Skocz do zawartości
IGNORED

CAT5, raz jeszcze !


Leszek B

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , mam swiadków ze kabel ze skrętki gra!!!! i to jak !!!.Ja zrobiłem go na bazie Beldena 1583E UTP i wcale nie zaplatałem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy temat skretki CAT5 mozna uwazac za zakonczony Macie jakies wnioski w jakiej konfiguracji najlepiej zagral.

Ja mam beldena 4 zyly rownolegle po 2 na jeden kanal i gra to dobrze Porownywalnie z kabelkami za 100zl/m

 

Jakie konfiguracje polecacie

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Osobiście również bawiłem się konstruowaniem kabelków głośnikowych z SKRĘTKI

Obecnie używam ALCATELA i porównywałem to z kablami KODA YW-214 - gra porównywalnie są drobne różnice, ale trudno powiedzieć, co gra lepiej, Słuchałem też DNM resona i powiedzmy z kablami do 100 zł za metr spokojnie może konkurować. Potwierdzam fakt również różnić pomiędzy skrętkami dla porównania zrobiłem taki sam kabelek z skrętki jakiejś tam NoName i różnice są POTĘŻNE.. niby skrętka, ale .... Ogólnie Alcatel robi dosyć dobre KABLE mają dosyć ciekawą konstrukcję wewnątrz jak i jakoś przewodnika (czystość miedzi) jest tu bardzo pilnowana w procesie produkcyjnym.

 

Ogólnie polecam zabawy, bo za dużo mniejsze pieniądze można zrobić coś, co gra również dobrze i nie płacimy tutaj za marketingowy BAJER....

 

Pozdrawiam

Sebastian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujac z innymi producentami różnica może być kolosalne Mój belden zagrał porównywalnie z QED x-tube XT 350 miedź posrebrzana, 2 x 3,5mm2 oraz z cardas'em oba w cenie ok 110 zł/m Wcześniejszych kabelków (nie pamiętam firmy) nie szło słuchać. Sam nie wierzylem że różnica może być aż tak duża.

 

Myśle teraz nad puszczeniem wiecej żył na jeden kanał ale nie wiem na ile to bezpieczne Wyczytałem gdześ wcześniej że pojemność może być zabójcza dla wzmacnacza .Jakby tak zrobić plecionke z czterech albo trzech (dla biezpieczeństwa) na kanał.

Narazie moja konstrukcja jest taka:

O O

O O

Z przewodów biało kolorowych puściłem na - a pełne kolory (pomarańczowy, zielony, niebieski i brązowy) poszły na +

Czyli standart :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak w sumie użyć skrętki do gigowego netu. Bo ten testowany belden jest przewidziany na 100 Mb/s Może 1000Mb/s jest robiony z jeszcze lepszych technicznie przewodników. Tylko wiem że przy "kładzeniu" takiej sieci kabelki nie powinny być pozaginane tzn. nie powinno byc zgjęć ok 90 stopni, więc może plecionki pogorszą tylko sprawe.

 

Zastanawiam się czy wyjęcie z kolumn blaszek i zastąpienie ich przewodem głośnikowym daje jakieś rezultaty I czy ktoś robił może porównanie czy w kolumnach usher-s520 lub podobnych zastosowanie bi-wiringu może polepszyć dzwięk ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować konfiguracji dla pojedynczej "skrętki":

+-

-+

czyli mamy w sumie 4 pary więc 2 pary +, 2 pary -, 2 pary +, 2 pary -

 

coś na styl kabli Audioqesta ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Alcatel ogólnie jest CAT 6, jego budowa wygląda tak że wewnątrz znajduje się "krzyż " oddzielający skręcone pary

p1|p2

-------

p3|p4

 

co ułatwia ten typ ułożenia przewodników względem siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tstoj

Jeśli chcesz się jeszcze pobawić skrętką to polecam zrobić kabel tak jak pisałem w tym wątku , wpis z 30sierpnia.

Czyli cztery odcinki skrętki na jeden kanał.Jedyna różnica to sposób zarobienia końcówek.Biegun ma powstać z połaczenia dwóch odcinków , tylko UWAGA -- łączymy " na krzyż".Wg rysunku.Tak powstały kabel wygrywa konfrontację z Kimberem 4TC, Transparentem Audio "wave",jakąś Tarą za ok 90zł/m .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Leszek B

 

co przy takim ułozeniu przewodów (jak na rys powyżej) robisz z przewodami? puszczasz je rónolegle, skręcasz czy zaplatasz..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat układam je równolegle.Myślałem też o skręceniu ich w spiralkę ale tego jeszcze nie sprawdziłem .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok popróbuje w miare wolnego czasu i postaram się napisać gdyby dzwiek jeszcze sie polepszył :) A jakim sposobem mozna skręcić te 4 przewody zeby sie nie "odkręcało" Macie jakiś patent czy wystarczy taśma skleić

A moze ktoś próbowal plecionke z 4 przewodow na kanal i skecanie i ma porównanie co jest lepsze bo troche roboty by to zaoszczędziło ;)

 

Dzięki za sugestie :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że skrętka jest na tyle tania że chyba nie będzie problemu zrobienie dwu zestawów kabli.Latwiej będzie wtedy porównywać :)

Przy okazji należy zwrócić uwagę na to że skrętki róznych producentów brzmią różnie.Ja nie trafiłem na lepszą od Beldena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Leszek B

 

odnośnie ostatniego wpisu...

 

jest pewien szkopuł, albowiem Belden jest dosyć często podrabiany....albo może nie tyle podrabiany o ile bardzo podobnie kopiowany tak jak "adidos" ;)

 

gdzie można znaleźć pewne źródło dla tej skrętki? może gdzieś w Wawie albo www?(allegro?)

Jak rozpoznać oryginalnego Beldena

 

Belden beldenowi nierówny ;)

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.Nigdy się nad tym nie zastanawiałem.Kupowałem kabel z napisem na koszulce Belden 1583E UTP.Na allegro tez go kiedyś widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie ... słyszałem gdzieś że oryginalne kable Beldena mają na koszulce zielony napis. Możesz to potwierdzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Polski dystrybutor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest niebieski napis.Kabel pochodzi z takiego pudełka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a tu jest jego karta katalogowa

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponawiam pytanie postawione przez Saczek_xtrm:

gdzie w Stolicy można znaleźć dobry sklep z oryginalnymi kablami Beldena, Molexa, czy też może Alcatela, bo z tego co wywnioskowałem chyba te trzy są najlepszej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy próbowaliście połączyć wzmacniacz z wyjściem zwyklym drutem miedzinym o przekróju np 1mm ?

Tylko miedź na krótkim odcinku (ok. 6cm).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowaliście połączyć wzmacniacz z wyjściem zwyklym drutem miedzinym o przekróju np 1mm ?

Tylko miedź na krótkim odcinku (ok. 6cm).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie sobie przejrzałem artykuły do których linki podał Leszek B. Zastanawia mnie mechanika wykonywania niektórych kabli - konkretnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) oraz wersji następnej z 8 przewodów. Autor używa do zaplatania (tkania ;)) przewodu przyrządu który można zobaczyć tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak wygląda mechanika zaplatania przy użyciu takiego "tkaczydełka" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Leże chory czytam i czytam i powoli zacznę się brać do roboty...Może w tzw. międzyczasie ktoś coś takiego robił, może się wątek obudzi?W każdym razie jak skończę to opisze, pozdrawiam hobbystów:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem, wykorzystując kabel bitner (panie w 3 hurtowniach stwierdziły, że jest bardzo dobry nie jak tani chłam, jak upoluje hajendowy belden to zrobię kolejną próbę). Generalnie po pierwszych odsłuchach jest fajnie, muszę go jeszcze posłuchać na chłodno, ale tak warto wydać czterdzieści złotych dla takiej frajdy.Porównuje ze zwykłym miedziakiem za 3/mb, nakamichi ok 10/mb i kimberami ok 35/mb...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.