Skocz do zawartości
IGNORED

Efektywne głośniki dla A klasy...które??


wovo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stanąłem przez dylematem wyboru głośnikó do mojej drógiej konstrukcji w te wakacje ...pierwsza jużstoi... TC18 + DX Vify, ale tak jakoś z nudów zrobiłem sobie ZEN`a Pass Laba...10W A klasa Single End na dość dobrych elementach i dzwięk mnie bardzo mile zaskoczył tylko że ... TC18 na tym nie zagra ... Potrzebuje zrobić wysokoefektywne kolumny do tego. Na głośniki moge daź max. 650 zł ... myślałem nad 2xW130S + G25FFL...kolumna miała by 90dB ale mój dobry internetowy i forumowy znajomy, który notabene wie co mówi polecił mi 2x GDN16/50/6 + DX.... i wszystko fajnei , cacy ale 12ohm to za dużo, a 3 ohm za mało ponieważ kolumny nie bądą napędzane tylko przez A klase...równie przez mocną AB a dla niej 3 ohm to zdecydowaie za mało ...

 

Teraz prośba. Co sądzicie o tych dwóch wyżej wymienionych połaczeniach, i ewentualnie co byście doradzili ??

Z góry prosze o nie gadanie bzdur że Visaton to lepszy Tonsil...

 

Pozdrawiam :)

 

P.S. Beyma i Manacor raczej odpadają, z tym że na Manacora no może ...może z wielkim zgryzem bym poszedł .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym to czasami lepiej chwile pocierpieć na gorszym i dozbierać do czegoś konkretnego - a w przypadku DIY to niewiele trzeba ( za 2000 zł to już sklepowy "HI-END" )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wovo:

 

A może coś w rodzaju 2.33 way na 3 Tonsilach GDN13/50/9 (wersja 12 a właściwie to 16 ohm, z membranami z włókna szklanego) - d'Appolito przetwarzające niskie i średnie, a dolny głośnik filtrowany wcześniej do częściowej kompensacji baffle step (dlatego nie oznaczam tego 2.5 way jako że sekcja "basowa" to jeden głośnik a "niskośredniotonowa" ma 2 głośniki). Takie coś dałoby uczciwe 6 ohm impedancji, tylko niestety trudno na podstawie katalogu określić efektywność - trzeba by może kupić najpierw dwa wooferki i zmierzyć, na pewno jednak 3 woofery równolegle cicho grać nie będą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoik 15m^2, zaadaptowany jako pokój odsłuchowy i tylko do tego przeznaczony. Preferencje .... przedewszystkim wokal...wysokie detaliczne, kunktowe, ale nie zasyczałe. Bas powiedzmy na poziomie 50Hz ma być ..potem jużto nie ważne bo jak wiadomo wychylenie głośnika chrzani wokal. Powiedzmy że gdy kolumienki będa dopasowane do odtwarzania Jazzu i New Age to mi spodobają ... poczekać nie mam zamiaru ponieważ kolumny na TC18 + DX to mają być moje odsłuchowe klocki...chce sięteraz zabrać tylko i wyłacznie za elektronike Audio a ESA Vivace 1 bardzo mi się spodobały, dlatego zrobiłem ich klona. Ty drógie, dla A klasy to poprostu takie widzimisie, ale dobrze mieć inaczej brzmiaco, wysokoefektywne kolumny bo nikt nie powiedział że będe siezapuszczał w tranzystorowe potwory ... wręcz przeciwnie ... uważam że dobry wzmacniacz , to prosty i nie za mocny wzmacniacz, jakdnak zbudowany na najlepszych dostępnych elementach. I właśnie w tym kierunku zmierzam . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak to ja bym uderzał w jakieś 3-way na 22-25 cm basie który niekoniecznie ma dużą cewke i wychylenie - da się łatwo wysterować i będzie miał dużą efektywność bez problemu powinien zagrać do 800-1000 Hz - ale i tak się niezmieścisz w budżecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wovo

 

Jak do 10W to po co sie pchac w 2 lub 3 drogi, ja z mojej strony zaproponuje ci jakas szerokopasmowke np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na czyms takim, przegladnij sobie konstrukcje solo50 solo200, moze cie to zainteresuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście szerokopasmówka jest najprostszym rozwiązaniem - ale wątpie żeby przy jego wymaganiach to był dobry pomysł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak ... o technologii szerokopasmowych głośników zamkniętych w liniach transmisyjnych i obudowach tubowych słyszałem. Dosyćczęsto na zdięciach obok klocków w A klasie stojawłaśnie takie konstrukcje ...tylko że raczej za mało o tego typu konstrukcji słyszałem, nie mówiąc już o tym, że nigdy w życiu nie słyszałem takiego głośnika. Po wykresie wydaje mi się że ten Visaton zagra słabą górą. Bez detali, przytłumioną.

 

Wybór prawdopodobnie padnie na 2x Vifa TC14SG-08 + TC26 (lub DT100 jeśli dostane je po 100zł za sztuke). To wszystko w de`appolito. Da mi to ok 90dBi będzie dobrze bo i w budrzecie siezmieszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wovo

 

Dobra szerokopasmowka daja naprawde wielka satysfakcje z opcowania z dzwiekiem. O ilosc detali mozesz sie nie martwic bo bedzie ich naprawde sporo. Gra to troche inaczej ale naprawde jest w tym cos uzekajacego. Mozesz przeprowadzic eksperyment ( jak cie stac oczywiscie na wywalenie conajmniej 25zl ) i kupic arz6604 tesli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.