Jump to content
IGNORED

Głośniki kef q doradzcie

Skom

Recommended Posts

Witam wszystkich

Co sadzicie o kolumnach kefa serii q ? a konkretnie chodzi mi o kolumne q3 moge je kupic po znacznie nizszej cenie, ale czy warto?

duzo o nich czytalem ale zalezy mi takze na waszej opini!!!

pozdrawiam

Tak sie sklada ze mialem je kupic z allegro rowniez po bardzo okazyjnej cenie a słuchalem nie Q3 a Q1 (monitorki) i powiem ze całkiem całkiem to gralo. fakt ze musza sie wygrzac ale w tej cenie były (Q1) bardzo dobre. Aczkolwiek nie sa to kolumny audiofilskie i raczej skierowane w kierunku budzetowego brzmienia lepszej jakosci. Tak samo pewnie Q3 i radze poszukaj jeszcze jakies alternatywy no chyba ze cena jest naprawde niska. Jedno co trzeba Kef Q oddac to super design (podoba mi sie) i w tym kryterium sa prawie bezkonkurencyjne. Ja w kazdym razie wybralem polskie QBA i na dniach odbiore specjalnie dla mnie zrobione ELEMENTS 4000 wiec moze jak jestes z pomorza to tez wpadnij do Qba :))

qba? piersze słysze! sory jezeli kogos uraziłem .

Jestem z Poznania wiec raczej ich niesprawdze ale dzieki za rade.

Czy te kolumny maja jakies wieksze wady ktore mogly by mnie skutecznie odnich odstraszyc? jak by niebylo katalogowo kosztuja 2800 a w tej cenie jest w czym wybierac?

i jeszcze jedno pyatnie a mianowicie jakie macie zdanie o technologii kef "uni q"?

Jesli cena jest dobra to warto sie zastanowic. Tradycyjnie KEF oferuje dobrze brzmiace kolumny w atrakcyjnch cenach. Nie jest to budzetowe brzmienie w zlym znaczeniu tego stwierdzenia. Powiem wiecej czesto jest to bardzo wyrafinowane brzmienie. Swoja droga, KEF ma audiofilskie korzenie, do ktorych ostatnio wraca. Zreszta KEF zawsze ma w swojej ofercie kolumny Reference Series, warte sa posluchanie.

Z mojego doswiadczenia Uni-Q oddaje w doskonaly sposob przestrzen i umiejscowienie w niej poszczegolnych dzwiekow.

Sluchalem czesto zestawu skladajacego sie z KEF plus Harman Kardon amplituner i CD odtwarzacz. Biorac pod uwage cene zwstawu brzmial on bardzo dobrze.

Pozdrawiam,

Parsec

Nie dziwie sie ze nie słyszales o QBA bo ja tez zupełnie przypadkiem tam trafilem ale zobacz www.qba.com.pl (chyba tak) zrozumiesz o co mi chodzi. W tej cenie co kosztuja Q3 mozna dostac (oczywiscie allegro) Wharfedale Pacyfic EVO chyba model 20 lub 30. Moim zdaniem brzmia lepiej a wyglad maja tez super. Radziłbym przesłuchac. Pozdrawiam

no wlasie na wharfedale tez sie zastanawialem (musialbym je przesuchac tylko gdzie w poznaniu?) kefow sluchalem nawet dosyc dlugo, porownywalem je z b&w 603 infinity, jbl, eltax, i paradigm, sluchalem tez wharfedale tyle ze diamond. Kefy spodobaly mi sie najbardziej audiofilem niejestem wiec niebede sie dlugo rozwodzil na temat ich dzwieku (poprostu nieumiem) ale zauwazylem ze u kefów wszystko jest poukladane pianione jest tu kontrabas tam a skrzypce jeszcze gdzie indziej, dzwiek nienachodzi na siebie poprosut niezlewa sie w jedna mase dzwiekow.Pozatym uzekla mnie przestrzen ma sie wrazenie ze glosnikow wogole niema w pokoju dzwiek wypelnia pomieszczenie rownomiernie (to chyba wszystko zasluga uni-q?). Poza kefami podobały mi sie paradigmy monitory, wharfidale tez graly ladnie ale diamond to nie ta klasa, moze zeczywiscie nalezy jeszcze posluchac wyzszego modelu.

A moze kotos ma kefy i moglby sie ze mna podzielic wrarzeniami???

Cześć skom,

nowych Wharfedale Pacyfic EVO możesz posłuchac u siebie w Poznaniu w Audiomedia 70 na Głogowskiej 70.

Tylko nie daj sobie kitu wcisnąć, kieruj się własnymi wrażeniami z odsłuchu. Jest tam taki jeden sprzedawca co bardzo lubi bajki opowiadać.

Skoro Kefy podobały ci się najbardziej - to nie ma się nad czym zastanawiać(choć posłuchać innych propozycji też można). Kef to klasyk - a pisanie, że firma, która(wraz ze Spendorem i Harbethem) wywodzi się z najlepszej tradycjii BBC, nie jest audiofilska przyjąć można z wyrozumiałym uśmiechem. Kef produkował już kolumny w czasach kiedy wielu konkurentów nie było jeszcze na świecie(ich założycieli - często też nie). Kojarzenie go z tanimi konstrukcjami to nieporozumienie. O ile pamiętam, firma weszła do sektora budżetówki dopiero w połowie lat 90-tych słynną serią Coda(nie mylić z aktualnymi modelami) i odniosła wielki sukces. Dopiero w jej ślady poszli inni - B&W, Tannoy itd. Tak więc Kef zna się na tym biznesie - bez względu na pułap cenowy. Jeśli dźwięk ci odpowiada i cena jest atrakcyjna - to załatw sprawę i poświeć resztę energii na wynajdowanie ulubionych płyt.

tak się składa, że miałem dość duże doświadczenie z KEF Q15 / dawna seria / niektórzy z Was mogli być może posłuchać ich po modyfikacji na AudioShow 99.

Powiem tak - za cenę do ok 5000 nie dostaniesz takiej przestrzeni / chyba że zmontujesz coś sam z aktualnie będących w promocji u QBA Seasów koncentrycznych /. Co do charakteru dźwięku Kefów - to inny temat, głośniki wymagają modyfikacji zwrotnicy, obudowy , wytłumienia......

dużo pracy i w sumie niemało kosztów. Wersje fabryczne mają zbyt dużo "swojego brzmienia" i uniwersalne pod względem audiofilskim raczej nie są.

Dlatego radzę zrobić kolumny właśnie ze współosiowych Seasów - przestrzeń będzie nie do pobicia, niezależnie od wielkości pomieszczenia.

Masz wtedy możliwość / jeśli trzeba / dołożenia niskotonowego, zrobienia kolumny na otymalnej wysokości tweetera w stosunku do wysokości na jakiej masz uszy w miejscu odsłuchu / to bardzo ważne !!!! /.

Przerabianie UniQ jest trochę zbyt kosztowną zabawą. Choć same Kefy nawet w wersji fabrycznej / dla osoby początkującej / to bardzo dobry wybór.

Reasumując, jeżeli oczekujesz przestrzeni, muzykalności, relaksu, a mniej zależy Ci na dynamice, neutralności, rytmie i jeszcze cena jest znacznie obniżona, to można zaryzykować. KEFy są zdaje się mało wymagającym obciążeniem, więc dobór wzmacniacza nie powinien być trudny.

• 4 weeks later...

Witam .

Odsłuchiwałem kolumny KEF-a Q3 niedawno i mogę powiedzieć tylko tyle , że sa rewelacyjne . Bas schodzi bardzo nisko , przestrzeń , dynamika i powietrze to jest to co spowodowało , że kupiłem te kolumny. System towarzyszący to oczywiście NAD C521i + C320. W porównaniu z Avansami 503 MK2 , JMlabami za 2100zł wyszły o wiele lepiej no ale kosztują troszkę więcej. Sczerze polecam.

Pozdr.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.