Jump to content
IGNORED

CDeki z lampą w stopniu wyjściowym

PiotrS

Recommended Posts

Ponieważ dojrzewam do wymiany w przyszłości swojego źródła na "lampowy" z chęcią poznałbym wasze typy takich odtwarzaczy. Być może zresztą przyda się oddzielny wątek dla tego typu urządzeń, z ich porównaniami i oceną brzmienia, konfiguracją, itd. Ciekawi mnie jeszcze czy są osoby, które mają i grają na takim żródle połączonym z wzmacniaczem lampowym?

Na Forum doczytałem się dotąd o modelach:

Cayin CDT 17 A

Shanling CD-T100

Jolida100S

Pozdr.

robtango

Totalnie przereklamowany towar,dla audiofili ulegających magii nazw.

Nic w tych odtwarzaczach(budowa) nie ma,co by tłumaczyło ich magię na łączach netowych.

Podobnie jest z gramofonami,A.N ma się do Systemdeka tak jak Trabant do Mercedesa.

Zresztą: wystarczyło posłuchać na A.S.2004

Nie zmienia to faktu,że wzmaki robią doskonałe!

Ale ta cała reszta,jest to bezczelne żerowanie na renomie firmy.

pzdr.

>Frank

Nie wiem jak gra w warunkach domowych Blues (słuchalem tylko w Audiopunkcie) i Rock (widziałem w akcji prototyp). Sarah wybrałem ze względu tylko i wyłącznie na brzmienie. Jest wielka, ciężka i kanciasta jak czołg. To bardzo specyficzny projekt plastyczny i wiem, że nie każdemu przypadnie do gustu.

Mam nadzieję, że wkrótce SoundArt będzie w stanie zaprezentować swoje urządzenia potencjalnym użytkownikom. Słyszałem, że planowane jest otwarcie salonu odsłuchowego w Warszawie. Na razie odsłuchy odbywają się w domach i systemach chętnych na zakup, czyli tak naprawdę w najkorzystniejszych dla kupujących warunkach.

>robtango

O przykłady łączenia żródła z lampą w stopniu wyjściowym z lampowym wzmacniaczem pytam dlatego, że zgodnie z tymi poglądami zarzujcającymi lampom m.in. braki w dynamice, niskich częstotliwościach i neutralności (zbyt ciepłe i 'misowate' brzmienie), takie łączenie jeszcze mocniej powinno takie cechy wzmacniać.

Ciekaw jestem, ilu jest wielbicieli brzmienia lampowego którzy próbowali łączyć (z sukcesem) te dwa "lampowe" elementy toru...

btw - jestem w tej materii całkowitrym laikiem - czy opłacalne i w ogóle możliwe jest przerobienie odtwarzacza na taki z lampą na wyjściu? próbował ktoś coś takiego?

pozdr.

Można zrobić wyjście lampowe do cd i nie jest to bardzo drogie,a czy warto i czy się komuś spodoba efekt to już inna sprawa-oto link do takiego wyj.lampowego

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAci Audio Nota to absolutny wzOr dynamiki, jesli ktos nie slyszaL to niech nie wpisuje sie , ja slucham i sluchalem co do cd na lampkach to wrazenie zrobil na mnie jeszcze cd firmy Tuba Technology moze nie gra jak Dac ale i cena inna.

Frank Audio Note nie tylko robi dobre wzmaki oni kreuja brzmienie jako calosc jesli sluchales osobno Daca w jakims systemie w ktory sie nie wpasowal to nie znaczy ze sam Dac jest przereklamowannny, proponuje posluchac wszytkiego razem a potem wypnij Daca AN i wepnil inne zrodlo wtedy zrozumiesz jak bardzo sie mylisz

pozdr.

>robtango

Dzięki za zaproszenie, z chęcia posłuchałbym Twojego zestawu, odezwę się na maila.

Może jest ktoś na forum (najlepiej ze stolicy lub okolic) kto robił już takie przeróbki z wyjściami lampowymi w cd?

Pozdr.

>arek67

Wiem, że może być nawet bardziej 'ostro' niż dotąd, nawet bardziej 'sucho'. Ale to czy tak musi być chyba w dużej mierze będzie zależało od wiedzy i doświadczenia osoby która takimi modyfikacjami się zajmuje.

A dlaczego akurat "analogowo' przez lampę? Po prostu od jakiegoś czasu gdy słucham lamp (w większości wzmacniaczy, cd była dotąd tylko Jolida) to tenże 'analog' po prostu bardziej mnie wciąga i daje większą przyjemność ze słuchania Bacha i renesansu. Ot co.

Nie chodzi mi tu jakoś szczególnie o brzmienie cd Jolidy, ale ogólne wrażenia czerpania przyjemności ze słuchaniania muzyki, a tę osatnio dostarcza mi właśnie lampa, stąd zamiar/pomysł aby zanim zacznę wrzucać do skarbonki na takowe źródło spróbować może zmodyfikować to co mam (mocno przerobiony Luxman) na wyjście z lampą. W 95 % słucham muzyki na słuchawkach stąd zamiar przerobienia źródła bo wzmacniacz Piotrka608 "Signature" jaki posiadam brzmi dla mnie znakomicie (przez IC VDH First Ultimate i Hd-600 , a Luxman za ostro i technicznie (znam Twoje zdanie o HD-600 :), wiem jednak że powodem tego wyostrzenia i braku "analogowego" brzmienia jest u mnie źródło).

No i z lampy także nie musi być ostro :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.