Skocz do zawartości
IGNORED

CDeki z lampą w stopniu wyjściowym


PiotrS

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ dojrzewam do wymiany w przyszłości swojego źródła na "lampowy" z chęcią poznałbym wasze typy takich odtwarzaczy. Być może zresztą przyda się oddzielny wątek dla tego typu urządzeń, z ich porównaniami i oceną brzmienia, konfiguracją, itd. Ciekawi mnie jeszcze czy są osoby, które mają i grają na takim żródle połączonym z wzmacniaczem lampowym?

 

Na Forum doczytałem się dotąd o modelach:

Cayin CDT 17 A

Shanling CD-T100

Jolida100S

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango

Totalnie przereklamowany towar,dla audiofili ulegających magii nazw.

Nic w tych odtwarzaczach(budowa) nie ma,co by tłumaczyło ich magię na łączach netowych.

Podobnie jest z gramofonami,A.N ma się do Systemdeka tak jak Trabant do Mercedesa.

Zresztą: wystarczyło posłuchać na A.S.2004

Nie zmienia to faktu,że wzmaki robią doskonałe!

Ale ta cała reszta,jest to bezczelne żerowanie na renomie firmy.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy dopiszę źródła produkcji polskiego SoundArt'u: starszy Blues i nowszą Sarah. A kolejny niezbalansowany odtwarzacz Rock w drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papamek

Wierzę na słowo,że w warunkach domowych gra To porządnie.

Wspominając zeszłoroczne A.S ta firma się skompromitowała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papamek!

Jeśli mnie pamięć nie myli, jesteś z Ełku? W piątek jadę znów (na jacht) oczywiścieprzez Ełk. Mogę pożyczyć taki cd na odsłuch do niedzieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Frank

Nie wiem jak gra w warunkach domowych Blues (słuchalem tylko w Audiopunkcie) i Rock (widziałem w akcji prototyp). Sarah wybrałem ze względu tylko i wyłącznie na brzmienie. Jest wielka, ciężka i kanciasta jak czołg. To bardzo specyficzny projekt plastyczny i wiem, że nie każdemu przypadnie do gustu.

Mam nadzieję, że wkrótce SoundArt będzie w stanie zaprezentować swoje urządzenia potencjalnym użytkownikom. Słyszałem, że planowane jest otwarcie salonu odsłuchowego w Warszawie. Na razie odsłuchy odbywają się w domach i systemach chętnych na zakup, czyli tak naprawdę w najkorzystniejszych dla kupujących warunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zydelek

Trochę ;)

Jak będziesz wybierał się do W-wy, to odezwij się. Wiem, że jesteś zainteresowany polskimi produktami, więc może to być okazja do przyjrzenia się systemowi SA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>robtango

 

O przykłady łączenia żródła z lampą w stopniu wyjściowym z lampowym wzmacniaczem pytam dlatego, że zgodnie z tymi poglądami zarzujcającymi lampom m.in. braki w dynamice, niskich częstotliwościach i neutralności (zbyt ciepłe i 'misowate' brzmienie), takie łączenie jeszcze mocniej powinno takie cechy wzmacniać.

 

Ciekaw jestem, ilu jest wielbicieli brzmienia lampowego którzy próbowali łączyć (z sukcesem) te dwa "lampowe" elementy toru...

 

btw - jestem w tej materii całkowitrym laikiem - czy opłacalne i w ogóle możliwe jest przerobienie odtwarzacza na taki z lampą na wyjściu? próbował ktoś coś takiego?

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Zydelek

Nie jedź do Papamka, można zachorować :-)

Żartuję, a może nie, jednak powiem Ci, że dopiero w domowych warunkach usłyszałem jak dobrze to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić wyjście lampowe do cd i nie jest to bardzo drogie,a czy warto i czy się komuś spodoba efekt to już inna sprawa-oto link do takiego wyj.lampowego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi sie o uszy, że Skorpion spod Opola coś takiego robił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście lampowe ma Opera Audio Consonance Reference CD 2.2.

(Istnieje także Reference SACD 2.0 i z tego, co widziałem w necie, również ma wyjście lampowe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrS -> u mnie gra CD1 AN ze wzmakiem na 300B ABRAXAS -> jak dla mnie nie jest źle (jak na zrodlo cyfrowe oczywiscie :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAci Audio Nota to absolutny wzOr dynamiki, jesli ktos nie slyszaL to niech nie wpisuje sie , ja slucham i sluchalem co do cd na lampkach to wrazenie zrobil na mnie jeszcze cd firmy Tuba Technology moze nie gra jak Dac ale i cena inna.

Frank Audio Note nie tylko robi dobre wzmaki oni kreuja brzmienie jako calosc jesli sluchales osobno Daca w jakims systemie w ktory sie nie wpasowal to nie znaczy ze sam Dac jest przereklamowannny, proponuje posluchac wszytkiego razem a potem wypnij Daca AN i wepnil inne zrodlo wtedy zrozumiesz jak bardzo sie mylisz

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam PAl55

Co Cie uwiodlo w Abraxasie ze juz nie grasz na Amplifonie, slyszalem Twoj wzmak i o ile pamietam nie ustepowal Abraxasowi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>robtango

 

Dzięki za zaproszenie, z chęcia posłuchałbym Twojego zestawu, odezwę się na maila.

 

Może jest ktoś na forum (najlepiej ze stolicy lub okolic) kto robił już takie przeróbki z wyjściami lampowymi w cd?

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> PiotrS

 

Najlepiej ze stolicy lub okolic?

 

O ile dobrze pamiętam, w Klubie Audiofila i Melomana stoi cedek z dorobionym wyjściem lampowym. Możesz go objerzć, posłuchać, porozmawiać o nim. Świetny pretekst, żeby zajrzeć do klubu i... się zapisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PiotrS

Tylko dlaczego lampa w źródle? Jaka jest Twoja faktyczna potrzeba bo tzw. dźwięku analogowego wcale nie musisz uzyskać w ten sposób. A nawet może być "ostro":)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>arek67

 

Wiem, że może być nawet bardziej 'ostro' niż dotąd, nawet bardziej 'sucho'. Ale to czy tak musi być chyba w dużej mierze będzie zależało od wiedzy i doświadczenia osoby która takimi modyfikacjami się zajmuje.

A dlaczego akurat "analogowo' przez lampę? Po prostu od jakiegoś czasu gdy słucham lamp (w większości wzmacniaczy, cd była dotąd tylko Jolida) to tenże 'analog' po prostu bardziej mnie wciąga i daje większą przyjemność ze słuchania Bacha i renesansu. Ot co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie ten CD nie gra lampowo:) Jest zrobiony pod wzmacniacz lampowy i właściwie to gra "ostro" albo używając innego słowa "energetycznie" ale na pewno nie "analogowo" i słodko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tu jakoś szczególnie o brzmienie cd Jolidy, ale ogólne wrażenia czerpania przyjemności ze słuchaniania muzyki, a tę osatnio dostarcza mi właśnie lampa, stąd zamiar/pomysł aby zanim zacznę wrzucać do skarbonki na takowe źródło spróbować może zmodyfikować to co mam (mocno przerobiony Luxman) na wyjście z lampą. W 95 % słucham muzyki na słuchawkach stąd zamiar przerobienia źródła bo wzmacniacz Piotrka608 "Signature" jaki posiadam brzmi dla mnie znakomicie (przez IC VDH First Ultimate i Hd-600 , a Luxman za ostro i technicznie (znam Twoje zdanie o HD-600 :), wiem jednak że powodem tego wyostrzenia i braku "analogowego" brzmienia jest u mnie źródło).

 

No i z lampy także nie musi być ostro :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.