Skocz do zawartości
IGNORED

Kłopoty z dźwiekiem w DENONIE !!


lato70

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zaobserwowałem dziwne objawy w moim zestawie Denona DVD-900 AVR-1403.

Podczas odtwarzania płyt CD w systemie 5.1. (dolby, virtual) daje się usłyszec charakterystyczne "falowanie" dźwięku. Po przełączeniu na któryś z trybów stereo efekt zanika. Tłumaczyłem sobie to (może naiwnie ale jednak) brakiem pełnego zestawu głosników do kina domowego (posiadam tylko dwa podstawkowe B&W 303) - czyli poprzez odtwarzanie dźwięku "podzielonego" na 6 kanałów przez dwa. Choć nie do końca samemu chciało mi sie w to wierzyć. Ale w momencie kiedy przy odtwarzaniu płyt DVD czy też VCD przy określonych ustawieniach bardzo dobrze słychać podkład muzyczny a dialogi jakby z odległości kilkudziesieciu metrów (czyli prawie wcale), zacząłem się zastanawiać. Nie jestem pewny czy to może byc skutek zabrudzenia lasera czy coś poważniejszego. Chciałem sam wyczyscic soczewkę ale w przeciwieństwie do Technics'a czy Pionieer'a dostep do niej w Denonie jest o wiele bardziej ograniczony. Napewno będę musiał udać się do "audio-lekarza" tylko nie wiem czy prosić tylko o wyczyszceznie czy o jakąś naprawę. Pytam dlatego bo z doświadczenia wiem że w takich punktach raczej trzeba wiedzieć co się chce bo inaczej przy podsumowaniu usługi lista "wymienionych" części jest długa. No chyba że ktos poleci mi jakiś DOBRY (sprawdzony) serwis w Poznaniu lub Pile.

Jak widac jestem Tu nowy dlatego jeżeli cos nie opisałem tak jak powinienem albo napisałem zbyt dużo - SORRY. Poprawie się. Będę zobowiązany za każdą podpowiedź. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy się zastanawiałes nad tym co robisz - skoro materiał stereofoniczny każesz amplitunerowi przerabiać na przestrzenny wielokanałowy a jaednocześnie do odsłuchu uzywasz 2 kolumn to przecież cały pozostały dźwięk tracisz, podobnie z dvd skoro nie masz centralnego głośnika w którym jaest 90% dialogów to ich nie usłyszysz w pełni (jedynie słabiutko z głośników frontowych w których jest część dźwieku uzupełniająca centralny) - pomyśl dzielisz dźwięk na 6 kanałów a słuchasz tylko 2 ? po co ? jaki to ma sens ? eliminujesz w ten sposób całkiem spory zakres dźwięków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>>prezes2005

jezus przez Ciebie przemawia.

alleluja

memory>fajf>siara mówi>i wszystko jasne

bezsensem jest komplikowac najprostrze rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie forumowicze.

Chciałem usłyszec kilka porad ale nie teksty w stylu "bezsensowne" czy "jaki to ma sens". Jakbys troche uważnie przeczytał mój post drogi Prezesie to zobaczyłbys że to oczym piszesz, czyli słuchanie 6-kanałowego dźwieku w dwóch kolumnach, jest przeze mnie już przywołane - chodziło o potwierdzenie. Chylę głowę przed waszą znajomością tematu (szczerze) ale sposób w jaki ją okazujecie troche mi nie odpowiada (to oczywiście moje prywatne zdanie). A kontynuując temat: Gdybym dysponował odpowiednią ilością kasy to skompletowałbym już dawno zestaw kolumn do odsłuchu 5.1. i pewnie nie dostałbym od was bury za to ze słucham tak jak słucham. Nie robiłbym problemu z calej sytuacji gdyby moje kłopoty pojawiły sie od momentu kupna sprzetu, a nie po ok. półtorarocznym okresie użytkowania!!!!!!!! Przez ten okres przesłuchałem setki albo raczej tysiace płyt i obejżałem kilkadziesiąt filmów "bawiąc" sie przy tym róznymi ustawieniami dźwięku i NIC SIE NIE DZIAŁO.!! Tu jest pies pogrzebany, i dlatego nie jestem juz taki pewien ewentualnego błędu w sposobie odsłuchu.

To teraz może zadam konkretnie pytanie a Wy w miarę możliwości odpowiedzcie mi na nie:

Czy opisane przeze mnie objawy MOGĄ być wynikiem zabrudzenia soczewki?

Tylko błagam bez żadnych "bezsensownych allelujów" OK? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>lato70

prezes dobrze gada, dać mu wódki :)

przeczytaj jeszcze raz dokładnie i na spokojnie.

 

Skoro w stereo nic się nie dzieje to chyba soczewka jest dobra. Ustaw w ampli tylko istniejące głośniki (FR FL na LARGE),a reszte na NONE i zobacz czy cos poprawiło.

Moze niedawno ktoś się bawił w konfiguratora i dodał "wirtualny-centralny". To powinno wywołać opisane efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... może nie koniecznie wódki ale dla Ciebie ppred piwko wskazane z domieszką Wish You Were Here - Floydów.

o taka rzeczową odp. mi chodziło - hm. sprawdzę te ustawienia (jutro rano jak skończę pracę), choć mało prawdopodobne aby ktoś grzebał przy sprzęcie, żona ogranicza się do włączania i wyłączania a mój pies wyłącznie słucha!! NO CHYBA ZE O CZYMŚ NIE WIEM!!. Jednak dalej mnie zastanawia fakt pojawienia sie opisanych objawów po pewnym okresie czasu i to na płytach na których przedtem ich nie zaobserwowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>> lato70

 

wybacz jeśli mój ton Cię uraził ale to co napisałem to prawda i nie jest to ocena twoich przyzwyczajeń i ulubionych ustawień ale logiki - dwukanałowy dźwięk przetwarzasz na 5 (upraczając) kanałaowy aby słuchać tylko 2 kanałów ?

 

sam twierdzisz że po przełączeniu na stereo wszystko jest ok! więc nie bardzo rozumiem dlaczego się denerwujesz ? rozwiazanie znasz

 

może poprostu nie znasz swojego sprzętu i ew. konsekwencji poszczególnych ustawień ? nie gniewaj się za to pytanie ale to co robisz ze sprzętem świadczy o jednak mocno ograniczonej wiedzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewam się i zdaję sobie sprawę ze swoich ułomności jak i z wiedzy którą posiadasz drogi prezesie ale właśnie dlatego poszukałem takiego forum aby sie czegoś dowiedzieć, sądząc że jest ono przeznaczone nie tylko dla ekspertów... nie mylę się? Zostawmy już te animozje bo do niczego nie prowadzą - to może trochę uściślę - jestem uparty - Proszę mi wytłumaczyć nastepujący fakt: rok temu słucham płyty CD mając włączony tryb DOLBY DIGITAL i nie mam żadnych ubocznych skutków, wszystko jest na swoim miejscu, trzy miesiące temu słucham tej samej płyt w trybie DOLBY DIGITAL i słyszę charakterystyczne falowanie dźwieku (jakby z pogniecionej taśmy magnotofonowej) nie jest w nim brak pewnych efektów czt też partii wokalnych lub instrumentalnych lecz są one wszystkie jakby raz mocniej a raz słabiej słyszalne. Przełączam tryb na VIRTUAL (niejako także 6-kanałowy- chyba że jestem w laickim błędzie) i opisane efekty zanikają.

Może i mam ograniczona wiedzę na ten temat ale chyba jednak nie tak bardzo, bo logicznie rzecz biorąc to jeżeli coś kiedys działało a teraz nie, nawet jeśli było niezgodne z przyjetymi zasadami, to nie można tego tłumaczyć w taki sposób jaki to robisz (z całym szacunkiem). Dla mnie to zbyt duże uproszczenie!

......??????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

Powiedz mi proszę w jakim celu włączasz dźwięk wielokanałowy mając 2 głośniki? Nie rozumiem czemu mialo by to służyć? Jaka różnica jest słyszalna w stosunku do strereo?

Jeżeli w stereo wszystko jest OK to znaczy, że ampli i DVD jest OK. Może płyta brudna? A w setupie jak masz ustawione głosniki? Wszystkie "on" czy tylko fronty a reszta "off" Jezeli masz surround'owe "uruchomione" w ampli a fizycznie ich nie ma to faktycznie możesz słyszeć kołysanie dźwięku a właściwie nie "pełny" lecz pomniejszony o rozbicie dźwięku na dwa tylne kanały, które nie będą odtwarzane.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a jednak jest słyszalna, ot chociażby podbicie tonów niskich na płytach o niezbyt dużej dynamice...

... płyta nie jest brudna!!! (jestem wychowany na winylach i wiem jak sie obchodzić z płytami, CD-także)

....głośniki "ON" tylko te które są rzeczywiście podłączone!!!...

.....dziekuje Tomku za kolejną wersję poprzednich postów ale niestety nie dowiedziałem się niczego nowego!

 

.. nie wiem już jak mam zadać pytanie żeby ktoś je uważnie przeczytał i odpowiedział mi na nie i tylko na nie, juz chyba prostszymi słowami się nie da.... JAKA MOZE BYC PRZYCZYNA POJAWIENIA SIĘ PO PEWNYM CZASIE OPISANYCH OBJAWÓW? (podkreślam jeszcze raz PO PEWNYM CZASIE)

.. no nic mimo wszystko DZIĘKUJĘ za pouczającą lekcję, ... tak czy inaczej udam sie z odtwarzaczem do "doktora" , poczym nie omieszkam WAS poinformować o efektach tej wizyty.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchanie CD na 2 glosnikach z wlaczonymi jakimis "virtualami" nie ma najmniejszego sensu gdyz:

- sluchajac CD z wlaczonym "virtualem" AV zaklada, ze dysponuje 5 kanalami, wiec wysyla mu to co sie wydaje, ze powinien przetwarzac glosnik centralny do glosnika, ktorego ..... nie masz. Stad dziura w charakterystyce.

- tracisz znacznie na jakosci, przytepiona jest gora, bas totalnie traci kontrole, srednica gzies lata miedzy zestawami z przodu a z tyłu,

- zyskujesz zupelnie sztuczny efekt stereofoniczny, ktory rownie zachowuje sie w zaleznosci od nagrania, stad pewnie plywanie dzwieku wynikajace z trudnosci zdecydowania sie dekodera jak ma to usztucznic, gdy nagranie awiera duzo roznych brzmien.

 

Virtualne efekty (nawet DPL II) nadaja sie generalnie tylko do filmow lub poogladania TV ( i to tez rzadko ). na CD zapomnij o nich, po prostu totalnie knoca dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sie bałem Barni że poprzestaniesz na repetowniu poruszanej kilkakrotnie kwestii !!!!!!! ale na szczęście zakończyłeś KONKRETNIE. Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.