Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do subwoofera


eXtreman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jeżeli umiesz lutować to dla Ciebie żaden problem kup kita najlepi z nowego elektronika jest zestaw zwie się bodajże wzmacniacz mocy do subwoofera jest ona zbudowany na 2 TDA7294 w mostku osiągając tym samym moc 160W/8ohm.

 

ogólnie rzecz biorąc to zależy od tego jaką powierzchnie chcesz nagłośnić i ile jaka efektywność ma ten głośnik niewiem , a ciśnienie akustyczne jakie chcesz uzyskać też jest ważne

podaj wiecej szczegółów czy może chcesz wycisnąć maksimum z tego subwoofera wtedy polecam cos na STK 4048 lub STK4032II.

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółow nie znam ale z samochodowym wzmacniaczem blaupunkt gra bardzo dobrze, wzmacniacz ten m 160wat.

Przyznam ze che miec z niego porzadny i mocny bass.

Przyda sie tez jakas zwrotnica albo filtr ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fourierek:

 

Otóż Hertz 250 występuje w 4 odmianach (ES oraz HX, oba występują z literą D lub bez), te z literą D mają podwójną cewkę 4+4 ohm, po połączeniu szeregowym dostajemy 8 ohm i można myśleć o mostku na scalakach, natomiast jeżeli kolega eXtreman posiada woofer bez litery D w oznaczeniu, to ma on 4ohm impedancji i dlatego TDA7294 w mostku raczej go nie obsłuży (bo każda końcówka będzie wtedy "widzieć" 2 ohm), natomiast chipy STK są przystosowane raczej do wyższych napięć a niższych prądów i nadają się głównie do napędzania 8 ohm (o mostkowaniu można zapomnieć)

 

Niestety napędzanie niskich impedancji to nie jest taka prosta sprawa dla początkującego - albo jeden LM3886 (ew. TDA7294) i ograniczenie mocy do 40 - 50W (te 68W z karty katalogowej to można mieć, ale z idealnym zasilaczem i radiatorem) drugim wyjściem jest klasa D (trudniejsza w aplikacji, kości LM4651 + LM4652 powinny dać coś rzędu 120W ale tylko w subie) albo budowa dyskretnej końcówki (bodajże Igod i DeTom kiedyś takie oferowali).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskretny wzmacniacz do suba na MOSFET-ach 220/400W, o rewelacyjnych własnościach, opisywa kiedyś ThoraxLabs; podawał osiągi i oferował schemat; wątek 9991.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze powstał problem.

Ja sie nie znam na elektronice.

Moze ktos by mi pomogl cos takiego skleic ??

Widze, ze jeszcze nie ustaliliscie jaki wzmacniacz bylby odpowiedni??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>eXtreman,

Mam podobny głośnik Hertz ES 250 i właśnie chciałem zrobić do niego skrzynkę. Program WinISD proponuje mi ok 40l przy 28Hz. Z opinii wiem, że ten głośnik gra dobrze w ok 28l ( wtedy cięcie na ok 35Hz). Powiedz, jak ci to gra w takiej dużej skrzynce? Mój sub również ma stać w pokoju i służyć do filmów, gier i czasem muzyki. Co do twojego wzmacniacza, to czy ten Blaupunkt nie wystarcza? Co to za model. Sam chciałem zastosować właśnie Blaupunkta, bo uważam że ma odpowiednie brzmienie do tego Hertza. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z ostatnich numerów elektroniki jest ciekawy wzmacniacz mosfet 400 z kitu. Hmm...może to jest właśnie coś, czego potrzeba Hercowi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->misiomor

 

a co wogole myslisz o wooferach Hertza z seri Energy HS, ES 200, 250. Zastanawiam sie nad ich mozliwoscia stosowania w domowym HIFI jako woofer w 3 drogach? Generlanie glosniki tanie jak barszcz a przez caraudio chwalone i to bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o tego blaupunkta, to jest to model GTA 250, do domu sie raczej nie nadaje, bo przeciez musialbym miec akumlator :D

Ten wzmacniacz ma odpowiednie filtry i temu gra to niesamowicie.

Obudowa 40 litorw jest zalecana do BR a 28-29 bez BR.

Czekam wiec na jakas propozycje stworzenia wzmacniacza.

Powiedzcie tez skad mozna zdobyc taki filtr jak w tym wzmacniaczu, zeby odcinal gorne i srodkowe pasmo... ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

Zgoda zgadzam sie z Toba "misiomor", ale odpowiadałem nie znając tak dokładniej tego glośnika. a koncówka dyskretna chocby w oparciu np. o schemat ideowy wzmacniacza stosowanego w WS-kach jest dobrym i tanim rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor

Poprawka ES i HS (nie HX) to sa dwie serie, ES jest nowsza ma troche wieksza efektywnosc i zwiekszony Xmax, jest troche mniej wymagajaca co do wzmaka, prawdziwa efektywnosc tego glosnika to 86dB !! Do napedu konieczne jest prawdziwe 250Wrms i wtedy glosnik pokaze co potrafi, niestety jest bardzo pradozerny. Przy projektowaniu wzmaka nalezy pamietac ze Re tego glosnika to tylko 2,6R wiec dobrze by bylo zeby wzmak byl stabilny przy 2R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam eXtreman'a i reszte zalogi. Moge wykonac dla ciebie wzmacniacz o mocy powyzej 100WAT R.M.S. (przy 4 ohmach, bo wlasnie tyle ma twoj glosnik i musze przyznac ze dokonales swietnego wyboru. Sam posiadam glosniki tej firmy). 100WAT to potezny kop (sam uzywam takiego wzmacniacza) i pozwala przezyc niezapomniane wrazenia podczas odsluchu choc sasiedzi nie podzielaja mojego entuzjazmu ;) Jezeli jestes zainteresowany to pisz na adres: [email protected]. Z checia pomoge i podziele sie swoja wiedza. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

>Extreman

Czy już kupiłeś jakiś wzmak do tego Hertza? Też mam Es250 i myslałem nawet nad wzmacniaczem cyfrowym. Na Allegro są moduły wzmaka 150W RMS na Mosfetach. Nawet mi sie to podoba, ale gdyby było 2 razy więcej mocy. Mój głośnik włożyłem do 34 litrowej paczki BR fi 10.

Przez jakiś czas zasilałem go estradowym wzmakiem Contra 80. Polski wzmak na połowie mocy tworzył wielkie grzmotnięcie. Dynamika była świetna

 

Zaskakujące jest to, że głośnik gra miłym ciepłym dźwiękiem, nietypowym zupełnie dla takiej średnicy ( 25cm). Bas jest przy tym mocny i bardzo sprężysty. Ma świetną kontrolę i prędkość. Przy testach basu nawet przy dużych natężeniach widać szybkość membramy. Wychylenie i momentalny powrót.

Obecnie suba prawie nie włączm, bo contry już nie mam a na wzmaku stereo ( tylny kanał) to szkoda tylko włączać. Jednak czasem przekręcam na 1+2 i odrazu czuć basik w nogawkach...

Tak więc poszukuję odpowiedniego wzmacniacza, by wydobyć prawdziwe mozliwości głośnika. Mogę wydać około 300 - 400 PLN i nie wiem na co sie zdecydować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem, to jest ten wzmacniacz z Allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.