Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon - Unitra Fonica GS-431


Mike_M2

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam gramofon Unitra Fonica Servo Photoelectronic Regulation System GS-431. Podłączyłem go do wzmacniacza Radmor Amplituner FM 5412 Stereo. Amplituner jest połączony z dwoma kolumnami Unitra Tonsil. Jest to dosyć stary sprzęt. Mam kłopoty z uzyskaniem prawidłowych dźwięków. Igła gramofonu (Unitra Mf-100) często zacina się w jednym rowku, w zależności od ustawienia odważnika zsuwa się na zewnątrz albo do wewnątrz płyty. Słychać szum i bardzo słaby dźwięk. Czasami na kilka sekund płyta jest poprawnie odtwarzana. Co może być tego przyczyną? Jak poprawnie powinien być wyregulowany odważnik od ramienia gramofonu? Czekam na odpowiedź na te pytania.

 

Z góry thx,

Mike_M2 :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będziesz potrzebował nowej wkładki. Po prostu po tylu latach nie wiadomo w jakim ta jest stanie, a zwłaszacza igła. Może być i w takim, że niszczysz za jej pomocą swoje płyty. Ale "przećwiczyć" prawidłowe ustawianie wkładki możesz i na tej, którą masz. Wybierz tylko płytę, jakiej nie będzie Ci zbyt żal. Zacznij od wyważenia wkładki czyli ustawienia jej siły docisku do płyty. Skorzystaj z wyszukiwarki, albo może ktoś podpowie, w którym to jest wątku. Było to dokładnie opisane. Potem ustaw antyskating, o czy też była już mowa w innym. Ten ciężarek i sprawa znoszenia igły do lub od środka są własnie związane z tym.

 

A na razie przyjrzy się uważnie, czy nitka, na której jest zawieszony ciężarek przechodzi luźno przez przez otwót, czy też może się zapętliła. Ze wstydem przyznaję, iż zdarzyło mi się coś takiego. Objaw był taki, jak przy zacięciu się płyty. Do tego feralnego miejsca wszystko było w porządku. Po też. Przy ponownym puszczeniu płyty zacinała się w dokładnie tym samym miejscu. Tknęło mnie, gdy następna zacięła się w mniej więcej - na oko - tym samym. Trzecia - też. Przy okazji sprawdziłem, empirycznie, że idealnego ustawienia antyskatingu nie ma. Idealną równowagę można znaleźć tylko dla jednego, wybranego miejsca płyty. Kawałek dalej lub bliżej od środka płyty będzie już ona zaburzona w jedną lub drugą stronę. Niewielkie tarcie pozwoliło to ujawnić.

 

Problemów może sporo być więcej. A zresztą co ja się będę mądrzył, są tu bardziej doświadczeni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.