobrze kumasz. Tak może być /Nie musi./

Czy przypadkiem sam nie miałeś z tym problemu ?

* * *

A poza tym z mego"oczarowania" tym IC /spoko, dość chłodny facet jestem, choć reaguję żywiołowo jak mi się coś b. spodoba) da się wyciągnąćjeden wniosek. -Szybko duzym zaufaniem obdarzyłem ten IC. WHY?-Odpowiedzcie sobie sami...

* * *

Właśnie wyławiam osoby, które nabyły ten IC i które się go pozbywaja ;) /Nie ciekawi mnie dla jakich innych, jeśli dla produktów znacznie droższych. -To nie moja liga.../

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ,że nie masz racji , bo jak byś miał to wszyscy by kupowali ta samą elektronikę ;-)

A tak każdy kabel znajduje swoje zastosowanie ;-)

Ja miałem okazję słuchać S. HDSE ,ale nie w swoim systemie i był bardzo ok. ale tak jak już wspomniałem chyba nie bardzo by pasował do B&W - ale to tylko domysł.

 

A co do mojego zestawienia elektroniki - nie narzekam ;-)

Choć zawsze można lepiej ;-)

A z kabli też jestem zadowolony, użyłem pełnego okablowania IC Sonus O. do preampu i końcówki i do CD ,

a głosnikowe to R.D na górę i średnicę , a na bas Kimber 8TC - ( zmusiła mnie sytuacja)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->gutekbull: I tak i nie. Pomyśl ilu ludzi byłoby szczęśliwszych, GDYBY UMIAŁO skonfigurować sobie takie systemy jakie mają oblatańcy na tym forum ?

 

Cześć tego nie umie. Nie są świadomi siły synergii czy siły oddziaływania pomieszczenia na dźwięk. Nie mają po prostu dość WŁASNEGO doświadczenia czy ZDANIA co do kierunku w którym chcą podążać.

To moje zdanie. Wcale się przy nim nie upieram, bo rozumów wszystkich nie pozjadałem ale tak sobie czasami niestety myślę.

 

A co do tego, że "każdy kabel..." -Zgadza się. (Zamiast udoskonalać kablami co się kupiło, niektórzy usiłują poprawić niedoskonałości złożonych systemów. Niby na to samo wychodzi... Też dobrze. Arsenał środków jest b. bogaty.

* * *

Ze swego zestawienia sprzętu nie musisz mi się tłumaczyć ;) Ważne, żebyśmy wszyscy byli szcześliwi z tym co mamy. /I tak jest najlepiej./

Czego wszystkim (i sobie) życzę.

* * *

Jeśli będziesz miał kiedy okazję, wrzuć w swój system S. HDSE i zobacz co się będzie działo. Może coś napiszesz (?) I oczywiście - BTW - zapraszam do mnie.

 

Pozdr. nocną porą i idę słuchać muzy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29 => z całym szacunkiem z niczego się nie tlumacze ,tylko jak byłeś łaskaw zauważyć czytają nas inni ,którzy kompletują swoje systemy i po prostu czytając forum , "uczą się".

Stereovox HDSE odpada przy klockach "wyższej klasy" ponieważ nie ma XLR , a wyżej napisałem ,że u mnie różnica pomiędzy XLR, a RCA jest szokująca i zwykly drut na XLR pokona HDSE w przedbiegach ;-) - już sprawdzałemz wieloma drogimi kablami.

A z kolei Stereovox na XLR nie jest już taki tani , HDSE nie występuje w wersji XLR.

Zresztą kupując Sonus O. zamknąłem sprawę IC bo jest doskonale i jestem z tymi kablami zachwycony.

A po tym jak kolega Zidijan wyrzucil ze swojego systemu Stereovox HDSE na rzecz S.O ,a byłem u niego i słuchałem HDSE ....? - nie ma sensu dalej się bawić. CZas na Jazzzzz.

 

Idę na plażę czego wszystkim życzę, a wieczorem możemy się spotkać na "Gdanskich Nocach Jazsowych" gdzie wszystkich zapraszam (wczoraj wspaniały koncert dał M.Urbaniak)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma o co kruszyć kopii, każdy ma swoje racje.

Andrea29, mówiąc o synergii zestawu, pomieszczenie itp. Zgadza się ale nie do końca bo jeśli synergię już mamy to kable, dobre kable nie powinny niczego zmienić a przynajmniej wywoływać takiej euforii :-)). Stereovox nie wygrał u mnie z cardasem gold ref. i kropka, być może właśnie dlatego, iż nie mam zrównoważonego zestawu (na pewno pomieszczenie cieniuje) i staram się poprawić to łączówką. Po to w końcu dobieramy i kupujemy różne IC.

Racja gutekbulla jest taka, że przynajmniej kilku 'oblatańców' zrezygnowało jednak z HDSE :-) no i mamy jednak sporo różniące się zestawy.

Na koniec andrea29 w 200$ nie znalazłem tak dobrego kabla.

Poza tym ciągniemy temat nie w tym wątku co trzeba.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Panowie, skomentuję krótko: przyjmuję do wiadomości słuszne Wasze racje. Akceptuję Wasze zdanie i wybór(!). (Taki jestem. A co, nie wolno mi ? ;))

 

Wszyscy wiemy czego chcemy i co/jak słyszymy.

Wybraliśmy różne kable do swoich zabawek i dobrze.

Jesteśmy na forum, dyskutujemy, ale lubimy się (tak myślę).

 

Każdy poszukujący prawdy (czasami tylko swojej ;) i swego ideału audioczubek, może dowolnie wybrać swego faworyta, i może to być kabel spoza wymienianej tu stawki. To przecież jasne, że nasi ulubieńcy nie wszędzie się sprawdzą jednakowoż - normalka.

I gitara. Myślę, że się jednak dobrze rozumiemy, bo:

a). mamy za duże doświadczenie własne, by nie ufać, że system Kolegi źle gra,

b). jesteście ludźmi na poziomie.

 

Koniec dyskusji z mojej strony, wracam do przyjemnych zajęć czyli wykańczania piwnicy. (Naprawdę sprawia mi to duża frajdę. Wszak realizuję jedno ze swoich marzeń. Są postępy, jest cool :)

 

Heja :) Do zobaczenia/spotkania, do którego musi kiedyś dojść :) Bo te - w nie za dużym gronie - są fajną sprawą.

 

Pozdrawiam serdecznie, wcale nie zacietrzewiony, andrea29

 

Naprawdę Was (i Wasze argumenty) rozumiem i przyjmuję do wiadomości. (Siebie rozumiem najbardziej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !

Jak już zaanonsował mnie Andrea 29 to wypadało by się udzielić i napisać coś od siebie ,na temat rzeczonego kabla

 

STEREOVOX : zaprezentował się nader dobrze – bardzo szczegółowy, mikrodetale pokazuje bardzo wyraźnie i szczegółowo nie separując ich z całości muzycznego przekazu .Barwa i brzmienie wokali damskich i męskich bez zarzutu, dęciaki i smyczki bardzo realistycznie brzmiące a bas naprawdę nisko schodzący i pełny – (nie potężny) lecz w sam raz taki jakiego bym oczekiwał. Może na moich głośnikach byłby potężniejszy lecz to co pokazały tabletki Andrei było bardzo obfite. Wiem że to co usłyszałem służyło temu systemowi i zgrały się IC z nim bez pudła , Może w innych zestawieniach by nie zagrały lecz tu wpisały się idealnie . I jeszcze jedno kabelek wprowadza kontrolę w system i w pewien sposób kontroluje głośniki i nie pozwala im wpadać w buczenie co niekiedy jest odbierane za odchudzenie na basie.

Pozdrawiam serdecznie Bodo_z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za wyrazone opinie. Poki co nie zdecydowalem sie na srebrny kabel. Do czasu kiedy to nastapi funkcje "lacznika" miedzy odtwarzacza CD i przedwzmacniacza przejal od MIT niebieski Siltech Paris.

Pozdrawiam, Parsec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

robtango, 18 Sie 2005, 13:46

 

>Panowie nie chce sie wymadrzać ale Hi-end sprowadza się do kilku cech może je wymienię dla

>przypomnienia.Po pierwsze cisnienie akustyczne do posiadanego pomieszczenia ok 120dB-do 140 dB dla

>kiku watt w pełnym paśmie.Równowaga tonalna żadne z pod zakresów nie powinno dominować.Słowo bas

>,tutaj chodzi przede wsystkim o obrys instrumentów i ich najniższe skladowe które słyszymy, a nie

>buczenie.Koherentność czasowa podstawa dobrego dźwięku ,słuchamy głośno bez zmęczenia kolumny

>Thiel'a ,manger.Barwa muzyka barokowa najlepsza do testow i koncert na żywo w filharmonii kolumny na

>głośnikach accuton .Holorgafia poprostu pozcztówka trójwymiarowa widziana uszami.Dynamika od

>najcichszego tutti do najgłośniejszego fortre bez utraty informacji polecam sample Telarca, Dmp i

>Reference Recordincs.Kable Stereovox to przedpokój hi-end i jest to kabel, który zaszedł najdalej, w

>stosunku jakość do ceny.

 

Świetne i bardzo trafne określenie cech Hi-endu!!!

Po tak znacznym czasie od tamtych wpisów nieśmiało zapytam co na dzień dziesiejszy uważasz i uznałeś za pokój skoro Stereovoxa uznałeś za przedpokój?

Pozdr, i oczekuję ciekawej dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Argentuma to kolejność jest: IC są bardzo dobre ale już głośnikowce i sieciowki sporo odstają.

Oferta na tle konkurencji S.O jest bardziej wyrównana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.