Skocz do zawartości
IGNORED

NuForce Ref 8B - koniec audiofilizmu


Jerzyk23

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie gra u mnie pre BAT 51SE + monobloki 150SE (te co były na AS). W przyszłym tygodniu biorę Linn Kilmax Solo, a potem będzie czas na NuForce.

 

pit -> nic ICE nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Elberoth->

I jak odsłuchy? Słuchałeś już może Bel Canto S300? A NuForce9?

 

Jestem bardzo ciekaw Twoich wrażeń.

 

Napisałbyś coś więcej na temat evo4 gen II, który miałeś? Jak oceniasz go np. w porównaniu do monobloków Pana Maćka? Do jakich wzmacniaczy lampowych i tranzystorowych przyrównałbyś evo4?

Będę wdzięczny jeśli podzieliłbyś się wrażeniami - w końcu miałes (masz?) bel canto u siebie przez dłuższy czas.

 

Ja odsłuchałem ostatnio evo2 genII oraz S300. Dla mnie S300 to nie to - zbyt sucha średnica i bas, chociaż bardzo dobra dynamika. Dystrybutor tutaj na miejscu kusi mnie naprawdę atrakcyjną ceną na evo2 - w złotówkach ok. 6500 za nowe urządzenie z pełną gwarancją (evo2 lub evo2i do wyboru). Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii na temat evo2/4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuForce jeszcze nie słuchałem. Oddałem BATa i teraz pożyczyłem monobliki Nagra VPA.

 

Jeżeli nie spodobał ci się ICE Power, to pewnie nie spodoba ci sie równiez eVo na Tripathu. Większość cyfraków gra bardzo podobie - dźwięk jest bardzo przejrzysty, ale jednocześnie dość szczupły na średnicy.

 

Dla wielu ten sposób prezentacji to "ultimate transparency" i dla nich ciepło grające wzmacniacze to tzw. mulersi, którzy upiekszają dźwiek. Argumentują oni, że dźwięk instrumentów na żywo wcale nie jest ciepły czy słodki. To jedynie nasze "audiofilskie skrzywienie".

 

Jeżeli porozmawiasz z Andrzejem Zawadą z firmy ESA - prawdziwym melomenem, posiadającym kolekcję kilku tysięcy płyt i regularnego gościa koncertów na żywo - to da się on pociąć za swojego TacTa. Dla niego ten dźwięk jest własnie najbliższy orginałowi. Nie zawsze najpiękniejszy i najbardziej "czarujący", ale właśnie najbliższy temu jaki jest on w rzeczywistości.

 

Z drugiej strony, osobom które lubią czar lampy - czyli miłe, ciepłe i słodkie brzmienie - ten sposób prezentacji raczej nie przypadnie do gustu.

 

Jeżeli chodzi o ogólne wrażenia z uzytkowania eVo 4 to gra on dźwiękiem szczupłym, ale jednoczesnie aksamitnie gładkim, bez cienia ostrości (kolejna cecha wspólna cyfraków), z dobrą stereofonią, fantastyczną mikro i makrodynamiką, bardzo dobrym PRAT (pace, rythm & timing) i basem godnym dużego Krella (ale tylko po zmostkowaniu - w eVo 2 nie masz tej możliwości).

 

Z Avalonami gra to słabo. Avalony są również bardzo szybkie i precyzyjne, z najmniejszą ilością podbarwień od obudowy jaką słyszałem w głośniku dynamicznym i razem super przejrzystym z Bel Canto jest to już raczej too much of a good thing. Podobnie było z Amphionami Xenon jednego z forumowiczów, których metalowe membrany ewidentnie potrzebuja jakiegos ciepło brzmiącego wzmaka.

 

Co innego z ESA (lub innymi kolumnami na typowo przumulonej Vife i ScanSpeaku) - tu połączenie było idealne, żeby nie powiedzieć magiczne, wady i zalety obywdu wydawały się ze sobą kompensować. Z jednej strony typowe podbarwienia dolnej średnicy i wyższego basu, to "wspomaganie" obudowy, z którego nie zdajemy sobie sprawy dopuki nie posłuchamy elektrostatów (lub Avalonów), zdaje się dobrze pogrubiać i uzupełniac szczupłą średnicę eVo, a z drugiej fenomenalna szybkość tego wzmacniacza sprawia, że w przymulone Scan Speaki wstępuje jakby nowe zycie.

 

Jak zawsze - najlepiej posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za opis - wyczerpujący jak zawsze.

Evo2 genII wydawał mi się zdecydowanie "cieplejszy" niż S300. Natomiast fakt, że odsłuch prowadziłem jedynie w salonie (grał z bel canto któryś z wyższych modeli kolumn Thiela). Chyba pożyczę do domu - jestem ciekaw jak wypadnie bel canto evo2 w zestawieniu z Trianglami. Wydaje mi się, że do Triangli evo2 powinien wystarczyć?

 

Korci mnie jeszcze bardziej NuForce - ta nieprawdopodobna dynamika i rozdzielczość bez przesadzonej analityczności. Ale to jeszcze cały czas technologia, która dopiero raczkuje, podczas gdy bel canto to dojrzały produkt.

 

No cóz - zobaczymy. Wybór nie jest prosty.

 

Jak już posłuchasz NuForce'a to proszę podziel się wrażeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6moons pojawily sie nastepne strony recenzji tego wzmacniacza:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moduly nuforce sa dostepne dla producentow aktywnych glosnikow, kosztuja znacznie mniej niz kompletny wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pewne wyjaśniene pojęć. To nie Bel Canto jest "chudy". On jest normalny. Natomiast wzmacniacze lampowe są "tłuste". Do tłustych lamp trzeba chudych kabli i np. kolumn. I właśnie ja mam wrażenie, że cyramika i metal grają "chudo", bardzo przejrzyście i mało płynnie co pasuje do lamp ale oczywiście odpowiednio mocnych. Moim zdaniem ten sam dźwięk można mieć dużo taniej tzn. cyfra + kolumny na scanach czy vifach jak mówi Elberoth. Oczywiście do tego jeszcze odpowiednio dobrane źródło, zdecydowanie CD:)

 

PS.

Słuchałem wzmacniacza Maćka. Po zachwytach na forum spodziewałem się więcej. Nie podobał mi się. Za "tłusty". Jazz był lepszy, chociaż i tak do końca za nim nie przepadam:) Jestem melomanem tak jak Zawada:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig->

To bardzo ciekawe spostrzeżenie. Zastanawiam się dlaczego tak było. NuForce'y są na pewno nadzwyczajne, natomiast może po to aby docenić sprzęt potrzebne są warunki dużo lepsze niż na AS'2005.

 

NuForce to na pewno wspaniały wzmacniacz mocy. Dla mnie pytanie nie brzmi czy przesiadać się na NuForce'a lub coś podobnego. Dla mnie jedynym pytaniem jest KIEDY przejść na dobry wzmacniacz cyfrowy? Np. bel canto evo2 w moim odczuciu łączy fantastyczne cechy lampy i tranzystora bez tradycyjnych mankamentów obydwu urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jerzyk23

 

Niektórym to nie przeszkadzało aby zrobić wrażenie, np. takiej Enigmie. A może po prostu NuForce był za słaby aby napędzić Gamuty? Taka bateria Scan Spealów może zmęczyć niejednego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa bardzo prosta. Audio System nie miał dwóch dobrych, takich samych sieciówek do końcówek mocy. Podłączyli byle jakie kable i zagrało to chudym dźwiękiem. Trzeba po prostu spróbować jeszcze raz tego zestawu na Waliców.

Pzdr.

PS.

Nie ma Hi-Endu bez pełnego, bardzo dobrego okablowania. Niestety:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull-> jeśli chodzi o okablowanie to wszystkie recenzje NuForce'a podkreślają, że absolutnie muszą być odpowiednie kable zasilające, żeby grało to tak jak należy.

To chyba rzeczywiście koniec - wystarczy posłuchać NuForce9 na swoim ulubionym materiale żeby stwierdzić, że ten element toru nie bardzo może dalej ulegać poprawie. Ale nadal pozostaje kwestia preampu, źródła, kolumn, itd....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 27 Lis 2005, 02:06

 

>To już koniec , a tak dobrze mi się czytało wpisy na temat NuForce 9, tak ładnie się zaczeło już

>chciałem biec do sklepu ???

 

Po mału bo sie kolejka ustawi a biedny audio system ma tylko jedną parę NuForce9 (w dodatku jeszcze nie wygrzaną:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to my chyba tutaj wszyscy jesteśmy w połowie tej drogi. Z tego co pamiętam było coś o betonowych płytach chodnikowych ale o cegłach chyba nigdy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jestem ciekawy brzmienia NuForce.

Po tym co wpisał Amerycano po tym porównaniu do J.R bardzo intrygujące.

To jednak ok.7000zł ,a ponoć zagrały lepiej od bardzo drogiej elektroniki.

 

Panowie ,kto był na A.S - jak to było naprawdę ?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem i byłem nastawiony na słuchanie NuForce z myślą, że może to kupić, no bo skoro to takie cudowne; w mojej obecności grało z gamutami na podstawkę - cena chyba ok 16k. - bardzo dobre recenzje chyba HFiM - jeśli mnie pamięć nie myli; źródłem było audio aero - tak mi się przynajmniej wydaje

 

dla mnie było to zdecydowane rozczarowanie; dźwięk był chudy, nie miał blasu, żywiołowości, efetky przestrzenne były ok., ale słuchanie muzyki nie cieszyło, wracałem ze dwa razy, żeby się upewnić - za każdym razem było to samo

 

w tym wątku jest wpis Elberoth na temat cyfraków/lamipaków; mogę go odnieść do NuForce kontra grająca gdzieś obok WLM z baterią trzech wzmacniaczy lampowych - zapominając o cenie - NuRorce przegrywa w każdym aspekcie; jeśli miałbym wybierać coś dla siebie, to zdecydowanie lampowe ciepełko, a nie wyrachowanie cyfrkaka, nawet jest ten drugi jest bliższy prawdzie

 

rzecz jasna jak będę kupował, to spróbuję i cyfrowego - moze pójdzie to jeszcze do przodu; arek 67 pisał, że może kable sieciowe słabe - ja nie wiem, ale AS ma w dystrybucji tyle tego, również bardzo drogiego sprzetu, że nie podejrzewałbym;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego zdaję relację z reszty toru i wcale nie twierdzę, że mam rację;), kolega Grrreg, z ktorym słuchałem też nie był zachwycony - żaden z nas nie zgadłby, że gra sytem wart ok 40k. chyba, a może więcej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy zatem na wrażenia Elberotha, który obiecał wpiąć nuforca w znany zestaw.

 

Tymczasem chłopcy z NF nie śpią i zapowiadają na dniach pierwszy firmowy preamp P-8 i wzmacniacz zintegrowany IA-7. Obydwa w bardzo atrakcyjnej cenie - poniżej USD 1k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na wrażenia Elberotha.

Ale skrajne te opinie, klocki ktore zagrały lepiej od J.R powinny coś pokazać - powtórzyć.

Czasami jest tak ,że widać - słychać, że dany klocek nie gra na miarę swych możliwości, ale czuć w nim niewykożystany potencjał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jerzyk23 - info które cię pewnie zainteresuje bo wiem że interesujesz się evo 2. Wczoraj spędziłem cały wieczór na porównaniach Bel Canto eVo 4 (16k zł) vs Nagra VPA (60k zł). Rezultaty były interesujące.

 

Najbardziej zaskoczyła mnie ... zbierzność charakterów obydwu urządzeń. Na Avalonach wszelkie zmiany słychac zawsze jak na dłoni, a tu musiałem się chwilę wsłuchać aby wychwycić różnicę pomiędzy eVo i VPA. Gdyby był to ślepy test, na pewno zawahał bym sie przed postawieniem krzyzyka ! Generalnie VPA ma dźwiek nieco bardziej okrągły i bardziej 3D w zakresie średnicy, dźwęk eVo jest jednak troche bardziej szorstki i poszarzały. Różnice nie są jednak duże. Evo tradycyjnie wygrywa w zakresie basu (kontrola, szybkość, potęga) i PRAT, w pozostałych aspektach typował bym remis.

 

Powiem szczerze, że oczekiwałem wiekszych zmian pomiędzy tymi dwoma wzmacniaczami, z których jeden kosztuje 16k zł, a drugi ... 60k zł (a w USA nawet 24k USD). Gdybym szukał wzmacniacza o zbliżonym charakterze brzmienia, ciężko było by mi uzasadnić wydatek dodatkowych 45k zł, choc oczywiście takie "wartościowanie" jest zawsze bardzo subiektywne.

 

Teraz czas chyba na NuForce'a.

 

PS. Przy okazji wczorajszych porównań odkryłem też rzecz do której ... hmmm, aż wstyd się przyznać. Chodzi mi o wrażliwośc Bel Canto na kabel sieciowy. A wstyd dlatego, że mam już go od ponad roku ! Okazuje się, że Bel Canto, którego podłaczałem zawsze czym popadnie, jest BARDZO wrazliwy na kabel sieciowy. Nie wiem czy jest to podyktowane faktem, że jest to wzmacniacz cyfrowy, czy może czym innym, faktem jest jednak, że wrażliwość na różne sieciówki jest tu tak duza jak w odtwarzaczu CD. Okazało się że Supra LoRad na której słuchałem Bel Canto od jakiegoś czasu bardzo rozjaśniała i wyszczuplała brzmienie. Zastosowałem Tarę The One i ... normalnie inny wzmacniacz. Czary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Elberoth

to dobrze, ze tak powazany forumowicz potwierdza dzialanie kabli sieciowych! A swoja droga byloby dziwne,

jezeli dysponujac takimi przetwornikami i kolumnami bys tego nie slyszal, accuton wszystko przetworzy

i pokaze jak na dloni. Sprobuj zasilic cdp sieciowka heavens gate ultra silence, a belcanto najwyzszym

velumem, moze nie bedziesz musial tak sie spieszyc z wymiana wzmaka, no chyba ze nie mozesz sie doczekac

pieszczenia lampek i zwiazanego z tym ciepelka ;-)

Nuforce sluchalem na as z gamutem i capitole i mi sie podobalo, niesamowita szybkosc, energetyka, dobra rownowaga tonalna, cos jednak nie chcialo do konca zagrac, moze potrzebne inne kolumny?, kable? monobloczki napewno warte uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps

na twoje belcanto byl bardzo powaznie zainteresowany amator, ale jakos sie sprawa rozmyla... mam jednak nadzieje ze zalegly pojedynek kolumnowy dojdzie kiedys do skutku, ale to rowniez zalezy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.